baikal

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    ee6346 στις #116784

    Παιδιά χίλια συγγνώμη που χαλώ το ρυθμό της συζήτησης και το θέμα της.Αν ειναι λάθος,να διορθωθει απο τους διαχειριστές.Ήθελα να ρωτήσω αν το ορείχαλκο στόχαστρο που έχει το IZH-27 μου ειναι βιδωτό.Αυτό γιατί με ενδιαφέρει να βάκω κάποιο στόχαστρο οπτικής ινας.Μπορώ να βάκω βιδωτό η όχι??Δεν το έχω μαζι μου τώρα και δε μπορώ να το εξετάσω μόνος μου…..Ευχαριστώ και παλι!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #356075

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”] "μαγκνουμίτιδα", "πιεσίτιδα", κοντακίτιδα", "φυσιγγίτιδα" :P [/font][/color]

    Είδατε τι κυκλοφορεί την άνοιξη; καλά το λέει η μάνα μου
    Είναι κολλητικές Μάριε; :P :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #356121

    Είδατε τι κυκλοφορεί την άνοιξη; καλά το λέει η μάνα μου
    Είναι κολλητικές Μάριε; :P :P

    [font=”Verdana”]ΑΚΡΩΣ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΕΣ, ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ!!!! :( :P :P [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #356123

    Παιδιά χίλια συγγνώμη που χαλώ το ρυθμό της συζήτησης και το θέμα της.Αν ειναι λάθος,να διορθωθει απο τους διαχειριστές.Ήθελα να ρωτήσω αν το ορείχαλκο στόχαστρο που έχει το IZH-27 μου ειναι βιδωτό.Αυτό γιατί με ενδιαφέρει να βάκω κάποιο στόχαστρο οπτικής ινας.Μπορώ να βάκω βιδωτό η όχι??Δεν το έχω μαζι μου τώρα και δε μπορώ να το εξετάσω μόνος μου…..Ευχαριστώ και παλι!

    Είναι βιδωτό και εναλλάξιμο…
    Μπορείς να βάλεις στόχαστρο οπτικής ίνας αφού πρώτα τσεκάρεις αν ταιριάζει με αυτό που έχει από τη μάνα του….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #116885

    Φιλε μου οταν εγραψα ιδιο το μαγκνουμ και το απλο ενοουσα το ποσε οχι το πλαγιο.Τα πλαγια μπαικαλ ειναι διαφορετικα μεταξυ τους τα απλα απ'τα μαγκνουμ.Μαλιστα καπου διαβασα (αλλα το εχω διαπιστωσει και ο ιδιος οτι διαφερουν) οτι μαγκνουμ βαση ειναι μισο ποντο πιο φαρδια και επισεις σιγουρα εχει και πιο χοντρες κανες το μαγκνουμ.Καλυτερο το μαγκνουμ για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο αν χρησημοποιεις συνεχεια ανεβασμενες γομωσεις αν και δεν νομιζω να ειχες ιδιαιτερο προβλημα και με το απλο (για κανονικου μηκους φυσυγγια) απλα με το μακγνουμ ξερεις οτι ειναι πιο ενισχυμενο αν και πιο βαρυ μπροστα αλλα και συνολικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    john.b στις #356164

    καλησπέρα σε όλους τους φίλους . Κυνηγούς σκοπευτές και οπλόφιλους. :( θα ήθελα παρακαλώ από κάποιον που γνωρίζει αν μπορεί να με κατατοπήσει , ως ευτυχής κάτοχος κι εγώ με την σειρά μου BAIKAL IZH27M NICKEL Αγορασμένο το 2007 αποφάσισα να του κάνω ένα λίφτιγκ !! έπεσα όμως σε ύφαλο , σκευτόμουν να κάνω ανγκλέ το κοντάκι του και να βγάλω τις εδιάμεσες ρίγες στην κάνη για λιγότερο βάρος , τηλ. στον κύριο Παπατσαρούχα και με απέτρεψε από το εγχείρημα , :P διότι όπως μου είπε ειναι νέας γενιάς όπλο και δεν γίνετε !!!!! :P τι δεν γίνετε να κάνω ανγκλέ το κοντάκι του ???? τι άλαξε από τα παλιά ? είχαν ποιό πολύ ξύλο ? :P και στις κάνες άλλαξαν τον τρόπο κόλλησης τους ? μήπως υπάρχει κάποιος άλλος οπλουργός ο οποίος να μπορει να τα κάνει αυτά ? και κάτι άλλο ποιό τρελό , θα μπορούσαμε να αγοράσουμε κάνες 66 cm και να τις σετάρει κάποιος στην υπάχουσα βάση??? και μη μου πείτε να το πάω στη Ιταλία για να βρώ οπλουργό για τις δουλειές που θέλω , :P σίγουρα στη Ελλαδίτσα μας κάποιος θα υπάρχει!!! ευχαριστώ εκ το προτέρων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #116947

    Φίλε μου, αν σου είπε ο Παπατσαρούχας ότι δεν γίνεται, τότε δεν γίνεται. Ή μάλλον, μπορεί κάποιος άλλος να αναλάβει να στο κάνει, αλλά εφ' όσον αρνήθηκε ο άνθρωπος που το 'χει σπουδάσει το Baikal, τότε κάποιος πολύ σοβαρός λόγος θα υπάρχει. Πράγματι, μπορεί να έχει αλλάξει ο τρόπος κόλλησης και να ενώνονται τώρα με ασημοκόλληση, οπότε… problem. Για το κοντάκι, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι αφαιρώντας έστω κι αυτό το λίγο ξύλο, το όπλο θα γίνει ακόμα πιο μπροστόβαρο (είναι που είναι…)

    Ελικρινά, δεν ξέρω… Υποθέσεις κάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #116951

    ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΟΣ.ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΙ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΑΥΛΟ 18,2.ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑ,ΕΚΑΝΑ PORTING,ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ ΑΥΛΟΥ,ΚΩΝΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ,ΑΦΑΙΡΕΣΑ ΤΙΣ ΠΛΑΙΝΕΣ ΡΙΓΕΣ.ΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΝΤΙΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΚΕΨΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ,ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΟ,ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΛΑΓΟ.ΚΟΝΤΑΚΑΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΔΙΝΕΙΣ 300€,ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ;ΓΙΑ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΚΟΥΛΟ,ΣΤΟ Ν.ΨΥΧΙΚΟ,ΑΙΜ.ΔΑΦΝΗΣ 6.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #116954

    ΦΙΛΕ JOHN B.ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ BAIKAL ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΟΜΩΣ,ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΝΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΜΙΑ BENELLI ΚΑΙ ΕΝΑ S/P ΒΕRNANDRELLI.EΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΧΡΟΝΙΑ,ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΡΩ BAIKAL ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΠΑΛΗΟ MADE IN USSR ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ.ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΣ ΣΕ S/P BAIKAL,ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΗΟ.
    ΜΠΑΜΠΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    john.b στις #356179

    leo,ΛΕΩΝ,12345678 Πραγματικά σας υπερ ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας :P
    σίγουρα leo θα γίνει εμπροσθόβαρο ? πιστεύω ότι δεν είναι δα και τόσο τρομερό να αφαιρεθούν 50 γρ. ξύλου από το κοντάκι αφού έτσι και αλλιώς ,υποτίθετε ότι θα αφαιρούσα και τις πλαϊνές ρίγες, υπάρχουν και τα αντίβαρα.
    Φίλε ΛΕΩΝ είσε από τους τυχερούς γιατί κατέχεις ένα όπλο και σύ και κάποιοι αλλοι φίλοι που σίγουρα είναι δύσκολο να βρεθεί όχι ότι δεν υπάρχει αλλά γίνετε το εξής τραγελαφικό αυτοί που το έχουν το έχουν παρατήσει σε καποια ντουλάπα και το θεωρούν νεροσολήνα και αυτοί που δεν το έχουν το αναζητούν για να το αγοράσουν.
    Φίλε 12345678 κατι τέτειο μου μυρίζετε και μένα δεν ξέρω που αλλά κάπου μέσα στο φόρουμ κάποιoς φίλος κυνηγός είχε το ίδιο πρόβλημα με μένα μόνο που αυτός ηθελε να φτιάξει τις κάνες του παλιού δίκανου ussr απευθυνόμενος στον κ. Παπατσαρουχα ΔΕΝ τον ρώτησε κάν τι όπλο και ποιάς χρονιάς είναι παρά μόνο του ειπε ότι δεν γίνετε. !
    Δηλαδή και πάλι αδιέξοδος , επιδή έχω μάθει να επιμένω στην ζωή μου σίγουρα κάτι θα βρεθεί ,κάποιος κάτι θα ξέρει γι αυτό η αναζήτηση του οπλουργού συνεχίζετε , .
    Και τώρα άλλη μια ερώτηση άν λέω άν υποθέσουμε ότι κόψουμε την κάνη των 67 cm η οποία είνα cl – cl είναι σοβαρό το ατόπημα ? να κοπεί δηλαδή στους 62,5 . θεωτείτε ότι αλλάζει η βλητική της ικανότητα ? υπάρχει περίπτωση σε μιά τέτεια κάνη να μπούν τσοκ ?
    Υπάρχουν στην αγορά επώνυμα τσοκ για το σπύρωμα του baikal ? ενωείτε σε όχι κομένη κάνη ?
    και πάλι σας ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #116962

    ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ,ΟΧΙ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟΝΤΟΥΛΑΠΟ.ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟ.ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΙΣ ΚΑΝΕΣ,ΕΒΑΛΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΟΤΕ,ΣΤΟΝ ΚΟΥΡΚΟΥΛΟ.TA THIN WALL,COLONIAL.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    john.b στις #116963

    άρα να υποθέσω ότι και στην υπάρχουσα 71 cm κάνη μπορούμε να βάλουμε τσόκ εμπορίου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    yalom1973 στις #116967

    Μπορώ να μάθω την τιμή του συγκεκριμενού όπλου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    john.b στις #116970

    521-789e

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #356185

    άρα να υποθέσω ότι και στην υπάρχουσα 71 cm κάνη μπορούμε να βάλουμε τσόκ εμπορίου

    ΝΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΑΧΟΣ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΡΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΣ,ΑΝ ΔΕΧΕΤΑΙ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 67 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων