Τοπικισμός

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 271 έως 283 (από 283 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #176017

    ετσι όπως πάμε με τις συρρικνώσεις των κυνηγότοπων αγαπητέ psiras καλό θα ήταν να αναθεωρήσετε τις απόψεις σας όσοι σκέφτεστε κατ αυτό τον τρόπο και να προσπαθήσετε να διαφυλάξετε και να διαχειριστείτε και οχι να "απαγορεύσετε" τον κυνηγότοπο.
    μας φτάνει το αντικυνηγετικό μένος των πολιτικών και των συμπαρομαρτούντων τους ,μην έχουμε και τα ψυχολογικά του καθενός απο μάς…

    φιλικότατα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    psiras στις #176018

    ξαναλεω οτι δεν εχω κανενα προβλημα με οποιονδηποτε απο οπου και να ναι να ερθει οσες φορες θελει να κυνηγησει στον τοπο μ.αλλα ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΣ και να σεβαστει το μερος και να μην σπειρει την καταστροφη και σηκωθει και φυγει.πολυ πιθανο να τυχει να παω σε ξενο τοπο να κυνηγησω.να ειστε σιγουροι ομως πως θα σεβαστω τους εκει κυνηγους που κοπιαζουν για τους κυνηγοτουπους στους οποιους εγω θα ειμαι επισκεπτης.φιλε τυρναβε το ξαναειπα.προβλημα εχω και με τους ντοπιους που κανουν ζημεια.δεν μιλαμε για αυτους ομως.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #176022

    Φιλαράκι psira εγω πάω στοίχημα ότι είσαι καλό παιδί.Απλά και εσύ όπως και πολλοί άλλοι έκατσαν με λάθος άτομα και τα έμαθαν λάθος τα πράγματα.Δεν τρέχει και τίποτα να αναθεωρήσεις κάποιες απο τις απόψεις σου …εγω το έχω κάνει πολλές φορές.

    Θα έλεγα ακου τι σου λένε κάποιοι απο εδω μέσα και πιστεψέ με και έχουν άποψη και σοβαρή γνώμη και αν τους ακούσεις προσεκτικά θα δεις ότι θα βγείς κερδισμένος και σαν κυνηγός και σαν άνθρωπος..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    sphunt στις #294659

    [size=3]Φιλαράκι psira εγω πάω στοίχημα ότι είσαι καλό παιδί.Απλά και εσύ όπως και πολλοί άλλοι έκατσαν με λάθος άτομα και τα έμαθαν λάθος τα πράγματα.Δεν τρέχει και τίποτα να αναθεωρήσεις κάποιες απο τις απόψεις σου …εγω το έχω κάνει πολλές φορές.

    Θα έλεγα ακου τι σου λένε κάποιοι απο εδω μέσα και πιστεψέ με και έχουν άποψη και σοβαρή γνώμη και αν τους ακούσεις προσεκτικά θα δεις ότι θα βγείς κερδισμένος και σαν κυνηγός και σαν άνθρωπος..[/size]

    Εγω αντθετως γιατι πιστευω οτι ειναι καθαρμα?
    Μιλαει συνεχως για τους Αθηναιους και τα σκουπιδια τους! Ηρθε να μας διδαξει οικολογια ? Οι ντοπιοι που οι περισοτεροι δεν εχουν βγαλει το δημοτικο ασχετα αν ειναι κυνηγοι η οχι λεει τι κανουν με την διαχειριση του τοπου? μιλαει για φυτοφαρμακα ? μιλαει για τα αυθαιρετα στα καλυτερα κυνηγοτοπια ? μιλαει για το νυκτερινο κυνηγη?
    Εσεις τι πιστευεται ποιος μπορει να τα σεβεται περισοτερο τον τοπο, ο Αθηναιος η ο ντοπιος?
    Σε πιους μιλαει σε μικρα παιδια? Απο την νοοτροπια αυτη εχουν χαθει ζωες, εχουν κληση σπιτια. (Ποιος θυμαται τους 6 στο Αγρινιο?)
    Χρωσταμε σαν χωρα τον μπουσουλα παντου, υποθηκευσαμε το μελλον των παιδιων μας, απο αυτες τις ανεκδιηγητες αποψεις και νοοτροπιες απο μερικους αμορφωτους και κομπλεξικους μ@λ@κες
    Ζητω συγνωμη για το υφος μου, υποσχομαι οτι δεν θα επανελθω και ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ADMIN ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    psiras στις #176032

    ειπα οτι δεν θα ξαναγραψω αλλα………………επλιζω αυτο να ειναι το τελευταιο μ μν.
    το μορφωμενος κυριοι δεν κρινεται απο το αν εχει τελειωσει καποιος το δημοτικο ή οχι.να σ δειξω εγω γιατρους με 1000 πτυχια που ειναι κοπροσκυλα.και να σ δειξω απο την αλλη αμορφωτο γεροντα στο χωριο μ που θα ντρεπεσαι να τον κοιταξεις στα ματια.τετοια ανθρωπια.
    μιλησες για μορφωση.μορφωση ειναι να μιλας με αυτον τον τροπο και να εκφραζεσαι ετσι?αν ναι τοτε να μ λειπει.ας μεινω αγραμματος.την επομενη φορα που θα μιλησεις για την μαθητικη μ σταδιοδρομια(γιατι αλλο η εκπαιδευση και αλλο η μορφωση) θα ηθελα να εισαι σιγουρος για τι λες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #294658

    Εγω αντθετως γιατι πιστευω οτι ειναι καθαρμα?
    Μιλαει συνεχως για τους Αθηναιους και τα σκουπιδια τους! Ηρθε να μας διδαξει οικολογια ? Οι ντοπιοι που οι περισοτεροι δεν εχουν βγαλει το δημοτικο ασχετα αν ειναι κυνηγοι η οχι λεει τι κανουν με την διαχειριση του τοπου? μιλαει για φυτοφαρμακα ? μιλαει για τα αυθαιρετα στα καλυτερα κυνηγοτοπια ? μιλαει για το νυκτερινο κυνηγη?
    Εσεις τι πιστευεται ποιος μπορει να τα σεβεται περισοτερο τον τοπο, ο Αθηναιος η ο ντοπιος?
    Σε πιους μιλαει σε μικρα παιδια? Απο την νοοτροπια αυτη εχουν χαθει ζωες, εχουν κληση σπιτια.
    Χρωσταμε σαν χωρα τον μπουσουλα παντου, υποθηκευσαμε το μελλον των παιδιων μας, απο αυτες τις ανεκδιηγητες αποψεις και νοοτροπιες απο μερικους αμορφωτους και κομπλεξικους μ@λ@κες
    Ζητω συγνωμη για το υφος μου, υποσχομαι οτι δεν θα επανελθω και [size=4][color=”#FF0000″]ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ADMIN ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ[/color][/size]

    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΜΟΡΦΟΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΛΑΧΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!
    ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ!!!!!ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΤΟΠΩΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ PC ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΥΝ!!!!!ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΑΣΤΟ ΠΟΙΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΥΑ Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΟΙ ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΜΟΧΘΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΨΩΜΙ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΒΛΕΠΕ ΝΟΣΟΜΙΑ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!!!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #294657

    τραγικά επεισόδια και μάλιστα με θύματα έχουν γίνει μεταξύ ντόπιων και ποτέ μεταξύ ντόπιων και <<ξένων>>κυνηγών :D
    και τέλος πάντων psira γίνε λίγο <<ψείρας>> στα λόγια σου πριν γράψεις ότι γράφεις :D
    :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #294656

    Εγω αντθετως γιατι πιστευω οτι ειναι καθαρμα?
    Μιλαει συνεχως για τους Αθηναιους και τα σκουπιδια τους! Ηρθε να μας διδαξει οικολογια ? Οι ντοπιοι που οι περισοτεροι δεν εχουν βγαλει το δημοτικο ασχετα αν ειναι κυνηγοι η οχι λεει τι κανουν με την διαχειριση του τοπου? μιλαει για φυτοφαρμακα ? μιλαει για τα αυθαιρετα στα καλυτερα κυνηγοτοπια ? μιλαει για το νυκτερινο κυνηγη?
    Εσεις τι πιστευεται ποιος μπορει να τα σεβεται περισοτερο τον τοπο, ο Αθηναιος η ο ντοπιος?
    Σε πιους μιλαει σε μικρα παιδια? Απο την νοοτροπια αυτη εχουν χαθει ζωες, εχουν κληση σπιτια. (Ποιος θυμαται τους 6 στο Αγρινιο?)
    Χρωσταμε σαν χωρα τον μπουσουλα παντου, υποθηκευσαμε το μελλον των παιδιων μας, απο αυτες τις ανεκδιηγητες αποψεις και νοοτροπιες απο μερικους αμορφωτους και κομπλεξικους μ@λ@κες
    Ζητω συγνωμη για το υφος μου, υποσχομαι οτι δεν θα επανελθω και [size=4][color=”#FF0000″]ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ADMIN ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ[/color][/size]

    tetoia atoma den exoun thesi edo mesa.symfono apolita mazi sou

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    kinigosever στις #294647

    Εγω αντθετως γιατι πιστευω οτι ειναι καθαρμα?
    Μιλαει συνεχως για τους Αθηναιους και τα σκουπιδια τους! Ηρθε να μας διδαξει οικολογια ? Οι ντοπιοι που οι περισοτεροι δεν εχουν βγαλει το δημοτικο ασχετα αν ειναι κυνηγοι η οχι λεει τι κανουν με την διαχειριση του τοπου? μιλαει για φυτοφαρμακα ? μιλαει για τα αυθαιρετα στα καλυτερα κυνηγοτοπια ? μιλαει για το νυκτερινο κυνηγη?
    Εσεις τι πιστευεται ποιος μπορει να τα σεβεται περισοτερο τον τοπο, ο Αθηναιος η ο ντοπιος?
    Σε πιους μιλαει σε μικρα παιδια? Απο την νοοτροπια αυτη εχουν χαθει ζωες, εχουν κληση σπιτια. (Ποιος θυμαται τους 6 στο Αγρινιο?)
    Χρωσταμε σαν χωρα τον μπουσουλα παντου, υποθηκευσαμε το μελλον των παιδιων μας, απο αυτες τις ανεκδιηγητες αποψεις και νοοτροπιες απο μερικους αμορφωτους και κομπλεξικους μ@λ@κες
    Ζητω συγνωμη για το υφος μου, υποσχομαι οτι δεν θα επανελθω και [size=4][color=”#FF0000″]ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ADMIN ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ[/color][/size]

    tetoia atoma den exoun thesi edo mesa.symfono apolita mazi sou

    Ο ανθρωπος ειπε αυτα που σκεφτεται,δεν του το απαγορευει κανεις.
    Η καθε αποψη του καθενος δεν ειναι αναγκη να υιοθετηται και απο τους αλλους.
    Και δεν μπορουμε να αποβαλουμαι οποιον εχει διαφορετικο τροπο σκεψεις απο εμας.

    Αλλα και αν τον αποβαλουμαι δεν τον κανουμε καλυτερο ανθρωπο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    thanos81 στις #176067

    Φίλε Psira,

    Θα μπορούσα σαν μεγαλύτερος να σου δώσω μερικές συμβουλές αλλά είδη το έχουν κάνει κάποιοι παραπάνω
    και το μόνο που θα σε συμβούλευα να διαβάσεις και να πάρεις τις αποφάσεις σου.
    Κοίτα τις σπουδές σου και το κυνήγι θα το βρείς μπροστά σου.
    όσο για τον τοπικισμό σκέψου καλύτερα και θα αλλάξεις γνώμη

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    psiras στις #176075

    δεν ξερω απο που να αρχισω.ισως ολοι εσεις που βριζετε και με καταργιεστε για αυτα που πιστευω εαν με γνωρισετε καποια στιγμη τυχαια και συζητησουμε για τον τοπικισμο ισως να συμφωνησετε μαζι μ ή τουλαχιστον να διαφωνησετε κοσμια.θελω να πιστευω πως δεν ειμαι το κοπροσκυλο που εχετε σχηματισει στο μυαλο σας.κρινοντας απο τα γραφομενα σας μαλλον εχετε καταλαβει λαθος αυτο που υποστηριζω.αυτος ειναι και ο λογος που γραφω ακομη.ξαναδιαβαστε προσεκτικα τα γραφομενα μ και ξαναβγαλτε συμπερασματα.εαν και τοτε εχετε ακομη την ιδια εικονα τοτε μαλλον εχω αδικο και θα επρεπε να απευθυνθω σε καποιον τρελογιατρο.απο τα μν μ κρατησατε οτι υποστηριζω αυτους που ριχνουν φολες(αν ειναι δυνατον) και οτι μισω ΟΛΟΥς τους ξενους.αν καταλαβατε αυτο τοτε καταλαβατε λαθος.τα βαζω με αυτους που κανουν κακο στον τοπο μ ειτε ειναι ντοπιοι ειτε ξενοι.αλλα επειδη αυτη η συζητηση εχει να κανει με τον τοπικισμο μιλησα μονο για τα προβληματα που δημιουργουν καποιοι ξενοι(ξαναλεω οχι ολοι).με τους υπολοιπους δεν εχω κανενα προβλημα.αυτα δεν ειναι δικαιολογιες.ουτε εζω αλλαξει ροτα.αυτα ακριβως αναφερω στο πρωτο μν.μαλλον ομως δεν το διαβασατε προσεκτικα.αν θελετε παντε και διαβαστε το για να μην νομιζετε οτι προσπαθω να μαζεψω τα ασυμαζευτα..πολλες παρεξηγησεις.θελω να πιστευω πως γιαυτο ευθυνεται ο γραπτος λογος.μπορει ομως και αεγω να εχω το προβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    slatsTHOMAS στις #294581

    Ο ανθρωπος ειπε αυτα που σκεφτεται,δεν του το απαγορευει κανεις.
    Η καθε αποψη του καθενος δεν ειναι αναγκη να υιοθετηται και απο τους αλλους.
    Και δεν μπορουμε να αποβαλουμαι οποιον εχει διαφορετικο τροπο σκεψεις απο εμας.

    Αλλα και αν τον αποβαλουμαι δεν τον κανουμε καλυτερο ανθρωπο.

    [font=”Comic Sans MS”]+1.000.000.000

    + αυτό που λέει ο Θάνος, για τις σπουδές. Και εγώ έχω σπουδάσει αλλά το κυνήγι για μένα 4 χρόνια δεν υπήρχε στο μυαλό μου σαν ψώρα, απλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου ήξερα ότι σε κάποια χρόνια κ όταν τελείωνα σαν φοιτητής, θα ξαναδραστηριοποιόμουν με τον πατέρα μου. Το κυνήγι είναι ψώρα και είναι δύσκολο να κρατήσεις 2 καρπούζια σε μια μασχάλη. Αυτό που σου λέω δεν έχει σχέση με το τοπικισμό, απλά μια συμβουλή απο έναν φίλο γιατί γνωρίζω μέσα μου ότι είσαι καλό άτομο.

    Και κάτι ακόμα ποτέ μα ποτέ μην είσαι απόλυτος στην ζωή σου, να ήξερες μόνο πόσες ιδέες και σκέψεις θα αλλάξεις χρόνο με το χρόνο ούτε εσύ ο ίδιος δεν θα το πίστευες. [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #294535

    δεν ξερω απο που να αρχισω.ισως ολοι εσεις που βριζετε και με καταργιεστε για αυτα που πιστευω εαν με γνωρισετε καποια στιγμη τυχαια και συζητησουμε για τον τοπικισμο ισως να συμφωνησετε μαζι μ ή τουλαχιστον να διαφωνησετε κοσμια.θελω να πιστευω πως δεν ειμαι το κοπροσκυλο που εχετε σχηματισει στο μυαλο σας.κρινοντας απο τα γραφομενα σας μαλλον εχετε καταλαβει λαθος αυτο που υποστηριζω.αυτος ειναι και ο λογος που γραφω ακομη.ξαναδιαβαστε προσεκτικα τα γραφομενα μ και ξαναβγαλτε συμπερασματα.εαν και τοτε εχετε ακομη την ιδια εικονα τοτε μαλλον εχω αδικο και θα επρεπε να απευθυνθω σε καποιον τρελογιατρο.απο τα μν μ κρατησατε οτι υποστηριζω αυτους που ριχνουν φολες(αν ειναι δυνατον) και οτι μισω ΟΛΟΥς τους ξενους.αν καταλαβατε αυτο τοτε καταλαβατε λαθος.τα βαζω με αυτους που κανουν κακο στον τοπο μ ειτε ειναι ντοπιοι ειτε ξενοι.αλλα επειδη αυτη η συζητηση εχει να κανει με τον τοπικισμο μιλησα μονο για τα προβληματα που δημιουργουν καποιοι ξενοι(ξαναλεω οχι ολοι).με τους υπολοιπους δεν εχω κανενα προβλημα.αυτα δεν ειναι δικαιολογιες.ουτε εζω αλλαξει ροτα.αυτα ακριβως αναφερω στο πρωτο μν.μαλλον ομως δεν το διαβασατε προσεκτικα.αν θελετε παντε και διαβαστε το για να μην νομιζετε οτι προσπαθω να μαζεψω τα ασυμαζευτα..πολλες παρεξηγησεις.θελω να πιστευω πως γιαυτο ευθυνεται ο γραπτος λογος.μπορει ομως και αεγω να εχω το προβλημα.

    Σίγουρα στον γραπτό λόγο είναι δύσκολο να αποδώσεις επ' ακριβώς αυτό που σκέφτεσαι. Είναι καλό και επιβάλλεται να αγαπάς τον τόπο σου. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι καλό, έστω και πάνω στα νεύρα σου, να υιοθετείς και να επιβραβεύεις συμπεριφορές όπως σκίσιμο λάστιχων κ.λπ

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 271 έως 283 (από 283 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων