ΑΝΕΚΔΟΤΟ …..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,696 έως 1,710 (από 1,848 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #206153

    Μυστική συνάντηση Σαμαρά – Τσίπρα

    Μυστική συνάντηση είχαν χτες το απόγευμα ο Αντώνης Σαμαράς και ο Αλέξης Τσίπρας. Οι δυο άνδρες συναντήθηκαν σε ξενοδοχείο στο Σούνιο και συζήτησαν για την στρατηγική που πρέπει να ακολουθήσει η χώρα στην Ευρωπαϊκή Ένωση αλλά, κυρίως, για τις αποκρατικοποιήσεις.

    Σύμφωνα με πληροφορίες που δεν επιδέχονται διάψευση, ο Αντώνης Σαμαράς και ο Αλέξης Τσίπρας συμφώνησαν πως το εθνικό συμφέρον επιβάλλει να ιδιωτικοποιηθούν αμέσως όλες οι δημόσιες υπηρεσίες και επιχειρήσεις.

    Ο Αντώνης Σαμαράς ζήτησε από τον Αλέξη Τσίπρα να μην αντιδράσει ο ΣΥΡΙΖΑ στις ιδιωτικοποιήσεις των δημόσιων επιχειρήσεων και ο Αλέξης Τσίπρας -αφού τον άκουσε με προσοχή- το δέχτηκε αμέσως.

    Το σχέδιο του Αντώνη Σαμαρά είναι να πουληθούν τα πάντα -από ΔΕΗ μέχρι λιμάνια και αεροδρόμια- σε ξένους, να πάρει η χώρα τα χρήματα και να ορθοποδήσει, και, όταν γίνει κυβέρνηση ο ΣΥΡΙΖΑ, να τα κρατικοποιήσει αμέσως όλα, χωρίς να επιστρέψει τα χρήματα στους ξένους.

    Με αυτό το ευφυές σχέδιο, η χώρα θα πάρει τα χρήματα από τις ιδιωτικοποιήσεις αλλά, παράλληλα, θα κρατήσει όλες τις δημόσιες επιχειρήσεις, τις δημόσιες υπηρεσίες και τα ακίνητα του Δημοσίου.

    Σαμαράς και Τσίπρας διαφώνησαν μόνο στο πώς πρέπει να διατεθούν τα δισεκατομμύρια που θα εισπράξει η χώρα από τις ιδιωτικοποιήσεις.

    Ο Αντώνης Σαμαράς πιστεύει πως πρέπει να κρατήσει το Κράτος τα χρήματα για μια κακή ώρα, ενώ ο Αλέξης Τσίπρας πρότεινε να μοιραστούν τα χρήματα από τις ιδιωτικοποιήσεις στους Έλληνες πολίτες γιατί τον Δεκέμβριο του 2012 έρχεται το τέλος του κόσμου, οπότε δεν έχει νόημα να τα κρατάμε αλλά καλύτερα να τα φάμε και να τα πιούμε για να πάμε χορτάτοι και ευτυχισμένοι.

    Πηγή: Μυστική συνάντηση Σαμαρά – Τσίπρα – RAMNOUSIA


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #206252

    http://www.greektube.../view/180733/2/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #206263

    Η ΚΟΡΝA ΤΟΥ ΤΡΕΝΟΥ!

    http://www.greektube.org/content/view/161271/2/

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #206921

    Ένας τύπος μπαίνει σε ένα φαρμακείο με σηκωμένο το χέρι του και την παλάμη του ανοικτή.Ο φαρμακοποιός τον ρωτάει:
    – «Θέλετε κρέμα για τα χέρια»;…
    – «Όχι», απαντάει ο …
    πελάτης. «Θέλω πέντε βιάγκρα γιατί το βράδυ περιμένω κάτι κοπέλες».
    Ο φαρμακοποιός του δίνει τα χάπια και ο πελάτης φεύγει.
    Την άλλη μέρα εμφανίζεται πάλι ο πελάτης στο φαρμακείο με σηκωμένο το χέρι του και την παλάμη του ανοικτή.
    Ο φαρμακοποιός τον ρωτάει:
    – «Θέλετε πάλι βιάγκρα»;
    Και ο πελάτης:
    «Όχι, κρέμα για τα χέρια γιατί… δεν ήρθαν οι κοπέλες»

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #222184

    Κaι ποιον έχουμε στη τηλεφωνική γρaμμή?
    – Νaι γειά σaς, ο Μητσάρaς είμaι.
    – Ποιο τρaγούδι θέλεις νa aφιερώσεις?
    – Aπό Τρύπες το Δε Χωράς Πουθενά.
    – Κaι που το aφιερώνεις?
    – Στο π@υτσο μου!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    835
    dimitris_breda στις #209579

    Ένaς τύπος μπaίνει σε ένa φaρμaκείο με σηκωμένο το χέρι του κaι την πaλάμη του aνοικτή.Ο φaρμaκοποιός τον ρωτάει:
    – «Θέλετε κρέμa γιa τa χέριa»;…
    – «Όχι», aπaντάει ο …
    πελάτης. «Θέλω πέντε bιάγκρa γιaτί το bράδυ περιμένω κάτι κοπέλες».
    Ο φaρμaκοποιός του δίνει τa χάπιa κaι ο πελάτης φεύγει.
    Την άλλη μέρa εμφaνίζετaι πάλι ο πελάτης στο φaρμaκείο με σηκωμένο το χέρι του κaι την πaλάμη του aνοικτή.
    Ο φaρμaκοποιός τον ρωτάει:
    – «Θέλετε πάλι bιάγκρa»;
    Κaι ο πελάτης:
    «Όχι, κρέμa γιa τa χέριa γιaτί… δεν ήρθaν οι κοπέλες»

    χaχa κaλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #217525

    Ένας αφοσιωμένος Μουσουλμάνος, μπήκε σε ένα ταξί
    κάπου στην Αθήνα. Ζήτησε κοφτά από την ταξιτζή να απενεργοποιήσει το ραδιόφωνο, επειδή, όπως συνάγεται από τη θρησκευτική διδασκαλία του, δεν πρέπει να ακούει μουσική, επειδή την εποχή του προφήτη δεν υπήρχε μουσική και κυρίως Δυτική μουσική που είναι η μουσική των άπιστων.
    Ο ταξιτζής σβήνει ευγενικά το ραδιόφωνο, σταματάει το ταξί και ανοίγει την πόρτα.

    Οπότε ο Μουσουλμάνος τον ρώτησε, “Τι κάνεις;”
    Και ο οδηγός απάντησε:
    “Στην εποχή του προφήτη δεν υπήρχαν ταξί, έτσι άντε και γαμήσου και περίμενε για μια καμήλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #377799

    Ένας τελειόφοιτος της Ψυχολογίας έπρεπε να κάνει μια εργασία για τα δυνατά συναισθήματα .

    Ο επιβλέπων καθηγητής του συνέστησε να αποφύγει τους ανθρώπους των πόλεων, με τα πολλά λόγια και λίγη ουσία , και να ψάξει για πήγες στην ύπαιθρο .

    Μια και δυο , παίρνει τα βουνά και σ ένα χωριό στην Κρήτη στο όρος Αφέντης εντοπίζει ένα γεροντάκι που καθόταν μονάχο του.
    – Γεια σου παππού ….. μπλα μπλα μπλα …… θυμάσαι να μου πεις καμιά φορά που να σου τύχε κάτι και να χάρηκες ΠΟΛΥ ; 
    Ο γεράκος σκέφτεται, σκέφτεται …………. 

    – Μια φορά , πριν πολλά χρόνια ένας γείτονας – Θεός σχωρέστον – έχασε ένα πρόβατο στο βουνό. Μαζευτήκαμε λοιπόν καμία δεκαριά νοματαίοι, βγήκαμε στο βουνό , βρήκαμε το πρόβατο , το γαμήσαμε , και το φέραμε πίσω .

    (Αυτό δεν μπαίνει στην εργασία -σκέφτηκε ο φοιτητής- … για να ξαναδοκιμάσω ) 
    – Ωραία… μήπως θυμάσαι καμία ΑΛΛΗ φορά , που να έγινε κάτι ΑΛΛΟ και να χάρηκες ΠΟΛΥ ; 
    Ξανασκέφτεται ο γεράκος …. 
    – Μια άλλη φορά , ένας άλλος γείτονας – Θεός σχωρέστον κι αυτόν – έχασε την κόρη του στο βουνό. Ε , μαζευτήκαμε καμία εικοσαριά άντρες , βγήκαμε στο βουνό, ψάξαμε, τη βρήκαμε, τη γαμήσαμε και τη φέραμε πίσω .

    ( -Ωχ!  σε λάθος κατεύθυνση ψάχνω, ας αλλάξω θέμα ) 

    – Ωραία, παππού … τώρα να σε ρωτήσω κάτι άλλο … θυμάσαι να μου πεις αν σου έτυχε ποτέ τίποτα που να ντράπηκες ΠΟΛΥ ; 
    Ο γεράκος πέφτει σε βαθιά περισυλλογή …….. το βλέμμα χαμηλωμένο ………. και τελικά, με ύφος μεγάλης ένοχης λέει: 
    – Μια φορά χάθηκα στο βουνό ……………………………………………………………

     

    ΥΓ

    Αφιερωμένο σε όσους έχουν χαθεί τώρα τελευταία να μην ανησυχούν.

    Θα τους βρούμε 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #377805

    Που παει το υπονοουμενο; 😉 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #377837

    Ένας τελειόφοιτος της Ψυχολογίας έπρεπε να κάνει μια εργασία για τα δυνατά συναισθήματα . Ο επιβλέπων καθηγητής του συνέστησε να αποφύγει τους ανθρώπους των πόλεων, με τα πολλά λόγια και λίγη ουσία , και να ψάξει για πήγες στην ύπαιθρο . Μια και δυο , παίρνει τα βουνά και σ ένα χωριό στην Κρήτη στο όρος Αφέντης εντοπίζει ένα γεροντάκι που καθόταν μονάχο του.
    – Γεια σου παππού ….. μπλα μπλα μπλα …… θυμάσαι να μου πεις καμιά φορά που να σου τύχε κάτι και να χάρηκες ΠΟΛΥ ;
    Ο γεράκος σκέφτεται, σκέφτεται …………. – Μια φορά , πριν πολλά χρόνια ένας γείτονας – Θεός σχωρέστον – έχασε ένα πρόβατο στο βουνό. Μαζευτήκαμε λοιπόν καμία δεκαριά νοματαίοι, βγήκαμε στο βουνό , βρήκαμε το πρόβατο , το γαμήσαμε , και το φέραμε πίσω . (Αυτό δεν μπαίνει στην εργασία -σκέφτηκε ο φοιτητής- … για να ξαναδοκιμάσω )
    – Ωραία… μήπως θυμάσαι καμία ΑΛΛΗ φορά , που να έγινε κάτι ΑΛΛΟ και να χάρηκες ΠΟΛΥ ;
    Ξανασκέφτεται ο γεράκος ….
    – Μια άλλη φορά , ένας άλλος γείτονας – Θεός σχωρέστον κι αυτόν – έχασε την κόρη του στο βουνό. Ε , μαζευτήκαμε καμία εικοσαριά άντρες , βγήκαμε στο βουνό, ψάξαμε, τη βρήκαμε, τη γαμήσαμε και τη φέραμε πίσω . ( -Ωχ! σε λάθος κατεύθυνση ψάχνω, ας αλλάξω θέμα ) – Ωραία, παππού … τώρα να σε ρωτήσω κάτι άλλο … θυμάσαι να μου πεις αν σου έτυχε ποτέ τίποτα που να ντράπηκες ΠΟΛΥ ;
    Ο γεράκος πέφτει σε βαθιά περισυλλογή …….. το βλέμμα χαμηλωμένο ………. και τελικά, με ύφος μεγάλης ένοχης λέει:
    – Μια φορά χάθηκα στο βουνό …………………………………………………………… ΥΓ Αφιερωμένο σε όσους έχουν χαθεί τώρα τελευταία να μην ανησυχούν. Θα τους βρούμε

    Μέλος τουκαι της

    Καλή φάση ……………… πότε θα χαθούμε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #377839

    Καλή φάση ……………… πότε θα χαθούμε?

    Εσύ χάθηκες ήδη και σε ψάχνω από  προχθές 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #377840

    Naval wrote:
    Καλή φάση ……………… πότε θα χαθούμε?

    Εσύ χάθηκες ήδη και σε ψάχνω από προχθές

    Μέλος τουκαι της

    Πρόσεχε μην σε βρω πρώτος :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #382677

    Τρεις φίλοι συζητούν για την στιγμή που φίλοι και γνωστοί θα τους αποχαιρετήσουν για το μεγάλο ταξίδι…
    -Εγώ παιδιά θα ήθελα κάποιος από το πλήθος να σταθεί δίπλα στο φέρετρο και να πει: “Έφυγε ένας λεβέντης, ένας καλός άνθρωπος που έζησε τη ζωή του όσο κανείς άλλος και έκανε τους πάντες γύρω του να τον αγαπούν”, είπε ο πρώτος.
    -Εγώ παιδιά θα ήθελα να με αποχαιρετίσουν με λόγια όπως: “Υπήρξε ιδιοφυΐα, καλλιτέχνης, ποιητής, μαθηματικός νους, διανοητής, έξοχος οδηγός και γυναικοκατακτητής”, είπε ο δεύτερος.
    Ο τρίτος το σκέφτηκε λιγάκι και τους λέει…
    -Ρε παιδιά εγώ θα ήθελα, λίγο πριν το “δεύτε τελευταίον”, να βγει κάποιος μπροστά από την ωραία πύλη και να φωνάξει: “Ρε μάγκες, ο Παναγής κουνιέται!!”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #396924

    Τρέχει ο λαγος του σκοτωμού μέσα στο δάσος, και ξαφνικα βλέπει το…
    ελάφι αραχτό κάτω απο ένα δέντρο να καπνίζει χασισι.
    -Τι κάνεις εδω, εισαι τρελός; Είμαστε μεσα στην φύση, στον καθαρο αέρα
    και εσυ ρουφάς μαυρο? Εμπρος, σήκω να τρεξουμε παρέα να γυμναστούμε.
    -Εχεις δίκιο λέει το ελάφι, παρατάει τα τσιγαριλίκια και αρχιζει να τρέχει μαζι με τον λαγο.
    Εκεί που τρέχανε συναντούν την αλεπού να έχει πλακωθεί στην κοκαίνη.
    Καλα ρε, λέει το ελάφι, είμαστε μέσα στο δάσος, στον καθαρό αερα και εσυ
    σνιφάρεις κόκα;
    Ελα μαζι μας να τρέξουμε, να γυμναστουμε να ανοίξουν τα πνευμόνια μας.
    -Δικιο έχετε ρε παιδια, λεει και η αλεπου και αρχιζει να τρέχει μαζι με
    τους άλλους δύο.
    Λίγο πιο κάτω συναντουν τον λύκο που ετοιμαζόταν να χτυπήσει ηρωινη.
    -Καλα ρε δεν ντρεπεσαι να ειμαστε μεσα στην φύση στον καθαρο αέρα και εσυ
    να τρυπιέσαι, του λεει η αλεπου. Αντε σηκω και ελα μαζι μας να τρεξουμε,
    να γυμναστουμε, να ανοιξουν τα πνευμονια μας!
    Και απανταει ο λυκος:
    – Βρε δεν με παρατάτε πρωι πρωι, λεω εγω, καθε φορα που ο λαγος παιρνει
    ecstacy εμεις θα τρεχουμε σαν μαλακες μες στο δάσος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #396925

    Η γυναίκα μου κάθισε δίπλα μου όπως έκανα ζάπινγκ.

    – Τί έχει στην τηλεόραση; με ρώτησε.
    – Σκόνη.
    Και έτσι άρχισε ο καυγάς…
     
    Το Σάββατο πρωί σηκώθηκα νωρίς, ντύθηκα ήσυχα, έφτιαξα το πρωινό μου και πήγα στο γκαράζ.
    Έδεσα την βάρκα στο φορτηγάκι, και έκανα να βγώ από το γκαράζ όταν διαπίστωσα ότι….
    έβρεχε καταρρακτωδώς.
    Πήγα πίσω στο σπίτι, ξεντύθηκα ήσυχα και ξαναξάπλωσα στο κρεβάτι.
    Αγκάλιασα την γυναίκα μου, τώρα με διαφορετικές προσδοκίες από την μέρα, και της ψιθύρισα:
    – Έξω βρέχει καταρρακτωδώς!
    Και η γυναίκα μου απάντησε:
    – Και το πιστεύεις ότι ο άνδρας μου είναι έξω με αυτόν τον καιρό;
    Και έτσι άρχισε ο καυγάς…
     
    Όταν ήταν να πάρω σύνταξη πήγα στο ΙΚΑ.
    Η γυναίκα στο γκισέ μου ζήτησε την ταυτότητά μου για να δει την ηλικία μου.
    Έψαξα στις τσέπες μου, και διαπίστωσα ότι είχα ξεχάσει το πορτοφόλι μου στο σπίτι.
    Το είπα στην υπάλληλο και είπα ότι θα ξαναπέρναγα αργότερα.
    Η υπάλληλος μου λέει:
    – Ξεκούμπωσε το πουκάμισό σου.
    Ξεκούμπωσα το πουκάμισο και φάνηκαν οι λευκές τρίχες στο στήθος μου.
    Η υπάλληλος είπε:
    – Σίγουρα είστε σε ηλικία για σύνταξη, και προώθησε την αίτησή μου.
    Όταν γύρισα σπίτι είπα την ιστορία στην γυναίκα μου.
    Μου είπε:
    – Έπρεπε να είχες κατεβάσει το παντελόνι σου. Θα έπαιρνες και επίδομα αναπηρίας…
    Και έτσι άρχισε ο καυγάς…
     
     
    Η γυναίκα μου στεκόνταν γυμνή μπροστά στον καθρέφτη και μου λέει:
    – Αισθάνομαι χάλια. Δείχνω γριά, χοντρή και άσχημη. Πές μου κάτι θετικό.
    Και της απάντησα:
    – Η όρασή σου όμως είναι τέλεια…
    Και έτσι άρχισε ο καυγάς…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,696 έως 1,710 (από 1,848 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων