"Κυνηγός & Φύση" Ιουνίου / DVD

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 96 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #357370

    Δεν νομίζω Στέλιο. Τον προηγούμενο μήνα είχε 12 ευρώ μαζί με βιβλίο και DVD. Αυτόν το μήνα είχε 6 ευρώ σκέτο και 7 ευρώ με DVD. Ίσως η συνδρομή καλύπτει μόνο το περιοδικό. Κάνε πάντως ένα τηλέφωνο στα γραφεία και θα σου πουν.

    Κι όμως Λεωνίδα, η συνδρομή συμπεριλαμβάνει και τα DVD. Από τη χαρά μου ότι ένας "δικός μας" έκανε ταινία και την επιθυμία μου να την αποκτήσω, βιάστηκα να ρωτήσω, χωρίς να σκεφτώ και να θυμηθώ ότι πράγματι το περιοδικό που έρχεται σπίτι μου κάθε μήνα περιέχει και DVD (ταινίες του Γ. Λοβέρδου, κυνήγια στην Ελλάδα, κλπ.) οπότε προφανώς θα έχει και το συγκεκριμένο. Τι να πώ τώρα, συγγνώμη για το λάθος μου… ου γαρ το γήρας έρχεται μόνον! :) B)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #357372

    Θα πάρω το περιοδικό μόνο και μόνο για να δω τον leo και τα μαθήματα (που είμαι σίγουρος ότι θα με βοηθήσουν).
    Μπράβο και εις ανώτερα παλικάρι μου. Ελπίζω την επόμενη φορά να δουλέψει και η κάμερα B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    stamatakisdim στις #357377

    [font=”Comic Sans MS”]Απαράδεκτο …
    Να πληρώνουμε τόσα λεφτά και να διανέμει ο κύριος Leo την γνώση τσάμπα σε όλους .
    Ντροπή B)
    Ντροπή και για τον κύριο Μαυρομάτη που δεν άφησε ένα πιάτο να πετάξει πάνω από 3 μέτρα :)
    Φιγουρατζήδες :P

    Ο μόνος που διασώθηκε από την παρωδία αυτή ο νεαρός Δημήτρης ο οποίος φιλότιμα προσπάθησε να κρατήσει το επίπεδο της ταινίας στα πρότυπα της ευγενούς άμιλλας που διακατέχουν το άθλημα της σκοποβολής . :P

    Τέλος η πλάκα …..

    Πολύ περιεκτική ταινία με όλα όσα πρέπει να ξέρει κάποιος που ασχολείται με το κυνηγετικό όπλο .

    Μπράβο .

    Leo προσπάθησες να κρατήσεις κάποια σοβαρότητα αλλά σε κάποια σημεία εκδήλωσες τον πραγματικό σου εαυτό (πχ …….. νάτο νάτο νάτο ) .

    Πολύ ενδιαφέρουσα περιγραφή της στάσης του σώματος .

    Το μόνο που δεν φάνηκε στην κάμερα ήταν τα πιάτα …

    Εκπληκτικά σπασίματα από τον Μαυρομάτη αν και ξέρεις ότι έχω άλλη θεωρία για το πώς σπάει ένα πιάτο ( αργά )

    Μπράβο και πάλι σε όλους .[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #118748

    λεωνίδα τώρα που σε είδα στο dvd, συνειδητοποίησα ότι όταν εγω συνεργαζόμουν με την οικογενειακή επιχείρηση, εσύ ήσουν παιδάκι. τέλος πάντων. παρόλο που έκανα πράξη τα μαθήματα, πάλι στο γάμο του καραγκιόζη βαράω. λες να έχω περιθώριο βελτίωσης? σε αυτή την ηλικία? βκ άνδρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    tsaf στις #118752

    Μπράβο leo πολύ καλό το dvd. Ίσως χρειαζόσουν από τους δίσκους που έχουν την σκόνη μέσα και τους χρησιμόποιουν για τις τηλεοπτίκες μεταδόσεις. Συγχαρητήρια για την πόλυ καλή δουλεία σου.Περιμένουμε σύντομα συνέχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #118755

    Να 'στε καλά, όλοι σας. Δυστυχώς τα "αόρατα πιάτα" είναι η μόνη επαναλαμβόμενη παρατήρηση. Είπαμε, εμπειρία για την επόμενη προσπάθεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    kostass στις #118756

    Συγχαρητήρια πρώτα από όλα για την ιδέα. Είναι κάτι που έπρεπε να γίνει. Μέχρι τώρα όλες αυτές τις τεχνικές τις ακούγαμε, τις διαβάζαμε αλλά δεν τις βλέπαμε που σημαίνει ότι η μισή γνώση ήταν τουλάχιστον χαμένη. Νομίζω πως δημιουργείται πλέον στον κυνηγό και το κίνητρο για να ολοκληρωθεί αυτή η εμπειρία στο σκοπευτήριο.

    Το αποτέλεσμα μου άρεσε μέχρι τώρα (δεν έχω δει ολόκληρο το dvd έχω αφήσει και λίγο για να δω το ΣΚ). Είναι σίγουρο πάντως ότι θα το δω πολλές φορές ακόμα και θα κάνω παράλληλα εξάσκηση με το όπλο σε "ξηρά προπόνηση".

    Αυτό που είδα νομίζω πως αποτελεί και πολύ καλή βάση για να υπάρξει και κάποια συνέχεια (αν υπάρχει περιθώριο). Θα είχε ενδιαφέρον μια σειρά με τέτοια θέματα.

    Ίσως χρειάζονταν λίγος χρόνος παραπάνω για να βγει το τελικό αποτέλεσμα χωρίς κανένα από αυτά τα προβλήματα που ήδη περιγράφησαν (κυρίως τεχνικά).

    Όπως και να έχει συγχαρητήρια για όλα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #118758

    Μπράβο Leo!Πραγματικά χρήσιμη και επιμορφωτική δουλειά!!Μπράβο και στο περιοδικό που την δημοσίευσε. Προσωπικά την εκτίμησα ιδιαίτερα μια που εδώ στην επαρχεία που ζω εγώ δεν συνηθίζουμε να έχουμε συχνά τέτοια ακούσματα και παραστάσεις. Πρώτη φορά είδα τέτοιο σκοπευτήριο. Άκου 8 μηχανές!!!Το δικό μας εδώ έχει μόνο 2 αλλά εμείς έχουμε (η μπορούμε να έχουμε)8…θεσης!!!
    Ο πρωταθλητής πολύ καλός φυσικά αλλά εσύ τα πιάτα τα έκανες πιο "σκονατα", και είχες και καλύτερο χρόνο σε κεινες τις γρήγορες!
    Ο νεαρός που προπονείς θέλει λίγο δουλειά με το σταμάτημα του όπλου μετά την τουφεκιά. Τι καλά να είχαμε και εμείς εδώ πάνω έναν Leo να μας βλέπει τι κάνουμε και να μας διορθώνει τα λάθη .Και κάτι ακόμα. Όταν μας έδειχνες την επωμιση παρατήρησα ένα λιγάκι υπερβολικό ανασήκωμα του ώμου την στιγμή που κλείδωνε το κοντάκι στην τελική θέση. Έτσι πρέπει η ήταν λόγο της αργής κίνησης? Και πάλι ευχαριστώ για την πολύτιμη προσφορά σας και περιμένω και τις επόμενες. Πρώτα φυσικά θα μελετήσω καλά αυτήν και θα υποβάλω τις σχετικές απορίες και ερωτήματα στο σχετικό θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #357395

    Μπράβο Leo!Πραγματικά χρήσιμη και επιμορφωτική δουλειά!!Μπράβο και στο περιοδικό που την δημοσίευσε. Προσωπικά την εκτίμησα ιδιαίτερα μια που εδώ στην επαρχεία που ζω εγώ δεν συνηθίζουμε να έχουμε συχνά τέτοια ακούσματα και παραστάσεις. Πρώτη φορά είδα τέτοιο σκοπευτήριο. Άκου 8 μηχανές!!!Το δικό μας εδώ έχει μόνο 2 αλλά εμείς έχουμε (η μπορούμε να έχουμε)8…θεσης!!!
    Ο πρωταθλητής πολύ καλός φυσικά αλλά εσύ τα πιάτα τα έκανες πιο "σκονατα", και είχες και καλύτερο χρόνο σε κεινες τις γρήγορες!
    Ο νεαρός που προπονείς θέλει λίγο δουλειά με το σταμάτημα του όπλου μετά την τουφεκιά. Τι καλά να είχαμε και εμείς εδώ πάνω έναν Leo να μας βλέπει τι κάνουμε και να μας διορθώνει τα λάθη .Και κάτι ακόμα. Όταν μας έδειχνες την επωμιση παρατήρησα ένα λιγάκι υπερβολικό ανασήκωμα του ώμου την στιγμή που κλείδωνε το κοντάκι στην τελική θέση. Έτσι πρέπει η ήταν λόγο της αργής κίνησης? Και πάλι ευχαριστώ για την πολύτιμη προσφορά σας και περιμένω και τις επόμενες. Πρώτα φυσικά θα μελετήσω καλά αυτήν και θα υποβάλω τις σχετικές απορίες και ερωτήματα στο σχετικό θέμα.

    Επιτέλους, κάποιος που παρατήρησε τον ώμο. Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου. Προφανώς το συγκεκριμένο ανασήκωμα ήταν υπερβολικό. Ύστερα κατάλαβα, όταν είδα κι εγώ την ταινία, ότι μάλλον λόγω υπερβολικής κούρασης και θέλοντας να το τονίσω και λίγο παραπάνω για να γίνει κατανοητό, το σώμα μου απλά δεν υπάκουε κι έκανε τα δικά του… Στις τουφεκιές ύστερα, φαίνεται το σπρώξιμο του ώμου, όπως θα πρέπει κανονικά να γίνεται.

    Αυτό συνέβη διότι η ταινία δεν γυρίστηκε με την σειρά που την είδατε. Πρώτα γυρίσαμε τον "χαμό" με τις καραμπινιές. Εκεί έπεσαν πολλές, πάρα πολλές τουφεκιές. Ύστερα είχαμε όλο το υπόλοιπο τουφεκίδι, κι όταν πια δεν μπορούσαμε να ρίξουμε άλλο λόγω κοινής ησυχίας στις 3:00, άρχισε το γύρισμα του μπλα μπλα. Αποτέλεσμα… Στα θεωρητικά, τα 'χα ήδη φτύσει! B)

    Πάντως δεν φαντάζεστε πόσος κόπος είναι να γυριστεί μία ταινία που ύστερα από το μοντάζ θα μείνει ουσιαστικά μια ώρα καθαρή. Τι λέω… Ούτε εγώ το φανταζόμουν.

    Το sporting μας έχει 8 μηχανές και τώρα μπαίνουν άλλες δύο. Μία με δίσκους midi 90mm και μία με mini 60mm.

    Τα σπασίματά μου ήταν πιο "καπνισμένα" γιατί είχα βάλει πολύ σφιχτά τσοκάκια, επίτηδες για να γράφουν καλύτερα στην κάμερα. Ο Νικόλας είχε έρθει από το διπλανό σταντ που έκανε προπόνηση στο σκητ με την εθνική ομάδα και είχε ανοιχτά τσοκάκια στο όπλο του. Και μην τρελαθούμε, δεν έχω πουθενά καλύτερους χρόνους από τον Μαυρομάτη!!! Ιεροσυλία και μόνο να το λες! :)

    Ο νεαρός που σταματάει το όπλο δεν πειράζει, γιατί κι αυτός έχει ήδη ξεκινήσει το σκητ τώρα, και εκεί δεν θέλουμε υπερβολικά follow through, μόνο ένα απλό σβήσιμο. Μην το συγκρίνεις με το δικό μου που ήταν πολύ τραβηγμένο για να τονίσω την σημασία του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #357396

    [color=”#0000FF”][size=4][font=”Comic Sans MS”]Απαράδεκτο …
    Να πληρώνουμε τόσα λεφτά και να διανέμει ο κύριος Leo την γνώση τσάμπα σε όλους .
    Ντροπή :)
    Ντροπή και για τον κύριο Μαυρομάτη που δεν άφησε ένα πιάτο να πετάξει πάνω από 3 μέτρα :P
    Φιγουρατζήδες :P

    Ο μόνος που διασώθηκε από την παρωδία αυτή ο νεαρός Δημήτρης ο οποίος φιλότιμα προσπάθησε να κρατήσει το επίπεδο της ταινίας στα πρότυπα της ευγενούς άμιλλας που διακατέχουν το άθλημα της σκοποβολής . :D

    Τέλος η πλάκα …..

    Πολύ περιεκτική ταινία με όλα όσα πρέπει να ξέρει κάποιος που ασχολείται με το κυνηγετικό όπλο .

    Μπράβο .

    Leo προσπάθησες να κρατήσεις κάποια σοβαρότητα αλλά σε κάποια σημεία εκδήλωσες τον πραγματικό σου εαυτό (πχ …….. νάτο νάτο νάτο ) .

    Πολύ ενδιαφέρουσα περιγραφή της στάσης του σώματος .

    Το μόνο που δεν φάνηκε στην κάμερα ήταν τα πιάτα …

    Εκπληκτικά σπασίματα από τον Μαυρομάτη αν και ξέρεις ότι έχω άλλη θεωρία για το πώς σπάει ένα πιάτο ( αργά )

    Μπράβο και πάλι σε όλους .[/font][/size][/color]

    Να 'σαι καλά Δημήτρη μου. Ξέρεις πόσο μετράει για μένα ειδικά η δική σου γνώμη.

    Υ.γ. Τώρα που είδες πού μπορούν να σπάνε τα πιάτα, δεν προσπαθείς να μειώσεις τους χρόνους σου κατά… 20-30 μέτρα; B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #357397

    λεωνίδα τώρα που σε είδα στο dvd, συνειδητοποίησα ότι όταν εγω συνεργαζόμουν με την οικογενειακή επιχείρηση, εσύ ήσουν παιδάκι. τέλος πάντων. παρόλο που έκανα πράξη τα μαθήματα, πάλι στο γάμο του καραγκιόζη βαράω. λες να έχω περιθώριο βελτίωσης? σε αυτή την ηλικία? βκ άνδρος

    Παιδάκι, πράγματι…

    Πότε πρόλαβες βρε αθεόφοβε κι έκανες κιόλας πράξη τα μαθήματα; Τς τς τς… B)

    Α, για το τελευταίο… Ποτέ δεν είναι αργά. Είχα και μαθητή άνω των 70!!! Μια φορά βέβαια ήρθε ο άνθρωπος, προσπάθησε φιλότιμα να κάνει ότι του 'λεγα, με ευχαρίστησε ευγενικά στο τέλος …και δεν ξαναφάνηκε! Χα χα χα :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #118790

    Leo,
    αν έχεις υπόψη σου, το περιοδικό έρχεται και κύπρο?
    Κοίταξα και δεν το βρήκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #118793

    Leo γράφω για να σου δώσω και εγώ με τη σειρά τα δικά μου συγχαρητήρια. Όλοι μας έχουμε πολλά DVD που καλύπτουν όλων των ειδών τα κυνήγια, κάτι τέτοιο όμως σαν και αυτό που μας πρόσφερες είναι σχετικά σπάνιο. Παρότι ήταν η πρώτη σου δουλειά ήταν εμπεριστατωμένο και αναλυτικό, όσο τουλάχιστον μπορούσε να γίνει μέσα σε αυτό το χρονικό όριο. Νομίζω ότι από τον πιο έμπειρο μέχρι τον πιο νεοφώτιστο κυνηγό όλοι αποκόμισαν κάτι.

    Εύχομαι και ελπίζω (όπως πιστεύω κάνουμε όλοι μας) σύντομα να υπάρξει μια καλύτερη συνέχεια !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #118795

    Παρακολουθώντας κι εγώ το επίμαχο DVD ήθελα να πώ κι εγώ με την σειρά μου:
    Λεωνίδας: Αξία ανεκτίμητη.
    Μακάρι και εμείς εδώ να είχαμε κάποιο <<Λεωνίδα>> να μας ξεστραβώσει, και κάποιες σοβαρές εγκαταστάσεις για την εκπαίδευση μας.
    Τέλος πάντων, εδώ θα ήθελα να ονειρεύομαι και το γύρισμα ενός ακόμα DVD για τα ολυμπιακά αθλήματα του πήλινου στόχου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    204
    benellicrio στις #357431

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΔΑΣΚΑΛΕ!ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ DVD ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ ΑΛΛΕΣ 2 B)ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟ! .ΕΙΣ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ.!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 96 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων