Πρωτο Θεμα: Νικος Καραγιαννιδης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #116925

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #116931

    Αποστολή e-mail προς την εφημέριδα Πρώτο Θέμα πρίν απο λίγο…

    Καλημέρα σας.
    Πρώτα θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήρια μου για την εφημερίδα σας, καθώς καλύπτει μεγάλη γκάμα θεμάτων & εκφράζεται με σωστό τρόπο. Για τον λόγο αυτόν είμαι καθημερινός αναγνώστης σας, όπως και πολλοί άλλοι άνθρωποι στον κύκλο μου.
    Πριν συνεχίσω, να αναφέρω πως είμαι κυνηγός, φυσιολάτρης & ευσυνείδητος οικολόγος. Ανήκω στον χώρο της τεχνολογίας & της εκπαίδευσης, ιδιωτικός τομέας, τα τελευταία χρόνια. Αν και για πολλούς αυτές οι έννοιες είναι αντικρουόμενες, για όποιον συλλογικό σκεπτόμενο άνθρωπο, αυτές οι λέξεις στην ουσία δένουν μεταξύ τους.
    Παρόλα αυτά θέλω να εκφράσω την έντονη δυσαρέσκεια μου (εκφράζοντας πολλούς ανθρώπους) για κάποια στήλη την τελευταία εβδομάδα. Έγινα έξαλλος διαβάζοντας ένα θέμα από τον «κύριο» Νίκο Καραγιαννίδη στο Banistir Point, σχετικά με την οπλοκατοχή & τους κυνηγούς.
    Παρακάτω είναι κάποια αποσπάσματα….
    «κύριος λινάτσα..αυτή η κατσαρίδα»
    «γαμημένο συνεργείο καθαρισμού»
    «Ποιος μαλάκας, εκτός από τους κυνηγούς..»
    «βρε καριόλη που κυκλοφορούν…»
    «…το σκατό σου…,..,σαν τα μούτρα σου»

    Το λεξιλόγιο, που χρησιμοποιεί αυτός ο «αρθογράφος», είναι το κατάλληλο?
    Έχετε σκεφτεί ποτέ, πως αυτή την εφημερίδα μπορεί να την διαβάσει κάποιο μικρό παιδί? Κάποιο παιδί που δεν έχει φτάσει στην ηλικία των 18?
    Έχετε σκεφτεί ποτέ, ότι τα γραφόμενα του «κυρίου» Ν. Καραγιαννίδη είναι άκρως προσβλητικά προς ένα μεγάλο μέρος ανθρώπων?
    Έχετε σκεφτεί πως μπορεί να σας γίνει κάποια νομική αγωγή?
    Έχετε σκεφτεί το ποσοστό των ανθρώπων που είναι κυνηγοί στην Ελλάδα?
    Δίδεται η εντύπωση πως κανείς δεν έχει ελέγξει την θεματολογία, η εντύπωση πως η άποψη της εφημερίδας ταυτίζεται με τις απόψεις του «αρθρογράφου»!.
    Πιστεύετε πως τα γραφόμενα του «κυρίου» Ν. Καραγιαννίδη, είναι προσβλητικά μόνος προς το πρόσωπο των κυνηγών?

    Έχετε σκεφτεί πως προδικάζει μέρος ανθρώπων και δημιουργεί μένος, με βάση τα προσωπικά του πιστεύω, προς ομάδα ανθρώπων?
    Από οικονομικής πλευράς, έχετε σκεφτεί την μείωση των πωλήσεων της εφημερίδας σας, συμπεριλαμβάνοντας τέτοιες απόψεις?
    Έχετε σκεφτεί ποτέ πως η φήμη της εφημερίδας σας μπορεί να σπιλωθεί?

    Απλά & λιτά, από μία εφημερίδα οι ορθά σκεπτόμενοι πολίτες δεν περιμένουν τέτοια άρθρα & στήλες.

    Δεν θα γράψω άλλα περί του θέματος, αλλά καλό θα ήταν να σκεφτεί ο «κύριος» Ν. Καραγιαννίδης τα παρακάτω, πριν εξαπολύει δριμύτατες επιθέσεις (απλώς αναφέρω κάποια βασικά):
    Πόσοι κυνηγοί εκτελούν καθήκοντα, εθελοντικά, σκοπιάς πυροσβεστών?
    Πόσοι κυνηγοί αποτελούν οικονομική ανάσα για πολλές ακριτικές περιοχές?
    Γενικά πόσοι κυνηγοί εθελοντικά εκτελούν κοινωνικό έργο?

    Οι αποφάσεις για την θεματολογία & την εικόνα της εφημερίδας είναι δικές σας, αλλά σε κάθε μια δράση υπάρχει και η αντίδραση.

    Με εκτίμηση
    ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #356158

    Αποστολή e-mail προς την εφημέριδα Πρώτο Θέμα πρίν απο λίγο…

    Καλημέρα σας.
    Πρώτα θα ήθελα να ….

    Οι αποφάσεις για την θεματολογία & την εικόνα της εφημερίδας είναι δικές σας, αλλά σε κάθε μια δράση υπάρχει και η αντίδραση.

    Με εκτίμηση
    ,

    Και το δικό μου e-mail στην εφημερίδα

    ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ

    Επισυνάπτω το e-mail του κου. Β. Μπάρμπα και συνεχίζω ….

    Μαζί με την διαμαρτυρία του συνάδελφου κυνηγού κου. Β. Μπάρμπα της οποίας το περιεχόμενο και το ύφος συνυπογράφω, σας υποβάλω και εγώ την διαμαρτυρία μου για το άρθρο του συνεργάτη σας «κύριου» Ν. Καραγιαννίδη.

    Σας δηλώνω και εγώ με την σειρά μου ότι είμαι συν/χος Τραπεζικός Υπ/λος φορολογούμενος πολίτης και διπλά ή τριπλά ελεγχόμενος από το κράτος και τις υπηρεσίες του εξ αιτίας της ιδιότητας μου ως κυνηγός αλλά και κάτοχος όπλων.
    Οπωσδήποτε δεν ταυτίζω – δεν συγκρίνω τον εαυτό μου και την δράση μου σαν κυνηγός αλλά και σαν φυσιολάτρης με τις δράσεις ανθρώπων που συμπεριφέρονται, αρθρογραφούν όπως ο συνεργάτης σας, αλλά πόσο μάλλον αν θεωρεί, τσουβαλιάζοντας μας όλους, στο τσουβάλι του, ότι απευθύνετε σε γηπεδικους χούλιγκαν, αναρχικούς, δολοφόνους του Κορωπίου, ή βανδάλους των γηπέδων και των περιοχών που βρίσκονται αυτά, στην πατρίδα μας.

    Εγώ δεν διαβάζω την εφημερίδα σας – και ούτε πρόκειται να την διαβάσω.
    Δεν πρόκειται να κάνω ούτε αγωγή, ούτε μήνυση, για την φρασεολογία και τις απόψεις που εμμέσως υιοθετείτε.

    Θα σας κάνω όμως όση αρνητική διαφήμιση μπορώ στον χώρο μου στους οικείους και φίλους.

    Με αγανάκτηση

    Ν. Ζευγώλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #116950

    Μόλις έστειλα και εγώ το παρακάτω mail στο Πρώτο Θέμα.

    Κύριοι καλησπέρα σας

    Είμαι αναγνώστης της εφημερίδας σας από τη μέρα κυκλοφορίας της έως σήμερα, μόνο που δεν νομίζω να συνεχίσω να είμαι μετά το άρθρο της σελίδας 73 του φύλλου της 15/3/2009 από τον «κύριο» Καραγιαννίδη, ο οποίος προσέβαλε με τον χειρότερο τρόπο μερικές εκατοντάδες χιλιάδες Έλληνες κυνηγούς. Ενδεικτικά αναφέρω πως κάθε χρόνο εκδίδονται 250.000 άδειες κυνηγιού, αν σε αυτό τον αριθμό συμπεριλάβουμε και αυτούς που σταμάτησαν το κυνήγι για διάφορους λόγους (προχωρημένη ηλικία, έλλειψη ελεύθερου χρόνου, οικονομική δυσπραγία κ.λ.π.) αλλά δεν σταμάτησαν να αισθάνονται κυνηγοί, ο αριθμός άνετα ξεπερνάει τις 400.000 Έλληνες κυνηγούς.

    Κατ’ αρχήν ο προβληματισμός μου ξεκινάει από τη γλώσσα του γράφοντος. Ο αστερίσκος δίπλα στο όνομα του που εξηγεί το χώρο (ποδόσφαιρο) που δραστηριοποιείτε ο εν λόγω «κύριος» δεν του δίνει το δικαίωμα να απευθύνετε προς τους κυνηγούς με τον τρόπο που απευθύνετε στους εκάστοτε οπαδούς, χούλιγκανς και άλλους κατοίκους παράγκας, αναγνώστες του. Αλλά και εσείς που τον δημοσιεύετε έχετε ευθύνη όχι για τις απόψεις του αλλά για τον τρόπο με τον οποίο τις εκφράζει.

    Παραβλέποντας όμως τον τρόπο έκφρασης του «κυρίου» Καραγιαννίδη επιτρέψτε μου να κάνω μερικές παρατηρήσεις για την ουσία των όσων γράφει.

    Ο τσιμπογιάννος (ή κομπογιάννος ή πιο γνωστός ως κοκκινολαίμης) δεν ανήκει στα θηρεύσιμα είδη και κανένας κυνηγός δεν ασχολείται συστηματικά ή πρόσκαιρα με το κυνήγι του.

    Επίσης τα magnum φυσίγγια δεν χρησιμοποιούνται στους κοκκινολαίμηδες ή στο σταμάτημα των διαδηλώσεων, αλλά για ορισμένα είδη θηραμάτων και κάτω από συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες.

    Τελικά δεν κατάλαβα και πραγματικά θα ήθελα να μου λύσετε αυτές τις απορίες:

    Το πρόβλημα του εν λόγω κυρίου είναι ότι φέρουν όπλα οι κυνηγοί και όχι όποιος το επιθυμεί; Η άδεια οπλοκατοχής που δίνεται στους κυνηγούς είναι σαφώς για κυνηγετική και σκοπευτική χρήση, οπότε αν δεν είσαι κυνηγός για πιο λόγο να σου χορηγηθεί; Μήπως τελικά θέλει ο γράφων να «σταματήσει καμιά διαδήλωση…., να ξαπλώσει κόσμο σαν να είναι μπρόκολα» και δεν μπορεί, οπότε γι’ αυτό ζορίζετε;

    Αν τελικά όντως δεν είμαι στα καλά μου εγώ ο κύριος λινάτσα φταίω εγώ που έχω καραμπίνα ή η έλλειψη πιο ισχυρού κριτηρίου για την απόκτησή της. Και αφού προφανώς δεν φταίω εγώ ο λινάτσας, γιατί εξυβρίζονται συλλήβδην όλοι οι κυνηγοί στο πρόσωπό μου (εμένα του λινάτσα);

    Κατά πιο περίεργο τρόπο βρίσκομε εγώ ο λινάτσας να κυνηγάω έξω από το σπίτι του εν λόγω κυρίου, μήπως «φύτεψε» και αυτός ένα από τα δέντρα που ευδοκιμούν στα Ελληνικά δάση (αυθαίρετα νομίζω τα λένε) και τον ενοχλεί ο κυνηγός που πήγε στο κυνηγοτόπι που πήγαινε και ο προπάππος του;

    Θα ήθελα επίσης να επισημάνω ότι οι κυνηγοί που λερώνουν τη φύση ανήκουν στο ποσοστό αυτών που ρυπαίνουν δάση και θάλασσες όταν εκδράμουν, ανήκουν στο ίδιο ποσοστό των θεατών του ράλι Ακρόπολις που άφησαν πίσω τους μπουκάλια, ποτήρια και ότι άλλο τους περίσσευε στις ειδικές διαδρομές στα βουνά της Φθιώτιδας (αυτό το είδα με τα μάτια μου, δεν μου το είπαν). Ναι λοιπόν μέσα στις 250.000 ενεργούς κυνηγούς υπάρχει το παραπάνω ποσοστό του ασυνείδητου σχετικά με τη φύση, γιατί εστιάζει τα πυρά του μόνο στους κυνηγούς, μήπως τελικά εκεί θέλει να βγάλει το κόμπλεξ του;

    Θα μπορούσα να συνεχίσω για πολύ ακόμα αλλά νομίζω ότι ήδη έγινα κουραστικός, οπότε σας χαιρετώ με την (φρούδα) ελπίδα ότι θα αποκαταστήσετε την θιγμένη μου αξιοπρέπεια.

    Νικόλας Αρμούτης

    Υ.Γ1. Το παραπάνω mail θα το δημοσιεύσω σε ιστοσελίδες σχετικές με το κυνήγι στις οποίες δεσμεύομε να δημοσιεύσω και τυχών απαντήσεις σας.
    Υ.Γ2. Μέχρι να αποκατασταθεί αυτή η αδικία εναντίον των κυνηγών θα αντιδράσω με τον ίδιο τρόπο που έχω κάνει και κάνω εδώ και αρκετά χρόνια, δεν πρόκειται να σας ξαναγοράσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #116953

    Μεχρι τωρα καμια απάντηση…και δεν ξερω αν θα υπάρχει…

    Παντως μεγαλο λάθος….Δεν σκεφτηκαν τιποτα σε βαθος και απλα εβαλαν το αρθρο του "κυριου" Ν. Καραγιαννιδη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #356175

    Μεχρι τωρα καμια απάντηση…και δεν ξερω αν θα υπάρχει…

    Παντως μεγαλο λάθος….Δεν σκεφτηκαν τιποτα σε βαθος και απλα εβαλαν το αρθρο του "κυριου" Ν. Καραγιαννιδη…

    Δεν νομίζω να υπάρξει απάντηση φίλε μου. Δυστυχώς ο κάθε "δημοσιογράφος" μπορεί άνετα να γράφει ότι του γουστάρει, αφού είναι στο χέρι του να δημοσιεύσει τον αντίλογο. Η μόνη περίπτωση να αναγκάζοταν να απαντήσει είναι μέσω της ΚΣΕ, αλλά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116955

    Εστειλα και εγω την διαμαρτυρια μου στο Πρωτο Θεμα.
    Αυτη ειναι η δικη μου προσπαθεια, και ελπιζω και στην δικη σας συνεισφορα,επι του θεματος.

    Διαβάζοντας το άρθρο του κ. Καραγιαννίδη θα ήθελα να εκφράσω τη λύπη μου αλλά και την αγανάκτησή μου.

    Ο εν λόγω κύριος ίσως συγχέει το επίπεδο της εφημερίδας του με της δική σας και των αναγνωστών σας. Δεν θα πω πολλά γιατί σίγουρα θα έχετε διαβάσει κι άλλα, αλλά τέτοιου είδους αντιλήψεις, αν όχι φασιστικές, θα της χαρακτήριζα στενόμυαλες ή κατευθυνόμενες..

    Κινδυνεύοντας δε να πέσω στο επίπεδό του, θα έλεγα ότι, καθώς η "πένα" είναι σοβαρότατο όπλο ίσως κι εσείς θα έπρεπε να ζητάτε την ανάλογη ψυχιατρική πιστοποίηση απ' τους αρθρογράφους σας διότι σε τελική ανάλυση η ευθύνη είναι δική σας!

    Λυκοσκούφης Σωτήρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #116957
    Παιδιά υπάρχει και άλλη λύση πολύ ποιο άμεση.
    Πολλοί δημοσιογράφοι της φυλλάδας του είναι παραγωγοί του real fm στους 978.
    Και όλοι ανοίγουν γραμμές. Πάρτε εκεί και κράχτε τον. Προσπάθησα σήμερα αλλά δεν τα κατάφερα. Αλλά και αύριο μέρα είναι.
    Κράξιμο μέχρι να αναγκαστεί να ζητήσει συγνώμη.
    Και υπάρχει και απλός τρόπος. Χωρίς φωνές.
    Μία απλή ερώτηση σε όλους.
    Αν αυτό το άρθρο θα μπορούσε να δημοσιευτεί σε μία αθλητική εφημερίδα, και αν αυτές η κουβέντες θα μπορούσαν να χαρακτηρίσουν τους φιλάθλους μιας ομάδας.
    Κράξιμο ζωντανά και όπου τους πονάει. Κράξιμο ομαδικό.
    [/size]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #116966

    Έχω παράδοση το άρθρο του κυρίου σε καλά χέρια εντός ολίγου καιρού θα έχει την απαντηση του μέσο εφημερίδας γιατί όταν το διάβασε ο συγκεκριμένως άνθρωπος που είναι πολύ σοβαρός και αξιόλογος έφριξε και την χάνι να τον ξέρη προσωπικά .

    Πάντως την απάντηση του θα την πάρει ο εν λόγο δημοσιογραφίσκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #356184

    ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΒΑΛΙΑΝΑΤΟ.ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΗΘΕΝ,ΜΕ ΑΠΟΨΗ,ΠΟΥ ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΕΙΣΑΙ ΦΑΣΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΟΥΝ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΕΝΑΣ ΥΒΡΙΣΤΗΣ,ΑΣΧΕΤΟΣ,ΨΕΥΤΗΣ ΚΟΝΔΥΛΟΦΟΡΟΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗ,ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ,ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ.ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ,ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ ΗΡΩΑ,ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΟΥ,ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ.ΟΣΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ,ΠΑΡΑΣΗΜΑ ΗΡΩΩΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ.ΘΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ,<<ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ>>ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ.ΚΙ ΑΝ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ Ο ΚΟΥΓΙΑΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΛΑΜΟΓΙΕΣ ΤΟΥ;ΑΝ Η ΒΙΛΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΗ;΄ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΔΙΑΨΕΥΣΤΑ,ΝΑ ΤΟΝ ΜΠΟΥΚΩΣΟΥΝ Ή ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΘΕΣΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΟΥ.ΑΛΛΟΙΩΣ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟΝ. :P
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ,ΚΙ ΑΣ ΜΗ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΟΥΝΤΕ.ΟΜΕΡΤΑ.

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ Ν.ΙΤΑΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #116976

    Βρε παιδιά μην ασχολείστε με τον Καραγιαννίδη….
    Είναι γνωστός στην Δημοσιογραφική πιάτσα σαν ο μεγαλύτερος μ@λ@κας των Βαλκανίων και γνωστό λαμόγιο και τσιράκι του Ρουσόπουλου…
    Αν ρωτήσεις οποιονδήποτε Δημοσιογράφο για τον βλάκα αυτόν, θα σκάσει στα γέλια…
    Είναι απίστευτες οι ιστορίες που κυκλοφορούν για το άτομό του.

    Ένα άθλιο υποκείμενο είναι , που γλύφει ασύστολα δεξιά και αριστερά για ένα κομμάτι ψωμί…
    Μην του δίνουμε σημασία και τον αναγορεύουμε σε κριτή των πάντων….γιατί αυτός είναι ο σκοπός του: Να δημιουργήσει ντόρο για να ακουστεί το όνομά του.
    Αφήστε τον στην μιζέρια του και στην καθολική ανυποληψία….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #356192

    ΟΜΕΡΤΑ.

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ Ν.ΙΤΑΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; :unsure:


    [font=”Franklin Gothic Medium”]
    Ρε Μητσάρα μήπως εννοείς αυτά που είναι ένα μέγεθος, δεν έχουν κορδόνια βγαίνουν μόνο σε ένα χρώμα, και που αν τα βάλεις μια φορά δεν σου κάνει καρδιά να τα βγάλεις μετά;
    Αν εννοείς αυτά , όχι ρε Μήτσο δεν τα ξέρω. :P
    [/font]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #116983

    Ε οχι ρε παιδια!!!! Αν ουτε σ'αυτο εχουμε κοινη γραμμη ,τα πραμματα ειναι δυσκολα. Υπογραφες να θελει να μαζεψει κανεις για το οτι ειμαστε κυνηγοι……ουτε αυτο δεν θα καταφερει. Η ανωτεροτητα ειναι αδρανεια…..και ουτε οικοδομες θα ψαχνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #356210

    Ε οχι ρε παιδια!!!! Αν ουτε σ'αυτο εχουμε κοινη γραμμη ,τα πραμματα ειναι δυσκολα. Υπογραφες να θελει να μαζεψει κανεις για το οτι ειμαστε κυνηγοι……ουτε αυτο δεν θα καταφερει. Η ανωτεροτητα ειναι αδρανεια…..και ουτε οικοδομες θα ψαχνω.

    [font=”Franklin Gothic Medium”]
    :unsure: Μα εγώ δεν είμαι ανώτερος άνθρωπος. :P [/font]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #356211

    [center][color=”#0000FF”][size=4][font=”Franklin Gothic Medium”]
    [i] :P Μα εγώ δεν είμαι ανώτερος άνθρωπος. :D [/i][/font][/size][/color][/center]

    :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων