ΕΤΗΣΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΕΘΝΟΥΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 92 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #33028

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350€ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ  ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ (ΤΖΑΚΕΤ,FLEECE,ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΚΛΠ),ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΑΡΚΑ(COLUMBIA,AIGLE).ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΦΥΓΕΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ.

    ΦΙΛΙΚΑ,ΒΑΣΙΛΗΣ

    Υ.Γ.  ΓΙΑ ΤΟ…ΔΑΣΚΑΛΟ:ΜΙΜΗ ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΟΥ!ΕΧΕΙΣ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΤΑ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΥΔΑΤΙΑ!ΕΛΕΟΣ!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #33029

    ΦΙΛΕ ΒΑΣΙΛΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΜΟΥ

    ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΘΟΤΙ 2 ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΙ ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙΑ .

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΜΙΑ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #33030

    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ:ΣΤΗ DIANA ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ,ΦΙΛΕ REDWIRED.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #33032

    Καταρχήν θέλεις μπότες ολόσωμες από τον dispan κοντά στα 20 χιλιάρικα

    Ισοθερμικό πάνω κάτω για να μην φοράς βαριά ρούχα όσο αντέχει η τσέπη σου ένα ζευγάρι κάλτσες . παντελόνι αυτό που έχεις  δεν υπάρχει πρόβλημα

    Ένα καλό αδιάβροχο , κουκούλα και ότι καλύτερο σε γάντια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #33036

    Τρομοκρατησα μπεκατσινια; Ο μονος που τρομοκρατησε ενα μπεκατσινι απο οτι θυμαμαι ησουν εσυ, (μαζι με αρκετα παπακια το πρωι). Εγω ο φουκαρας ενα μπεκατσινι ντουφεκισα και το πηρα. Παρακαλω κυριε, ανακαλεστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #33038

    KATI DEN PAEI KALA

    ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΝΩΔΥΝΑ Η ΒΟΥΤΙΑ…..ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΕΡΙΞΕΣ??????????????///////

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #33039

    Φυσικα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #33041

    ΡΕ ΨΕΥΤΕΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #33042

    Ααααα, για καθηστε λιγακι, θα με τρελλανετε. Εσυ ρε Βασιλη που με ειδες; Ησουν τουλαχιστον 300 μετρα μακρια μας το πρωι, και αναμεσα μας ηταν ζουγκλα τα καλαμια.  Ολες οι ντουφεκιες που ακουστηκαν το πρωι ηταν του Δημητρη. Οι μονοι ηχοι που εκανα εγω ηταν ενα ΜΠΛΟΥΜ το πρωι, ενα ΚΛΙΚ αργοτερα οταν επιχειρησα να πυροβολησω αλλα ειχε παγωσει ο επικρουστηρας και τελος ενα ΜΠΑΜ με το εν λογω μπεκατσινι. Σοβαρευτειτε. ΜΠΛΟΥΜ, ΚΛΙΚ, ΜΠΑΜ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #334648

    ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΤΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ

    Σταλμένο από PARANOMOS στίς 28 Iανουάριος 2004 ώρα 3:01μμ
    Προφίλ

    PARANOMOS
    Στάνταρντ μέλος

    28 Iανουάριος 2004
    0   Μηνύματα

    ΦΙΛΕ,ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΡΧΗ………………………

    ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΟ ΠΑΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΒΡΑΔΥΝΟ,ΜΕ ΤΟ ΛΑΘΡΟΘΗΡΑ  ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ 7 ΟΠΛΑ,ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ,Ε? 

    ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΑΝ–ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ–ΣΑΝ –ΛΑΘΡΟΘΗΡΑΣ–ΚΛΠ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΚΑ??ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΡΑΦΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ??ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΣ ΚΡΙΝΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #33080

     Αποδειχθηκε ομως Δημητρη, οτι τελικα σαν forum, εχουμε τα αντανακλαστικα να αποτρεπουμε τετοιες ενεργειες, και διαφορους τετοιους τυπους. Με μεγαλη μου χαρα, στο αντιστoιχο θεμα, ειδα και τοποθετησεις ανθρωπων, που δεν εχουν πολλα μυνηματα εως τωρα, κατι που δειχνει οτι τα μελη αυτου του forum ειναι ενεργα και διαβαζουν τις συζητησεις.

     Στο τελος φανηκε παντως ποιος γελοιοποιηται και ποιος οχι….

    Δεν ξερω επισης αν ειναι εφικτο, αλλα θα ηθελα να ρωτησω μηπως η ολη διαδικασια της εγγραφης μελων μπορει να γινει χειροκινητα, ωστε ατομα που διαλεγουν τετοια nicknames να μην γινονται δεκτα.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    κουσι στις #33087

    ΕΜΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟΣΟ ΤΟ DVD OΣΟ ΟΙΔΙΟΣ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΦΥΣΥΓΓΙΑ ΟΙ ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΙΣ ΚΑΙΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ DVD ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑ ΟΠΤΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΙΠΙΤΑ ΑΛΛΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    FOTAKO στις #334651

    Για να είμαστε δίκαιοι θα πρέπει να πούμε πώς οι κατασκευαστές φυσιγγίων δεν δίνουν οι ίδιοι τις πιέσεις των φυσιγγίων τους. Μήνξεχνάμε π’ώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει κάν τράπεζα δοκιμών. Καί μην φανταστεί κανείς πώς οι ντόπιοι κατασκευαστές στέλνουν τα φυσιγγιά τους στο εξωτερικό για δοκιμή. Ειχα διαβάσει πρίν δυό χρόνια πάλι στον Οδηγό του Εθνους πώς το ίδιο το περιοδικό είχε στείλει φυσίγγια στην Αγγλία για τέστ και μέτρηση των πιέσεων τους. Κάποιοα από αυτά λοιπόν τα φυσίγγια βρέθηκαν να είναι ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑΑΑΑ!!!! Οπώς καταλαβαίνετε πέρα βρέχει από κάποιους γομωτές..Ρωτήστε σε ένα οποιοδήποτε κυνηγομάγαζο τον μαγαζάτορα άν γνωρίζει τις πιέσεις των φυσιγγίων που πουλάει. Η κλασική απάντηση που θα σας δώσει είναι  ”παρε αυτά για δίκαννο και αυτά για καραμπίνα”. Με λίγα λόγια ένας χοπντρικός διαχωρισμός ανάμεσα σε ελαφριά και βαριά φυσίγγια. Δυστηχώς ακόμα είμαστε ευκολοι αγοραστές εμείς οι κυνηγοί. Οσο για τον υ ο ΟΔΗΓΟ του ΕΘΝΟΥΣ νομίζω πώς αξίζει τα λεφτά του. Ολα τα κυνηγετικά DVD  κάνουν ΄17 και 20 ευρώ.

    ΦΩΤΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    arwen στις #35036
     

    Παρακολούθησα το DVD του Έθνους – Κυνήγι και θα ήθελα να παρατηρήσω ορισμένα πράγματα.

    α)Τα άτομα αυτά που σκοτώνουν λιοντάρια , ρινόκερους, καμηλοπαρδάλεις, αρκούδες και άλλα άγρια ζώα, που λόγω μεγέθους δεν έχουν πολλά περιθώρια ελιγμών για να διαφύγουν, θεωρούνται κυνηγοί ; Γιατί εγώ μάλλον ψυχρούς δολοφόνους θα τους χαρακτήριζα.

    β)Και όλοι εσείς οι υπόλοιποι τους έχετε ως παραδείγματα προς μίμηση ;

    γ)Βλέποντας κάτι τέτοιο οι οικολόγοι δικαιολογημένα δεν διαμαρτύρονται ; (και εσείς αναρωτιέστε γιατί, τι ειρωνία!)

    Είμαι σύζυγος κυνηγού και μου αρέσει το κυνήγι, αλλά είναι τελείως διαφορετικό να κυνηγάς ένα πουλί που έχει πιθανότητες να ξεφύγει και άλλο ένα τεράστιο ζώο.

    Έτσι κι αλλιώς το πουλί (ή και το γουρούνι) θα καταλήξει στο πιάτο ενώ το λιοντάρι ή ο ρινόκερος θα φαγωθούν από τους “μάγκες” του DVD ;

    Ούτε εγώ ούτε και ο σύζυγός μου δώσαμε 17,50 € για να παρακολουθήσουμε εν ψυχρώ δολοφονίες, καλύτερα να μην έμπαινε καθόλου στο περιοδικό. 

     

     

     

      Με εκτίμηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #35038


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από arwen στίς 29 Mάρτιος 2004


     

    Παρακολούθησα το DVD του Έθνους – Κυνήγι και θα ήθελα να παρατηρήσω ορισμένα πράγματα.

    α)Τα άτομα αυτά που σκοτώνουν λιοντάρια , ρινόκερους, καμηλοπαρδάλεις, αρκούδες και άλλα άγρια ζώα, που λόγω μεγέθους δεν έχουν πολλά περιθώρια ελιγμών για να διαφύγουν, θεωρούνται κυνηγοί …………………


    [/indent]

    Αγαπητή φίλη καλώς ήλθες στο φόρουμ, όπως θα είδες στο αρχικό μύνημα του θέματος αυτού, εξέφρασα τα ίδια παράπονα.

    Αν και υπήρξαν κάποιες διευκρινήσεις για τα κυνήγια αυτά, δεν με κάλυψαν.

    Είμαι κατά οποιουδήποτε κυνηγίου του οποίου το θήραμα δεν προορίζεται προς βρώση.

    Το αν τα συγκεκριμένα ζώα είναι γέρικα η άρωστα με αφήνει παγερά αδφιάφορο. Ας τα λυτρώσουν οι φύλακες του Πάρκου και όχι να ικανοποιούν αρρωστημένα μυαλά.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 92 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων