ΓΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ;;;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35125

    Λογικά, στα πλατάνια στην Πύλη πρέπει να κρατάει πολλά τρυγόνια με τόσα χωράφια γύρω.

    Γιώργο, για τα παπιά δεν σου κάνω πλάκα. Θα αρρωστήσεις άμα πάμε. 

    Λεωνίδας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #35128

    ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ,ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΑΜΑ-ΕΥΡΥΤΕΡΗ-ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΝΝΟΩ.Ο ΚΑΜΠΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΩΡΙΑ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ,ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΝΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΠΗΝΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΟΤΑΝ ΓΙΝΑΝΕ ΟΙ ΠΛΥΜΜΗΡΕΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ(ΣΤΗ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΚΛΠ) ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΟΔΟΣ,ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΚΕΤΟΣ,ΔΙΑΛΕΓΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΠΙ ΝΑ ΒΑΡΕΣΕΙΣ,ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΛΑΚΚΑ!ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ.ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #35129

    Και εγω οταν ειμαι με την οικογενεια για διακοπες εκτος απο την εναρξη που παω ΓΡΕΒΕΝΑ στα μπασιματα κυνηγαω στο ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ!

    Εχει και μπεκατσουλες αρκετες η περιοχη και για παπια μονο με καμμια καλη κακοκαιρια η στα περασματα στο ποταμι!

    Οντως ομως ειναι μακρια και θελει τουλαχιστον σ/κ!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #335057

    ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ…ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΗΚΑ ΤΟ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΟ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠ’ΕΞΩ(ΚΑΡΔΙΤΣΑ- ΜΟΥΖΑΚΙ-ΠΥΛΗ ΚΛΠ…ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΘΑΜΑΝΙΑ.ΩΡΑΙΑ ΧΩΡΙΑ ΓΑΜΩΤΟ! ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΙΜΑ ΤΡΙΚΑΛΑ Η ΚΑΡΔΙΤΣΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #35130

    Αν και ειναι νωρις ακομη εισαι καλεσμενος αν ολα πανε καλα και κυνηγαμε τον Σεπτεμβριο για τρυγονακια στο Μαυροματι!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #35131

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΩΡΓΟ,ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ,ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΛΟΓΩ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΥΓΚΥΡΙΩΝ! ΑΛΛΩΣΤΕ ΨΑΝΧΝΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ALEX ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΛΟ,ΚΑΛΟ,ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ  ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ!ΙΣΩΣ ΠΑΡΩ ΚΑΙ 2 ΟΠΛΑ ΣΤΗ DIANA (ΕΙΔΑ ΣΤΟ Ε.Κ.Ε.Π ΕΝΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ‘ΗΦΑΙΣΤΟΣ” ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ…!).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #35141

    Pithanota sto k…nisi.. tha tin vgaloume….tin Agglia ennoo....Pikra fetos…tha mas fane kai oi tromokrates laxano ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35200

    Εγω για Πασχα έχω κανονίσει για Ζακυνθο. Εχω πάρω άδεια όλη την Νεα Εβδομάδα και θα κυνηγήσω Τρυγονια.

    Εχω νοικιάσει ένα καλό μέρος με καμουφλαρισμένη καλύβα. Εκεί επί τόπου θα ψήσουμε και το αρνί….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35204

    Χα χα χα, πρωταπριλιάτικο, ε; Πονηρούλη!…

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #35206

    το Πάσχα  θα το περάσω στην δουλεία γιατί και κάποιοι πρέπει και να εργάζονται

    εκείνες τις ημέρες. Προλαβαίνω όμως να καθοδηγήσω τον Λεο και την παρέα του

    στο βαλτοτόπι και να τους υποδείξω όλες τις ράτσες των παπιών,  μια και από ότι

    διαβάζω  σαρσελες, φαλαριδες, και για ένα απροσδιόριστο είδος  μιλάνε  όλοι

    τα μόνα όπλα  που χρειάζονται είναι φωτογραφικός εξοπλισμός

    φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35208

    Εγω για Πασχα έχω κανονίσει για Ζακυνθο. Εχω πάρω άδεια όλη την Νεα Εβδομάδα και θα κυνηγήσω Τρυγονια.

    Χα χα χα, πρωταπριλιάτικο, ε; Πονηρούλη!…

    Λεωνίδας

    Με κατάλαβες φίλε Λεωνίδα. Βέβαια τόσα έχω γράψει για νόμους και…και, που μόνο ψέμα θα ήταν. Εδώ δεν βγήκα ούτε μία μέρα με τα χιόνια.

    Εντάξι είπα να πω ένα πρωταπιλιάτικο ψέμα έτσι για το καλό.

    Πάσχα θα κάνω στην Εύβοια όπως κάθε χρόνο οικογενειακώς με τους δικούς μου. Θα πάρω μαζί μου και τα πεθερικά. Είναι ένα έθιμο που τηρείται ..ευτηχώς εδώ και 20 χρόνια. Αρνάκι, κοκορέτσι, κρασί του αδερφού άπεχτο.

    Και του χρόνου να είμαστε καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #35210

    ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΕΥΛΑΒΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ, ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ.

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #35229

    Δεν πάει κανείς προς την Τρίπολη ρε παιδιά;

    Πάσχα στο χωριό μου, τα Βούρβουρα (στο δρόμο Τρίπολης-Σπάρτης), με αρνί και κοκορέτσι και πολλές πολλές ντουφεκιές.

    Φιλικά, Τριαντάφυλλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    mar στις #35276

     

    kalimera filoi mou.ego tha peraso oli tin megali ebdomada stin kalamata.

     

    kales giortes na exoume.

      MAR

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35279


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από stratri1 στίς 01 Aπρίλιος 2004


    Πάσχα στο χωριό μου, τα Βούρβουρα (στο δρόμο Τρίπολης-Σπάρτης),


    [/indent]Σε ποιό χλμ είναι το χωριό σου Τριαντάφυλλε?? Πηγαίνω τακτικά Μολάοι Λακωνίας και περνώ από εκεί

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων