Φωτιες 2009

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #360208

    Όσοι φιλοι εχουν το google earth εγκαταστημενο στον υπολογιστη τους ας κανουν τον κοπο να ριξουν μια ματια στις καμενες περιοχες (εχει φρεσκια φωτογραφια απο τις22/8 αν θυμαμαι καλα) . Θα διαπιστωσετε την εκταση της καταστροφης, καθως επισης και το οτι τα καμενα αποτελουν ''φιλετα'' για επεκταση της τερατουπολης.
    Ο νοων νοειτω…. B)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122006

    θα σας πω ενα συμβαν που εγηνε στο νησι μου μετα τη μεγαλη φωτια του 2000 που εκαψε το μησο σχεδον νησι και θα βγαλεται εσεις τα δικα σας σχολια και συμπερασματα . λυπον μετα απο 25 μερες μετα την φωτια μολις σχολασα απο την δουλια διπλα ακρυβος απο το κτιμα μου ειδα καπνο που ειχαι εκδιλοθη πριν λιγα λεπτα και αμεσος ετρεξα απο το σπιτι μου στο κτημα που απεχη μολις 100 μετρα και ειδα εκπλυκτος στο χωρο τις φωτιας να ειναι δυο ατομα εθελονταις πυροσβεστες απο το δυπλανο χωριο που απεχη γυρο στα 8 χιλιομετρα απο το μερος τις φωτιας και να σβυνουν την φωτια μου εκαναν εντυποση μεγαλη και οταν τους ρωτισα ποτε προλαβαται και ηρθατε τοσο γρηγορα απο το χωριο σας μου απαντησαν ετσι απλα ειδαμε το καπνο και ηρθαμε μετα σε χρονο ρεκορ πλακοσαν γυρο στα 10 πυροσβεστικα 2 ελυκοπτερα ο διοικητης του πυροσβεστικου για μια φωτια που ειχαι ηδη σβυση που καπιος μπορουσε να την σβυση ανετα με ενα κουβα νερο .ενω στη μεγαλη φωτια στην αρχη δεν ετρεξαν .Εγω μετα απο αυτο το συμβαν εβγαλα τα δικα μου συμπερασματα εσεις ? και βγαλαν πορυσμα οτι μετα απο 25 μερες ηταν αναζωπυροση . κατι παρομιο ακουσα σημερα στις ειδησης για την αττικη που ετρεξαν σε χρονο ρεκορ για να ρηξουν σταχτη στα ματια του κοσμου που υπαρχη και μποληκη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360225

    θα σας πω ενα συμβαν που εγηνε στο νησι μου μετα τη μεγαλη φωτια του 2000 που εκαψε το μησο σχεδον νησι και θα βγαλεται εσεις τα δικα σας σχολια και συμπερασματα . λυπον μετα απο 25 μερες μετα την φωτια μολις σχολασα απο την δουλια διπλα ακρυβος απο το κτιμα μου ειδα καπνο που ειχαι εκδιλοθη πριν λιγα λεπτα και αμεσος ετρεξα απο το σπιτι μου στο κτημα που απεχη μολις 100 μετρα και ειδα εκπλυκτος στο χωρο τις φωτιας να ειναι δυο ατομα εθελονταις πυροσβεστες απο το δυπλανο χωριο που απεχη γυρο στα 8 χιλιομετρα απο το μερος τις φωτιας και να σβυνουν την φωτια μου εκαναν εντυποση μεγαλη και οταν τους ρωτισα ποτε προλαβαται και ηρθατε τοσο γρηγορα απο το χωριο σας μου απαντησαν ετσι απλα ειδαμε το καπνο και ηρθαμε μετα σε χρονο ρεκορ πλακοσαν γυρο στα 10 πυροσβεστικα 2 ελυκοπτερα ο διοικητης του πυροσβεστικου για μια φωτια που ειχαι ηδη σβυση που καπιος μπορουσε να την σβυση ανετα με ενα κουβα νερο .ενω στη μεγαλη φωτια στην αρχη δεν ετρεξαν .Εγω μετα απο αυτο το συμβαν εβγαλα τα δικα μου συμπερασματα εσεις ? και βγαλαν πορυσμα οτι μετα απο 25 μερες ηταν αναζωπυροση . κατι παρομιο ακουσα σημερα στις ειδησης για την αττικη που ετρεξαν σε χρονο ρεκορ για να ρηξουν σταχτη στα ματια του κοσμου που υπαρχη και μποληκη

    οργανομενα πραγματα δηλαδη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122018

    κανενας δεν γραφη τιποτα κανενας δεν ενδιαφερετε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122019

    μηπος μας ενδιαφερουν αλλα θεματα πιο δευτερευον και δεν μας ενδιαφερουν τα δασοι που ειναι και η καρδια του κυνηγιου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122020

    τουλαχιστον να ενδιαφερονταν οι οικολογοι αλλα ουτε και αυτοι ενδιαφερονται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122026

    τηπουτααα κανενας δεν απανταη για ενα τοσου σουβαρο θεμα μπραβου ουλα ταλα τα βλεπητη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122031

    εσβυσε η φωτια ξεχαστηκαν ολα μεχρη την επομενη και μετα λεμε να ενδιαφερθουν οι αλλοι που δεν εχουν κανενα μερακι με τα δασοι και την φυση μονο με την καρεκλα τους και την τσεπι τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122032

    γιατι αν δεν τους κατακρυνουμε εμεις του χρονου θα γηνουν παλυ τα ιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360252

    εσβυσε η φωτια ξεχαστηκαν ολα μεχρη την επομενη και μετα λεμε να ενδιαφερθουν οι αλλοι που δεν εχουν κανενα μερακι με τα δασοι και την φυση μονο με την καρεκλα τους και την τσεπι τους

    και εμεις το μονο ενδιαφερον ειναι το τουφεκι μας και τα σκυλια μας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122033

    γιατι αν δεν τους κατακρυνουμε εμεις του χρονου θα γηνουν παλυ τα ιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #122035

    το συμβαν το εγραψα στις 15 ωρα και ειναι τωρα 10.35 και κανενας δεν διαβασε ακομα το θεμα για τις φωτιες για να απαντηση ουτε και προκητε νομηζω .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #122036

    ….ΤΕΛΙΚΆ ΤΟ ΜΟΝΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΔΑΣΟΣ , ΕΝΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΤΟΠΟ.. ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ !
    ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΑΠΛΑ ΦΕΥΓΟΥΝ….. ΆΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ??? ΙΣΩΣ,, ΛΕΩ ΙΣΩΣ,, ΝΑΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΖΩΟ ΑΠ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ……
    – ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ… ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΎΜΕ,,, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Νίκος Σάμος στις #360254

    ….ΤΕΛΙΚΆ ΤΟ ΜΟΝΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΔΑΣΟΣ , ΕΝΑ ΚΑΜΜΕΝΟ ΤΟΠΟ.. ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ !
    ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΑΠΛΑ ΦΕΥΓΟΥΝ….. ΆΡΑΓΕ ΓΙΑΤΙ??? ΙΣΩΣ,, ΛΕΩ ΙΣΩΣ,, ΝΑΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΖΩΟ ΑΠ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ……
    – ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΕΩ ΜΟΝΟ… ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΎΜΕ,,, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ.

    δεν καταλαβενω φιλε τη θες να πεις σε μενα απευθηνεσε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #122039

    Δεν απευθύνεται σε σένα βρε Νικόλα… Καμμία σχέση.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 180 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων