Σκοπευτική Εξόρμηση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34459

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΕΟ ΣΤΙΣ ΤΑΒΕΡΝΟΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ .ΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ.ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΟΙ???????ΤΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ??????ΠΩΣ ΣΑΣ ΕΠΕΙΣΕ ΕΤΣΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΞΕΝΗΤΡΑ

    ΛΕΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ……ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ,ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΙΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ,


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34462

    Ναι ναι, από λόγια μας έχεις χορτάσει Μίμη… Κάνα παπί να δω πότε θα φάμε…

    Παναγιώτη δεν σε ξέχασα, έγραψα αυτούς που έχουν δηλώσει ότι θα έρθουν. Πάντως θα χρειαστώ και την βοήθεια σου αύριο. Orientation day.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #34464


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από SAMWIN στίς 18 Mάρτιος 2004


    ΠΡΟΣ LEO KAI KOSTASK,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΧΩΡΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΕΝΟΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΕΚΕΙ?


    [/indent]

    Φίλε Samwin αλλά και με όποιον άλλο δεν γνωριζόμαστε,

    καλό θα είναι να βρίσκεστε στο σκοπευτήριο λίγο πριν τις 10, το κινητό μου είναι 6944340087 κάντε ένα τηλέφωνο να βρεθούμε.

    Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #34466

    Καλημερα και απο μενα παιδια!

    Χαιρομαι που σιγα σιγα η παρεα αρχιζει να μεγαλωνει και μαζι με αυτη και το ενδιαφερον ολων μας για την σκοποβολη.

    Δυστυχως επειδη εχω αγωνα την κυριακη στην Ελευσινα δεν μπορω να ερθω στην Μαλακασα αλλα μεσα απτην καρδια μου ευχομε να περασετε καλα!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #334932


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 19 Mάρτιος 2004


    SAMWIN. Για να μην δίνουμε συγκεκριμένα ραντεβού και χάνουμε χρόνο, θα ψάξεις να με βρείς, ότι ώρα έρθεις. Θα φοράω μπεζ σκοπευτικό γιλέκο, μπλε καπέλο, και μαύρα ακουστικά. Είμαι 35 χρονών. Αν δεν με βρείς σε κάποιο stand, περίμενέ με στον πάγκο με τις θήκες των όπλων. Η δικιά μου έχει το αυτοκόλλητο του E-ARTEMIS. Πάντως, απ’ ότι δείχνει θα μας κάνει πολύ όμορφη μέρα το Σάββατο, και έχουμε ήδη και πολλές συμμετοχές από το forum.

    ΚΑΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Γιωργος

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #34488

    Ευχαριστούμε τον Λεωνίδα για την σημερινή σκοπευτική εξόρμηση.

    Παρότι έπρεπε να προπονηθεί μας βοήθησε όλους όσο μπορούσε.

    Σημαντική η βοήθεια του Παναγιώτη σε όσους έριχναν στο sporting.

    Το μόνο κακό ήταν οτι δεν είχαμε χρόνο μα μιλήσουμε και να γνωριστούμε με τα καινούργια μέλη, τον Βαγγέλη και τον Samwin. Παιδιά συγγνώμη θα τα πούμε όμως σε κάποια επόμενη συνάντηση σε ταβέρνα.

    Λευτέρη δεν σε ξέχασα, πάρε με τηλέφωνο για να σε πάω στον οπλουργό μου.

    Αποκάληψη ο ’λεξ στο skeet, θα τα πάει καλά αν ασχοληθεί συστηματικά. Ο samwin ρίχνει αρκετά καλά στο sporting.

    Τελειώνω το “τηλεγράφημα” μου και βουρ για τον καναπέ, αφού μόλις τώρα έκατσα σε καρέκλα από το πρωί.  Με το που ήλθα από το σκοπευτήριο, κούρεψα και έκανα μπάνιο την σκυλίτσα μου.

    Τα λέμε

    Κώστας
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #34491

    Φιλοι μου με αφορμη το μυνημα του fast eddie ο οποιος ψαχνει για οπλο του τραπ ηθελα να σας αναφερω οτι πουλω το δικο μου.Ειναι το Master trap της franchi Μηκος καννης 74 εκ. και τσοκ 3-1.Ειναι μπορω να πω σε αριστη κατασταση.Επισης οχι επειδη ειναι δικο μου αλλα τα μεταλλα του ειναι εξαιρετικα .Επισης διαθετω και ενα κοντακι κυνηγετικο το οποιο χρησιμοποιουσα στις τσιχλες και πολλες φορες στα τρυγονια.

    Δυστυχως το πουλω διοτι κατα τα φαινομενα δεν προκειται να ασχοληθω ξανα συστηματικα με το σκοπευτηριο αλλα και εαν τυχει να ερθω στην Αθηνα περιστασιακα και με την προυποθεση οτι θα συναντηθουμε εχω πολλες αλλες επιλογες οπλων

    Να τονισω οτι και εγω ειμαι αριστεροχειρας και η προσαρμογη μου πανω του ηταν πολυ ευκολη.

    Επισης εαν συγκρινουμε ενα Beretta με  ενα Franchi που εχουν ριξει τα ιδια φυσιγγια αριθμητικα η διαφορα τους στο θεμα καταπονησης ειναι εμφανεστατη.

    Μιχάλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34492

    Κώστα, με πρόλαβες.

    Αισθάνομαι κι εγώ κάποιες τύψεις που δεν μπόρεσα να βοηθήσω όλα τα παιδιά όσο θα ήθελα, ή έστω να κάνουμε λίγο παραπάνω παρέα, και τους οφείλω μία συγγνώμη. Όπως όμως έχω ξαναπεί, πρέπει να κάνω τις προπονήσεις μου στο skeet, και δυστυχώς έχω μόνο αυτό το Σαββατιάτικο πρωινό να διαθέτω. Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι παρών περισσότερη ώρα στο sporting με όσους με χρειάζονται. Εξάλλου, ήδη έχω υποσχεθεί στον Fast Eddie να κανονίσω την επόμενη φορά να του βρω όπλο για να ρίξει στο trap. Περισσότερο αισθάνομαι ότι αδίκησα τον SAMWIN και τον Vaggelisdr, μιας και δεν είχα την ευκαιρία να τους παρακολουθήσω καθόλου. Sorry παιδιά. Σιγά σιγά όλοι θα μπούμε σε μία σειρά και θα μπορεί ο καθένας να ρίχνει ότι του αρέσει, και να μας μένει και χρόνος για χαλάρωση και καφεδάκι.

    Όσον αφορά το ποιός είναι περισσότερο ή λιγότερο καλός, ακόμα δεν θα πω τίποτα, εξάλλου έχω κάνει κάποια σχόλια στα παιδιά από κοντά. Προς το παρόν παρακολουθώ, βοηθάω όπου μπορώ και εντοπίζω δυνατά και αδύνατα σημεία σε όλα τα παιδιά. Βέβαια, ο κάθε ένας είναι και μία διαφορετική περίπτωση με διαφορετική ιδιοσυγκρασία, σωματότυπο, ψυχισμό και στόχους, επομένως μόνο ένας προπονητής μπορεί να βγάλει τον καλύτερο τους εαυτό, ασχολούμενος με τον καθένα ξεχωριστά. 

    Να ευχαριστήσω τέλος τον Παναγιώτη (pdimak) για την βοήθεια που πρόσφερε σε όλα τα παιδιά.

    Φιλικά, Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    SAMWIN στις #34494

    ΠΡΟΣ LEO KAI KOSTASK.

    MH ME KANETE NA AIΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΣΘΕ,ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ Σ/Π ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΝΑ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΕΒΛΕΠΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΦΕΥΓΑ,ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΧΑΡΙΝ ΣΕ ΕΣΑΣ.ΗΤΑΝ ΥΠΕΡ ΑΡΚΕΤΟ Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΟΤΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΩ  ΣΤΟ FOROUM ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΧΑΜΕΝΕΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΑΣΑΚΙ,Η ΗΛΗΚΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ….., 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #334939

    ΦΤΟΥ …. ΕΧΑΣΑ ΤΟ ORIENTATION DAY ?????? ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΡΝΑΣΣΟ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΝΔΟΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΤΙΓΜΗΣ.

    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΠΛΟ , ΛΟΓΩ ΓΝΩΣΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ, ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΞΑΡΤΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΑΝΕΙΣΕΙ. ΕΤΣΙ ΜΟΥ’ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΕΚΕΠ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.

    ΕΡΩΤΗΣΗ: ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ Ή ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΚΔΟΘΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ???? ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34499

    Αγαπητέ Μπάμπλη,

    Από το πάσχα του 2000, που ασχολούμαι συστηματικά με το σκοπευτήριο, ποτέ δεν χρειάστηκε να δείξω σε ΚΑΝΕΝΑΝ την άδεια οπλοκατοχής ή την σκοπευτική ταυτότητα. Τα συμπεράσμτα δικά σου…

    Φιλικά, Φροίξος

    Υ.γ. ΜΗΝ αγοράσεις όπλο τόσο βιαστικά. ’σε τουλάχιστον να δούμε και την DIANA μήπως εκεί οι επιλογές είναι περισσότερες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #34501

    ΑΝΤΕ ΚΑΛΑ … ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΠΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΚΟΜΑ.

    ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ “ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΒΟΛΗ ….” ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΟ Σ.Π. ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΠΟΙΟ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΥΕΛΗΚΤΑ.

    ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34503

    Μια cocacolίτσα πριν αποφασίσεις. πιστεύω ότι θα βοηθήσει την κρίση σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34535

    Kαλημέρα, φίλοι μου

    Sorry για το Σάββατο που δεν ήρθα, αλλά είπαμε, οι υποχρεώσεις είναι πολλές. Ομως χάρις στην προσπάθεια είμαι σε καλό δρόμο και έχω καλύψει αρκετά το κενό από το κυνήγι.

    Εκτός ελαχίστων περιπτώσεων, δεν θα έχει άλλη δουλειά τα πρωινά από τα Σάββατα. Ηδη μάλλον θα αναβάλω προγραμματισμένη δουλειά & εκδρομή σε Λακωνία το 4 ήμερο ( με μιά μέρα άδεια φυσικά).

    Ετσι για να μην “πουλήσω” την παρέα για τις 27 του Μάρτη, θα κάνω τη θυσία αυτή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34536


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 19 Mάρτιος 2004


    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΕΟ ΣΤΙΣ ΤΑΒΕΡΝΟΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ .ΣΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΩ.

    Τί εννοείς Δημήτρη ??? Οτι γίνονται ή ότι δεν γίνονται Ταβερνοσυνατήσεις  ?? Αν εξαιρέσεις αυτή στις 6 του Μάρτη έχουν γίνει άλλες οι ΟΧΙ. Αν έχουν γίνει μάλλον άχω χάσει την ΜΠΑΛΑ…

    ΛΕΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΚ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ……ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ,ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΙΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ,

    Ολοι μαζί, δεν θα την κοπανήσουμε. Δεν θα μου συγχωρέσουν οι άλλοι και 3 κοπάνα. Εκτός βέβαια αν δεν χωράμε που θα μαζευτούμε τόσοι……..


    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Το θέμα ‘Σκοπευτική Εξόρμηση’ δεν δέχεται νέες απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων