"Κυνηγός & Φύση" Ιουνίου / DVD

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 96 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #118800

    Καλησπέρα και από μένα,
    Εγώ μόλις είδα το DVD και έχω απορία ….

    Ο Patrick Flanigan της Winchester σε έχει δει; Να φοβόμαστε ότι θα κάνεις καμιά μεταγραφή;

    Μπράβο Λεώ πολύ – πολύ – πολύ καλό.

    Περιμένουμε τα επόμενα !!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #118806

    Σας ευχαριστώ όλους μέσα απ' την καρδιά μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #118809

    LEO ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ DVD .ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DVD ΠΕΡΙ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ , ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ – ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ -ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΚΙΝΗΣΗΣ .
    ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ , ΤΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΝΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #357441

    LEO ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ DVD .ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DVD ΠΕΡΙ ΣΚΟΠΕΥΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ , ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ – ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ -ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΚΙΝΗΣΗΣ .
    ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ , ΤΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΝΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΟ?

    Η φράση "επώμισε με το αριστερό" είναι ένας κατανοητός τρόπος να γίνει σωστά η κίνηση, δεν είναι ευαγγέλιο. Όπως και το "χρησιμοποίησε το δεξί στην παρακολούθηση επωμισμένος" είναι απλά μία εύκολη σκέψη για τον σκοπευτή από το να σκέφτεται ότι έχει να κουνήσει ολόκληρο το σώμα, να μην ξεκολλήσει το κεφάλι από το όπλο, να μην κινηθεί το αριστερό χέρι πιο γρήγορα απ' το υπόλοιπο σώμα κλπ κλπ κλπ…

    Αν το αποτέλεσμα της όποιας κίνησης είναι το σωστό, να μην "ψαλιδίσει" δλδ η κάννη στην πορεία της προς τον στόχο, τότε η φράση που έχεις στο μυαλό σου είναι αδιάφορη. Με δυο λόγια, το "δείξε με το αριστερό" είναι ο δικός μου τρόπος να σε κάνω να μου αποδώσεις το τελικό αποτέλεσμα που θα ήθελα να δω. Αν εσύ το επιτύχεις δείχνοντας και με τα δύο τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αρκεί το στόχαστρο του όπλου να μην κουνηθεί από τον στόχο όση ώρα ανεβαίνει το όπλο.

    Ορίστε και ένα παράδειγμα χρησιμοποιώντας το mark στον βατήρα 8 του skeet.

    Αυτή η τουφεκιά είναι απλά μία επώμιση. Ο δίσκος σπάει σε 4/10 του δευτερολέπτου ενώ κινείται με 95 χλμ/ώρα. Καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό είναι το πού δείχνει η κάννη του όπλου σ' αυτό το διάστημα. Εδώ το αριστερό χέρι φροντίζει να μείνει το στόχαστρο στην πορεία του δίσκου ενώ το δεξί ανεβάζει το κοντάκι στο μάγουλο. Άρα και τα δύο χέρια κάνουν κάτι, σε αρμονία μεταξύ τους και με το υπόλοιπο σώμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #357447

    leo ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #357463

    Λεό, τα συγχαρητήριά μου για την υπέροχη δουλειά που κάνατε…. Πράγματι πολύ περιεκτικό και ταυτόχρονα αναλυτικό το βιντεάκι, μου ξύπνησε όμορφες στιγμές από το σκοπευτήριο που μου έχει λείψει μπορώ να πω B) Σου εύχομαι να φτάσεις στην κορυφή γιατί το αξίζεις και το αγαπάς πολύ το άθλημα της σκοποβολής. Πολλά φιλιά δάσκαλε!

    Υ.Γ. Να δω πόσες φορές θα το δω για να αρχίσω να το βαριέμαι…… μάλλον άπειρες!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #357476

    μπραβο ρε λεωνιδα σε καμαρωσα, πολυ ωραια παρουσιαση και πολυ αναλυτικα τα ειπες και παλι μπραβο!!!
    αντε και στην επομενη με το καλο!!! B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #118863

    λεωνίδα, στο επόμενο dvd θέλω να λάβω μέρος σαν σκοπευτής. για να γελάσουμε λίγο. μάλλον πολύ. βκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    kosap01 στις #357480

    Λεωνίδα καταρχήν συγχαρητήρια και από εμένα για τη ταινία.
    Τη θεωρώ ότι καλίτερο έχει κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής στην ελληνική αγορά έναντι αντιστοιχων που μοιαζουν πιο πολύ με διαφημιστικά spot παρά με πραγματικά εκπαιδευτικό υλικό.
    Τουλάχιστον, δείχνει άνθρωπους που θέλουν τη γνώση να κυκλοφορεί και να μην την κρατάει "μυστική" για να την κατακτήσουμε όταν μεγαλώσουμε. :)

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους φίλους ότι δεν φαίνονται καθαρά τα πιάτα, αλλά θα ήθελα να πω ότι η ζημιά είμαι μικρή επειδή κυρίως η σωστή στάση και η κίνηση είναι αυτή που θα σπάσει το πιάτο.

    Μήπως θα'πρεπε η επόμενη ταινία να γίνει για SKEET και TRAP ??? B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #118871

    λεωνιδα τωρα το πηρα το περιοδικο και απο οτι διαβαζω θα πρεπει να ειναι καταπληκτικο.τα συγχαρητηρια μου απο τωρα πριν καν το δω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #118872

    Συγχαρητηρια Λεωνιδα!Πολυ καλο το DVD! Ευχαριστω για τις γνωσεις που μας προσφερεις! Να σαι παντα καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #357523

    Λοιπόν, μόλις σήμερα έλαβα το περιοδικό, που το περίμενα πως και πως, για το εν λόγω DVD. Ομως, τι απογοήτευση μόλις τό 'πιασα στα χέρια μου!!! :D Αντί για το DVD του Leo, είχε μέσα το… "ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΥΝΉΓΙ Νο 6: ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ" ! :) Και το χειρότερο: το ίδιο ακριβώς DVD είχε και το προηγούμενο τεύχος (του Μαΐου). :P :P Και το ακόμη χειρότερο: το συγκεκριμένο κυνήγι είναι αυτό που, εμένα προσωπικά, με ενδιαφέρει λιγότερο απ' όλα! …Τα νεύρα μου! Γμ την ατυχία μου μέσα!!! :D :P :P
    Τι γίνεται ρε παιδιά; Μας έχουν χωρίσει σε δυό κατηγορίες αναγνωστών, τους "έξυπνους" B) που αγοράζουν το περιοδικό όποτε γουστάρουν και τους δίνουν τις "καλές" ταινίες, και τα "κορόιδα" :P που έχουν γραφτεί συνδρομητές και τους βάζουν μια ταινία από το σωρό κι ό,τι λάχει; Δεν μπορώ να το καταλάβω!
    Σκέφτηκα να τους πάρω τηλέφωνο, αλλά η "ψυχολογία" μου αυτή τη στιγμή δεν θα μου επιτρέψει να τους μιλήσω "πολιτισμένα".
    Γιαυτό φεύγω για το σκοπευτήριο τώρα, να ξεσπάσω στα … πιατάκια! :D
    Μάλλον θα πάρω τον Χατζιώτη απευθείας, κάποια άλλη ώρα, αν μπορεί να μου στείλει το dvd σκέτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #118897

    Δεν έχει ο Χατζιώτης DVD. Το περιοδικό φτιάχνει τα αντίτυπα από ένα ψηφιακό αρχείο που παίρνει από την κινηματογραφική εταιρεία. Τηλεφωνάκι στο περιοδικό λοιπόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #357645

    Σε εμένα κολλάει στον υπολογιστή το DVD!!! B) :) :P

    Θα το δοκιμάσω και στην "φέτα" στο σαλόνι και βλέπουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #119091

    Καλύτερα σε μεγάλη οθόνη, δεν φαίνονται καλά οι δίσκοι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 96 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων