Σκοπευτηριο Σχιστου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,981 έως 1,995 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414899

    Στη σκοποβολη υπαρχουν δυο ειδων “νικες”.

    Οι “μικρες” νικες και οι “προσωπικες” νικες.

    Στις μεν πρωτες εστιαζεις την προσπαθεια σου στο να σταθεις σε ενα βαρθρο.

    Στις “προσωπικες” ειναι ο αγωνας που κανεις με τον ιδιο σου τον εαυτο ωστε να σταθεις σε αυτο το βαρθρο.

    Το θεμα δεν ειναι το βαρθρο και το μεταλιο στο στηθος,το θεμα ειναι το τι κανεις εσυ για το πως θα παραμεινεις στο οποιο βαρθρο εχεις διαλεξει.

    Φυσικα ολοι οσοι αγωνιζονται ειναι αρχης εξ αρχης νικητες,αρκει να ξερουν οτι εχουν να παλεψουν με τον εαυτον τους.

    Το να μην ριξει κανεις καλα,αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που θελει καποια αναλυση.Ας αρκεστουμε στο οτι ο αθλητης δεν ηταν καλα,το μυαλο του αλλου κλπ-κλπ.

    Αυτο που εχει σημασια ειναι για το πως ο αθλητης θα διαχειριστει  τον ολο ολεθρο ενος αποτυχημενου αποτελεσματος και οχι να εχει φανταστικους εχθρους εν λογω του αποτυχημενου αποτελεσματος .

    Απο την “σκοπευτικη σφαλιαρα” δεν εχει γλυτωσει κανεις.

    Εκει θα φανει το επιπεδο του καθε αθλητη.

    Σκοπος του αθληματος δεν ειναι να γινεις Ο Ντουφεκος,αλλα πρωτα απ΄ολα ανθρωπος και μαλιστα σκεπτομενος.

    Αυτα ως προς θεωριτικο σκελος.

    Στο τεχνικο,απλα καντε μια αναδρομη στα αποτελεσματα της ταξεως των 19-21 πιατων και δειτε που κατατασσονται οι αθλητες με τετοια αποτελεσματα.

    Εξηγησα σε προηγουμενο ποσταρισμα,οτι υπαρχει πολυμηνη απουσια απο το σκοπευτηριο.

    Ποσο μαλλον αν ειμουν τακτικος και ειχα στην “πλατη” μου τοσες παλλετες φυσιγγια οπως εχουν ριξει αλλοι.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414905

    Δημητρης Benelli wrote:

    Sniper645 wrote:
    Η ομαδα μας ειναι ολοκληρωμενη!!!!!! http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος».

    Κωστα , ποσο καιρο ριχνεις το κοντακι που εχεις την φωτο ? το περιπου ποσα φυιγγια εχεις ριξει ?

    19/Αυγουστου 2011,Δημητρη,ειχα το κοντακι στα χερια μου.Θυμασαι αλλωστε οτι στον αγωνα ειχα ερθει με αυτο. Απο τοτε μεχρι σημερα το δουλευω ανεληπως στο κυνηγι και οποτε παω σκοπευτηριο.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος”.

    αυτη ακριβως την απαντηση περιμενα να γραψεις , το δουλευω ανελλιπως ,και να συμπληρωσω ,  συνεχως , επανελλημενα και δωστου παλι απο την αρχη , αυτη ειναι η σκοποβολη , μεγαλη καψουρα αλλα και πολυ ταλαιπωρια ,το σωστο κοντακι με την ωραια λαβη βοηθα , αλλα δεν ειναι το παν ,  η νικη  συμφωνα με την ταπεινη μου γνωμη ειναι η σωστη τεχνικη , δεν  ευχαριστιεσαι ενα ωραιο και σωστο σπασιμο ? αλλωστε σου ειχα πει απο το καλοκαιρι οτι πατας ωραια και σκηταδορικα , μπραβο σου λοιπον και καλη συνεχεια , και μια παρατηρηση , οχι φυσικα για σενα , αλλα για μενα και για ολους μας , τα νουμερα δεν σημαινουν τιποτα , τα ΣΤΑΘΕΡΑ ομως νουμερα ειναι ολη η μαγκια , καλη συνεχεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414907

    αυτη ακριβως την απαντηση περιμενα να γραψεις , το δουλευω ανελλιπως ,και να συμπληρωσω ,  συνεχως , επανελλημενα και δωστου παλι απο την αρχη , αυτη ειναι η σκοποβολη , μεγαλη καψουρα αλλα και πολυ ταλαιπωρια ,το σωστο κοντακι με την ωραια λαβη βοηθα , αλλα δεν ειναι το παν ,  η νικη  συμφωνα με την ταπεινη μου γνωμη ειναι η σωστη τεχνικη , δεν  ευχαριστιεσαι ενα ωραιο και σωστο σπασιμο ? αλλωστε σου ειχα πει απο το καλοκαιρι οτι πατας ωραια και σκηταδορικα , μπραβο σου λοιπον και καλη συνεχεια , και μια παρατηρηση , οχι φυσικα για σενα , αλλα για μενα και για ολους μας , τα νουμερα δεν σημαινουν τιποτα , τα ΣΤΑΘΕΡΑ ομως νουμερα ειναι ολη η μαγκια , καλη συνεχεια

    Θυμαμαι πολυ καλα τι μου ειχες πει.

    Συμφωνω με την “σταθεροτητα”.

    υσ.ευχαριστω για τη διορθωση του ορθογραφικου μου λαθους.χαχαχαχα

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #414921

    ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ALTAIR ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ 391 MOY. ΤΑ ΣΥΚΑ ….ΣΥΚΑ ΓΙΩΡΓΟ ΑΝ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ…. Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    Πανούτσο άναψες φωτιές, είχε μαραζώσει το συγκεκριμένο topic

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Γιώργο την άποψη μου την έλεγα, την λέω ,και θα τη λέω και σε οποιον αρέσει αυτο…

    Αν δεν αρέσει σεβαστό…

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #414973

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Με ποιο αποτέλεσμα παραμιλάγανε;

    Εδω ειναι το λαθος σου. Κοιτας το αποτελεσμα και χανεις την ουσια η οποια ειναι ο τροπος σκεψης,ο τροπος στησιματος του σωματος σου και των καννων σου ωστε να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα. Με την ειρωνια Γιωργη δεν σπας πιατακια.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος”.

    Μάλιστα, για πάμε λοιπόν να δούμε το λάθος μου.

    Για να μην κάνω κουραστικές παραθέσεις, πιο πάνω έγραψες ότι σταυροκοπιώντουσαν και παραμιλάγανε (μάλιστα έγραψες “…και όχι μόνο..” είμαι περίεργος να έβλεπα τι άλλο έκαναν δηλαδή) και στην συνέχεια μας ανέφερες το σκορ. Αν δεν ήθελες να σταθώ στο αποτέλεσμα, παρεμπιπτόντως όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, τότε γιατί το ανέφερες;

    Παραμιλάγανε και σταυροκοπιώντουσαν δηλαδή με τον τρόπο στησίματος του σώματος σου, με τον τρόπο σκέψης σου και με τον τρόπο στησίματος των καννών σου. Καλό και αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Προτείνω λοιπόν στους επόμενους ολυμπιακούς αγώνες, οι σκοπευτές να μην τουφεκάνε αλλά να περνάνε από μια επιτροπή που θα τους βαθμολογεί για τις όμορφες επωμίσεις τους και από ψυχολόγους που θα αξιολογούν τον τρόπο σκέψης τους.

    Πάτε λοιπόν και δίνετε μια περιουσία σε κοντακάδες, όπλα και φυσίγγια για να κάνετε τι; Φιλοσοφία;

    Εγώ για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήγα και έριξα μια πούλα sporting με ένα Baikal 50 χρόνων, κοντάκι από οξιά κολημένο με ατλακόλ και έκανα 20/25. Σε πληροφορώ ότι έφυγα με τα αυτιά κατεβασμένα γιατί έχασα έναν γελοίο τελευταίο ντουμπλέ. Δεν βγήκα να καγχάζω για το επίτευγμα μου και για την φιλοσοφική παρουσία μου στον βατήρα.

    Τέλος όσον αφορά για την ειρωνία που διέκρινες στις ερωτήσεις μου, θα σου πρότεινα να κρίνεις πρώτα την ειρωνία από κάτι μηνύματα με “ξεφούσκωτα παγόνια” και “κωλοτούμπες μουσουλμάνους” και μετά να ασχοληθείς και με την δικιά μου ειρωνία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414974

    Sniper645 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Με ποιο αποτέλεσμα παραμιλάγανε;

    Εδω ειναι το λαθος σου. Κοιτας το αποτελεσμα και χανεις την ουσια η οποια ειναι ο τροπος σκεψης,ο τροπος στησιματος του σωματος σου και των καννων σου ωστε να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα. Με την ειρωνια Γιωργη δεν σπας πιατακια. http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος».

    Μάλιστα, για πάμε λοιπόν να δούμε το λάθος μου. Για να μην κάνω κουραστικές παραθέσεις, πιο πάνω έγραψες ότι σταυροκοπιώντουσαν και παραμιλάγανε (μάλιστα έγραψες «…και όχι μόνο..» είμαι περίεργος να έβλεπα τι άλλο έκαναν δηλαδή) και στην συνέχεια μας ανέφερες το σκορ. Αν δεν ήθελες να σταθώ στο αποτέλεσμα, παρεμπιπτόντως όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, τότε γιατί το ανέφερες; Παραμιλάγανε και σταυροκοπιώντουσαν δηλαδή με τον τρόπο στησίματος του σώματος σου, με τον τρόπο σκέψης σου και με τον τρόπο στησίματος των καννών σου. Καλό και αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Προτείνω λοιπόν στους επόμενους ολυμπιακούς αγώνες, οι σκοπευτές να μην τουφεκάνε αλλά να περνάνε από μια επιτροπή που θα τους βαθμολογεί για τις όμορφες επωμίσεις τους και από ψυχολόγους που θα αξιολογούν τον τρόπο σκέψης τους. Πάτε λοιπόν και δείνετε μια περιουσία σε κοντακάδες, όπλα και φυσίγγια για να κάνετε τι; Φιλοσοφία; Εγώ για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήγα και έριξα μια πούλα sporting με ένα Baikal 50 χρόνων, κοντάκι από οξιά κολημένο με ατλακόλ και έκανα 20/25. Σε πληροφορώ ότι έφυγα με τα αυτιά κατεβασμένα γιατί έχασα έναν γελοίο τελευταίο ντουμπλέ. Δεν βγήκα να καγχάζω για το επίτευγμα μου και για την φιλοσοφική παρουσία μου στον βατήρα. Τέλος όσον αφορά για την ειρωνία που διέκρινες στις ερωτήσεις μου, θα σου πρότεινα να κρίνεις πρώτα την ειρωνία από κάτι μηνύματα με «ξεφούσκωτα παγόνια» και «κωλοτούμπες μουσουλμάνους» και μετά να ασχοληθείς και με την δικιά μου ειρωνία.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Σωστος 250 φυσιγγια χορηγια κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #414978

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    Sniper645 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Με ποιο αποτέλεσμα παραμιλάγανε;

    Εδω ειναι το λαθος σου. Κοιτας το αποτελεσμα και χανεις την ουσια η οποια ειναι ο τροπος σκεψης,ο τροπος στησιματος του σωματος σου και των καννων σου ωστε να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα. Με την ειρωνια Γιωργη δεν σπας πιατακια. http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος».

    Μάλιστα, για πάμε λοιπόν να δούμε το λάθος μου. Για να μην κάνω κουραστικές παραθέσεις, πιο πάνω έγραψες ότι σταυροκοπιώντουσαν και παραμιλάγανε (μάλιστα έγραψες «…και όχι μόνο..» είμαι περίεργος να έβλεπα τι άλλο έκαναν δηλαδή) και στην συνέχεια μας ανέφερες το σκορ. Αν δεν ήθελες να σταθώ στο αποτέλεσμα, παρεμπιπτόντως όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, τότε γιατί το ανέφερες; Παραμιλάγανε και σταυροκοπιώντουσαν δηλαδή με τον τρόπο στησίματος του σώματος σου, με τον τρόπο σκέψης σου και με τον τρόπο στησίματος των καννών σου. Καλό και αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Προτείνω λοιπόν στους επόμενους ολυμπιακούς αγώνες, οι σκοπευτές να μην τουφεκάνε αλλά να περνάνε από μια επιτροπή που θα τους βαθμολογεί για τις όμορφες επωμίσεις τους και από ψυχολόγους που θα αξιολογούν τον τρόπο σκέψης τους. Πάτε λοιπόν και δείνετε μια περιουσία σε κοντακάδες, όπλα και φυσίγγια για να κάνετε τι; Φιλοσοφία; Εγώ για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήγα και έριξα μια πούλα sporting με ένα Baikal 50 χρόνων, κοντάκι από οξιά κολημένο με ατλακόλ και έκανα 20/25. Σε πληροφορώ ότι έφυγα με τα αυτιά κατεβασμένα γιατί έχασα έναν γελοίο τελευταίο ντουμπλέ. Δεν βγήκα να καγχάζω για το επίτευγμα μου και για την φιλοσοφική παρουσία μου στον βατήρα. Τέλος όσον αφορά για την ειρωνία που διέκρινες στις ερωτήσεις μου, θα σου πρότεινα να κρίνεις πρώτα την ειρωνία από κάτι μηνύματα με «ξεφούσκωτα παγόνια» και «κωλοτούμπες μουσουλμάνους» και μετά να ασχοληθείς και με την δικιά μου ειρωνία. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Σωστος 250 φυσιγγια χορηγια κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο

    Το βιολί του ο καραγιάννης …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #414979

    vagos-benelli1 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    Sniper645 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Με ποιο αποτέλεσμα παραμιλάγανε;

    Εδω ειναι το λαθος σου. Κοιτας το αποτελεσμα και χανεις την ουσια η οποια ειναι ο τροπος σκεψης,ο τροπος στησιματος του σωματος σου και των καννων σου ωστε να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα. Με την ειρωνια Γιωργη δεν σπας πιατακια. http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος».

    Μάλιστα, για πάμε λοιπόν να δούμε το λάθος μου. Για να μην κάνω κουραστικές παραθέσεις, πιο πάνω έγραψες ότι σταυροκοπιώντουσαν και παραμιλάγανε (μάλιστα έγραψες «…και όχι μόνο..» είμαι περίεργος να έβλεπα τι άλλο έκαναν δηλαδή) και στην συνέχεια μας ανέφερες το σκορ. Αν δεν ήθελες να σταθώ στο αποτέλεσμα, παρεμπιπτόντως όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, τότε γιατί το ανέφερες; Παραμιλάγανε και σταυροκοπιώντουσαν δηλαδή με τον τρόπο στησίματος του σώματος σου, με τον τρόπο σκέψης σου και με τον τρόπο στησίματος των καννών σου. Καλό και αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Προτείνω λοιπόν στους επόμενους ολυμπιακούς αγώνες, οι σκοπευτές να μην τουφεκάνε αλλά να περνάνε από μια επιτροπή που θα τους βαθμολογεί για τις όμορφες επωμίσεις τους και από ψυχολόγους που θα αξιολογούν τον τρόπο σκέψης τους. Πάτε λοιπόν και δείνετε μια περιουσία σε κοντακάδες, όπλα και φυσίγγια για να κάνετε τι; Φιλοσοφία; Εγώ για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήγα και έριξα μια πούλα sporting με ένα Baikal 50 χρόνων, κοντάκι από οξιά κολημένο με ατλακόλ και έκανα 20/25. Σε πληροφορώ ότι έφυγα με τα αυτιά κατεβασμένα γιατί έχασα έναν γελοίο τελευταίο ντουμπλέ. Δεν βγήκα να καγχάζω για το επίτευγμα μου και για την φιλοσοφική παρουσία μου στον βατήρα. Τέλος όσον αφορά για την ειρωνία που διέκρινες στις ερωτήσεις μου, θα σου πρότεινα να κρίνεις πρώτα την ειρωνία από κάτι μηνύματα με «ξεφούσκωτα παγόνια» και «κωλοτούμπες μουσουλμάνους» και μετά να ασχοληθείς και με την δικιά μου ειρωνία. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Σωστος 250 φυσιγγια χορηγια κριμα να χαθει τετοιο ταλεντο

    Το βιολί του ο καραγιάννης …

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    τοτε 250 φυσιγγια στον καραγιαννη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #414993

    Sniper645 wrote:

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Με ποιο αποτέλεσμα παραμιλάγανε;

    Εδω ειναι το λαθος σου. Κοιτας το αποτελεσμα και χανεις την ουσια η οποια ειναι ο τροπος σκεψης,ο τροπος στησιματος του σωματος σου και των καννων σου ωστε να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα. Με την ειρωνια Γιωργη δεν σπας πιατακια. http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Αν κανεις δεν σε μισει,τοτε κατι κανεις λαθος».

    Μάλιστα, για πάμε λοιπόν να δούμε το λάθος μου. Για να μην κάνω κουραστικές παραθέσεις, πιο πάνω έγραψες ότι σταυροκοπιώντουσαν και παραμιλάγανε (μάλιστα έγραψες «…και όχι μόνο..» είμαι περίεργος να έβλεπα τι άλλο έκαναν δηλαδή) και στην συνέχεια μας ανέφερες το σκορ. Αν δεν ήθελες να σταθώ στο αποτέλεσμα, παρεμπιπτόντως όλα εκ του αποτελέσματος κρίνονται, τότε γιατί το ανέφερες; Για να σε εντυπωσιασω,βρε χαζουλη. 😀

    Παραμιλάγανε και σταυροκοπιώντουσαν δηλαδή με τον τρόπο στησίματος του σώματος σου, με τον τρόπο σκέψης σου και με τον τρόπο στησίματος των καννών σου. Καλό και αυτό, δεν το είχα ξανακούσει. Προτείνω λοιπόν στους επόμενους ολυμπιακούς αγώνες, οι σκοπευτές να μην τουφεκάνε αλλά να περνάνε από μια επιτροπή που θα τους βαθμολογεί για τις όμορφες επωμίσεις τους και από ψυχολόγους που θα αξιολογούν τον τρόπο σκέψης τους. Διαβασε και λιγο Μπαμπη Αιγινητη,θα σε αφησω μεταξεταστεο. 😕

    http://www.greekshooting.gr/articles2.htm

    Πάτε λοιπόν και δίνετε μια περιουσία σε κοντακάδες, όπλα και φυσίγγια για να κάνετε τι; Φιλοσοφία; Βιτσια ειναι αυτα. 

    Εγώ για παράδειγμα σήμερα το πρωί πήγα και έριξα μια πούλα sporting με ένα Baikal 50 χρόνων, κοντάκι από οξιά κολημένο με ατλακόλ και έκανα 20/25. Σε πληροφορώ ότι έφυγα με τα αυτιά κατεβασμένα γιατί έχασα έναν γελοίο τελευταίο ντουμπλέ. Δεν βγήκα να καγχάζω για το επίτευγμα μου και για την φιλοσοφική παρουσία μου στον βατήρα. Μολις το εκανες και εχασες. 😀

    Τέλος όσον αφορά για την ειρωνία που διέκρινες στις ερωτήσεις μου, θα σου πρότεινα να κρίνεις πρώτα την ειρωνία από κάτι μηνύματα με «ξεφούσκωτα παγόνια» και «κωλοτούμπες μουσουλμάνους» και μετά να ασχοληθείς και με την δικιά μου ειρωνία.

    Bλεπεις ουτε με το “μπακαλης….” ασχοληθηκα. 😉

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #415003

    Τουλάχιστον ελπίζω να διαβάζουν κάποιοι (ευτυχώς λίγοι) σοβαροί άνθρωποι και νεαροί που έχουν φάει την παραμύθα, των πιάτων, μαζί με την … προβατίνα σε πιάτο. Έτσι είναι όμως το web, μια εικονική πραγματικότητα που προσφέρει έδαφος σε πολλών λογιών… προφίλ.

    Με επιβεβαίωσες πανυγηρικά !

    Υ.Γ. Αιγινίτη διαβάζω αλλά περισσότερο διαβάζω Μητσιάλη … !

     

     

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #415419

    Κύριοι, σε μερικά θέματα παρατηρείται η ανάρτηση μηνυμάτων άσχετων με το αντικείμενο της συζήτησης, που οξύνουν τα πνεύματα και αποπροσανατολίζουν, στην καλύτερη περίπτωση την πορεία της συζήτησης.

    Σας ενημερώνουμε ότι στο εξής θα διαγράφονται άμεσα τα μηνύματα που δημιουργούν οξύτητα και ωθούν τη συζήτηση σε εκτροχιασμό είτε προκαλώντας με τη φρασεολογία τους, είτε εντέχνως προσπαθούν να οδηγήσουν την συζήτηση σε ένταση.

    Σε όσους αναρτούν τέτοιου είδους μηνύματα θα επιβάλλεται ποινή αποκλεισμού από τις συζητήσεις για χρονικό διάστημα που θα αποφασίζει η διαχείριση.

    Καλώ όλους να ενημερωθούν για άλλη μια φορά για τους όρους χρήσης και αν κάποιος θέλει την όποια διευκρίνιση να μας απευθύνει ερώτημα με προσωπικό μήνυμα.

    Για άλλη μια φορά τονίζω με τον πιο σαφή τρόπο ότι δε θα γίνουν ανεκτές στο μέλλον τέτοιου είδους συμπεριφορές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    456
    leatherman στις #415510

    Κατά την ταπεινή μου γνώμη,προσωπικά , η ενασχόληση με την κυνηγετική σκόπευση(sporting),σταματά στο επίπεδο της αναψυχής

    και μόνο στη “νεκρή σεζόν” δηλαδή τους μήνες που δεν ασκώ το πάθος μου (κουσούρι),το κυνήγι.

    Οι λόγοι που το κάνω είναι βασικά δύο.

    Πρώτα για να πηγαίνει  κάποιος τακτικά στο σκοπευτήριο πρέπει να διαθέτει κάποια χρήματα (που στις μέρες μας όλο και πιό δυσεύρετα είναι) και αρκετό χρόνο για την συγκεκριμένη δραστηριότητα.Επέλεξα λοιπόν να κυνηγώ το χειμώνα και να ρίχνω καμιά

    πούλα στο σκοπευτήριο το καλοκαίρι μιας και πιστεύω οτι στίς παρούσες συγκυρίες ,δυό καρπούζια σε μιά μασχάλη δεν χωράνε.

    Από την άλλη τό να μπεί κάποιος σε μιά διαδικασία “αγωνιστικού-ανταγωνιστικού” πνεύματος πέρα από τα πιο πάνω που είπα

    ότι χρειάζονται(χρόνος και χρήμα) πρέπει να διαθέτει και μια ανάλογη αθλητικού τύπου προσωπικότητα με όλα όσα αυτη επιτάσσει

    (υπομονή,επιμονή,ανταγωνιστική διάθεση,πείσμα και το κυριώτερο εκπαιδευτή-προπονητή που θα τον βοηθήσει να ασκηθεί όχι

    στο να σπάζει τους δίσκους απλά αλλά να μάθει πως θα σπάσει τον κάθε δίσκο από όποια μηχανή και αν βγεί αυτός).

    ‘Ετσι και εγώ μη έχοντας τις αντοχές που θέλει το άθλημα ,όποτε παρισεύει κανένα ευρώ ξεκλεύω λίγο χρόνο για μια επίσκεψη

    στο Σχιστό για καμιά τουφεκιά, πολλή συζήτηση με φίλους και καφεδάκι κάτω από το κιόσκι του σκοπευτηρίου.

     

    ” Scripta manem”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #415532

    κάπως έτσι είναι τα πράγματα γεια σωστή δουλειά θέλει προπονητή και φράγκα,και εγώ μετά το κυνήγι πάω για καμιά πούλα και προσπαθώ να μάθω μόνος τα κόλπα αλλά ειναι αρκετά δύσκολο , 2 χρονια εχω κολλήσει στα 15 πιατα με αυξομείωσής αναλόγως την μερα αλλά ο χαβαλές γίνετε απαιτήσεις πολλές δεν υπάρχουν και πάει λέγοντας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #415602

    Eνα ωραιο απογευμα χθες στο Σχιστο,οπου εκτος τις καθιερωμενες πουλες και την δοκιμη δυο διαφορετικων πυριτιδων και τα σχετικα ηρθε και ο Αγγελος Καλυκας,γνωστος τραπαδορος και “κοντακας” απο τον Νομο Ηλειας.

    Καθ’ ολη την κουβεντα που ειχαμε μαζι του,μας ενημερωσε οτι ετοιμαζεται η διοργανωση Πανελληνιου  πρωταθληματος  sporting με γηπεδα οπως του Λαγκαδα,της Σκυδρας (ισως),της Ροδου,της Κρητης (Χανια),της Μαλακασας  και της Ηλειας (του Καλυκα).

    Θα γινουν επτα αγωνες και θα μετρισουν οι πεντε.

    Λεπτομεριες οσο αφορα το κοστος συμμετοχης,στην πορεια….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416015

    Βολτούλα σήμερα σκοπευτήριο με Beret και Panoutso ….

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    …  🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,981 έως 1,995 (από 2,197 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων