ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 109 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #104633

    Πατρίδα pao διάβασα το μύνημά σου και σαν γνήσιος κεφαλονίτης σου στέλνω χαιρετήσματα και αν θες στείλε ιδιωτικό μύνημα για να γνωριστούμε καλύτερα.

    Εγώ ζω και εργάζομαι Αθήνα αλλά επειδή μεγάλωσα Κεφαλονιά,είναι σαν να μην έφυγα ποτέ από το λατρεμένο νησί μας……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    pao στις #104659

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΛΗ ΗΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ .ΓΙΩΡΓΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    ΖΛΑΠΙ στις #104988

    ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΥΡΤΣΧΑΑΡ ΚΑΙ ΕΠΑΝΙΕΛ.ΚΥΝΗΓΑΩ ΟΡΤΥΚΙ -ΜΠΕΚΑΤΣΑ.ΠΑΝΤΑ ΚΥΝΗ ΓΟΥΣΑ ΜΕ ΣΕΤΤΕΡ ΚΑΙ ΠΟΙΝΤΕΡ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΡΑΤΣΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ.ΘΕΛΩ ΜΕΣΑΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΧΡΕΙΑ ΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΦΕΡΜΑ-ΑΠΟΡΤ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΙΔΙΩΣ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΡΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΤΡΟ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΔΕΚΤΕΣ

     

    ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΠΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΟΝΗΣΙΦΟΡΟΣ στις #105014

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Κάπα στις #105041

    Επανιέλ δεν κυνήγησα ποτέ αλλά λόγω του πιο μακριού τριχώματος ίσως τα πάει καλά στα πυκνά.Με  κούρτσχααρ που έχω κυνηγήσει έχω καταλάβει οτι αν ο ιδιοκτήτης το οδηγήσει (και μπεί και ίδιος) σε μέρη κλειστά απο αγριοτριανταφυλλίες στην αρχή και συνήθίσει το σκυλί , τότε μετά οχι μόνο θα απορτάρει αλλά και θα ερευνήσει σε τέτοια μέρη χωρίς να χρειάζεται να το ακολουθείς. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    296
    J.BROWNING στις #348714

    koyrtsxaar
    mhn to psaxneis :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #348763

    "Kurzhaar" ασυζητητί… :P
    Αλλά καλό ψάξιμο εννοείται στην "όποια προσφορά"…
    Είναι κάτι σαν "4χ4", σκυλί αξιόπιστο που θα πάει παντού αδιαμαρτύρητα !!!
    Και φυσικά και το ποιο καλό σκυλί το χαλάει η "άγνοια" του κυνηγού και η κακή συμπεριφορά, ο κυνηγεικός σκύλος δεν είναι "εργαλείο" αλλά ζωντανός οργανισμός και ΣΥΓΚΥΝΗΓΟΣ μας !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #348765

    :P :P :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #112891

    εσείς που ασχολήστε με την συγκεκριμένη φυλή,θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι σχετικά εύκολο να βρεί κάποιος κουτάβι , μονόχρωμο, μαύρο ή σκούρο καφέ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #112923

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #353027

    απλά μου αρέσει περισσότερο, και πάντα είχα μονόχρωμα σκυλιά :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #353031

    Ε ναι, τι θα λέει ο κόσμος να σε δει στο βουνό με εμπριμέ κυνηγόσκυλο; :blink: Α ρε Φάνη, σκέτη αφασία είσαι… :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #353032

    Ε ναι, τι θα λέει ο κόσμος να σε δει στο βουνό με εμπριμέ κυνηγόσκυλο; :blink: Α ρε Φάνη, σκέτη αφασία είσαι… :P

    Εμ αυτό που το πάς? B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    pontioskkk στις #114621

    Γεια σας παιδια εχω και εγω ενα κουρτσχααρ ειναι 2 χρονων και δεν κανει φερμα.. Μεχρι τωρα δεν υπηρχε μεγαλο προβλημα στα ορτικια που δεν εκανε φερμα γιατι ηταν ευκολα τα πραγματα καταλαβαινα ποτε θα το σηκωσει αλλα τωρα στις μπεκατσες επειδη δεν το βλεπω παντα το σκυλι στα πυκνα σηκωνει μερικες μπεκατσες και τις χανω… Μηπως μπορω να του το μαθω? αν ναι πως? Μηπως υπαρχει και καποιο προβλημα ζηλιας γιατι το πηγαινω στο κυνηγι με ενα σεττερ 5 χρονων? Μηπως εαν το βγαζω μονο του θα αλλαξει το κυνηγι του?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #114656

    Αν κατάλαβα καλά το Κούρτσχαρ σου δούλευε σαν Σπάνιελ (ξεπέταγμα). Αν μπορείς να τον κρατάς κοντά σου (10-15μ. στο πυκνό) τότε θα σου είναι χρήσιμο και στην μπεκάτσα. Εγώ φέτος όλες τις μπεκάτσες μου (και δεν είναι λίγες) τις έκανα με Σπρίνγκερ. Αν θέλεις να το μάθεις να φερμάρει, κόψε τις εξόδους με τον άλλο σκύλο, η γνώμη σου είναι σωστή. Επειδή ο σκύλος είναι μεγάλος και έχει κυνηγήσει πολλές φορές σαν Σπάνιελ θα σου έλεγα πως πριν ασχοληθείς με μαθήματα φέρμας, να δει τον σκύλο σου ένας επαγγελματίας εκπαιδευτής.
    Φιλικά

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 109 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων