BERETTA ES 100 VITTORIA PINTAIL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    AKHS1968 στις #350346

    Ο Καλκατζακος και ένας ακόμα στα καμίνια (Ρούσσος λέγετε) μου την αφήνουν 700 ευρώ, και στην Οπλοτεχνική 720 ευρώ.
    Σε μερικούς άλλους πάνω από 750 ευρώ.

    Να σημειώσω ότι αναφέρομε στο μοντέλο με τα συνθετικά μέρη.
    Με τα ξύλινα είναι περιπου 20-30 ευρώ ακριβότερη.

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ
    6/9/08 ΠΗΡΑ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 820


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #350347

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ
    6/9/08 ΠΗΡΑ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 820

    Στα 850 την συνθετική και στα 900ε με τα ξύλινα μέρη(έκδοση deluxe).Τόσο την βρίσκω στην Θεσσαλία, λίγο πιο ακριβή από την Αττική.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    Kapitalas στις #350356

    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ
    6/9/08 ΠΗΡΑ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 820

    Φίλε όπως το είπες «πήρες» τον Καλκατζακο, εγώ είχα πάει από εκεί και μετά από συζήτηση μου είπε ότι την συνθετική μου την αφήνει 700 ευρώ.

    Άλλο να ρωτήσεις μια τιμή μέσω τηλεφώνου και άλλο να πας από εκεί.

    Μάλιστα σήμερα στις 12 ήμουνα εκεί για να την αγοράσω αλλά δεν την είχε εκεί.

    Πιστέψτε με ποτέ δεν λέω αερολογίες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    Kapitalas στις #108699

    Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα στα χέρια μου την καινούρια Vittoria ES100 με μαύρη βάση και πλαστικά μέρη.

    Η πρώτη άποψη είναι θετική, σε μερικές μέρες που θα κάνω και δόκιμες θα έχω και άλλες λεπτομέρειες .

    Να σημειώσω ότι την πλήρωσα 720 ευρώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #350437

    Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα στα χέρια μου την καινούρια Vittoria ES100 με μαύρη βάση και πλαστικά μέρη.

    Η πρώτη άποψη είναι θετική, σε μερικές μέρες που θα κάνω και δόκιμες θα έχω και άλλες λεπτομέρειες .

    Να σημειώσω ότι την πλήρωσα 720 ευρώ.

    Καλορίζικη και καλά κυνήγια. Το ίδιο όπλο αλλά με τα ξύλινα μέρη χρησιμοποιώ και εγώ σε όλα τα κυνήγια τα τελευταία 4 χρόνια. Την αγόρασα για δεύτερο όπλο αλλά στο τέλος έγινε το πρώτο. Θα μένεις πολύ ευχαριστημένος, μην σε απασχολεί τώρα η τιμή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    Kapitalas στις #350446

    Καλορίζικη και καλά κυνήγια. Το ίδιο όπλο αλλά με τα ξύλινα μέρη χρησιμοποιώ και εγώ σε όλα τα κυνήγια τα τελευταία 4 χρόνια. Την αγόρασα για δεύτερο όπλο αλλά στο τέλος έγινε το πρώτο. Θα μένεις πολύ ευχαριστημένος, μην σε απασχολεί τώρα η τιμή.

    Να ΄σαι καλά φίλε xristosps και εγώ αυτό επιθυμώ να βγει αξιόπιστο και απροβλημάτιστο γιατί δεν είμαστε για άλλη αγορά.

    Από την εμπειρία σου με το συγκεκριμένο όπλο, ποια φυσίγγια πάνε καλά;
    Εσύ με ποια κυνηγάς;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    AKHS1968 στις #108723

    Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα στα χέρια μου την καινούρια Vittoria ES100 με μαύρη βάση και πλαστικά μέρη.

    Η πρώτη άποψη είναι θετική, σε μερικές μέρες που θα κάνω και δόκιμες θα έχω και άλλες λεπτομέρειες .

    Να σημειώσω ότι την πλήρωσα 720 ευρώ.
    [/quo

    ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #350455

    Να ΄σαι καλά φίλε xristosps και εγώ αυτό επιθυμώ να βγει αξιόπιστο και απροβλημάτιστο γιατί δεν είμαστε για άλλη αγορά.

    Από την εμπειρία σου με το συγκεκριμένο όπλο, ποια φυσίγγια πάνε καλά;
    Εσύ με ποια κυνηγάς;

    Μετά από δοκιμές με αρκετά φυσίγγια χρησιμοποιώ σε τρυγόνια και τσίχλες τα NS20 τα πορτοκαλί σε Νο 7μιση-8 στα 32gr. Σε ορτύκια τα special game No8 με μάλλινη τάπα. Σε φάσα και πάπια τα SURERCACCIA τα πράσινα από Νο 4-5-6 στα 38gr και με θερμοκρασίες πολύ χαμηλές τα baby magnum Νο4 στα 42gr, γενικά όλη την σειρά της nobel sport (maionchi) με την tecna πυρίτιδα τα δουλεύει τέλεια. Αρκετά καλά δουλεύω και τα semi magnum Νο 4-5-6 και 40gr τα lampro με πυρίτιδα tecna. Τα ίδια χρησιμοποιούσα και με το όπλο Benelli Rafaello Special. Κάνε και εσύ τις δοκιμές σου με διάφορα φυσίγγια και αν καταλήξεις κάπου μην τα αλλάξεις ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    Kapitalas στις #350468

    Μετά από δοκιμές με αρκετά φυσίγγια χρησιμοποιώ σε τρυγόνια και τσίχλες τα NS20 τα πορτοκαλί σε Νο 7μιση-8 στα 32gr. Σε ορτύκια τα special game No8 με μάλλινη τάπα. Σε φάσα και πάπια τα SURERCACCIA τα πράσινα από Νο 4-5-6 στα 38gr και με θερμοκρασίες πολύ χαμηλές τα baby magnum Νο4 στα 42gr, γενικά όλη την σειρά της nobel sport (maionchi) με την tecna πυρίτιδα τα δουλεύει τέλεια. Αρκετά καλά δουλεύω και τα semi magnum Νο 4-5-6 και 40gr τα lampro με πυρίτιδα tecna. Τα ίδια χρησιμοποιούσα και με το όπλο Benelli Rafaello Special. Κάνε και εσύ τις δοκιμές σου με διάφορα φυσίγγια και αν καταλήξεις κάπου μην τα αλλάξεις ποτέ.

    Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες , και θα κάνω αυτό που είπες, έχω ήδη αγοράσει διάφορα φυσίγγια και πάω το ΣΚ για δοκιμές!

    Απλά δεν ξέρω με κρύο και υγρασία τι τσιχλοφυσιγγα να πάρω μιας και ο καιρός επιμένει καλοκαιριάτικος και δεν υπάρχουν κατάλληλες συνθήκες για δοκιμές.

    Φίλε AKHS1968 την αγόρασα από την οπλοτεχνική στον σταυρό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #108762

    vitoria es100

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #108763

    Την έχω αγοραση εδώ και 11 χρόνια, έχει ρίξει πάνω από 20000 φυσεκλίκια, και δεν μου παρουσίασε πότε κανένα πρόβλημα είναι πιστο αντίγραφο τις beneli sl80 που παράγετε ακόμα και σήμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    FALAKRAS12345 στις #113815

    Χαιρετώ τους φίλους και τους κατόχους BERETTA ES 100. Πρώτα, πρώτα, καλά κυνήγια σου εύχομαι φίλε Kapitalas με την BERETTA ES 100. Θέλω να ρωτήσω: Την έχεις αγοράσει στην οπλοτεχνική της Α.Παρασκευής στον σταυρό? Εκεί στην γέφυρα? Γιατί μου έχουν προτείνει και εμένα πολύ φίλοι μου να πάω, γιατί έχει πολύ καλές τιμές στα όπλα και αν τύχει να αγοράσω μεταχειρισμένο να πάω εκεί γιατί δεν θα βρω καλύτερο μεταχειρισμένο όπλο πουθενά αλλού. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει έκδοση BERETTA ES 100 με κάννη μαύρη ματ (για να μην γυαλίζει) όμως να έχει ξύλινα μέρει .Ή μπορείς να την παραγγείλεις έτσι? ήθελα να σημειώσω ότι όταν ενδιαφερόμουν για αγορά καινούργιου όπλου, είχα πάει στον ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ και την βρήκα στα 780 ευρό, όμως μου είπε ότι καλύτερα είναι να πάρω το BAIKAL MP 153, που έχει και καλύτερη τιμή, γιατί έχουν έρθει πολλοί κυνηγοί εκεί, που έχουν την BERETTA ES 100 και τους μπλοκάρει συνέχεια και ήταν πολύ προβληματισμένοι. Σημειώνω ότι αυτό έχει γίνει πρόσφατα, πριν ένα χρόνο περίπου και ότι από εκεί έχω τις εξής ερωτήσεις: αν αληθεύει αυτό ότι δηλαδή μπλοκάρει… αν ειναι καλύτερη επιλογή το BAIKAL… και αν η εταιρεία BERETTA βελτιώνει συνεχώς τα όπλα ES 100 έτσι όπως λένε, δηλαδή τι ξέρετε ότι έχει αλλάξει από τότε που τα έβγαλε μέχρι τώρα? Σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα? Τις ερωτήσεις τις κάνω από ενδιαφέρων, γιατί για το BERETTA ES 100, έχω ακούσει καλά λόγια, όμως θέλω να δω από εσάς δηλαδή τους κατόχους του όπλου BERETTA ES 100, αν αληθεύουν αυτά που μου έχουν πει, σημειώνω πάλη ότι δεν ενδιαφέρομαι για αγορά του όπλου. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #353613

    Χαιρετώ τους φίλους και τους κατόχους BERETTA ES 100. Πρώτα, πρώτα, καλά κυνήγια σου εύχομαι φίλε Kapitalas με την BERETTA ES 100. Θέλω να ρωτήσω: Την έχεις αγοράσει στην οπλοτεχνική της Α.Παρασκευής στον σταυρό? Εκεί στην γέφυρα? Γιατί μου έχουν προτείνει και εμένα πολύ φίλοι μου να πάω, γιατί έχει πολύ καλές τιμές στα όπλα και αν τύχει να αγοράσω μεταχειρισμένο να πάω εκεί γιατί δεν θα βρω καλύτερο μεταχειρισμένο όπλο πουθενά αλλού. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει έκδοση BERETTA ES 100 με κάννη μαύρη ματ (για να μην γυαλίζει) όμως να έχει ξύλινα μέρει .Ή μπορείς να την παραγγείλεις έτσι? ήθελα να σημειώσω ότι όταν ενδιαφερόμουν για αγορά καινούργιου όπλου, είχα πάει στον ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ και την βρήκα στα 780 ευρό, όμως μου είπε ότι καλύτερα είναι να πάρω το BAIKAL MP 153, που έχει και καλύτερη τιμή, γιατί έχουν έρθει πολλοί κυνηγοί εκεί, που έχουν την BERETTA ES 100 και τους μπλοκάρει συνέχεια και ήταν πολύ προβληματισμένοι. Σημειώνω ότι αυτό έχει γίνει πρόσφατα, πριν ένα χρόνο περίπου και ότι από εκεί έχω τις εξής ερωτήσεις: αν αληθεύει αυτό ότι δηλαδή μπλοκάρει… αν ειναι καλύτερη επιλογή το BAIKAL… και αν η εταιρεία BERETTA βελτιώνει συνεχώς τα όπλα ES 100 έτσι όπως λένε, δηλαδή τι ξέρετε ότι έχει αλλάξει από τότε που τα έβγαλε μέχρι τώρα? Σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα? Τις ερωτήσεις τις κάνω από ενδιαφέρων, γιατί για το BERETTA ES 100, έχω ακούσει καλά λόγια, όμως θέλω να δω από εσάς δηλαδή τους κατόχους του όπλου BERETTA ES 100, αν αληθεύουν αυτά που μου έχουν πει, σημειώνω πάλη ότι δεν ενδιαφέρομαι για αγορά του όπλου. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Προσφατα εννοεις εσυ το χρονικο διαστημα ενος ετους??και εν τελει ,εσυ τι ακριβως ζητας?βοηθεια να αγορασεις οπλο η να μαθεις τα παντα για τα οπλα που κυκλοφορουν?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #353617

    Χαιρετώ τους φίλους και τους κατόχους BERETTA ES 100. Πρώτα, πρώτα, καλά κυνήγια σου εύχομαι φίλε Kapitalas με την BERETTA ES 100. Θέλω να ρωτήσω: Την έχεις αγοράσει στην οπλοτεχνική της Α.Παρασκευής στον σταυρό? Εκεί στην γέφυρα? Γιατί μου έχουν προτείνει και εμένα πολύ φίλοι μου να πάω, γιατί έχει πολύ καλές τιμές στα όπλα και αν τύχει να αγοράσω μεταχειρισμένο να πάω εκεί γιατί δεν θα βρω καλύτερο μεταχειρισμένο όπλο πουθενά αλλού. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν υπάρχει έκδοση BERETTA ES 100 με κάννη μαύρη ματ (για να μην γυαλίζει) όμως να έχει ξύλινα μέρει .Ή μπορείς να την παραγγείλεις έτσι? ήθελα να σημειώσω ότι όταν ενδιαφερόμουν για αγορά καινούργιου όπλου, είχα πάει στον ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ και την βρήκα στα 780 ευρό, όμως μου είπε ότι καλύτερα είναι να πάρω το BAIKAL MP 153, που έχει και καλύτερη τιμή, γιατί έχουν έρθει πολλοί κυνηγοί εκεί, που έχουν την BERETTA ES 100 και τους μπλοκάρει συνέχεια και ήταν πολύ προβληματισμένοι. Σημειώνω ότι αυτό έχει γίνει πρόσφατα, πριν ένα χρόνο περίπου και ότι από εκεί έχω τις εξής ερωτήσεις: αν αληθεύει αυτό ότι δηλαδή μπλοκάρει… αν ειναι καλύτερη επιλογή το BAIKAL… και αν η εταιρεία BERETTA βελτιώνει συνεχώς τα όπλα ES 100 έτσι όπως λένε, δηλαδή τι ξέρετε ότι έχει αλλάξει από τότε που τα έβγαλε μέχρι τώρα? Σας έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα? Τις ερωτήσεις τις κάνω από ενδιαφέρων, γιατί για το BERETTA ES 100, έχω ακούσει καλά λόγια, όμως θέλω να δω από εσάς δηλαδή τους κατόχους του όπλου BERETTA ES 100, αν αληθεύουν αυτά που μου έχουν πει, σημειώνω πάλη ότι δεν ενδιαφέρομαι για αγορά του όπλου. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Εσύ ξέρεις κάποιον προσωπικά που έχει es100 και έχει πρόβλημα? Εγώ ξέρω 8 άτομα(φίλους) και κανένας δεν έχει παράπονο. Αν για διαβολική τύχη έπεσαν όλοι οι άτυχοι στον καλκατζάκο , τότε πάω πάσο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #113831

    Aυτος ο μηχανισμος που εχει το βιτορια κυκλοφοραει χρονια σαν Μπενελλι 121 SL80 αρνουμε να πιστεψω οτι αυτα τα οπλα εχουν προβλημα.οποιος φιλος εχει προβλημα ας το πει,να το ακουσω και εγω.Κυνηγαω απο το 1984, με μια Benelli 121 SL80,δεν εχω αλλαξει ποτε ανταλλακτικο και δεν εχει μπλοκαρει πανω απο 5 φορες στα 25 χρονια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων