BERETTA ES 100 VITTORIA PINTAIL

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362396

    παιδια γιατι να μην τα ριχνει τα 24 γραμμαρια?ο μηχανισμος της benelli δεν ειναι?εγω εχω την benelli montefeltro κ ριχνει τα παντα.απο 24 μεχρι μαγκνουμ.εμπλοκη δεν εχει κανει ποτε,ουτε κ στις πενταρες το πασχα ακομα κ αν το οπλο δεν ειναι επωμισμενο.η vitoria γιατι να μη τα ριχνει?

    Είναι μεν ο μηχανισμός της Benelli αλλά εκείνος που χρησιμοποιούσε η SL80.
    Στα πιο σύγχρονα μοντέλα της Benelli, όπως το δικό σου, έχει αλλάξει λίγο ο "χρονισμός" του κλείστρου για να ρίχνει φυσίγγια και 24 γρ. αλλά και "εκ του ισχίου".
    Εκείνη την εποχή τα Benelli αντιμετώπιζαν όντως πρόβλημα και με τα 24 γρ. και σωστής στήριξης στον ώμο.
    Και τώρα αναφέρονται κάποια παρόμοια προβλήματα αλλά είναι τόσο πολύ σπάνια που είναι σαν να ψάχνεις βελόνα στο θεσσαλικό κάμπο. :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #362400

    Είναι μεν ο μηχανισμός της Benelli αλλά εκείνος που χρησιμοποιούσε η SL80.
    Στα πιο σύγχρονα μοντέλα της Benelli, όπως το δικό σου, έχει αλλάξει λίγο ο "χρονισμός" του κλείστρου για να ρίχνει φυσίγγια και 24 γρ. αλλά και "εκ του ισχίου".
    Εκείνη την εποχή τα Benelli αντιμετώπιζαν όντως πρόβλημα και με τα 24 γρ. και σωστής στήριξης στον ώμο.
    Και τώρα αναφέρονται κάποια παρόμοια προβλήματα αλλά είναι τόσο πολύ σπάνια που είναι σαν να ψάχνεις βελόνα στο θεσσαλικό κάμπο. :lol:

    φιλε μου με διαφωτισες πληρως.μα ειπα κ εγω :D :rolleyes: ολα καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #125074

    ΟΧΙ,ΕΓΩ ΓΙΑ <<ΠΕΝΤΑΡΑ>>ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΦΘΑΝΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΔΥΝΑΤΑ.ΣΤΗ ΞΑΦΝΙΚΗ ΕΠΩΜΙΣΗ <<ΠΑΝΙΚΟΥ>>ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ.ΟΜΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΕΠΑΝΑΤΑΞΗΣ ΜΕ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΟ.
    ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #132430

    Εχει κανεις υποψη τιμες που παιζει το συγκεκριμενο οπλο τωρα τελευταια?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    foxman στις #374818

    Φίλε μου εγώ πέρυσι τα Χριστούγεννα την πήρα (δώρο στον εαυτό μου από το Αγ. Βασίλη :D ) από την Δράμα 700 ευρώ και σε 3 άτοκες δόσεις.

    Είναι αυτή που είπαν και άλλοι φίλοι με την μαύρη βάση, πλαστικά μέρη, μάγκνουμ, 71 εκ, με 5 τσοκ. Έχει βάρος 3205 γρ και είναι άριστη στο χειρισμό (λεπτή πάπια, σταθερό κράτημα,εύκολος χειρισμός)

    Για τα λεφτά της είναι άριστο όπλο και βγάζει πολύ καλές τουφεκιές από 32γρ μέχρι και 52γρ που έχω ρίξει…Σημειώνω εδώ ότι ρίχνει τα πάντα (δοκιμασμένη στα 1370bar).

    Σε σχέση με το Βαικάλ MP-153 είναι κλάσεις καλύτερη για εμένα.Εμπλοκή μηδέν και καθάρισμα ανά μήνα και βάλε.

    Τώρα αν θέλεις σκαλίσματα, χρυσές σκανδάλες, νερά στα ξύλα, ψάξε αλλού.

    Για τιμή τώρα μέσα στην κρίση μπορεί να στην αφήσουν και λιγότερα από 700 ευρώ με παζάρια :lol:

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων