ΤΙ ΒΙΒΛΙΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ?

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #340378

    Νικο διαβασε το τελευταιο βιβλιο του Πρεσφιλντ ”Οι αρετες του πολεμου” και θα με θυμηθεις.. Το μυθιστορημα αυτο εχει να κανει με τα πεπραγμενα του Μ.Αλεξανδρου.Αν σου αρεσαν ”Οι πυλες της φωτιας” σιγουρα θα σου αρεσει κι’αυτο !


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    apostolis στις #60685

    ΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ ΛΟΦΟΥΣ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΒΙΒΛΙΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΡΓΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ.ΠΑΝΤΟΣ Ο HEMINGWAY ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΤΟΜΟ ΜΑΝΙΩΔΗΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ,ΨΙΛΟ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ,ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ,ΓΥΝΑΙΚΑΣ,ΟΠΛΟΦΙΛΟΣ,ΨΑΡΑΣ…Κ.Τ.Λ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    NCK61 στις #60727

    Πράγματι, φίλε Αποστόλη, ο Χεμινγουέι ήταν ένας πολύ ενδιαφέρον άνθρωπος.

    Τα αποτελέσματα όμως της άστατης ζωής του τα πλήρωσε ακριβά. Στα  62 του χρόνια αυτοκτόνησε πάσχοντας από κατάθλιψη και αμνησία.

    Ο δε Κουβανός ψαράς, απο τον οποίο εμπνευστήκε και έγραψε το ο ‘ Γέρος και η θάλασσα ‘ πέθανε την περασμένη Κυριακή σε ηλικία 104 ετών.

    Φίλε Προκόπη ‘ έφυγα’ να αγοράσω το ‘ Αρετές πολέμου ‘. Εσύ πάρε τον Ραφαηλίδη. Πίστεψέ με θα σου αρέσει πολύ.

     

    Φιλικά

    Νίκος

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    apostolis στις #60770

    ΜΕΧΡΙ ΤΑ 62 ΤΟΥ ΟΜΩΣ ΕΖΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Λαβερακ στις #60920

    Εγω παντως διαβαζω Harry Potter και μην με πειτε χαζο οπως η μανα μου.Βεβαια εχω διαβασει και αλλα βιβλια οπως “Τα ματωμενα χωματα” της Διδο Σωτηριου.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων