Περιοδικό "Κυνηγόσκυλα"

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #121191

    Επισης ο dimar εξεφρασε μια απορια σε σχεση με το κομμα………….ελεγα μηπως ειχες την δια θεση, και τις γνωσεις να του απαντησεις.
    Ισως ειναι απορια και αλλων μελων.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #359612

    Νομιζω οτι εισαι σαφεστατος!!!!!!!!!!!
    Συνειδητοποιημενοι ειναι μονο οι κυνηγοι οι οποιοι δεν παρεκλινουν απο την Ελληνικη νομοθεσια περι θηρας,δεν θελουν να αποδειξουν κατι και δεν απολογουνται σε κανενα, και οποιος αλλος ειναι παρασιτο.
    Η ταπεινη μου αποψη, χωρις να μου πεφτει λογος ειναι οτι θα επρεπε να αντικατασταθει ο ορος <συνειδητοποιημενος> με τον ορο <νομιμος>.
    Οχι οτι εχω κανενα προβλημα…….απλα ισως ετσι γινοσαστε περισσοτερο συνειδητοποιημενοι.

    ΙΣΩΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΟΙΑ ΕΧΕΙ!
    ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #359613

    Καλημέρα σε όλους .Κύριοι έχω κάποιες απορίες. Για να είμαι συνειδητοποιημένος κυνηγός πρέπει να ανήκω και στον ομώνυμο σύλλογο? Αλλιώς δεν είμαι? Οι κυνηγητικοί σύλλογοι που ανήκουμε καθώς και η ΚΣΕ τι ρόλο παίζουν? Για ποιο λόγο υπάρχουν? Δεν είναι στόχος τους οι αγώνες για ένα καλύτερο αύριο για το κυνήγι και τον κυνηγό? Επικρατεί ένα θολό τοπίο μεταξύ ΚΕΚ και ΚΣΕ χωρίς να μπαίνει στον κόπο κανένας από τους δυο να το ξεκαθαρίσει. Τι συμβαίνει τελικά? Έχω μπερδευτεί! Εγώ που πρέπει να ανήκω ???????

    ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ Η ΚΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ (η δεν πρεπει να ειναι)!
    ΤΟ ΚΕΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ!!!
    ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ???
    ΠΡΕΠΕΙ (αν θελεις) ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΚ!!! ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ, ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ!!!
    ΚΑΙ "ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ"(αν ταιριαζει η λεξη) ΣΤΗΝ ΚΣΕ!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #359614

    ΙΣΩΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΟΙΑ ΕΧΕΙ!
    ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ!!!

    Σιγουρα δεν αλλαζει!!!!!!!
    Αλλα φιλε………οχι ……δεν εχει την ιδια εννοια.
    Το συνειδητοποιημενος ειναι ενας πολυ γενικος ορος , που μπορει να εκφραζει την δυνατοτητα σε ανθρωπους να βλεπουν πραγματα, τα οποια αλλοι δεν τα εχουν φανταστει.!!!!!!!
    Εκ προιμιου ειναι λαθος για μενα να ονομαζει ο οιοσδηποτε τον εαυτο του συνειδητοποιημενο.
    Ο ορος δεν νομιζω οτι μπορει να συσπειρωσει σοβαρες δυναμεις.
    Και παλι επαναλαμβανω οτι λεω την γνωμη μου καλοπροαιρετα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #359615

    ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ Η ΚΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ (η δεν πρεπει να ειναι)!
    ΤΟ ΚΕΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ!!!
    ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ???
    ΠΡΕΠΕΙ (αν θελεις) ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΚ!!! ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ, ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ!!!
    ΚΑΙ "ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ"(αν ταιριαζει η λεξη) ΣΤΗΝ ΚΣΕ!
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

    Δεν γνωριζω αν αυτη η απαντηση καλυπτει τους ενδιαφερομενους(μια και ανελαβες).
    Εγω δεν εχω καποια απορια περαιτερω,που να μπορεις να λυσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #122146

    Η κατάσταση , για όσους ενδιαφέρονται για το κυνήγι , παρουσιάζει πάρα πολλά παράδοξα και αντιφατικά .
    Αυτά τα παράδοξα και αντιφατικά έχουν πολλές όψεις . Εκτός από τους διδάκτορες γιατρούς , δικηγόρους κλπ που ΘΑ μπορούσαν ΝΑ ενισχύσουν τη συλλογική δράση (που λέγαμε) είναι και οι δημοσιογράφοι , όλοι οι ασχολούμενοι με την κυνηγετική ενημέρωση εκδότες , σκηνοθέτες και παραγωγοί ταινιών, από τους δικούς μας , τους κυνηγούς , άλλοι περισσότερο κι άλλοι λιγότερο , μέσω της αρθρογραφίας και της θετικής συμβολής τους για το ΚΕΚ . Οπως οι απλοί κυνηγοί και οι δημοσιογράφοι και οι παραγωγοί και οι εκδότες , εκλήθησαν να στηρίξουν την προσπάθεια των κυνηγών να εκπροσωπηθούν τέλος πάντων . Και ενώ το ζήτημα ήταν απλό , η απάντησή τους , δια μέσου των γεγονότων αποδείχθηκε «πολύπλοκη» προφανώς , διότι όλοι οι ενεργά και συλλογικά πράξαντες , προέρχονται από το ίδιο περιοδικό , το Εθνος –Κυνήγι , αλλά είναι και οι μόνοι που συνέβαλλαν και οικονομικά στον προεκλογικό αγώνα των κυνηγών . Κατά τη διάρκεια του , στις φετινές Ευρωεκλογές , παρατηρήθηκε , (εννοείται σε κάποια μηνιαία κυνηγετικά έντυπα) , το φαινόμενο της «στρογγύλευσης» και του χαιδέματος της μεν κυβέρνησης να πρωτεύσει και της αντιπολιτεύσεως να γίνει κυβέρνηση , ενώ για το θεαθήναι μάλλον (εννοείται σε κάποια άλλα) κάποια σποραδικά μονόστηλα ή κάποιες ευγενείς σκέψεις από κάποιους μεμονωμένους αρθρογράφους και μερικούς μοναχικούς δημοσιογράφους .
    Αποτέλεσμα όλων αυτών των παραδόξως αντιφατικών συμπεριφορών είναι και η αδράνεια ή αποφυγή προσφοράς και ένδειξης συμμετοχής , αφού το ισόποσο δυό κουτιών φυσιγγίων νομίζω ότι είμαστε όλοι οι κυνηγοί σε θέση να καταθέσουμε ώστε να συμπληρωθεί π.χ.το απαραίτητο ποσό αποστολής ψηφοδελτίων στις πρεσβείες μας στην Ευρωπαϊκή Ενωση.
    Εχουμε και λέμε λοιπόν , αφού εξετάσουμε την οικονομική στάση και συμβολή των επαγγελματιών δημοσιογράφων , των εκδοτών , των παραγωγών ταινιών κλπ διαμορφωτών κυνηγετικής παιδείας:

    AρAπόδΟνοματεπώνυμο, ιδιότητα, περιοχή Ευρώ
    4 Συντακτική Oμάδα "Εθνος-Κυνήγι" (Περιοδικό, Χαλάνδρι) 10.000
    193 Χ.Γ. (Κυνηγός, Βριλλήσια) 6.094
    5 Φωτακόπουλος Νίκος (Δημοσιογράφος, Αυλώνα) 2.000
    11 Κυνηγετικές Ειδήσεις (Εφημερίδα Αφών Τσαγκανέλια,Δάφνη) 500
    6 Μπληζιώτης Αντώνης (Δημοσιογράφος, Αθήνα) 400
    43Πριμηκύριος Δημήτριος(Δημοσιογράφος Βετεράνος) 200

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 46 έως 51 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων