ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,471 έως 10,485 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #429262

    Να’σαι καλά ρε victz. Δεν το ήξερα πως βγάζει 8άρι αστέρι ο Λαναράς. Ηξερά μόνο το 6άρι. Αυτό θα κάνω. Σ’ευχαριστώ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #429277

    Κωστα ……..για αυτο και λεω μην κολλατε με το ρελιασμα ,

    Κάτσε ρε Δημήτρη γιατί μάλλον δεν κατάλαβες.

    Ουδέποτε κόλλησα με το ρέλιασμα. Κόλλησα με κάποιον που μπήκε εδώ για να πουλήσει ρελιαστήρια τα οποία τα πληρώσαν χασίς τα θύματα λέγοντας τους και αναπτύσσοντας ολόκληρη θεωρία γιατί πρέπει να ρελιάζουν και σε συγκεκριμένο βάθος μάλιστα. Νομίζω τα θυμάσαι. Εγώ έχω δηλώσει πάμπολες φορές ότι μεταχειρισμένο κάλυκα ΔΕΝ τον ρελιάζω σχεδόν ποτέ γιατί το θεωρώ περιττό και το έχω εξηγήσει άλλες τόσες το γιατί. Το είπες και μόνος σου ότι

    οι δυνατοτητες του υπερυπολογιστη που λεγεται ανθρωπινος εγκεφαλος , μετα απο  καμποσες χιλιαδες φυσιγγια , το πατημα που κανει στο στροφειο ειναι παντα ακριβως το ιδιο

    Αν θέλω 500 ευρώ για το σουπερ ντούπερ ουάου ρελιαστήρι με τα συναφή του κι άλλα καναδυό χιλιάρικα σε δοκιμές για να το μάθω πάρ’ τ’ αυγό και κούρεψτο.

    Προσπαθώ να πω πως μπορείς να έχεις κάτι αξιόλογο και σταθερό χωρίς όλη αυτή τη βαβούρα και τίποτα παραπάνω

    κανονιστε οταν ανεβω αθηνα ναχει καυσωνα και οι μπυρες ναναι ΚΡΥΕΣ

    Καύσωνα δεν ξέρω αν θα έχει αλλά κρύα μπύρα σίγουρα. Όμως συνεννοήσου πρώτα με το Δημήτρη μπας κι έρθετε μαζί να το κάψουμε για τα καλά. 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #429280

    Να’σαι καλά ρε victz. Δεν το ήξερα πως βγάζει 8άρι αστέρι ο Λαναράς. Ηξερά μόνο το 6άρι. Αυτό θα κάνω. Σ’ευχαριστώ.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Απλότητα ίσον ευτυχία</div>

    8αρι δε ξερω αν βγαζει, μη σε παρω στο λαιμο μου. 6αρι βγαζει και για αυτο μιλουσα. Sorry αν δεν το διευκρινησα.

    Δε χανεις τιποτα να ρωτησεις ομως, το τηλεφωνημα κοστιζει σιγουρα λιγοτερο απο το 80αρι που θελουν οι Ιταλοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #429282

    Άμα κάνει το αστείο κι ανέβει κι ο Γιάννης απ’ την Κρήτη τότε να δεις τι έχει να γίνει 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #429283

    Άμα κάνει το αστείο κι ανέβει κι ο Γιάννης απ” την Κρήτη τότε να δεις τι έχει να γίνει :D

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    δουλεβε εσειBig Smile πηνακες εχετε να ξεστελιοσομε κανενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #429287

    δουλεβε εσει πηνακες εχετε να ξεστελιοσομε κανενα

    Κρύβε λόγιαααααα!!!!!!! Furious

    Τέτοια λες κι αγριεύει ο ΔημήτρηςBig Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #429289

    Ευχαριστώ Victz. Μόλις με έφτιαξε ο ιδιογομώτης φύλακας άγγελός μου και έχω κουζουλέψει. Το ηθικό και το ανήθικο μου είναι πλέον ακμεότατα. 42 και σήμερα. Την πάτησε η σύζηγος. Δεν έχει “πονοκέφαλο” σήμερα. Άντε καληνύχτα σε όλους. Πάω να της στήσω καρτέρι. Η ιδιογόμωση σώζει τον γάμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #429290

    δουλεβε εσει πηνακες εχετε να ξεστελιοσομε κανενα

    Κρύβε λόγιααααα!!!!! Furious

    Τέτοια λες κι αγριεύει ο Δημήτρης Big Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #429291

    Mη του δειξετε που ειναι ο πινακας, θα τον κανει σουρωτηρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #429292

    Big Smileλες  τους εχετε κανη εσεις υδηAhh! δημητρη36 ντακαρε το  απου μπαλοτερνη πιο καλαAhh!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429293

    Κόλλησα με κάποιον που μπήκε εδώ για να πουλήσει ρελιαστήρια τα οποία τα πληρώσαν χασίς τα θύματα λέγοντας τους και αναπτύσσοντας ολόκληρη θεωρία γιατί πρέπει να ρελιάζουν και σε συγκεκριμένο βάθος μάλιστα. Νομίζω τα θυμάσαι.

      δηλαδη αυτος ο καποιος το εκανε μονο και μονο για να πουληση ρελιαστηρια και οχι να βοηθηση γιαυτο μετα εφτιαξε δικο του σαιτ και εχει γηνη νουμερο ενα σε γνωσης απο την ιδιογομοση που εχει ξετραβοση πολλους απο μας και οσα σεταπ του εχω χρεισημοποιηση ηταν οχι απλα καλα αλλα  ΦΟΒΕΡΑ ΚΑΛΑ  γιαυτο σηκοθηκη και εφυγε ο ανθρωπος και εφτιαξε δικο του σαιτ με αυτα που του λεγατε   και μια απορια αφου τα φυσιγγια δεν θελουν ρελιασμα  τοτε γιατι σε ολα τα εργοστασιακα φυσιγγια ουτε τωρα ουτε παλια δεν βρηκα ποτε ενα αρελιαστο   και της ιδιες καυσης και πιεσης αναπτυση ενα αρελιαστο με ενα ρελιασμενο φυσιγγιο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #429296

    http://www.midwayusa.com/product/953127615/federal-premium-black-cloud-snow-goose-ammunition-12-gauge-3-1-1-8-oz-bb-non-toxic-flightstopper-steel-shot

    Kοιτα εδω, εργοστασιακο κλεισιμο απο εταιρια οπως ειναι η Federal ή η Winchester.

    http://www.midwayusa.com/product/2900540933/winchester-xpert-high-velocity-ammunition-12-gauge-3-1-1-8-oz-bb-non-toxic-steel-shot?cm_vc=subv1953822437

    Προσωπικα κυνηγουσα τουλαχιστον μια 5αετια χωρις να ρελιαζω τα φυσιγγια μου, και αρκετες φορες συνεχιζω να μη το κανω. Διαφορες δεν εχω δει φοβερες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #429297

    ενα παλιο cd που ειχα δει του κυνηγος και φυση του χρηστου χατζιωτη με τον δημητρη γερακιτη εαν θυμαμε καλα το ονομα με τητλο ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ μαζη με την ιστορικη ανοδρομη και με τα αντικες αντηκημενα οπως καλυκες κουτια κτλ μας εδειχνε πως γεμηζη τωρα τα φυσιγγια ειχαι μια μηχανη που συχρονος  με ενα πατημα  εκανε αστερι  και κλεισημο που δεν αρκουσε μονο αυτο μετα εβαζε  το φυσιγγιο σε ενα μοτερ  για να κανει το ρελι  που μας ειχε πει οτι το κατασκευασαν με πατεντα  και στοιχησε οχι 850 ευρω αλλα 1000 ευρω  τοτε το 2008  και δουλευε στης 1000 στροφες γιατι λυπον αυτος ο ανθρωπος να εκανε ολοκληρη φασαρια για ενα και μονο απλο ρελι αφου η πρωτη του μηχανη σχεδον εκανε τελιο αστερι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #429298

    σε αρκετο χρονηκο διαστημα δεν χαλαρονη το πατημα με σηνεπια να ανασηκονετε το αστερη?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #429299

    Προφανως δεν προκειται να συμφωνησουμε, αλλα αναρωτιεμαι αν ολοκληρη Winchester ή Federal δεν κατεχει τα μυστικα της γομωσης φυσιγγιων που ξερουμε εμεις εδω.

    Φανταζομαι ομως οτι πριν βγαλουν ενα προιον τετοιο στην αγορα, θα εκαναν δοκιμες, και θα ειδαν οτι το συγκεκριμενο φυσιγγι ειναι αρκετα αποτελεσματικο και ετσι οπως ειναι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,471 έως 10,485 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων