BERETTA ES 100 VITTORIA PINTAIL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    83
    Kapitalas στις #113903

    Εγώ να πω την αλήθεια είχα μια φορά πρόβλημα εμπλοκής.

    Ήταν με τα σκοπευτικά φυσίγγια του τραπ 24γρ. Και λόγο της μικρής ανάκρουσης δεν έκανε την πλήρη κίνηση του, προς τα πίσω το κλείστρο, και δεν πέταγε το δεύτερο φυσίγγιο.
    Τίποτα άλλο και έχω ρίξει από τον Σεπτέμβριο πάνω από 1000 φυσίγγια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #113918

    Ειναι φυσιολογικο να παθαινει εμπλοκες με σκοπευτικα των 24γρ.αφου ορισμενα εχουν πιεσεις ακομα και 350 μπαρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    ee6346 στις #362208

    Χαιρετώ τους συμφορουμίτες!
    Έχω ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες απο την Beretta es100 vitoria στον προσωπικό μου φάκελο.Είναι η ξύλινη με τα μαύρα μέρη.
    Οποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά και ας μου ευχηθεί :D

    Καλή κυνηγετική χρονιά σε όλους!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #124692

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ece_hunter ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ!!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΤΙΜΗ!!
    ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    andreas.d στις #124699

    ενδιαφερομαι και εγω για αυτο το οπλο και σε δυο μεγαλα μαγαζια της πατρας το βρηκα 700 ευρω.
    μαλλον θα το παρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    ee6346 στις #362266

    Φιλε thanos3333 ευχαριστω πρωτα απ'ολα!Το οπλο το πηρα απο την Πατρα οπου και σπουδαζω και θα το μεταφερω Γιαννενα οπου και θα κυνηγω :D με το καλο να το εγκαινιασω στις εκλογες!!
    Στα Γιαννενα που ρωτησα το εδιναν 800 ευρω…εγω το πηρα 700(Απο τον Ρουμελιωτη-αψογες τιμες γενικα σε οπλα,ο αδερφος μου πηρε πριν μισο χρονο το baikal izh27m με τσοκακια στην τιμη των 580 ευρω-απο 680 που ειχε) και προλαβα και τη βαλιτσα και το πολυεργαλειο αξιας 130 ευρω συνολικα που εδινε δωρο η Beretta μεχρι και τις 19 σεπτεμβρη!
    Το οπλο γενικα φαινεται πολυ καλο και η κατασκευη του ποιοτικη και μ'αρεσε που ειναι πολυ λιτο σαν οπλο-με φοβερη παπια στο πιασιμο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #124777

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ECE_HUNTER!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362328

    Φιλε thanos3333 ευχαριστω πρωτα απ'ολα!Το οπλο το πηρα απο την Πατρα οπου και σπουδαζω και θα το μεταφερω Γιαννενα οπου και θα κυνηγω :D με το καλο να το εγκαινιασω στις εκλογες!!
    Στα Γιαννενα που ρωτησα το εδιναν 800 ευρω…εγω το πηρα 700(Απο τον Ρουμελιωτη-αψογες τιμες γενικα σε οπλα,ο αδερφος μου πηρε πριν μισο χρονο το baikal izh27m με τσοκακια στην τιμη των 580 ευρω-απο 680 που ειχε) και προλαβα και τη βαλιτσα και το πολυεργαλειο αξιας 130 ευρω συνολικα που εδινε δωρο η Beretta μεχρι και τις 19 σεπτεμβρη!
    Το οπλο γενικα φαινεται πολυ καλο και η κατασκευη του ποιοτικη και μ'αρεσε που ειναι πολυ λιτο σαν οπλο-με φοβερη παπια στο πιασιμο!

    Καλορίζικο το νέο όπλο σου.
    Με προβληματίζεις πάντως όταν λες ότι "θα το εγκαινιάσεις" στις εκλογές;
    Σε τι ακριβώς; :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    ee6346 στις #362338

    :D Λεω αρχικα να παω για καμια τσιχλιτσα…αν μας εχουν κανει την τιμη μεχρι τοτε εχει καλως,αλλιως θα ξεδωσω στον πινακα!!! :rolleyes:

    Προς thanos3333: Έχεις δοκιμασει κανενα φυσιγγι τοπικου κατασκευαστη?(απο Γιαννενα)Βασικα ψαχνω να βρω καποιο φθηνο φυσιγγι κυριως για τσιχλα και καμια δοκιμη σε πινακα!αν εχεις κατι υποψιν σου θα ηταν πολυ καλο να μου το αναφερεις!ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #124787

    ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΡΙΧΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΩΣΣΟΣ ΚΑΙ ΤΑ GORILLA ΟΠΟΥ ΤΑ ΒΩΣΣΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΝΙΚΟΠΟΛΙΣ ΠΡΕΒΕΖΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΒΩΣΣΟΣ POWER ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ KAI ΤΑ GORILLA ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΓΕΙ Ο ΧΑΡΗΣ ΓΩΓΟΣ!!!!ΤΑ GORILLA ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ MΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ http://www.outdoorlife.gr ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΙΜΕΣ!!!!!

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    393
    Thanasis Sinathas στις #124788

    ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ 4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΙΤΣΕΣ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #124806

    Καλησπερα απο εμενα λοιπον η βιτορια ειναι ενα αξιοπιστο οπλο το οποιο ριχνει απο 28 grκαι πανω οχι 24gr εσυ παραβιασες τις οδηγιες γιαυτο και εκανε και εμπλοκη κατα αλλα γενικα δεν ειναι δυσκολη στα φυσιγγια εγω οσο την ειχα τις εβαζα οκ, tordo lambro, velox,imperial,formula,saga,rio,c7 την αλλαξα με μια beccacia για το βαρος δηλ. απο 3,100gr πηγα στα 2700gr.Φιλικα γιωργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #124827

    ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ 121 SL80 ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΕΤΙΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕ,ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΗ ΕΦΤΑΙΓΕ Η ΛΑΘΟΣ ΕΠΩΜΙΣΗ (ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ).ΘΕΛΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ.ΚΑΙ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΣΤΟ ΜΑΝUAL ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕΧΡΙ 800 ΑΤΜ.ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΛΗΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ Ο ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ.ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
    ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    ee6346 στις #362387

    Nαι αυτη η εμπλοκη ειναι απολυτως φυσιολογικη…δλδ ΟΛΑ τα οπλα αδρανειας το παθαινουν αυτο!Και μου το τονισε ο οπλοπωλης να μην ριχνω οταν δεν το στηριζω καπου…παραδειγμα την Ανασταση :D αν θελησω να αδειασω μια 5αρα να το στηριξω κανονικα στον ωμο γιατι αλλιως θα παθει 100% εμπλοκη!
    Διαβασα λιγα ποστς πιο πανω και ηθελα να τονισω το γεγονος οτι σε ολες τις es100 ειναι ματ ολα τα μεταλλικα μερη(ΕΚΤΟΣ απο την de luxe-που ειναι γυαλιστερη)!ειναι πολυ ωραιο αυτο…προσωπικη αποψη!
    Εγω το μονο που θα κανω τωρα ειναι να αλλαξω στοχαστρο..θελω να βαλω οπτικης ινας :lol:

    ΥΓ:Ζω ενα δραμα…πρεπει να περιμενω 1 εβδομαδα ακομα για να τη δοκιμασω… :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #124834

    παιδια γιατι να μην τα ριχνει τα 24 γραμμαρια?ο μηχανισμος της benelli δεν ειναι?εγω εχω την benelli montefeltro κ ριχνει τα παντα.απο 24 μεχρι μαγκνουμ.εμπλοκη δεν εχει κανει ποτε,ουτε κ στις πενταρες το πασχα ακομα κ αν το οπλο δεν ειναι επωμισμενο.η vitoria γιατι να μη τα ριχνει?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων