ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 385 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #342536

    Εγώ έχω μέχρι στιγμής στο σπίτι ένα,το οποίο τώρα με το κρύο δεν κάνει τίποτα.Είναι λουφαγμένο & δεν κουνιέται καθόλου.Το έβγαλα από τη βεράντα που το είχα,& το έβαλα στο εσωτερικό του σπιτιού,στις σκάλες,γιατί έχω ακούσει ότι παθαίνουν πνευμονία & ψοφάνε.Μου έκανε εντύπωση ότι ενώ προχτές το καθάρισα σήμερα το πρωί είδα πολλά φτερά στη βάση του κλουβιού & το καημένο ήταν σχεδόν ξεπουπουλιασμένο!!!

    Κάποια απάντηση σ’αυτό;;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #70291

    Όχι βρε μεγάλε. Μην το αφήνεις έξω. Τα καναρίνια κατάγονται από ζεστές περιοχές. Μην τα αφήνεις σε θερμοκρασίες κάτω των 10 βαθμών. Θα τα τινάξουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #70292

    Αυτές τις μέρες με τα κρύα  το έχω μέσα(στο σπίτι).Έξω θα βγει πάλι όταν ξαναφτιάξει ο καιρός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #70731

    Kalispera kai apo emena paidia

    asoloume toulaxiston 20 xronia me kanarinia kai exo bgalei para pola poulia.(fantastite to proto mou kinigoskilo to agorasa poulontas 100 kanarinia )den to kano epaggelmatika mono gia tin trela mou.otidipote 8a 8elate na me rotisete eimai diate8imenos na sas boh8iso .

    na kserete oti prepei na exete etimasei idi ta poulia gia zeugaroma einai h epoxi tous .

    kai parte genes mexri ta mesa iouniou pote pio meta kai pote pano apo 3 to para poli 4 genes tin sezon.ta poulia pou 8a bgazete 8a ta bazete se megalo kloubi na mporoun na petane aneta einai aparetito gia tin anaptiksi tous .

    se oti afora to marouli einai kalo na tous dinete akomh kai an auto to agorazete .

    prosoxh omos 8eleis poli kalo plisimo kai eksisou kalitero skoupisma giati an einai igro prokalei diaria .

    kai gia to abgo panta me to tsofli alla oxi pano apo 2 meres to idio (kala einai na alla zei ka8e mera )apla prosoxi na min to parakanete kai to paxinete kai mazeupsei to poulaki lipos giati tote einai ena akefo poulaki pou den kanei gia tpt apolitos oute na genisei oute na kelaidisei.

    aa kai na min ksexaso aderfia min ta zeugaronete pote metaksi tous .

    eno patera me kori h mitera me gio den iparxei problima kanena .

    afta gia tin ora otidipote kai an xreiastite stin dia8esi sas

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #70781

    Σίγουρα θα σε χρειαστούμε φίλε PRINCE.

    ’κου 100 καναρίνια. Και το κάνεις για την πλάκα σου; !!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #70782

    nai nai.. O Petheros mou eixe poulisi ..den thimame posa… kai eixe valei to kagkela sto exohiko tou…!!! !

    siga sigia otan exeis 1 klouvaki, theleis na kaneis allo ena..kai alo ena….+.+.+.+.+.. ftaneis se ena simeio pou exeis arketa poulakia…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #70886

    kalhmera

    nai file mou stratri1 to kano apla kai mono gia tin plaka mou .

    bebaia orismenes fores dino se magazia enanti xrimaton alla to kano mono kai mono gia na bgazo tis trofes pou agorazo .

    exo bgalei parapola kanarinakia alla edo kai 2 xronia exo mono 3 zeugarakia.

    ipirxan epoxes pou eixa toulaxiston 30 8ilikies na klosane.

    alla kourastika skepsou mia fora tin ebdomada na ka8arizeis 30 kloubia megala zeugarostres kai xoria tis kloubes tis megales pou eixa ta mikra kai xoria ta kraxtoklouba pou bazo ta arsenika mona tous .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #71492

    Εχτές πήρα μια σκουφάτη κλόστερ δίχρωμη. Πολύ όμορφο πουλί. Την έβαλα δίπλα με το αρσενικό και περιμένω να ερωτευτούν!!!

    Λέτε να τα βοηθήσει και ο άγιος Βαλεντίνος;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #71547

    καλησπερα.αρχισα και εγω σιγα σιγα να ετοιμαζω τα καναρινια για ζευγαρωμα ασχολουμαι με τα ισπανικα οποιος θελει καποια πληροφορια για το συγκεκρ.ειδος στη διαθεση σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #72102

    Μια ερώτηση.

    Έχω δύο αρσενικά. Πατέρα και γιό. Το μεγάλο είναι τουλάχιστον 4 χρονών, το μικρό είναι 11 μηνών. Το μικρό είναι ήδη πυρωμένο. ’σε που είναι πιο καλό στο τραγούδι από τον πατέρα του. Ο πατέρας είναι δοκιμασμένος στην αναπαραγωγή και καλός στην ανατροφή των μικρών.

    Ποιό να βάλω να ζευγαρώσει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #72118

    Θα σου πρότεινα να βάλεις εκείνο όπου θα ταιριάξει καλύτερα με το θηλυκό που έχεις ??? θα πάρεις ??? δεν κατάλαβα αν έχεις θηλυκό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #72122

    Η δική μου άποψη είναι να βάλεις το μεγάλο για ζευγάρωμα (αφού ξέρουμε ότι βγάζει καλά πουλιά) και να έχεις το μικρό για εκμάθηση των νέων. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #72545

    Μέχρι τώρα δεν είχα αποτέλεσμα. Η κανάρα δεν φαίνεται να πυρώνει.

    Κάποιος φίλος μου είπε το εξής. Αφού είναι από πρόσφατη εισαγωγή, μάλλον είναι ήδη ζευγαρωμένη και γενημμένη. ’ρα….;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #72638

    Εχθές ολοκληρώθηκε το χτίσιμο της φωλιάς. Τώρα περιμένω να δω το πρώτο αυγό.

    Που χαθήκατε ωρε παλικάρια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #73936

    Δεν βλέπω κίνηση, δεν βλέπω.

    Τι έγινε; Δεν πηδάνε τα καναρίνια φέτος;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 385 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων