ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,681 έως 10,695 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #432237

    Ακριβως για αυτο το λογο βικτωρα ξεκινησα απο το 1,20. Αρχικα σκεφτομαι να αλαξω το βυσμα σε Ζ2Μ 24 (πιθανως με φελλο) και αν βγει λιγο πιο σφιχτη θα ανεβασω πυριτιδα. Προσωπικα περιμενα μεγαλυτερη ταχυτητα στο 1,5 μετρο κοντα στα 400 μ/δ αλλα και αυτη που εχει με καλυπτει. Το συγκεκριμενο σκεφτομαι να το χρησιμοποιησω στα τσιχλοκοτσυφα.  Εδω να συμπληρωσω οτι η δοκιμη εγινε με 29 βαθμους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #432238

    Mεχρι στιγμης εχω ριξει πανω απο ενα κιλο G2000 στο σκοπευτηριο, και μπορω να πω οτι σφιγγοντας λιγο το Νο σκαγιων, δηλαδη 9 ή 8μιση, ακομα και το 24αρι θα ειναι αρκετα καλο για περασμα τσιχλας. Προσανατολιζομαι και γω να τα δοκιμασω καποια στιγμη, ειτε στις αρχες ειτε σε κανενα απογευματινο.

    Ηδη ο Στελιος που ριχνουμε μαζι κυνηγαει με 24αρια και δεν εχει παραπονο, οποτε σκεφτομαι να το δοκιμασω και γω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #432239

    Mεχρι στιγμης εχω ριξει πανω απο ενα κιλο G2000 στο σκοπευτηριο, και μπορω να πω οτι σφιγγοντας λιγο το Νο σκαγιων, δηλαδη 9 ή 8μιση, ακομα και το 24αρι θα ειναι αρκετα καλο για περασμα τσιχλας. Προσανατολιζομαι και γω να τα δοκιμασω καποια στιγμη, ειτε στις αρχες ειτε σε κανενα απογευματινο. Ηδη ο Στελιος που ριχνουμε μαζι κυνηγαει με 24αρια και δεν εχει παραπονο, οποτε σκεφτομαι να το δοκιμασω και γω

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.</div>

    κατι παρομοιο σκεφτηκα και εγω. Μεχρι στιγμης κυνηγαω αποκλειστηκα με 32γρ Νο7 (ξερω υπερβολη για τσιχλοκοτσυφα αλλα εμενα μου αποδιδει). Υπολογιζοντας λοιπον οτι τα 32γρ Ν07 εχουν 353 σκαγια ενω τα 24γρ Νο8 εχουν 340 θεωρω οτι αυτη η διαφορα ειναι πολυ μικρη και αν καταφερω να φτιαξω ενα φυσιγγι με ικανοποιητικη συγκεντρωση-κατανομη και ταχυτητα στα 24 γρ πιστευω οτι δεν θα εχει μεγαλη διαφορα στο κυνηγι. Το παραπανω απο κατανομη ειναι σχεδον ικανοποιητικη αυτο που με χαλαει λιγο ειναι η ταχυτητα η οποια πιστευω για 8ρι θα επρεπε να ηταν στα 390-395. Που θα παει ομως θα γινει και αυτο, αν ολα πανε καλα την κυριακη θα ξαναδοκιμασω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #432260

    Εγω παλι δεν δεχτικα κανενα ΠΜ απο τον Κωστα οπωτε δεν ξερω περι τηνος προκιτε  !!

     

    θα ηθελα παντο να μαθω!

     

    φιλε Σετερ78    αν ειναι δινατων να μετραμε τις δωκιμες ολλων οσων κανουν δοκιμες !!!

    τον τροπο τον ειδες το μερακι το εχεις

    βουουουρρρρρρρρ για ιδιογομωσεις και δοκιμες Big Boss

     

    τις φωτο που βαζεται μην της βαζεται μεσα στο κειμενο σε μεγαλλο μεγεθος   παραποιητε ο κειμενογραφος και δεν φαινονται τα κειμενα ολοκλειρα αλα κομενα απο δεξεια .

    οι φωτο κατω αρηστερα στον κειμενογραφο που λεει Αναζητιση  ή  σε στο κειμενο σε μικρο μεγεθος  π.χ    450 x 550 pixel

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #432261

    Εγω παλι δεν δεχτικα κανενα ΠΜ

    Για ξανακοίτα.Wink

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #432262

    Εγω παλι δεν δεχτικα κανενα ΠΜ

    Για ξανακοίτα.Wink

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #432265

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>λιουφκα wrote:</div>
    Εγω παλι δεν δεχτικα κανενα ΠΜ

    Για ξανακοίτα.Wink

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    ειμαι και εγω μεσα φιλε Κωστα ,  κανονιστε λεπτομερειες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #432266

    Προτεινω να μπει το θεμα σε κοινη θεα, ωστε να το δει οσο το δυνατον περισσοτερος κοσμος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #432267

    μεσα και εγω   και πρεπει  οι οροι συμετοχεις να ειναι λιγο ποιο συγκεκριμενοι οσο αφορα το βαρος σκαγιων και το νουμερο

     

    επισεις τα φυσιγγια του διαγωνισμου θα βαλωνται  με οπλο σαν αυτο που τα δοκιμαζει ο ιδιογομωτης  γιατι οπλο με οπλο εχει διαφορα

     

    πολη καλη ιδεα του Βικτωρα το θεμα πρεπει να βγει σε κοινη θεα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    158
    zabalaveri στις #432331

    Βλέπω πως οι δοκιμές πάνε σύννεφο αλλά απαντήσεις δεν έχω πάρει ακόμα στο πμ που έστειλα σε αρκετούς από εδώ (13 ζωή να έχετε)Laughing Τι θα γίνει ρε παιδιά θα το κάνουμε ή όχι?

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    κωστα μεσα ειμαι και εγω αλοστε το ξερεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #432347

    θωμα  ειναι οντος ορεες και σταθερες βολες  με μικρη διακιμανση ,

    θελει λιγο ομαλοποιηση το φυσιγγακι   δωκιμασε  λιγο να ανεβασεις την πυριτιδα  στο 1,23 και να βαλεις τον συγκεντρωτιρα μεσα με κομενα (ξεχορισμενα )  τα πεταλακια τους  επισεις  ρελιασε λιγοτερο το τελικο υψος  πχ. στα 56,5 +

    ο μεσος ορος των τριων  βολων σου ειναι

    66,54%  συγκεντρωση

    58,61% εσω κυκλος

    41,81%  εξω κυκλος

    16,80% διαφορα ισοκατανομης

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #432372

    Καλημέρα παιδια,

    Με αφορμή τα αποτελεσματα που μας παραθέτει ο φίλος Λιούφκα, σκέφτηκα να σχηματήσω σε χαρτί Α0, τους κύκλους και τα τεταρτιμορια και στην συνέχεια να τα πάρω σε φίλο που μπορει να μου τα σκανάρει και να μου τυπώσει και τα υπόλοιπα, έτσι ο πίνακας θα ειναι απο πριν διαχωρισμένος και θα μένει μόνο το μέτρημα, σημαδεύοντας όπως πάντα τις τρύπες απο τα σκάγια. Τα χαρτιά τα βρήκα πολύ φτηνά €0,29 το ενα!!!!

    Τι λέτε θα ειναι εντάξει, ή δεν πρεπει να υπάρχει απο πριν το σχήμα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #432376

    Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις για να βγει αυτο με τους κυκλους και τα τεταρτημορια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    168
    andreas78 στις #432379

    Βικτωρα,

    Δεν το εχω ψάξει αρκετα, με το CorelDraw, μπορείς να τους κάνεις αλλα με αρκετό κόπο, τα παιδια που ξέρουν θα εχουν μάλλον κάποιο πιο εύκολο τροπο, εγω τωρα τα έκανα στο χέρι και θα το πάρω για σκανάρισμα και τυπωμα αφου ειναι κόλες Α0 και ειναι κάπως αδύνατο να τις φτιαξω απο το p.c.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #432381

    Επειδη εγω δεν χρησιμοποιω χαρτι, αλλα φωτογραφιες ψηφιακες απο τον πινακα. Οποτε και αρχειο κραταω απο τις βολες (οχι παντα δηλαδη) αλλα ηθελα να εβρισκα καποιο προγραμμα να τις επεξεργαστω, αν αποφασισω δηλαδη καποια στιγμη να ασχοληθω παραπανω με το αντικειμενο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,681 έως 10,695 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων