AΞΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΟΣΚΥΛΟΥ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    basilhss manh στις #374959

    Οταν το νεαρο σκυλι βλεπει το πυκνο κ ειναι στα ποδια σου φταιει ο ιδιοκτητης? Οταν ξεσηκωνει ολες τις μπεκατσες χωρις να σταματαει σε φερμα πουθενα
    φταιει ο ιδιοκτητης?Οταν φερμαρει στα 200 μετρα κ τρεχεις μεσα στα πουρναρια να προλαβεις κ στις δεκα φερμες την μια ειναι μπεκατσα φταιει ο ιδιοκτητης?
    Οταν μετα απο μια ωρα ερευνας που δεν θα συναντησει θηραμα απογοητευετε κ σταματαει φταιει ο ιδιοκτητης?Οταν το βγαζεις με αλλο σκυλι κ κανει τρειλερ
    φταιει ιδιοκτητης?Μιλαμε για ιδιοκτητη που γνωριζει το αντικειμενο παντα οχι για ασχετο.Επιτρεψτε μου να διαφωνισω.Το ικανο κ εξυπνο κυνηγοσκυλο αυτο που στα 15 χρονια που κυνηγαω κ εχω σαν προτυπο στο μυαλο μου ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

    1,τα κουταβια ητανε καλα (μορφολογικα και απο κυνηγετικουσ γονεισ)? 2 τα αφησεσ να μεγαλωσουν μεχρι 2 χρονων να δεισ τι θα γινει? μηπωσ απογοητευεσε ευκολα? μηποσ κανεισ καποια μικρα λαθη αλλα σοββρα πχ ενασ φιλοσ μου ειχε μια ποιντερια και την πηγαινε στα μηχανακια (ορτυκια) συνεχεια μεχρι που το σκυλι σταματησε να φερμαρει…..ενα σκυλι θελει κοπο και υπομονη και αγαπη εχω μεγαλωσει 3 ποιντερ και τωρα ενα κουτσαρχχ ( ο πριγκηπασ μου) απο μικρα τα πηγαινα με βιβλια που λενε…ξερεισ ποσεσ σηκωνα μπεκατσεσ και τησ αφηνα για να τησ ξανα σηκωσει ::πολυ κοπο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #134595

    tha hthela na moirasto kai ego tis fetines moy empeiries mazi sas afoy eixa tin efkereia fetos na dokimaso arketa zoa apo eponymoys ektrofeis afoy o filos moy kai sygkynhgos moy hthele ena diko toy skylo.ego ta teleftea xronia kratao tin ratsa toy skyloy moy (11 xronon pointer xoris xartia)kai eimai apolyta ikanopoiimenos me toys progonoys toy kai oxi mono ego alla kai oi gnosth moy poy peiran koytavia toy.
    apo ton oktobrio mexri kai xtes poy epestrepsa ton teleytaio skylo mporo na po oti katastrepsa tin fetinh kynhgetikh periodo sta 2 neara koytavia moy me tis kathimerines dokimes(o filos moy hthele setter) ton eponymon skylon katalhgontas se ena skylo omos toy rapakoylia 3,6 eton thyliko setter poy axize,vevea ta lefta einai polla alla den einai toso eykolo na kaneis ena mpekatsoskylo poy na pernei topo se edafh san ayta poy kynhgao(antartes zoysan ekei ta palia xronia)kai ayto to skyli ontos einai kalo.
    to kalo einai oti o shmerinos agorastis toy dinoyn to dikaioma na dokimazei zoa mexri na vrei ayto poy thelei kai na to agorasei,vevea tha faei arketo xrono mexri na vrei ton kalo skylo giati den ton dinoyn amesos,kai sigoyra stis dokimes enan exereto skylo dipla se ayton poy skeftomaste na agorasoyme gia na ta doyme ola.
    kapos etsi fagame ena 3mhno mexri na katastalaxoyme se ena skylo apo 5 poy dokimasame apo diaforetikoys ektrofeis setter xoris xrhmatikoys periorismoys thelame ton kalytero skylo toy kathenos
    ektrofea kai toys eidame,den tha anafero onomata alla ama ayta ta skylia einai ta kalytera toys tote filarakia ontos to kalo mpekatsoskylo den poleite.

    akis1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    basilhss manh στις #374963

    φιλε μου αμα μπορεισ γραψε ελληνικα στραβωθηκα :lol: υπαρχουν ορισμενοι που για οικονομικουσ λογουσ τα πουλανε αλλα λιγοι …εγω πουλησα 900 ευρο ενα μορφολογικα καλο ποιντερ και αριστο σε περδικα και ορτυκι ( στην μπεκατσα μου τα χαλαγε τραγικα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #134597

    sory re file den exo el menou

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    basilhss manh στις #374964

    οκ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #374965

    Σεβαστο αυτο αλλα θα ηθελα κ τους λογους να αναπτυξουμε που δεν θα το επαιρνες.

    [font=”Comic Sans MS”]
    — Γιατί ένας σκύλος 5 ετών έχει "δεθεί" με πρόσωπα, χώρο και πράγματα. Είναι κακό να του τα αλλάζεις, αν δε προέρχεται από τακτικές αλλαγές χεριών είναι "καμένο χαρτί", δύσκολα θα γίνει ο σκύλος σύντροφος – φιλαράκι.

    — Γιατί δεν πούλησα μεγάλο σκύλο μου όταν μου προσφέρθηκε υπέρογκο ποσόν αν και είχα άλλους 6 ίδιας φυλής και επιπέδου. Ήταν ο σκύλος μου.

    — Γιατί στα 5 του χρόνια έχει αποκτήσει συνήθειες (χούγια) κακές ή καλές που αν δεν ξέρεις πως αποκωδικοποιούνται δεν μπορείς ποτέ να τον καταλάβεις πλήρως, άρα πάει χαμένο ένα μεγάλο μέρος επαφής / επικοινωνίας.

    — Γιατί 5 χρονών είναι δύσκολο να καταλάβει την γλώσσα του σώματός μου, την προφορά (τρόπο δοσίματος) των εντολών μου, τις καλές ή κακές συνήθειές μου… πάει χαμένο και άλλο ένα μεγάλο μέρος επαφής / επικοινωνίας.

    — Γιατί δεν θα γνωρίζω το ιστορικό των όποιων ανεπιθύμητων συμπεριφορών άρα δεν θα μπορώ να κάνω την διόρθωσή τους.

    — Γιατί δεν θα γνωρίζω το ιατρικό ιστορικό του οπότε δεν θα μπορώ να βοηθήσω τον κτηνίατρο μου.

    — Γιατί υπάρχουν ασθένειες που δύσκολα μπορείς να τις βρει ο γιατρός με τις συνήθης εξετάσεις π.χ. μια θεραπευμένη ρήξη χιαστών, μία θεραπευμένη λεϊσμανίωση, επιληψία ή ένα σύνδρομο Κούσιν που θα φανούν μετά από 1-2 μήνες.

    — Γιατί πιστεύω πως ένας πολύ καλός σκύλος δεν πουλιέται σε συνήθεις τιμές και είμαι καχύποπτος στις υψηλές τιμές. Ακόμη και οι επαγγελματίες δεν έχουν σκύλους 5 χρόνων για πούλημα εκτός αν προέρχονται από ανταλλαγές οπότε πάμε στην περίπτωση "καμένο χαρτί"

    [font=”Comic Sans MS”]– Γιατί η 40χρονη εμπειρία μου με σκύλους λέει πως πλήρως εκπαιδευμένοι σκύλοι χωρίς σοβαρά κουσούρια πωλούνται από 2 έως 3μιση χρονών.

    — Γιατί πιστεύω πως ο σκύλος μου έχει ιδιαίτερη αξία όταν είναι πλασμένος από εμένα για εμένα.

    — Γιατί είναι μέρος της χαράς του κυνηγίου η "δημιουργία" ενός άξιου κουταβιού και η επιβεβαίωση της ικανότητάς του όταν τελειώσει η εκπαίδευσή του.

    — Γιατί μπορώ να φτιάξω ένα κουτάβι σύμφωνα με τα πρότυπα εργασίας του, να γνωρίζω το γενετικό του υλικό, τον χαρακτήρα του, την πορεία της υγείας του, τις κυνηγητικές του ικανότητες, τα χούγια του, να έχουμε δεθεί από γεννήσεως μέχρι θανάτου. Από την ώρα που θα στεγνώσω το υγρά του αμνιακού σάκου, που θα ρουφήξω τα υγρά από την μύτη του αν χρειαστεί, που θα το βάλω στην ζυγαριά, που θα το δω να μεγαλώνει γραμμάριο προς γραμμάριο και εκατοστό προς εκατοστό. Από την ώρα που θα μεταφέρει το πρώτο του μπαλάκι, μέχρι την ακινησία στο ξεπέταγμα. Από τα αμέτρητα χιλιόμετρα μέχρι τα παγωμένα ξημερώματα για να ολοκληρωθεί η εκπαίδευση. Και όλα αυτά τα κάνω γιατί μου αρέσει να τα κάνω και όχι για να αποκτήσω τον σκύλο "Εργαλείο".
    Μπορείτε να μου πείτε πόσο θα το πουλήσω όταν γίνει 5 χρονών.
    Φιλικά [/font]
    [/font][/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #374967

    tha hthela na moirasto kai ego tis fetines moy empeiries mazi sas afoy eixa tin efkereia fetos na dokimaso arketa zoa apo eponymoys ektrofeis afoy o filos moy kai sygkynhgos moy hthele ena diko toy skylo.ego ta teleftea xronia kratao tin ratsa toy skyloy moy (11 xronon pointer xoris xartia)kai eimai apolyta ikanopoiimenos me toys progonoys toy kai oxi mono ego alla kai oi gnosth moy poy peiran koytavia toy.
    apo ton oktobrio mexri kai xtes poy epestrepsa ton teleytaio skylo mporo na po oti katastrepsa tin fetinh kynhgetikh periodo sta 2 neara koytavia moy me tis kathimerines dokimes(o filos moy hthele setter) ton eponymon skylon katalhgontas se ena skylo omos toy rapakoylia 3,6 eton thyliko setter poy axize,vevea ta lefta einai polla alla den einai toso eykolo na kaneis ena mpekatsoskylo poy na pernei topo se edafh san ayta poy kynhgao(antartes zoysan ekei ta palia xronia)kai ayto to skyli ontos einai kalo.
    to kalo einai oti o shmerinos agorastis toy dinoyn to dikaioma na dokimazei zoa mexri na vrei ayto poy thelei kai na to agorasei,vevea tha faei arketo xrono mexri na vrei ton kalo skylo giati den ton dinoyn amesos,kai sigoyra stis dokimes enan exereto skylo dipla se ayton poy skeftomaste na agorasoyme gia na ta doyme ola.
    kapos etsi fagame ena 3mhno mexri na katastalaxoyme se ena skylo apo 5 poy dokimasame apo diaforetikoys ektrofeis setter xoris xrhmatikoys periorismoys thelame ton kalytero skylo toy kathenos
    ektrofea kai toys eidame,den tha anafero onomata alla ama ayta ta skylia einai ta kalytera toys tote filarakia ontos to kalo mpekatsoskylo den poleite.

    akis1

    Επειδη κι εγω περασα αναλογη περιοδο δοκιμων (και οχι μονο 5 σκυλων) , καλο θα ειναι να προσεξετε και καποια κρυφα σημεια:
    Aν βοσκει , αν αντεχει χωρις νερο , αν κυνηγαει και με αλλα σκυλια , αν απορταρει και με αλλα σκυλια , αν κυνηγαει με ιδια διαθεση σε καθε εξοδο και ανεξαρτητα εαν εχει η οχι πουλια το μερος , αν εχει κυνηγησει πολλους διαφορετικους βιοτοπους.
    Φυσικα εννοειται οτι ειναι υπακουος στη σφυριχτρα και σε τσεκαρει και χωρις αυτην , δεν μιλαω για πειρα στα πουλια γιατι αυτο πληρωνεις πρωτα απ ολα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #134598

    etsi akrivos egrino to syntonisth me pola eyge………..
    akis1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    71
    basilhss manh στις #374968

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]
    — Γιατί ένας σκύλος 5 ετών έχει "δεθεί" με πρόσωπα, χώρο και πράγματα. Είναι κακό να του τα αλλάζεις, αν δε προέρχεται από τακτικές αλλαγές χεριών είναι "καμένο χαρτί", δύσκολα θα γίνει ο σκύλος σύντροφος – φιλαράκι.

    — Γιατί δεν πούλησα μεγάλο σκύλο μου όταν μου προσφέρθηκε υπέρογκο ποσόν αν και είχα άλλους 6 ίδιας φυλής και επιπέδου. Ήταν ο σκύλος μου.

    — Γιατί στα 5 του χρόνια έχει αποκτήσει συνήθειες (χούγια) κακές ή καλές που αν δεν ξέρεις πως αποκωδικοποιούνται δεν μπορείς ποτέ να τον καταλάβεις πλήρως, άρα πάει χαμένο ένα μεγάλο μέρος επαφής / επικοινωνίας.

    — Γιατί 5 χρονών είναι δύσκολο να καταλάβει την γλώσσα του σώματός μου, την προφορά (τρόπο δοσίματος) των εντολών μου, τις καλές ή κακές συνήθειές μου… πάει χαμένο και άλλο ένα μεγάλο μέρος επαφής / επικοινωνίας.

    — Γιατί δεν θα γνωρίζω το ιστορικό των όποιων ανεπιθύμητων συμπεριφορών άρα δεν θα μπορώ να κάνω την διόρθωσή τους.

    — Γιατί δεν θα γνωρίζω το ιατρικό ιστορικό του οπότε δεν θα μπορώ να βοηθήσω τον κτηνίατρο μου.

    — Γιατί υπάρχουν ασθένειες που δύσκολα μπορείς να τις βρει ο γιατρός με τις συνήθης εξετάσεις π.χ. μια θεραπευμένη ρήξη χιαστών, μία θεραπευμένη λεϊσμανίωση, επιληψία ή ένα σύνδρομο Κούσιν που θα φανούν μετά από 1-2 μήνες.

    — Γιατί πιστεύω πως ένας πολύ καλός σκύλος δεν πουλιέται σε συνήθεις τιμές και είμαι καχύποπτος στις υψηλές τιμές. Ακόμη και οι επαγγελματίες δεν έχουν σκύλους 5 χρόνων για πούλημα εκτός αν προέρχονται από ανταλλαγές οπότε πάμε στην περίπτωση "καμένο χαρτί" [/size]

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]– Γιατί η 40χρονη εμπειρία μου με σκύλους λέει πως πλήρως εκπαιδευμένοι σκύλοι χωρίς σοβαρά κουσούρια πωλούνται από 2 έως 3μιση χρονών.

    — Γιατί πιστεύω πως ο σκύλος μου έχει ιδιαίτερη αξία όταν είναι πλασμένος από εμένα για εμένα.

    — Γιατί είναι μέρος της χαράς του κυνηγίου η "δημιουργία" ενός άξιου κουταβιού και η επιβεβαίωση της ικανότητάς του όταν τελειώσει η εκπαίδευσή του.

    — Γιατί μπορώ να φτιάξω ένα κουτάβι σύμφωνα με τα πρότυπα εργασίας του, να γνωρίζω το γενετικό του υλικό, τον χαρακτήρα του, την πορεία της υγείας του, τις κυνηγητικές του ικανότητες, τα χούγια του, να έχουμε δεθεί από γεννήσεως μέχρι θανάτου. Από την ώρα που θα στεγνώσω το υγρά του αμνιακού σάκου, που θα ρουφήξω τα υγρά από την μύτη του αν χρειαστεί, που θα το βάλω στην ζυγαριά, που θα το δω να μεγαλώνει γραμμάριο προς γραμμάριο και εκατοστό προς εκατοστό. Από την ώρα που θα μεταφέρει το πρώτο του μπαλάκι, μέχρι την ακινησία στο ξεπέταγμα. Από τα αμέτρητα χιλιόμετρα μέχρι τα παγωμένα ξημερώματα για να ολοκληρωθεί η εκπαίδευση. Και όλα αυτά τα κάνω γιατί που αρέσει να τα κάνω και όχι για να αποκτήσω τον σκύλο "Εργαλείο".
    Μπορείτε να μου πείτε πόσο θα το πουλήσω όταν γίνει 5 χρονών.
    Φιλικά [/font][/size]
    [/font][/size]

    σωστοσ φιλε μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #374979

    Οταν το νεαρο σκυλι βλεπει το πυκνο κ ειναι στα ποδια σου φταιει ο ιδιοκτητης? Οταν ξεσηκωνει ολες τις μπεκατσες χωρις να σταματαει σε φερμα πουθενα
    φταιει ο ιδιοκτητης?Οταν φερμαρει στα 200 μετρα κ τρεχεις μεσα στα πουρναρια να προλαβεις κ στις δεκα φερμες την μια ειναι μπεκατσα φταιει ο ιδιοκτητης?
    Οταν μετα απο μια ωρα ερευνας που δεν θα συναντησει θηραμα απογοητευετε κ σταματαει φταιει ο ιδιοκτητης?Οταν το βγαζεις με αλλο σκυλι κ κανει τρειλερ
    φταιει ιδιοκτητης?Μιλαμε για ιδιοκτητη που γνωριζει το αντικειμενο παντα οχι για ασχετο.Επιτρεψτε μου να διαφωνισω.Το ικανο κ εξυπνο κυνηγοσκυλο αυτο που στα 15 χρονια που κυνηγαω κ εχω σαν προτυπο στο μυαλο μου ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

    Σε αυτά που αναφέρεις αφενός μπορεί να προήλθαν από το ίδιο το κουτάβι αλλά πίστεψε με διορθώνονται… Το να ανοίγεται είναι σχετικά εύκολο να το αντιμετοπίσεις… Απλώς έχω γνωρίσει αμέτρητους κυνηγούς που αλάζουν σκυλία για σκυλία και δεν έχουν καταφέρει ποτέ να φτιάξουν ένα σωστό κυνηγόσκυλο. Επίσης, γνωρίζω πάρα μα πάρα πολλούς που πήραν καλά ξεκινημένα σκυλία και τα χάλασαν… Επίσης γνωριζω πάρα πολλούς που πήραν τελειωμένα σκυλία και σε ένα χρόνο έτριβες τα μάτια σου…

    Μην ξεχνάς το ρητό… Στο πρώτο σκυλί φταίει ο σκύλος, στο δεύτερο φταίει ο σκύλος και ο ιδιοκτήτης, στο τρίτο φίλε μου φταίει ο ιδιοκτήτης.

    Εχώ κυνηγούσα με ένα ημίαιο πόιντερ σέττερ (που δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν και έτσι) το ε΄΄ιχα πάρει όταν ήμουν 12 χρονών. Και κυνηγούσα… υπακουή άψογη ρομπότ, ανοικτή έρευνα και πυκνό… μόνο μια περίοδο την φέρμα του είχα χαλάσει από δική μου μ@λ@κία… Και για να βρω ένα ορτύκι έπρπε να πάω περπατώντας 3 ώρες για να φτάσω στο κυνηγοτόπι… Τώρα είναι μεγάλος και είπα να το ρλιξω στην τσίχλα αλλά έχει μεγάλη έρευνα και δεν θέλω να τον κρατάω στα πόδια μου ακίνητο γιατί το σκυλί γεννήθηκε για να ψάξει…

    Προσωπικά είμαι αολύτος σίγουρος πως όταν ένα σκυλί δεν είναι καλό κυνηγόσκυλο και οι γονείς του είναι κυνηγοί δεν φταίει το κουτάβι αλλά ο ιδιοκτήτης… Τα ένστικτα υπάρχουν μέσα σε όλα τα κυνηγόσκυλα αρκεί να μπορέσεις να τα αξιοποιήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #374982

    To θεμα της ικανοτητας του σκυλου ας το θεωρησουμε δεδομενο.Δεχομαι ολα οσα λετε κ συμφωνω.
    Αν αναλογιστουμε ομως πως ενα κουταβι καθαροαιμο εχει απο 300-600 ευρω αναλογα με το ποιος το πουλαει,
    για ενα σκυλι με μεγαλη εμπειρια χωρις κουσουρια που χωρις κοπο κ χαμενο χρονο σε εκπαιδευση θα το παρεις
    να κυνηγησεις απροβληματιστα κ αποτελεσματικα για 4-5 χρονια 1500 δεν ειναι λιγα??
    Για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι εγω ο πωλητης…..

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ,ΕΤΣΙ Κ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.
    ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΦΡΑΓΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
    Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ,1000-1500 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ 4 Κ 5 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.
    ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΝΑΧΕΙΣ ΚΕΡΔΟΣ,ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΧΕΡΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #374983

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ,ΕΤΣΙ Κ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.
    ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΦΡΑΓΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
    Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ,1000-1500 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ 4 Κ 5 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.
    ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΝΑΧΕΙΣ ΚΕΡΔΟΣ,ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΧΕΡΙΑ.

    +++100

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #375102

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΩΛΗΣΗΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ,ΕΤΣΙ Κ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.
    ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΦΡΑΓΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
    Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ,1000-1500 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΕΙΣ 4 Κ 5 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΣΚΥΛΟΣ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ.
    ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΟΣΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙΣ ΝΑΧΕΙΣ ΚΕΡΔΟΣ,ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΚΑΛΑ ΧΕΡΙΑ.

    Σωστος !!! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #134700

    Eυχαριστω ολους για τις αποψεις σας.Να σας ενημερωσω μιας κ ασχοληθηκατε πως το συγκεκριμενο σκυλι πουληθηκε 5000 ευρω
    κ φυσικα οχι σε μενα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #375107

    Eυχαριστω ολους για τις αποψεις σας.Να σας ενημερωσω μιας κ ασχοληθηκατε πως το συγκεκριμενο σκυλι πουληθηκε 5000 ευρω
    κ φυσικα οχι σε μενα!!

    Ακριβα μεν αλλα υπαρχει κοσμος που βγαζει ευκολα και πολλα λεφτα (τους ξερετε , τι να λεμε τωρα…).Οι επαγ/τιες εκτροφεις που παιρνουν τετοια ποσα σε τετοιους απευθυνονται.
    Τοχω συζητησει πολλες φορες , παντα υπαρχουν "θυματα"…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων