Περιοδικό "Κυνηγόσκυλα"

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    164
    SteliosP στις #121064

    φίλε prowler έχεις απόλυτο δίκιο ακριβώς ετσι σκέφτομαι και εγώ. Έχς να προσθέσω απλά ότι κανείς δεν μίλησε για τους πολιτικούς κυνηγούς που κατέβηκαν στις εκλογές με ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα. Άσχημο θα ήταν αν είχαμε (μιλάω τώρα για τις βουλευτικές) να βλέπαμε υπουργό γεωργ. αναπ. έναν κυνηγό; Εδ΄ς στην Ιταλία ότι δεν καταφέραν χρόνια τωρα οι κυνηγοί με τις οργανώσεις τους το κατάφερε ο σενατορε Οrsi μέσα από την κυβέρνηση (άδεια στους 16δες, κυνηγι σε όλη την Ιταλία και άλλα). Ας μη κολλάμε μόνο στο ότι δεν βγάλαμε ευρωβουλευτή ή ότι δεν πήραμε 300Κ ψήφους


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #121069

    Τι να μας πει και αυτος ο κειν ρε παιδια ο ελληνας εχει κατι αιωνες ιστοριας ..και ο ελληνας ειναι αυτο που διαβαζετε πιο πανω τα τελευταια ουτε 100 χρονια….

    Μα ο διαγωνισμος της πλακας εγινε το 1931!!!!!! Πολλα θα μπορουσα να προσθεσω για τον Ελληνα του σημερα(αλλα βεβαια δεν θα το κανω)
    Ειναι παντως φοβερο το πως ενας κοκκος χαρτοπολεμο…….σας τρελενει…….και ξεφευγετε!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #359493

    Τι να μας πει και αυτος ο κειν ρε παιδια ο ελληνας εχει κατι αιωνες ιστοριας ..και ο ελληνας ειναι αυτο που διαβαζετε πιο πανω τα τελευταια ουτε 100 χρονια….

    Μα ο διαγωνισμος της πλακας εγινε το 1931!!!!!! Πολλα θα μπορουσα να προσθεσω για τον Ελληνα του σημερα(αλλα βεβαια δεν θα το κανω)
    Ειναι παντως φοβερο το πως ενας κοκκος χαρτοπολεμο…….σας τρελενει…….και ξεφευγετε!!!!!!!

    Και επειδη εγινε το 1931 πρεπει να σβησουμε αυτα που καναν οι ελληνες για την ανθρωποτητα φιλε μου?
    Μετα απο 10 χρονια απο τον διαγωνισμο της πλακας τους εδειξε ο ελληνας πιος ειναι….
    Και σιγα μην τρελαθω φιλε απο της βλακειες του καθενα, εχω πιο σοβαρα προβληματα… :P
    Εγω εδω δεν ζω? δεν ξερω τον ελληνα.. θα αλαξει ο ελληνας φιλε κατσε και θα δεις.. ενα γερο χαστουκι θελει να ξυπνησει και θα τα πουμε μετα.. [ να το θυμασε αυτο]

    Το ηξερα οτι θα απαντουσες… B) εχω βρει το κουμπι σου και σε πειραζω λιγουλακι γιατι εισαι λιγο προβλεψιμος :lol: με το συμπαθιο φιλε… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #121073

    παιδια εχετε παρεξηγησει καποια πραγματα!σε ολα εχετε δικαιο!εληνες ειμαστε ολοι και ειμαστε και περηφανοι κανεις δεν ειπε το αντιθετο!
    πρωτον κανεναν δεν ειπα προβατο και ουτε ειμαστε αλλα καποια πραγματα πρεπει να τα λεμε αποψεις ειναι αυτες!
    δευτερον δεν με νοιαζει ποιος ειπε αυτα για τους ελληνες και τι ηταν!!!!!καπου εχουν μια βαση στην σημερινη μας εποχη βλεπετε που οι ιδιοι καταστρεφουμε δαση με φωτιες (καποιοι λιγοι για να μην παρεξηγηθω)!θελετε στην καθημερηνοτητα?ακριβεια εκμεταλευση εχουμε τα πιο υγιη τροφιμα φρουτα λαχανικα και κανουμε εισαγωγες και βιομηχνιες που καποιοι πανε τις κανουν στο εξωτερικο και εδω μενουν οικογενειες ανεργες στον δρομο και πολλα αλλα παραδειγματα και γιατι ολα αυτα?γιατι κυριαρχει τον συμφερον απο καποιους που να το πω να μη παρεξηγθω παλι λερωνουν το ονομα του ελληνα!και ερχομαι στο κυνηγι
    αλλο το κυνηγι και αλλο πολιτικη!το κυνηγι ειναι ευχαριστηση ειναι ζωη ειναι χαρα!η αριστερα και η δεξια και οτι αλλο υπαρχει (δεν τα ξερω κιολας επειδη δεν ασχολουμαι)το μονο που εχουν ως στοχο ειναι η εξουσια!οποτε δεν μπορουμε να τα συγχεουμε!δεν ειμαι απολυτος δημοκρατια εχουμε αλλα γιατι να μην υποστηριξω αυτο που με ζωντανευει που μου δινει την χαρα αυτο που νιωθω πραγματικα που δεν εχει καμια σχεση με ρουσφετια!ενα μεγαλο μπραβο στο ΚΕΚ για τον αγωνα που κανει!ενα μεγαλο μπραβο στο e-artemis που μας βοηθαει να ακουγωνται οι αποψεις μας! πρεπει να συνεχισουμε πιο δυναμικα και δεν εχουμε να φοβηθουμε τιποτα!

    παντα φιλικα Τεο(και συγνωμη αν εθειξα καποιους)

    Υ.Γ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΥΠΗΡΕΤΩ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #359503

    louis εχεις απολυτο δικαιο απλα εγω αναφερθηκα στα λογια του kein με βαση αυτα που εγραψε ο leonar ΚΕΚ! το θεμα ειναι οτι και εξυπνοι ειμαστε και ολα τα καλα του κοσμου εχουμε το μονο που μας μενει ειναι να το αποδειξουμε μπορουμε?μπορουμε να παρουμε στις επομενες εκλογες 200000 ψηφους αντι για 60000 που πηραμε?εγω πιστευω πως οχι γιατι καποιοι παλι θα βαλουν το χερακι τους και θα μας αποπαλνησουν!

    Φιλε μου δεν σε παρεξηγησα καθολου .. εγω στον κειν αναφερθηκα και γκαζωσα λιγο παραπανω για να τσιμπιση και ο φιλος μου ο sector.. :lol:
    Ο καθε ενας ειναι ελευθερος να πει την γνωμη του…….. ετσι και αλιος δημοκρατια εχουμε……………. που λεει ο λογος :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #359523

    φίλε prowler έχεις απόλυτο δίκιο ακριβώς ετσι σκέφτομαι και εγώ. Έχς να προσθέσω απλά ότι κανείς δεν μίλησε για τους πολιτικούς κυνηγούς που κατέβηκαν στις εκλογές με ένα από τα δύο μεγάλα κόμματα. Άσχημο θα ήταν αν είχαμε (μιλάω τώρα για τις βουλευτικές) να βλέπαμε υπουργό γεωργ. αναπ. έναν κυνηγό; Εδ΄ς στην Ιταλία ότι δεν καταφέραν χρόνια τωρα οι κυνηγοί με τις οργανώσεις τους το κατάφερε ο σενατορε Οrsi μέσα από την κυβέρνηση (άδεια στους 16δες, κυνηγι σε όλη την Ιταλία και άλλα). Ας μη κολλάμε μόνο στο ότι δεν ωγάλαμε ευρωβουλευτή ή ότι δεν πήραμε 300Κ ψήφους

    φίλε nickhunter ρίξε μια ματιά πως δουλευουν τα σκανδιναβικά κράτη σαν σοσιαλισμο μην κοιτας μόνο το πρωην σύμφονο της βαρσοβίας.

    ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΥΠ. ΓΕΩΡ. ΚΥΝΗΓΟ (αν θυμασε) ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

    -ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ -ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΜΟ (τον εχω ζησει και ξερω).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #359526

    [font=”Verdana”]Φίλε nickhunter58 ειλικρινά προβληματίστηκα αν θα έπρεπε να απαντήσω τώρα…….

    ……………………………………………………………………..
    ……………………..

    Το θέμα ξεκίνησε πολύ ωραία από τον Λεονάρδο με παράθεση ενός άρθρου του κ. Φωτακόπουλου με προφανή στόχο τον σχολιασμό και μέσω αυτού την έγερση συνειδήσεων και τον εποικοδομητικό διάλογο όσον αφορά το φυσιολατρικό – κυνηγετικό πολιτικό κίνημα. Κατέληξε να συζητάμε για τον Κειν ……………………………………….. :lol:

    Ίσως φταίω κι εγώ με το παράδειγμα που έθεσα! δυστυχώς έδωσα λαβή για παρερμηνείες….

    Θα μπορούσα να πω:
    …………………………………………………………………..
    …………………….

    Που θέλω να καταλήξω:
    'Όλοι μας έχουμε γνωστούς, φίλους, συγγενείς που είναι "κολλημένοι" με κόμματα, ιδεολογίες, ιδεοληψίες, σύνδρομα κ.λ.π.

    ΑΣ ΜΗΝ "ΚΟΛΛΑΜΕ" ΚΙ ΕΜΕΙΣ!

    Το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να αυτό – περιθωριοποιηθούμε, να διώξουμε φίλους μας και να αποτρέψουμε άλλους να μας ακολουθήσουν!

    Ας καταλάβουμε ότι ο σεβασμός στην διαφορετικότητα του άλλου και στην "άλλη" άποψη, είναι η πεμπτουσία της Δημοκρατίας.
    Κι ας αναλογιστούμε τα λάθη και τις παραλείψεις τις ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ. Αυτό που θα έπρεπε να κάνουμε είναι μετεκλογική ανάλυση και αυτοκριτική, να δούμε τι έφταιξε και δεν πείσαμε περισσότερους! Το άρθρο του κ. Φωτακόπουλου και (πολύ περισσότερο) το τελευταίο μήνυμα του κ. Μαρκόπουλου κινούνται προς αυτή την κατεύθυνση κι εκεί πρέπει να εστιάσουμε….

    Υ.Γ. 1…………………………………………………………………….
    ……………………..

    Υ.Γ.2 Κατά τα λοιπά σας παραπέμπω στη ρήση που συνοδεύει την υπογραφή μου. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #121098

    Ας καταλάβουμε ότι ο σεβασμός στην διαφορετικότητα του άλλου και στην "άλλη" άποψη, είναι η πεμπτουσία της Δημοκρατίας.[/quote]

    [/color]Μπράβο Μάριε, αυτό ακριβώς.

    Υ.γ. Θα παρακαλέσω (εκ του συντονισμού) να μην γίνονται συζητήσεις ή αναφορές πολιτικού ή κομματικού περιεχομένου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #121099

    Καλημέρα σε όλους .Κύριοι έχω κάποιες απορίες. Για να είμαι συνειδητοποιημένος κυνηγός πρέπει να ανήκω και στον ομώνυμο σύλλογο? Αλλιώς δεν είμαι? Οι κυνηγητικοί σύλλογοι που ανήκουμε καθώς και η ΚΣΕ τι ρόλο παίζουν? Για ποιο λόγο υπάρχουν? Δεν είναι στόχος τους οι αγώνες για ένα καλύτερο αύριο για το κυνήγι και τον κυνηγό? Επικρατεί ένα θολό τοπίο μεταξύ ΚΕΚ και ΚΣΕ χωρίς να μπαίνει στον κόπο κανένας από τους δυο να το ξεκαθαρίσει. Τι συμβαίνει τελικά? Έχω μπερδευτεί! Εγώ που πρέπει να ανήκω ???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #121100

    ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΕΝΑΝ – ΕΝΑΝ!!!
    1. ΑΝ ΠΑΣ ΣΕ ΠΡΩΗΝ ΚΟΥΜΟΥΝΗΣΤΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ (και ιδικα αν ζησεις και λιγο) ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΛΕΝΕ ΤΟΥΣ ΛΕΓΟΜΕΝΟΥΣ ΕΔΩ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΟΥΣ (η δεξιους για καποιους),
    2. ΕΚΕΙ ΤΑ ΜΙΑΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ….ΔΕΞΙΑΣ!!!
    ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΙΑ ΜΕΡΙΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ!!!
    ΤΕΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ!!!!
    _- Η ΚΣΕ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΩΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ
    – ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ(ΚΕΚ) ΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟ!!!
    ΑΛΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!
    _- Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!, Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΦΟΡΕΑΣ, ΟΥΤΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΣ (διαβασε το καταστατικο να καταλαβεις)!!!
    _- ΦΙΛΕ LEO ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΔΕΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΛΟΓΟΥΣΑΜΕ (ελπιζω, εγω παντως αυτο εκανα)
    ΦΙΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #121112

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ "ΜΕΡΙΑ"
    [/b]
    ……………………………………………………………………..
    ………………………………

    Κατόπιν και της παράκλησης του συντονιστή σου ζητώ να αφαιρέσουμε από κοινού τις αναφορές πολιτικού περιεχομένου από τα μηνύματα μας και να δώσουμε τέλος εδώ.
    Το ίδιο ζητώ και από τον φίλο Stelios P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #359542

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]Και έχω πάει και έχω ζήσει (ως ξένος βέβαια) 3 1/2 χρόνια!

    Τα "μυαλά" που λες ξεπούλησαν τις χώρες τους, τον εθνικό τους πλούτο ακόμα και τις κόρες και τις γυναίκες τους στο ξένο κεφάλαιο!

    Εγώ σου λέω για την [b]μακραίωνη [/b]ανθρώπινη ιστορία και συ μου λες για το τι έγινε σε συγκεκριμένες χώρες μετά το '89!

    Έχε υπόψη σου ότι ο όρος "αριστερά" δεν σημαίνει ΜΟΝΟ τα καθεστώτα του υπαρκτού σοσιαλισμού, χθες διάβαζα ότι ο Μπάρακ Ομπάμα θεωρείται "Αριστερός" από τους νεοσυντηριτικούς των Η.Π.Α. και ότι ο πρόεδρος του κόμματος των ρεπουμπλικάνων τον χαρακτήρισε "σοσιαλιστή"!

    Για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: [b]ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ "ΜΕΡΙΑ"
    [/b]
    ΕΣΥ;;;;

    Δεν μου απάντησες όμως: [b]εάν πραγματικά πιστεύεις ότι προσφέρεις ΚΑΛΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΤΟ Κ.ΕΚ.![/b]

    Κατόπιν και της παράκλησης του συντονιστή σου ζητώ να αφαιρέσουμε από κοινού τις αναφορές πολιτικού περιεχομένου από τα μηνύματα μας και να δώσουμε τέλος εδώ.
    Το ίδιο ζητώ και από τον φίλο Stelios P[/font][/color]

    ΕΥΓΕ !!!!!!!!!! Prowler r, για οτι εγραψες, και στα δυο κειμενα…………εχω θιξει κατα καιρους το θεμα της κατανοησης, του σεβασμου της διαφορετικοτητας……..αλλα και της αισθησης της ελευθεριας του αλλου. Αυτο που εισεπραξα ηταν ………ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.
    Βεβαια διερωτωμαι αν υπαρχει και καποιο προβλημα προς συζητηση…….που να μην εχει σχεση με πολιτικη.
    Ακομα κι'αυτη η< καλη μερα μας.>……..βρωμισε!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #121116

    Καλημέρα σε όλους!
    Το άρθρο που παρέθεσα , το οποίο γράφτηκε και δημοσιεύτηκε μετεκλογικά , συνοψίζει και παρουσιάζει την επικρατούσα κατάσταση και τις στρεβλώσεις της .
    Περιέγραψε τη στρέβλωση(κατά τη γνώμη μου) με τα ως άνω παραδείγματα των ΚΣ και Ομοσπονδιών (των οποίων κάποιοι επικεφαλής , πλασσάρουν ψηφοφόρους στο δικομματισμό) .
    Παράλληλα υποννοεί (σε αντιδιαστολή) ποιές θα μπορούσαν να είναι οι προϋποθέσεις διαμόρφωσης και εξέλιξης της συλλογικής Κυνηγετικής δράσης, μέσω του ΚΕΚ , ενώ υποννοεί ακόμα (το άρθρο αυτό) τους όρους , αφού η ατομική(και πολλές φορές στρεβλή δράση) είναι a priori ατελέσφορη και αναποτελεσματική , οι οποίοι όροι είτε θα βοηθήσουν είτε θα συγκροτήσουν κυριολεκτικά τη βέλτιστη οργάνωση του κυνηγίου , παίρνοντας παραδείγματα αποκλινουσών ενεργειών (απόντες , αδιάφοροι , κυνηγοί αποπλανημένοι κλπ κλπ) .
    Αν σκεφθούμε πώς το αποτέλεσμα μιας διαδικασίας συλλογικής δράσης θα φέρει το Κυνήγι σε ικανοποιητικότερο επίπεδο αποτελεσματικότητας π.χ. Ρυθμιστική .
    Αν σκεφθούμε και αποτιμήσουμε τα οφέλη απο τις δράσεις για το περιβάλλον , τη μεγαλύτερη δημοσιότητα του έργου των κυνηγών κλπ.
    Αν υπολογίσουμε ότι ουσιαστικά , με την πάροδο του χρόνου τα ατομικά συμφέροντα (με κομματικές κοντόφθαλμες χοροεσπερίδες κλπ) αποσπούν κυνηγετικές προσπάθειες (π.χ.και κεφάλαια από τα αποθεματικά) , μετατρέπονται σε εμπόδιο για την προστασία της φύσης , την πρόοδο τού Κυνηγίου , την ορθολογική διαχείρηση της φύσης και την αειφορία , την καινοτομία , τότε θα καταλάβουμε πως τέτοιες αντιφατικές ενέργειες (π.χ. ενστάσεις κατά του ΚΕΚ οι οποίες δε στηρίζουν αλλά φρενάρουν τη συλλογική ορθολογική δράση) , ακυρώνουν κάθε καλή εικόνα τού κυνηγίου.
    Αν υπολογίσουμε ότι ένα καλά οργανωμένο κυνηγετικό κίνημα συνιστά επίσης εμπόδιο για κάθε αντικυνηγετική έξαρση.
    Αν σκεφθούμε ότι συλλογική δράση δεν είναι κάτι καινούριο , αφού τέτοιες «συμμαχίες» ή λόμπυ , σχηματίζονται και από εργαζόμενους , αλλά και από επιχειρηματίες , από δυνατούς και αδύναμους , από τους οικοκακολόγους που ασκούν πιέσεις για καταπράσινη «ανάπτυξη» , από κάθε μορφής αντικυνηγούς , οπλόφοβους κλπ κλπ κλπ
    Τότε θα καταλάβουμε καλύτερα , αφού τα έχουμε "ζήσει" κιόλας (οι κυνηγοί υδροβίων ιδιαίτερα), τα αποτελέσματα στην Ευρωβουλή , των "ενεργειών υπέρ"(δήθεν) τού κυνηγίου εκ μέρους του δικομματισμού ή και του Σύριζα. Και οι "απόντες" μπορεί να αναθεωρήσουν τη στάση τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #121143

    !
    _- Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙΣΑΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!, Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΦΟΡΕΑΣ, ΟΥΤΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΣ (διαβασε το καταστατικο να καταλαβεις)!!!

    Ρε φιλε!!!!!!!!!!!!ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #359555

    Καλημέρα σε όλους .Κύριοι έχω κάποιες απορίες. Για να είμαι συνειδητοποιημένος κυνηγός πρέπει να ανήκω και στον ομώνυμο σύλλογο? Αλλιώς δεν είμαι? Οι κυνηγητικοί σύλλογοι που ανήκουμε καθώς και η ΚΣΕ τι ρόλο παίζουν? Για ποιο λόγο υπάρχουν? Δεν είναι στόχος τους οι αγώνες για ένα καλύτερο αύριο για το κυνήγι και τον κυνηγό? Επικρατεί ένα θολό τοπίο μεταξύ ΚΕΚ και ΚΣΕ χωρίς να μπαίνει στον κόπο κανένας από τους δυο να το ξεκαθαρίσει. Τι συμβαίνει τελικά? Έχω μπερδευτεί! Εγώ που πρέπει να ανήκω ???????

    ΑΝ ΤΟ ΚΕΚ ΑΠΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΝΤΥΜΕΝΟ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΛΑΓΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΘΡΙΑΜΒΕΥΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!
    ΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ, ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΙΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΛΕΥΡΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ(ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ) ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ.
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΝΕΑ ΑΡΧΗ, ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΕΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΑΠΛΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ,ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

    ΖΗΤΑΜΕ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ;;;;;;;;;;; ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων