Γυναίκες και Κυνήγι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 261 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #335218

     

    • [font=” Verdana”]Κύριοι, κακά τα ψέματα, αφήστε τους λεονταρισμούς.[/font]
    • [font=” Verdana”]Εντάξει, εγώ είμαι έξω από τον χορό, και πολλά τραγούδια ξέρω. Συν-τρόφους και συ-ζύγους, έχετε, και όχι υπαλλήλους, και υπηρέτες.  [/font]Ένας από τους λόγους που ξεκίνησα το κυνήγι fast Eddie[font=” Verdana”], είναι αυτός ακριβώς ο λόγος, η μπακουριά. Είναι ένας τρόπος να ξεφύγω από τα …μπαρα και τα ξενύχτια. Ιδανικό δεν υπάρχει. Όταν αποφασίσεις να συν-βιώσεις με κάποια γυναίκα θα πρέπει να έχεις αποφασίσει, ότι θα κάνεις κάποιες υποχωρήσεις και παραχωρήσεις, φτάνει βέβαια να υπάρχει ανταπόκριση, και αναγνώριση. Όλα στην ζωή είναι “ μου δώνεις; σου δώνω!” [/font][font=” Verdana; FONT-SIZE: 12pt; mso-ansi-language: EL; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman’; mso-bidi-font-family: ‘Times New Roman’; mso-fareast-language: EL; mso-bidi-language: AR-SA”]
    • [font=” Verdana; FONT-SIZE: 12pt; mso-ansi-language: EL; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman’; mso-bidi-font-family: ‘Times New Roman’; mso-fareast-language: EL; mso-bidi-language: AR-SA”] 

      • [font=” Verdana”]Υ.Γ. Ρε παιδιά έχω απορίες για κάποια πράγματα.[/font]
      • [font=” Verdana”]1ον Γιατί ο γαμπρός φοράει, συνήθως μαύρα, η σκούρα ρούχα, μήπως είναι ένδειξη πένθους;[/font]
      • [font=” Verdana”]2ον  [/font]Γιατί η νύφη φοράει συνήθως λευκά, χρώμα χαράς;[/font]

      [font=” Verdana; FONT-SIZE: 12pt; mso-ansi-language: EL; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman’; mso-bidi-font-family: ‘Times New Roman’; mso-fareast-language: EL; mso-bidi-language: AR-SA”]3ον Γιατί μετά το τέλος χειροκροτούν οι καλεσμένοι, και ποιόν; α) τον γαμπρό για να πάρει κουράγιο; β) την νύφη γιατί βρήκε “θύμα” και τα κατάφερε; [/font] [/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #35884

    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΑΛΑΚΑ ?

    ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ 1,5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ Η ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟ ΚΑΙ ΨΑΡΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΓΡΙΝΙΕΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΚΑΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ.

    ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ.

    ΠΑΝΤΩΣ Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #35886

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΜΕ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ

    ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΛΟΙΠΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ .

    ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΛΑ ΤΑ Σ/Κ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝΤΙΣΤΑΘΜΙΖΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ ………….1!!

    ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΝ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ Σ/Κ  ΤΑ ΣΥΝΔΙΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΨΑΡΕΜΑΤΑ ….ΧΕΧΕΧΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #35895

     

      Εγώ πάντως θα επιμείνω…. και μου φαίνεται ότι τελικά οι φίλοι-μέλη εδώ είναι “εγγαστρίμυθοι” …και μιλάνε αφ΄εαυτού… αλλά με την φωνή της γυναίκας τους…πάρτε λοιπόν τις απόψεις τους και πείτε τους ότι θα τις “περάσετε” στο site -ας εκφραστούν ελέύθερα….-ευκαιρία λοιπόν να τις …γνωρίσουμε και τις απόψεις τους και τις γυναίκες μας από δώ μέσα !!!!!!!!!

      Εμείς ως γνωστόν ήδη έχουμε “παραγνωριστεί” … και μεταξύ

    κατεργαρέων ειλικρίνεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #35897

    Μην αφήσει κανείς την γυναίκα του να μιλήσει στο φόρουμ. Θα μας καταστρέψει όλα αυτά που είπαμε περί κατανόησης και ανοχής που δείχνουν. Και εκεί που πιστεύαμε ότι ο WAF (πολύ καλό Eddie!!!) είναι κάπου στο 50, στη βάση, θα βλέπαμε ότι και φέτος μείναμε στην ίδια τάξη.

    Όλη αυτή η “κατανόηση” που μας δείχνουν είναι γιατί πρέπει να κάνουν και αυτές κάποιες παραχωρήσεις. Εμείς τις καταλαβαίνουμε όταν περνάνε 4-5 ώρες στο κομμωτήριο; Ή όταν βάφονται μία ώρα για να πάνε βόλτα; ΟΧΙ. Γιατί εμείς δεν θα το κάναμε ποτέ αυτό.

    Φιλικά, Τριαντάφυλλος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35898


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 13 Aπρίλιος 2004



    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 13 Aπρίλιος 2004



    • Γιατί δεν λες την αλήθεια;
    • Η γυναίκα σου πάει στην μαμά της, κι εσύ σπίτι προσέχεις τα παιδιά.
    • Και μην βγάζεις γλώσσα γιατί θα σε δώκω στεγνά στην Καρπενησιώτισσα.  

     

    [/indent]


    ΟΔΗΓΗΘΗΚΕΣ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΦΙΛΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΛΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ,,,,,,,,,,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,,,,,,,,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ HOME ALONE EIMAI ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΚΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΟΥ DVD ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ………ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ.ΚΑΤΙ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ,ΚΑΤΙ ΟΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ,ΚΑΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΠΟΥ Η ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ(ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΩΣ ΑΡΓΑ ΡΕ ΣΤΑΥΡΟ) Η ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΕΞΩ ΘΑ ΠΑΝΕ ,ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗ…………

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35899

    Εγώ ακόμα περιμένω βέβαια να γράψει την γνώμη της και η γυναίκα μου (είναι εξάλλου μέλος του φόρουμ) αλλά και η arwen, η οποία επίσης είναι μέλος.

    Στην δική μου περίπτωση, η Έλσα βρέθηκε προ εκπλήξεων, γιατί όσον αφορά το κυνήγι, ήμουν πολύ χλιαρός. Μέχρι τότε κυνηγούσα βλέπετε μόνο καμμιά τσιχλίτσα, και αυτή μόνο με την παρέα του πατέρα μου (μεγάλοι άνθρωποι), οπότε δεν με είχε ποτίσει και πολύ το μικρόβιο. Το ίδιο με το σκοπευτήριο. Λίγο τα οικονομικά, λίγο κάποιες άλλες υποχρεώσεις, ήμουν κι εκεί περιστασιακός.

    Μετά τον γάμο όμως, μία σειρά από γεγονότα άλλαξαν την κατάσταση. Πρώτον, άρχισα να ασχολούμαι τακτικά με το σκοπευτήριο. Εκεί έκανα πολλούς καινούριους φίλους, οι οποίοι με “λύτρωσαν” από την μεσήλικη (και βάλε) παρέα του πατέρα μου, και γνώρισα το κυνήγι με άλλο μάτι. Ο Γιώργος (DUCKHUNTER) έγινε πλέον η μόνιμη παρέα μου στο κυνήγι και με μύησε στα “μυστικά του βάλτου”, μία ενασχόληση η οποία έμελλε να είναι το πάθος που δεν είχα γνωρίσει έως τότε με το κυνήγι.

    Λογικό ήταν, η Έλσα να ζοριστεί λιγάκι με την ιδέα ότι από σπιτόγατος που ήμουν, τώρα ήθελα να ξεπορτίζω όλο και πιο συχνά. Βέβαια, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, όλα στον γάμο βασίζονται στις παραχωρήσεις, και αν υπάρχει αγάπη και σεβασμός, τότε όλα λύνονται. Δεν έχω παράπονο από την γυναίκα μου, ίσα ίσα, που αν κάποιος κάνει συνεχώς παραχωρήσεις, είναι αυτή. Κι αν πω ότι δεν την καταλαβαίνω όταν γκρινιάζει, θα πω ψέματα, αφού ξέρω πόσο δύσκολο είναι να είναι κλεισμένη μόνη στο σπίτι με δύο τερατάκια (βλ. οι 2 γιοι μου) και τις δουλειές του σπιτιού.

    Πιστεύω ότι ζητάμε από τις γυναίκες μας να κατανοήσουν κάτι που δεν γίνεται, το πάθος για το κυνήγι, απλούστατα γιατί δεν βρίσκεται αυτό το ένστικτο στο DNA τους. Ήταν πάντα αντρικό προνόμιο, ή αν θέλετε, αντρική υποχρέωση, από τα χρόνια ακόμα που οι άνθρωποι ζούσαν στις σπηλιές. Ακόμα κι αυτές οι λιγοστές γυναίκες που ασχολούνται με το κυνήγι, το κάνουν για να βρίσκονται κοντά στον άντρα τους και να μοιράζονται κάτι που αυτός αγαπάει, όχι γιατί αυτές το έχουν ανάγκη. Όποια γυναίκα κυνηγός διαφωνεί, παρακαλώ να με διορθώσει.

    Φιλικά, Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #35900

    Σε PANOS & mnikolai που είνια ενάμιση χρόνο παντρεμένοι:

    Η γκρίνια της ΠΟΠΗΣ (μόνο στα λόγια γιατί κυνήγι είπαμε πηγαίνω) άρχισε το 2001 με την γέννηση του πιτσιρικά. Ο μπαγάσας γεννήθηκε 8 Αυγούστου και όταν ήταν 11 με 12 ημερών πήγα με την έναρξη για τρυγώνια στη Θεσσαλία.

    Από τότε μου τη λέει συνέχεια η δικιά μου. Μέχρι τα 8 χρόνια γάμου δεν μίλαγε καθόλου. Εκείνη τη χρονιά έκανα το λάθος να ξαναπάω στις 8 Σεπτέβρη ( ακόμα δεν είχε σαραντήσει ) για ορτύκια. Από το πολύ μπουρ μπουρ στις 11 Σεπτέμβρη 2001 γύρισα πίσω. Και με το που μπαίνω σπίτι τι να δω… τους Δίδυμους Πύργους στην Νέα Υόρκη να γκρεμίζονται…….. ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ

    Αρα φίλοι μου είστε πράγματι στην αρχή ακόμα του “μελιού”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    ΜΙΧΑΛΗΣ.Μ στις #35903

     

     ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΠΛΟΚΟ..ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΑΡΑ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΑΚΡΗ..!

      ΠΑΝΤΩΣ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΔΙΟΤΙ ΤΙ ΠΟΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ Σ/Κ  Η  ΜΟΝΟΗΜΕΡΟ Η  ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ (επι ενα εξαμηνο) ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ (πολυ, λιγο, σποντες, ψιλοκατσουφισμα, κ.α ) ΚΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΕΝΤΑΣΗΣ…

      “ΑΦΥΣΙΚΟ” ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ (χωρις αυτο να ειναι κανονας)..

      ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΖΗΓΟ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΡΟ 11 ετων , ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΠΟΤΕ…ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΚ!! ΤΗΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΟΤΙ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΤΕΜΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΚΕ ΠΛΗΡΩΣ..ΤΗΣ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ “ΚΟΛΗΣΕΙ” (ΓΕΝΙΚΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΑΓ.ΟΡΟΥΣ).. ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΡΥΓΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ… ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΑ ΣΕ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΑΚΑΡΙΣΑ ΚΑΛΑ, ΕΡΙΞΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ, ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΣΑΝ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ  ΨΥΧΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΝΥΧΤΙΑΤΙΚΑ  ΓΙΑ ΝΑ  ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ (τελος παντων)..ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΟ Η ΑΔΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ ΠΟΤΕ..

      Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ (μετα απο μερικα χρονια)ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΠΙΚ-ΝΙΚ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑΣ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ, ΣΕ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΣΙΧΛΑΣ, ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ (ΕΛΕΟΣ),”ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΨΟΦΗΣΑ” ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ  ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΠΡΑΜΑΤΑ…

      ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΤΟ  “ΟΥΦ!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ” ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ.

    Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ “ΜΗΝ ΠΑΣ” , ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΥΛΙΑ.  ΕΥΤΗΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑΚΤΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ…

      ΦΙΛΙΚΑ…ΜΙΧΑΛΗΣ. 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35907


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΜΙΧΑΛΗΣ.Μ στίς 14 Aπρίλιος 2004


     

    , ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΥΛΙΑ.  ΕΥΤΗΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΛΗ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑΚΤΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ…

      ΦΙΛΙΚΑ…ΜΙΧΑΛΗΣ. 

     


    [/indent]AYTO ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ ΜΕ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ….ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΜΕΝΑ,(ΦΑΣΑ-ΜΠΕΚΑΤΣΑ-ΠΑΠΙ,,,H  τσιχλιτσα της πεφτει μικρη……) εχει ΘΕΣΕΙ ΒΕΤΟ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ…….ΠΤΩΜΑ ΜΕ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ……Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΗΝ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ……….. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #35910

    Αγαπητοί φίλοι, σίγουρα έχουμε άδικο.

    Για φανταστείτε να μας έλεγαν οι γυναίκες μας, εχω κι εγώ χόμπι, μείνε με τα παιδιά να φύγω το Σαββατοκύριακο και κάνε και τις δουλειές αφού σαν εργαζόμενη δεν τα προλαβαίνει όλα τις καθημερινές.

    Θέλουν και μας ανέχονται γιατί μας αγαπάνε και εκτός αυτού οι γυναίκες κατά την γνώμη μου είναι πιό υπεύθυνες ως προς τις υποχρεώσεις τους στην οικογένεια. Εμείς όσο κι αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε κρύβουμε ένα μεγάλο παιδί μέσα μας. Αλήθεια δεν μοιάζει η συμπεριφορά του γιού σας όταν του αγοράζετε ένα καινούργιο παιχνίδι με την δική μας όταν πάρουμε στα χέρια μας το νέο μας όπλο?

    Το βασικότερο επιχείρημα το οποίο μάλλον έχουν οι γυναίκες στο μυαλό τους και δέχονται έστω και δύσκολα τις κυνηγετικές μας εξορμήσεις, είναι ότι με την τρέλα που έχουμε δεν ασχολούμαστε με τίποτα άλλο και ουσιαστικά δεν κυνηγάμε τίποτα άλλο….. .

    Είμαστε μακριά από καφενεία, χαρτοπαιξία, μπαράκια (οι παντρεμένοι) το πολύ πολύ να πηγαίνουμε σε κανα κυνηγομάγαζο που είναι στέκι.

    Αυτά λοιπόν έχουν στο μυαλό τους και μας ανέχονται.

    Εκμεταλευτείτε το για να κυνηγάτε…….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    ΜΙΧΑΛΗΣ.Μ στις #35918

     

      ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ

    ΕΧΩ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ Η ΑΛΟΓΙΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ  (ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ).

      ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΕ ΑΠ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ  ΤΟ Σ/Κ , ( ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ) ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΟ ΡΗΓΜΑ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ, (ΣΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ)…  Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΗΣ  ΚΑΙ  ΑΠΟ  ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ  ΕΙΝΑΙ  ΝΑ  ΕΙΝΑΙ  ΠΙΟ  ΥΠΕΥΘΗΝΕΣ  ΣΤΗΝ  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ  ΚΑΙ  ΣΤΙΣ  ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ  ΤΟΥ  ΣΠΙΤΙΟΥ(  ΙΣΧΥΕΙ  ΣΕ  ΟΛΟ  ΤΟ  ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ), ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ  ΤΟ  ΜΗΤΡΙΚΟ  ΕΝΣΤΙΚΤΟ  ΕΙΝΑΙ  ΥΨΗΛΟ…. ΔΕΝ  ΣΥΜΦΩΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ  ” ΘΕΛΟΥΝ  ΚΑΙ  ΜΑΣ  ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ”…Η…” ΟΤΙ  ΕΧΟΥΜΕ  ΑΔΙΚΟ”… ΤΟ  ΟΤΙ  ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ  ( ΟΠΩΣ  Η  ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ) ΔΕΝ  ΑΠΟΤΕΛΕΙ  ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.. 

      ΣΥΜΦΩΝΩ  ΑΠΟΛΥΤΑ  ΟΤΙ ΜΑΣ  ΑΓΑΠΑΝΕ  ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ  ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ  ΠΟΛΥ  ΠΟΛΥ  ΝΑ  ΠΑΜΕ  ΣΕ  ΚΑΠΟΙΟ  ΚΥΝ  ΣΤΕΚΙ  ΚΑΙ  ΠΟΥΘΕΝΑ  ΑΛΛΟΥ.

      ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #35922

    ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #335222


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 14 Aπρίλιος 2004


    Σε PANOS & mnikolai που είνια ενάμιση χρόνο παντρεμένοι:

    Η γκρίνια της ΠΟΠΗΣ (μόνο στα λόγια γιατί κυνήγι είπαμε πηγαίνω) άρχισε το 2001 με την γέννηση του πιτσιρικά. Ο μπαγάσας γεννήθηκε 8 Αυγούστου και όταν ήταν 11 με 12 ημερών πήγα με την έναρξη για τρυγώνια στη Θεσσαλία.

    Από τότε μου τη λέει συνέχεια η δικιά μου. Μέχρι τα 8 χρόνια γάμου δεν μίλαγε καθόλου. Εκείνη τη χρονιά έκανα το λάθος να ξαναπάω στις 8 Σεπτέβρη ( ακόμα δεν είχε σαραντήσει ) για ορτύκια. Από το πολύ μπουρ μπουρ στις 11 Σεπτέμβρη 2001 γύρισα πίσω. Και με το που μπαίνω σπίτι τι να δω… τους Δίδυμους Πύργους στην Νέα Υόρκη να γκρεμίζονται…….. ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ

    Αρα φίλοι μου είστε πράγματι στην αρχή ακόμα του “μελιού”.


    [/indent]

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ ΟΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΑ ΜΕΛΙΑ!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ‘Η ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΩΡΟ)ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΩ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ & ΜΟΥ ΛΕΕΙ:<<ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΟΥ;……ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ>>.

    ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ 8/2/03 ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΦΕΥΓΩ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ 26/2 ΓΥΡΙΖΩ ΠΙΣΩ & 27+28 ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ.Η ΓΚΡΙΝΙΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ,ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ & ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ & ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΛΑ ΞΕΠΕΡΝΙΟΥΝΤΑΙ!!!!

    ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ

    ΠΑΝΟΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #35926

    ΒΕΒΑΙΑ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΑΚΟΜΑ(ΤΥΧΕΡΕ ΓΙΩΡΓΟ!!!!)

    ΠΑΝΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 261 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων