KOKKER SPANIEL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 76 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    326
    cougar στις #104706

    Όντως είναι όμορφη η κοκκερίνα σου, όλα τα μικρά είναι σκούρα; Πόσα είναι; 5;  το πάπλωμα είναι όλα τα λεφτά….

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #104708

    Κώστα καλωσόρισες, η κοκερίνα σου είναι πολύ ωραία, οι πρώτες φωτογραφίες δεν φαίνονται.

    Τα ‘χαρτιά’ δεν θα βελτιώσουν τα κουταβάκια φυσικά, ούτε είναι θέμα επαγγελματισμού, απλά χρειάζονται στους επόμενους που θέλουν να ψάξουν τις ρίζες των προγόνων για να επιλέξουν σωστούς γεννήτορες και να διατηρήσουν τα καλά προσόντα των σκύλων σας.

    Δυστυχώς δεν μπορείς να βγάλεις πλέον, ανεξαρτήτως χρημάτων.

    Φιλικά

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    Evan στις #104712

    Καλησπέρα!Κώστα,πρώτη η κοκερίτσα σου!!!Όσον αφορά το θέμα χαρτιών,συμφωνώ με τον Γιάννη,αλλά αν κάποιο σκυλάκι κυνηγάει σωστά(σου κάνει που λέμε τα γούστα),προσωπικά δεν το παίρνω και πολύ “βαριά”.

    Προσοχή όμως,το σωστό είναι αυτό που λέει ο Γιάννης.Εγώ εκφράζω απλά,την προσωπική μου γνώμη.

    Κώστα,αν τελικά αλλάξει κάτι όσον αφορά τα κουτάβια,ενημέρωσέ με,σε παρακαλώ.

    Βαγγέλης

    ΥΓ:Που είναι οι φωτογραφίες που λέει ο cougar;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #348343

    Καλησπέρα σε ολους.Καλησπέρα στον κ.Γιάννη (στην πορεία θα έρθει και ο ενικός).Λοιπόν,κ. Γιάννη δεν λεω οτι δεν έχετε  δίκιο, απλά εγω δεν έχω μπεί στην διαδικασία αυτή.Γνωρίζετε οτι σαν λαό μας διακατέχει μια δόση ωχαδερφισμού και εκεί χαλάει λίγο η “συνταγή”.Νομίζω να εχουμε γνωριστεί (ίσως να κάνω και λάθος)σε μια έκθεση της  DIANNA το 2006 αν δεν με απατά η μνήμη μου.Τώρα,Βαγγέλη εάν αλλάξει κάτι θα  σ’ενημερώσω.Καλό θα ήταν κατά τον Απρίλιο που θα ανοίξει ο κοιρός και θα έχω απαλλαχθεί απο το “baby dog sitting”και με την συντονιστική βοήθεια του κ.Γιάννη να συναντηθούμε για ένα “to know us better”.Θα έχω φροντίσει να έχω παστομένες  τσιχλες να πιούμε και ένα ποτηράκι.Πρόταση κάνω και αφορά όλα τα παιδιά του forum.Gougar ειναι 5 υπέροχα πλασματάκια και όσο για το πάπλωμα μιλάμε για χλιδή.

    ΚΩΣΤΑΣ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #104810

    Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το baby dog sitting. Πιθανόν να έχουμε συναντηθεί στην Diana γιατί είχα περίπτερο. Όσο για την συντονιστική βοήθεια όποτε θάλετε ενημερώστε με.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #105323

    [font="Arial Black"]
    27η μέρα και όλα πάνε πόλυ καλά.
    κ.Γιάννη σήμερα τους έδωσα για πρώτη φορά ξένο γάλα διότι η μάνα δεν καθόταν να τα ταίσει.Έπραξα σωστά ή οχι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #105330

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #348455

    [img]http://http://i259.photobucket.com/albums/hh320/sniper645/IMG_00071.jpg[/img]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #105332

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #105363

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΑΡΙΖΕΙ ΗΜΙΑΙΜΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΚΟΚΕΡ ΣΠΑΝΙΕΛ ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ 6947814282

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #105379

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #105498

    κ.Γιαννη καλησπέρα.
    Θελω να σ΄ευχαριστίσω για άλλη μια φορα για τις συμβουλές σου και σήμερα το πρωι στην ΝΕΤ -αν δεν κανω λαθος -πρωτο πλανο το σκυλακι σου το ασπρομαυρο κοκερ,σε εκπομπη που αναφέρθηκε στα περι εκθέσεως.Ειναι γεννημενο για την Τν.Κώστας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #105556

    Θελω να σ΄ευχαριστίσω για άλλη μια φορα για τις συμβουλές σου και σήμερα το πρωι στην ΝΕΤ -αν δεν κανω λαθος -πρωτο πλανο το σκυλακι σου το ασπρομαυρο κοκερ,σε εκπομπη που αναφέρθηκε στα περι εκθέσεως.Ειναι γεννημενο για την Τν.Κώστας.
    Ήταν πολύ ευγενικό να φέρεις γλυκά στο περίπτερο μου στην Diana, για αυτό τον λόγο ήμουν εκεί, για να πω την γνώμη μου στο "στέκι για τους φίλους των Spaniels". Δεν είδα την ΝΕΤ αλλά κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί σκύλοι μου σε αρκετά κανάλια
    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #106039

    καλησπερα και απο μενα ειμαι και εγω κατοχος ενος αρσενικου κοκερ..το τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα στο απορτ.στη ταρατσα μου φερνει κανονικα ολα τα πραγματ στο χερι ενω οταν τα μαθηματα γινοντ εξω η στο βουνο τις περισσοτερες φορες μεταφερι το αντικειμενο αντιθετα απο μενα προσπαθει να το κρυψει και να παιξει μαζι του.μαλλον καποιο λαθος εχω κανει υπαρχει τροπος να το διορθωσω?προσπαθησα με λιχουδιες αλλα δεν νομιζω να ειναι και οτι καλυτερο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #348899

    Αγαπητε φιλε αν και δεν ανεφερες την ηλικια του σκυλου πρεπει να ειναι "νεαρος".Προσπαθησε με μπαλακι απο πουπουλα τσιχλας ή μπεκατσας,καντο να φαινετε σαν παιγνιδι(2-3 φορες το πρωι,το ιδιο το μεσημερι και το απογευμα)και μη το "κουραζεις το ζωντανο γιατι θα αρχισει να το βεριετε.Θελει υπομονη και επιμονη.Μη βιαζεσε να εχεις αμεσα αποτελεσμετα,σιγα-σιγα.Αλωστε τα αρσενικα ειναι κατι τι "αργοστροφα απο τα θυλικα-μαθαινουν πιο αργα απ'οτι τα θυλικα.Υπομονη οχι ανχος. :P

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 76 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων