ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,821 έως 11,835 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461282

    δηλαδη το υψος της βυσματοσης στο συνολο της απο την πυρητηδα μεχρη τα σκαγια θα πρεπει να ειναι 6,5
    δηλαδη το συνολο της βησματοσης απο την πυρητηδαμεχρη τα σκαγια θα πρεπει να ειναι 6,5 + 10 +4 + 6 =26,5 δηλαδη οταν δεν εχουμε αυτα τα υλικα βησματοσης μπορουμε να κανουμε διαφορους αλλους συνδιασμους οπως κουβερ πρασηνο 6,5 + ταπα διανα 20μμ= 26,5 ποιο καλα ομως ειναι η σπαστη βυσματοση απο την ενιεα

    =


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461284

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.<br>
    1)ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ <span id=”s39msun4d0_3″ class=”s39msun4d0″>LEE</span>. ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΡΑΠΑΝΟ ΠΑΓΚΟΥ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΟΦΕΙΟ ΓΙΑ ΡΕΛΙΑΣΜΑ.<br>
    2)ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΜΗΣΩ ΜΕ SIPE ΑΠΟ 32-35 ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΙΞΙΕΣ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ.

    με αυτες τησ μηχανες οπως ειναι η lee και η meec δεν προκητε ποτε να φτιαξης ποιοτηκα φυσιγγια γιατι ζυγηζουν στο περιπου και γιατι κλεινουν και στο περιπου χωρης να εχεις ενα σταθερο φυσιγγιο που το καθε φυσιγγιο απο τα 25 που φτιαχνης θα εχει διαφορετικα βλητηκα χαρακτηρηστικα δηλαδη θα εχεις φυσιγγια ποιο χαλια απο τα εργοστασιακα και δεν κερδιζης τιποτα ουτε ποιοτητα αλλα εαν αγορασης και ακρυβα υλικα ουτε οικονομια θα εχεις ποιο καλα ειναι μια ζυγαρια ακρηβιας και μια ρελιαστρα χεριου ετσυ θα φτιαξεις πολυ καλα φυσιγγια η meec και η lee ειναι καλη μονο για την αμερικη που εχουν διαφορετηκες πυρητηδες απο της ευρωπαικες και εκει τα υλικα ειναι φτηνα και συμφερη ακομα να φτιαξει καπιος φυσιγγια πολυ φτηνα για μικρα θυραματα με ποιο χαμηλη ποιοτητα απο τα εργοστασιακα τωρα εδω στην ελλαδα δεν κερδηζεις τιποτα απο αυτες της μηχανες μονο χανεις ποιοτητα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461285

    η καλυτερη μηχανη και οικονομηκη ειναι του λαναρα για ρελι και αστερι που ειναι μονο για κλεισημο, μακρια απο τα ογκομετρικα που ζυγηζουν ολα στο περιπου χωρης σταθερα βαρη με αποκλησης μεχρη 0,100 και 0,150 στην πυρητηδα και στα σκαγια και 1 με 1,5 γραμμαριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461286

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Sakis papadatos wrote:</div>
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ,ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.<br><br>
    1)ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ <span id=»s39msun4d0_3″ class=»s39msun4d0″>LEE</span>. ΕΧΩ ΕΝΑ ΔΡΑΠΑΝΟ ΠΑΓΚΟΥ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΣΤΡΟΦΕΙΟ ΓΙΑ ΡΕΛΙΑΣΜΑ.<br><br>
    2)ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΜΗΣΩ ΜΕ SIPE ΑΠΟ 32-35 ΓΡΑΜΑΡΙΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΙΞΙΕΣ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ.

    με αυτες τησ μηχανες οπως ειναι η lee και η meec δεν προκητε ποτε να φτιαξης ποιοτηκα φυσιγγια γιατι ζυγηζουν στο περιπου και γιατι κλεινουν και στο περιπου χωρης να εχεις ενα σταθερο φυσιγγιο που το καθε φυσιγγιο απο τα 25 που φτιαχνης θα εχει διαφορετικα βλητηκα χαρακτηρηστικα δηλαδη θα εχεις φυσιγγια ποιο χαλια απο τα εργοστασιακα και δεν κερδιζης τιποτα ουτε ποιοτητα αλλα εαν αγορασης και ακρυβα υλικα ουτε οικονομια θα εχεις ποιο καλα ειναι μια ζυγαρια ακρηβιας και μια ρελιαστρα χεριου ετσυ θα φτιαξεις πολυ καλα φυσιγγια η meec και η lee ειναι καλη μονο για την αμερικη που εχουν διαφορετηκες πυρητηδες απο της ευρωπαικες και εκει τα υλικα ειναι φτηνα και συμφερη ακομα να φτιαξει καπιος φυσιγγια πολυ φτηνα για μικρα θυραματα με ποιο χαμηλη ποιοτητα απο τα εργοστασιακα τωρα εδω στην ελλαδα δεν κερδηζεις τιποτα απο αυτες της μηχανες μονο χανεις ποιοτητα

    τωρα με αυτα που γραφω θα βρεθουν πολλοι υποστηρηκτες των μηχανων αυτων που θα με διαψευσουν γιατι δεν εχουν δοκημαση διαφορετηκο γεμηζμα να δουν ποσο ποιοτηκο και σταθερο φυσιγγιο μπωρουν να φτιαξουν και θα κανω χαλαστρα και στους πωλητες αλλα αυτη ειναι η αληθεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #461287

    ΤΟ ποιο ΒΑΣΗΚΟΤΕΡΟ ακομα δεν το γραψατε τοσες φορες που αναφερατε για το χαρτηνο που ειναι ΠΟΙΟ ΣΕΤΑΠ ΓΙΑ ΧΑΡΤΗΝΟ τι πυρητηδα ποσα γραμμαρια τη υψος ταπας κτλ

    Αχ Νικο ! δεν ειναι τιποτα μυστικο. απο τα λιγα που ξερω νομηζω οτι κανουνε ολα τα υλικα αρκη να τα στεισεις σωστα και με ασφαλη τροπο συμφονα με τις ταμπελες τιςεκαστοτε πυριτιδας

    αντε να γραψω ενα εγω γιατι δεν προκητε να γραψει αλλος για να ανοιξη τα ματια και σε αλλους ειναι χαρτηνος καλυκας σεταιτ 70μμ καψ. 2000CX πυρητηδα ΜΒ36 1,90×34 γκουβερ πρασηνο +μαληνη 10μμ+οβερ παουερ 4μμ + φελο 6μμ κλεισημο ρελιαστο παραδοσιακο η χαρτονακι η φελο στα 63μμ και κλεινη μια χαρα με το στροφειο για πλαστηκο που ειναι το OTP και με το IOS ουτε πραφινελεο ουτε τιποτα και με την κορτηνι στης 1200 στροφες

    διλαδη αν αυτο που εγραψες το κανω 686 ΜΒ36 1,85 χ34 cuvetee και μαλλινο ή fiber wqd 14 χιλ. και το κλεισο ρελι με τζαμακι και ρελιαστρα χειρος- πανγκου του λαναρα .
    Δεν θα ειναι για χαρτινο;;; θα ειναι ακαταλιλο για χαρτινο;;

    απλα ειναι μια αλλη συνθεση οπου θα εχει και αυτη τα δικατης μοναδικα βλητικα χαρακτιριστικα!

    δεν υπαρχει στην ιδιογομωση δεδομενη στανταρ συνταγη , Αρκη να ειναι στα πλεσια ασφαλειας και να μην ειναι επικινδινο.

    ετσι απλα !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #461288

    σταθερο ιδιογομοτικο φυσιγγι εχουμε οταν τα υλικα ειναι σταθερα σε πασοτιτες και κλεισμενα με τον ιδιο στα θερο τροπο , ασχετα αν αυτο γινεται με οποια δηποτε μηχανη ,
    αρκη να εινα σταθερα τα υλικα και ο τροπος – υψος κλεισιματος αυτα οτι εχει να κανει με την σταθεροτιτα ,
    με την ποιοτητα εχουν να κανουνε αλλοι παραγοντες

    οπως επιλογη υλικων
    επιλογη κλεισιματος
    συνδιασμος υλικων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #461289

    δεν προκητε να γραψει αλλος για να ανοιξη τα ματια και σε αλλους

    Νικο συγνωμη που θα σου το πω τωρα αυτο ( τα δικα σου τα ανοιξες;;;) αλλα με αυτην την κουβεντασου υποτιμας και αδικεις αρκετα ατομα οπου εχουν συμβαλει και εχουν δωσει πολα σε αυτες τις 789 σελιδες

    τα ματια δεν ανοιγουν με ετημες συνταγες (αντιθετος κλεινουν ειναι χειροτερο απο το να περνεις ετιμο) τα ματια ανοιγουν με κατανοηση της γνοσης και τις τεχνικης οπου εχουν γραφτει πολακεις φορες στο φορουμ αυτο και επιτα να μελετισει κανης τα δεδομενα των βλητικων αποτελεσματων κατανομες ,ταχυτιτες , και να βελτιωσει – μεταλαξει την συνταγη κατα το θελω του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    boar στις #461301

    Νικο απο τη Σαμο ευχαριστω πολυ για τη συνταγη σου. Πιο πολυ με ενδιαφερει η τεχνογνωσια αν εχει κατι το διαφορετικο ο χαρτινος και απαιτει κατι αλλο. Χρονια τωρα που γεμιζω και απο μικρος που γεμιζε ο πατερας μου και μου εδειχνε πιστευω εχω φτασει σε καποιο επιπεδο και μπορω να κλεισω αξιοπρεπως και λογικα ενα φυσιγγι οπως και αν ειναι.
    Συμφωνω με το Λιουφκα για τις συνταγες καλο ειναι να μην απομακρυνομαστε απο τους πινακες οσο παλιοι και αν ειναι… Ειναι το μονο που εχουμε.
    Επειδη ειμαι και εγω της παλαιας σχολης μου αρεσει το παραδοσιακο και το παλαιο ετσι και ενδιαφερθηκα για τους χαρτινους.
    Για τη στεγανοποιηση εχω ενα αμερικανικο μαραφετι που το κλεινει απο πανω και ακομα και κατω απο το νερο να το βαλεις δεν μπαινει τιποτα μεσα, στους πλαστικους τουλαχιστον. Οι χαρτινοι εφοσον ειναι και αυτοι αδιαβροχοποιημενοι δεν νομιζω να εχω προβλημα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #461303

    Συνταγες εχουν δημοσιευτει ενα σωρο κατα καιρους. Αλλα εφοσον καποιος ζητησει κατι συγκεκριμενο με καποια συγκεκριμενη πυριτιδα παντα βρισκεται καποιος αλλος να τον βοηθησει. Ετσι στο ξεκαρφωτο να πεταμε συνταγες, χωρις να ξερουμε τι θελει ο αλλος, δεν εχει νοημα. Εκτος αν νομιζει κανεις πως 5-6 συνταγες που δουλευω τις εχω κρυφες (οι περισσοτερες ειναι ξεσηκωμενες απο το βιβλιο του Χατζιωτη), ή οτι χαιρομαστε να βλεπουμε το κοσμο να ρωταει κατι που ηδη το ξερουμε και να κανουμε τους καμποσους.

    Για τις μηχανες εχουμε ξανακανει αυτη τη κουβεντα. Ωραιες και χρυσες οι Ιταλικες, αλλα πανακριβες. Κυριολεκτικα πανακριβες. Οπως ακριβες ειναι και οι Αμερικανικες στην Ελληνικη αγορα. Σε εποχες σαν και αυτη που ζουμε, με μια Lee και μια ζυγαρια ακριβειας, το φυσιγγι που θα βγαλουμε θα ειναι πολυ καλο. Σε συγκεκριμενες πυριτιδες τα ογκομετρικα τους δουλευουν αψογα (granular), ενω σε πιο απαιτητικες γομωσεις αφηνεις την ογκομετριση στην ακρη, και ζυγιζεις ενα ενα. Αυτο ομως συμβαινει σε ολες τις μηχανες, οχι μονο στις Αμερικανικες. Για να μη θιξω το θεμα της φοβερης σκοπευτικης καταρτισης που εχουμε οι περισσοτεροι, και αντι να δουμε αυτο, ψαχνουμε το χιλιοστο του χιλιοστου στην ακριβεια του φυσιγγιου.

    Το χαρτινο φιλε Boar δε θελει καμμια τρελλη δουλεια για να φτιαχτει. Θελει υπομονη, μια καλη συνταγη, και κλεισιμο ρελι. Αν εχεις παλιας κοπης ρελιαστρα ακομα πιο καλα. Αν βαλεις καλης ποιοτητας μαλλινη εχεις πιο καλα αποτελεσματα απο την σκληρη Diana που κυκλοφοραει. Γενικα θελει λιγο προσοχη στη λεπτομερεια σε σχεση με το πλαστικο, αλλα το αποτελεσμα σε αποζημιωνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461304

    Βικτορ συμφωνο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #461305

    Οπως ειπαμε και σε προηγουμενο μυνιμα ο συχρονος χαρτινος καλικας ειναι στον πυθμενα ολοιδιος με τον πλαστικο , δεν εχει καμια σχεση με τον παλιο χαρτινο οπου οι περισοτεροι ειχανε πολυ κωνικο πυθμενα για καλητερη καυση των παλεας γεννιας πυριτιδων με καψυλια νροντοδους υδραργιρο τα γνωστα 6,45.
    Προσωπικα εχω μεταφερει αρκετες συνταγες απο το πλαστικο σε χαρτινο χωρις προβληματα.
    Ο χαρτινος δεν θελει την σκληρη diana fiber wad για να μην τον κατασυρεψει εσωτερικα,αλλα θελει την κλασικη μαλλινη , ιδιος αν ειναι λυπασμενη με παραφινουχο υλικο.

    Επισεις προτιμο να μην του βαζω πλαστικη εμφραξη αλλα χαρτονακι και μαλλινη και ξανα χαρτονακι με αυξιση της πυριτιδας 0,10 γρ.ιδιος σε στογγυλο ρελι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    sakis beneli στις #461306

    ΝΙΚΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΓΕΜΙΖΩ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ.ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΛΙΑΣΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΛΗ ΡΙΞΙΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΣΥ ΣΤΗ ΣΑΜΟ ΤΗ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ.
    Υ,Γ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΡΑΠΑΝΩ ΠΑΓΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΑΝΕΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΜΕ ΑΚΡΕΙΒΙΑ ΔΕΚΑΤΟΥ ΤΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ.
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #461307

    Γεμισα πριν λιγο 2 δοκιμαστικα παλι με ΜΒ32 για να τα δοκιμασω αυριο. Αν και ο πειραματισμος ειναι μεγαλος λογω χρησης και καψουλιων μη συμβατικων (Federal και Winchester παλια) θελω να δω τι θα λεει στο πινακα.

    Βαρος γομωσης τα 30γρ

    http://s6.postimg.org/l3828z7xd/CIMG1478.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #461309

    ΝΙΚΟ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΓΕΜΙΖΩ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ.ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΡΕΛΙΑΣΤΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΛΗ ΡΙΞΙΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.ΕΣΥ ΣΤΗ ΣΑΜΟ ΤΗ ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΧΡΕΙΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ.<br>
    Υ,Γ. ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΡΑΠΑΝΩ ΠΑΓΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΑΝΕΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΜΕ ΑΚΡΕΙΒΙΑ ΔΕΚΑΤΟΥ ΤΟΥ ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ.<br>
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

    Σακη συγνωμη δεν μπορω να ξαναπω πια συνταγες ,γιατι οποτε γραφω μια ολο και θα βρεθη καπιος σε αυτο το σαιτ να με αμφηζβητηση ,τωρα πως και δεν με αμφιζβητησε με της μηχανες meec και lee απορο αλλο νομηζω οτι εν μερη εγηνε και αυτο .Για την ΣΑμο καλοκαιρι ΜΕ ΖΕΣΤΗ χρεισημοπιοω ακουιλα και ΜΒ32 που ειναι παντος καιρου η ΜΒ32 αλλα με καψουλι 686 και 32 γραμμαρια .ΤΟ χειμωνα με υγρασια δαγκοτο με S4 σε βαρη απο 30 γραμμαρια μεχρη 32 οπως και ΜΒ32 παλυ με 32 γραμμαρια και MB36 με βαρη απο 34 γραμμαρια μεχρη 36

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    sakis beneli στις #461310

    ΝΙΚΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 11,821 έως 11,835 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων