Αεροβόλα / έκθεσιακός χώρος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    156
    j0hn στις #104728

    fmj ,ειναι σιδηρος μαλλον επικασσιτερωμενος.Hw100 στα 12 μετρα με barracuda 5,5.

    giorgos200sx ναι ,το μπλοκ παρεπιπτοντως ειναι πολυ ομορφο.Εχει βελτιωθει και η αισθηση στην οπλιση?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    giorgos200sx στις #104791

    Στην πραγματικοτητα η αισθηση της οπλισης εχει γινει πιο τραχια, αλλα μου ειπε ο ανθρωπος οτι το εχει κανει επιτηδες λιγο σφιχτο,και οτι με τον καιρο θα βελτιωθει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    pri3st στις #104896

    το 1760 στο πρασινο…

    διοπτρα Tasco 3x12x40 with illuminated reticle

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #106751

    Καλησπέρα παιδιά,

    Εδώ και τρεις μέρες ψάχνω το site σχετικά με τα αεροβόλα, γιατί αποφάσισα να πάρω ένα. Εγώ πιτσιρικάς ξεκίνησα από φλομπεράκι.
    Κατέληξα λοιπόν σε δύο με πρώτη προτίμηση στο CROSMAN 2260 / 5.5mm με διόπτρα μάλλον ΟΦΘΑΛΜΙΔΑ 3-9Χ32 Tactical, PT3932.
    Αυτά βλέποντας λίγο εικόνα, λίγο τα τεχνικά χαρακτηριστικά από το site του Βασιλικού.

    Θέλω λοιπόν τα φώτα σας και ειδικά του giorgos200sx που το έχει. Βέβαια και των υπολοίπων οι οποίοι βλέπω ότι έχετε κάνει το αεροβόλο επιστήμη.

    Εναλλακτικές προτάσεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    giorgos200sx στις #106763

    Νικολη ποσο λεφτα διαθετεις και πως φανταζεσαι οτι θα χρεισιμοποιεις το οπλακι σου?
    Προσωπικα, αφου ειναι πρωτο αεροβολο θα σου προτινα να παρεις ενα ελατηριου που ειναι ο δασκαλος ολων! και επειδη το κοστος της αμπουλας μακροχρονια ειναι μεγαλο! Εγω εχω CO2 αεροβολο επειδη δεν εχω μονο τετοιο! Καταλαβαινεις?Αν καθε φορα που θες να κανεις λιγη σκοποβολη χαλας 2-3-4 αμπουλες και αναλογα σφαιρακια το κοστος ανεβαινει σχετικα με ενος ελατηριου το κοστος!
    Πες μας αρχικα το ποσο που θες να διαθεσεις και τα βρισκουμε τα αλλα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    destro στις #106765

    παιδια καλησπερα! μιας και εδω ειναι ''εκθεσιακος χωρος'' αλλα και χωρος ''αγγελιων'' θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους φιλους του forum οτι πουλαω δυο αεροβολα πιστολια, ενα walther nighthawk και ενα walther cp99 compact nickel, σχεδον καινουργια και σε αριστη κατασταση! για περισσοτερες λεπτομερειες και φωτογραφιες, οσοι ενδιαφερονται μπορουν να ανατρεξουν στις αγγελιες του site, στην κατηγορια ''διαφορα οπλα''.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #349292

    ΟΙ ΚΟΝΔΟΡΕΣ :D [attachment=74:Condor.jpg]

    Καλησπέρα παιδιά,
    Πήρα ένα μήνυμα από τον su35 για ένα site με αεροβόλα (www.aerovolo.gr) οπού πήγα και διάβασα αρκετά.
    Πολλοί φίλοι έχουν κάνει το αεροβόλο επιστήμη. Πολύ καλό και άξιοι συγχαρητηρίων. Εμένα μ’ αρέσουν τα όπλα ανεξαρτήτως είδους και ενθουσιάζομαι όταν βλέπω ανθρώπους να ασχολούνται με τόσο μεράκι.
    Τέλος πάντων η πρώτη επιλογή για το CROSMAN ακυρώνετε για τεχνικούς και πρακτικούς λόγους με κατεύθυνση στο ΒΑΜ 40.
    Δεν θέλω να διαθέσω πολλά χρήματα τουλάχιστον τώρα, δεν έχω επαφή με την διόπτρα, δεν θέλω να είμαι παράνομος άρα πρέπει να δω για σύλλογο field target που απ’ όσο ξέρω έχει μόνο ο Γκούτης, και τέλος αφού ξεκινήσω να έλθω σε επαφή με κάποιους από εσάς να λύνω απορίες.

    Φίλε μου TOLISR1 τι αεροβόλα είναι αυτά, τα έχω ξαναδεί σε κάποια διαφήμιση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    fantzas στις #106928

    παιδια θελω να αγορασω αεροβολο μεχρι και 250 Ε θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας …
    ευχαριστω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    destro στις #106951

    φιλε fantzas καλησπερα! με τα χρηματα που θα διαθεσεις μπορεις να βρεις αρκετα οπλα αλλα θα πρεπει να το ψαξεις καλα, και να γινεις λιγο πιο συγεκριμενος στο τι ψαχνεις (ελατηριου η co2 – σπαστης η σταθερης κανης 4,5 η 5,5 κ.α πολλα). αν δεν εχεις καποια προτιμηση σε καποιο οπλο μην βιαστεις να επιλεξεις!!! βοηθεια θα βρεις και εδω aerovolo.gr/forum

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    fantzas στις #106956

    file mou psaxno gia aerobolo sta 4.5 kai me elatirio …
    den me afora an einai spasto i exei statheri kani …
    an mporeis boithise me …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    destro στις #106973

    καλησπερα fantzas! λοιπον σε αυτα τα χρηματα σε σταθερης κανης καλες επιλογες ειναι το norica dream hunter και τα gamo cfx – cf30. σε σπαστης υπαρχουν πολυ περισσοτερες επιλογες απο τις οποιες θα ξεχωριζα τα diana mod. 28 και 34, τα gamo viper και shadow 1000(το οποιο ειναι αρκετα φθηνοτερο κατι που σημαινει οτι θα σου μεινουν και χρηματα για αγορα διοπτρας αν σε ενδιαφερει), τα weihrauch hw50 hw90 hw95 και οχι μονο! σαν πρωτη επιλογη παντως θα τοποθετουσα τα weihrauch. μπορεις να μπεις στο http://www.weihrauch-sport.de για να δεις περισσοτερα μοντελα και τεχνικες λεπτομερειες. ισως τα βρεις λιγο πιο ακριβα απο τα αλλα (οχι απαραιτητα) αλλα αυτο ειναι κατι που θα αξιολογησεις μονος σου. μια ματια σε προηγουμενες σελιδες αυτου του forum η μια επισκεψη στο aerovolo.gr θα σε βοηθησει πολυ περισσοτερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #106976

    Φίλε fatzas, αν διαθέτεις γύρω στα 320 ευραίους, πάρε το HW95 με κλειστά τα μάτια. Διάβασε και παλιότερα τι έχει γραφτεί γι' αυτό το όπλο. Εκτός του ότι είναι πολύ όμορφο (ξύλα) είναι πολύ αξιόλογο και δυνατό. Δεν είναι απαραίτητη η διόπτρα, αλλά αργότερα ίσως να σου χρειαστεί, για να ανακαλύψεις τα όριά σου και τα όρια του όπλου. Εγώ αυτό έχω και είμαι υπερευχαριστημένος. Σκοποβολή στα 30-40 μέτρα με ανοιχτά σκοπευτικά πολύ άνετα. Και πολύ δύναμη.
    Για τα άλλα όπλα δεν ξέρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    George 3 στις #106983

    Καλησπερα να και το δικο μου αεροβολακι Condor Airforce.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    sniperman στις #116686

    STEYR LG 110HP

    100m 6 βολες

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #116699

    webley fx 2000 .22cal

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 100 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων