ENARXH KYNHGIOU

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42281

      Ρε παιδιά (συγγνώμη για το ‘ρε’ το λέω με την έννοια του Κολοκωτροναίικου ‘ορέ’) το θέμα είναι πολύ απλό σαν το αυγό του Κολόμβου.Και εξηγούμαι:Τι έχει να φοβηθεί η Αστυνομία από τα δηλωμένα και καταγεγραμμένα όπλα των κυνηγών; Και πότε και που έγινε τρομοκρατική επίθεση με κυνηγετικά όπλα;Αυτός είναι ο κίνδυνος ή τα χιλιάδες παράνομα ραβδωτά όπλα και πιστόλια που κυκλοφορούν ανάμεσά μας ανεξέλεγκτα σχεδόν;Διαβάσατε ποτέ η Αστυνομία να συνέλαβε κανένα λαθρέμπορα όπλων τον τελευταίο χρόνο;Και να μην υπεισέλθω στο θέμα της χορήγησης αδειών οπλοφορίας σε ημετέρους άνευ αποχρώντος λόγου.Εκεί να δείτε τι γίνεται…

      Εγώ πιστεύω ότι δεδομένης της απόλυτης υποχωρητικότητας της ΚΣΕ μας, το Υπουργείο Δημόσιας Τάξης βρήκε πρόσφορο έδαφος να δείξει ότι κάτι κάνει.Μια που από ότι φαίνεται την ασφάλεια των Ολυμπιακών Αγώνων την έχουν αναλάβει οι ’γγλοι και οι Αμερικάνοι.(Βλέπε και δήλωση του εκπροσώπου της κυβέρνησης των USA που είπε ότι θα επέμβουν στρατιωτικά μονομερώς αν διαπιστώσουν ότι απειλείται η ασφάλεια δικών τους αθλητών ή πολιτών).Πρωτάκουστο όμως πέρα για πέρα αληθινό!!!

    Έτσι για άλλη μια φορά θα πληρώσουμε την ανικανότητα και την ευλύγιστη μέση κάποιων ανευθυνουπεύθυνων.

      Αλήθεια μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος φίλος αν θα γίνει κάποιο αγώνισμα σε πόλη της Κρήτης όπως έχω μάθει;Και με τα όπλα εκεί τι θα γίνει;Θα αφαιρέσουν οικοιοθελώς τα κλείστρα από τα όπλα τους οι φίλοι μου οι Κρητικοί ή θα τους ‘συνετίσει’ ο επίτιμος ,σαν συμπατριώτης τους ,και φίλος του μπαμπά του πλανητάρχη; 

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42282

      Φίλτατε Kritsilis μην επιμένεις πολύ με τα περί νομιμότητας γιατί του Έλληνα ο τράχηλος ζυγόν δεν υπομένει.

    Μεταξύ αστείου και σοβαρού, βεβαίως.Η διαφορά των οποίων είναι δυσδιάκριτη για μένα…

      Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42300


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 16 Ιούλιος 2004


      Φίλτατε Kritsilis μην επιμένεις πολύ με τα περί νομιμότητας γιατί του Έλληνα ο τράχηλος ζυγόν δεν υπομένει.

    Γιάννη , που κωλάει αυτό με αυτά που λέω ? Στα θέματα ασφαλείας που θα επιβληθούν λόγω αγώνων ( και τα οποία επαναλαμβάνω για μένα είναι υπερβολικά ) ή στο λαθροκυνήγι ??  


    [/indent]Γενικά όμως σας ανέφερα το σκεπτικό του υπουργείου Δημόσιας Τάξης ( το οποίο εμένα όπως και σας , μας βρίσκει αντίθετους ). Τίποτα άλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42306


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 15 Ιούλιος 2004



    [indent]
    Μνημόνιο:
    Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 15 Ιούλιος 2004 [/indent]

    ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΚΤΩΡΑ ΠΧ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΟΠΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΟΠΑΔΑΚΙ ΤΡΥΓΩΝΙΩΝ..ΔΕΝ ΘΑ ΡΙΞΕΙ??????ΘΑ ΡΙΞΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΩΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙΤΑΙ ΠΧ Ο ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΩΝ 100Μ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΛ.ΣΤΑΔΙΟ…………………..

    Δεν κατάλαβα το σκεπτικό σου Δημήτρη, τι εννοείς ? Οτι ο Βίκτωρας ή ο κάθε Βίκτωρας ενώ απαγορεύεται το κυνήγι για τους ανόητους κατά τη γνώμη μου λόγους θα πρέπει να ρίξει σε ένα κοπάδι τρυγόνια επειδή είναι μπροστά του.

    Αν απαγορεύετα απαγορεύεται. Αν σκεφτόμουν και εγώ έτσι, θα μπορούσα τώρα που μιλάμε να σας φέρνω μιά τσάντα κάθε σ/κ. Τα βλέπω και τα καμαρώνω αφού δεν έχω το νόμμιο δικαίωμα να πάω κυνήγι.

    Το κυνήγι είναι μιά νομιμότατη δραστηριότητα. Ολα τα υπόλοιπα είναι λαθροκυνήγι


    [/indent]

    ΑΧ ΡΕ ΑΝΤΩΝΗ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΦΤΑΝΕΙ ,ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ

    ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΑΠΛΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ.ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ Ο ΕΚΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΒΡΙΣΚΟΜΕΝΟΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΘΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΘΛΗΤΗ  ΣΤΟ ΟΑΚΑ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336427


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Black_Pilum στίς 16 Ιούλιος 2004


    Φίλτατε  Αντώνη θα σου ξαναματαπώ, είσαι πολύ ρομαντικός, και καμιά φορά αυτό κάνει και κακό.

    Που κολάει βρε Σταύρο αυτό με την κουβέντα μας. Εγω επανλαμβάνω απλά ανέφερα το σκεπτικό του Υπουργείου. Δεν είπα ότι συμφωνώ κιόλας. Διαφωνώ 100%.

     

    Μη μου πεις ότι στον Καναδά σέβονται τους νόμους.

    Τώρα ο Καναδάς που κωλάει ??

     

     Κανείς ακόμα δεν μας είπε σε τι ενοχλούν οι κυνηγοί, με νόμιμες άδειες, το αδερφάτο των αθλητών;

    Κάποια στιγμή πρέπει να αντιδράσουμε. Αλλιώς ας κάτσουμε στα αυγά μας.

    Η αντιδράς οργανωμένα μέσα από τα συλλογικά σου όργανα, ή η αντίδραση μπορεί να γίνει από αντιπολιτευόμενο σύλλογο (πρόταση κάποιων μελών εδώ στο φόρουμ) ή το δέχεσαι “λόγω της ημέρας = ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ” που έλεγε ο “Αντωνάκης” στην ελληνική ταινία “η γυνή να φοβείται τον άνδρα”

     

    Το μόνο που ζήτησαν είναι η παράταση για την δήλωση κάποιων όπλων. Όποιος δηλαδή δεν πήγε τόσα χρόνια να δηλώσει ένα όπλο θα πάει τώρα.

    Σταύρο, αυτό με την εξάμηνη παράταση αναφέρεται στα όπλα που έχουν άδειες και λήγουν μεσα στο 2004. Αυτό που λές για τα αδήλωτα όπλα λίγει στις 247/2004 και είναι κατά πως λένε το τελικό… μέχρι την επόμενη παράταση του 2014 “βεβαίως βεβαίως”   [/color]


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42317


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 16 Ιούλιος 2004


    ΑΧ ΡΕ ΑΝΤΩΝΗ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΦΤΑΝΕΙ ,ΕΣΥ ΠΗΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ

    Μία πήρα , είχα πιεί άλλη μία στο σπίτι

    ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΑΠΛΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ.

    Η απαγόρευση είναι παράλογη 100%. Το έχω τονίσει πολλές φορές για να μην παραξηγηθώ ( αν είναι δυνατόν επειδή έπεσα μέσα στο ποιός τελικά είναι υπεύθηνος για όλα αυτά να ταυτιστώ και με αυτούς ).

    Ομως αφού το κυνήγι αρχίζει στις 31/8 δεν θα πρέπει να επιτρέπεται όπου και να πάμε 2 ή και 3 μέρες πρίν να κουβαλήσουμε το όπλο μας με το μέσον μεταφοράς μας ??? Τι, με courier θα μας το στείλει ο γείτονας στο τόπο κυνηγίου που θα πάμε ? και ταχυδρομικώς θα μας στείλουν τα φυσίγγια.

    Υπάρχει λογική στην παράλογη απαγόρευση 

    ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ Ο ΕΚΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ  ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΒΡΙΣΚΟΜΕΝΟΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΘΑ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΣΕ ΑΘΛΗΤΗ  ΣΤΟ ΟΑΚΑ????

    Βρε Δημήτρη έγραψες ΟΛ.ΣΤΑΔΙΟ και όχι το σύνηθες ΟΑΚΑ και το πέρασα για το ΠΑΝΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ που θα γίνουν οι ποδοσφαιρκές συναντήσεις της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ . Δεν το είδα


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    remwin2 στις #42322

    ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΠΝΙΣΕΙ(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ Κ) ΠΑΝΤΑ ΣΚΑΡΦΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ….

    ΠΕΡΥΣΙ ΞΑΝΑ ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΑΝΙ.ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΗ ΜΠΟΥΚΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ.

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ………….

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    297
    GUN DOCTOR στις #42327

    ADERFIA MOU ,FILOI MOU, OLOI TOU FORUM:

    NOMIZO MIA PAROIMIA LEEI:

    “ALLAKSE O MANOLIOS KAI EBALE TA ROUXA TOU ALLIOS”

    DHLADH  “……….APOFASHZOMEN KAI DIATASOMEN:

    EXETE OLOI DIKIO ALLA DUSTIXOS PALIKARIA MOU DEN MPOREITE NA TO BRHTE

    DE FTAITE ESEIS PAIDIA MOU ALLA H GENIA H DIKH MOU.

    ALLA AS SIOPASO TORA, KAI AS PIO ENA OUISKAKI  OPOS ME SUMBOULEPSE KAI O FILOS KALOGEROS22(POU EINAI TO PALIKARI?DEN TON EXO DIABASEI GIA KAIRO)GIATI TORA TAILEUTEA H KARDIA MOU…………….KANEI   RETARISMATA(AX ELLADITSA MOU….)

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skarabgr στις #42329

    Την καλημερα μου και παλι σε ολους!!!

    Παιδια καποια πληροφορια που εχω δυστυχως δεν ειναι τοσο “ευχαριστη” οπως του Εθνους-Κυνηγι και καποιες αλλες που ειπωθηκαν.

    Λεει οτι το πανε για 20-9 τελικα κι ισως κι αργοτερα και γι αυτο το λογο κανουν συναντησεις μηπως και περισωσουμε τιποτα. Αν απαγορευτει οντως και η μετακινηση οπλων και πυρομαχικων τοτε θα ειναι πιο “ασφαλεις”.  Καποιοι φιλοι ειπαν νωριτερα οτι ειμαστε Μπανανια, ομως βλεπω οτι ειμαστε πολυ χειροτεροι ακομα …..ΔΥΣΤΥΧΩΣ…..

    Μακαρι να ειναι ολα φημες και να χασουμε μονο αυτες τις 10 μερες. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #42334


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από GUN DOCTOR στίς 17 Ιούλιος 2004


    ADERFIA MOU ,FILOI MOU, OLOI TOU FORUM:

    NOMIZO MIA PAROIMIA LEEI:

    “ALLAKSE O MANOLIOS KAI EBALE TA ROUXA TOU ALLIOS”

    KAI MIA ALLH LEEI:NA FOBASE THN ORGH TOY YPOMONETIKOY.

    DHLADH  “……….APOFASHZOMEN KAI DIATASOMEN:

    Nai alla h koinovouleftikh xounta einai xeiroterh, giati sou lene:fonaze oso thes, emeis se grafoume kai kanoume oti mas lene ta afentika mas.

    EXETE OLOI DIKIO ALLA DUSTIXOS PALIKARIA MOU DEN MPOREITE NA TO BRHTE

    MPOROYME. ALLA DISTIXOS EIMASTE VOLEMENOI.

    DE FTAITE ESEIS PAIDIA MOU ALLA H GENIA H DIKH MOY

    OLOI FTAIME.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #336428


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από skarabgr στίς 17 Ιούλιος 2004


    Την καλημερα μου και παλι σε ολους!!!

    Παιδια καποια πληροφορια που εχω δυστυχως δεν ειναι τοσο “ευχαριστη” οπως του Εθνους-Κυνηγι και καποιες αλλες που ειπωθηκαν.

    Λεει οτι το πανε για 20-9 τελικα κι ισως κι αργοτερα  

    Αν γίνει και αυτό, τότε θα είμαστε άξιοι της τύχης μας, αν το αφήσουμε να περάσει έτσι.

    και γι αυτο το λογο κανουν συναντησεις μηπως και περισωσουμε τιποτα. Αν απαγορευτει οντως και η μετακινηση οπλων και πυρομαχικων τοτε θα ειναι πιο “ασφαλεις”.  Καποιοι φιλοι ειπαν νωριτερα οτι ειμαστε Μπανανια, ομως βλεπω οτι ειμαστε πολυ χειροτεροι ακομα …..ΔΥΣΤΥΧΩΣ…..

    Μακαρι να ειναι ολα φημες και να χασουμε μονο αυτες τις 10 μερες. 

    Αυτό να μην το εύχεσαι εσύ κι εγώ, αλλά αυτοί που σκέφτονται να το κάνουν.   


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #336437

      Αντώνη δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκες,ένα ηρωικό και πένθιμο συνάμα σχόλιο στα τεκταινόμενα ήταν,όπως ταιριάζει στο θέμα μας.

      Ίσως είμαι υπερβολικός στις αντιδράσεις μου για τις συνεχείς απαγορεύσεις,αλλά μην ξεχνάς ότι ανήκουμε στην γενιά της μεταπολίτευσης με πολλά ιδεολογικά αδιέξοδα και πολιτικές απογοητεύσεις.(Αλήθεια αν επιτρέπεται πόσων χρονών είσαι;)

    Από εκεί λοιπόν ξεκινάνε και τα επαναστατικά μας απωθημένα,συμπεριλαμβανομένου και κυρίαρχου βέβαια ,του κυνηγιού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336439


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 18 Ιούλιος 2004


      Αντώνη δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκες,ένα ηρωικό και πένθιμο συνάμα σχόλιο στα τεκταινόμενα ήταν,όπως ταιριάζει στο θέμα μας.

    Οχι βέβαια, πρός Θεού. Απλά πήγα να αναλύσω το σκεπτικό τους ( βέβαια σκεπτικό έχουν όσοι έχουν μυαλό ) και παραλίγο να βρω το μπελά μου

      Ίσως είμαι υπερβολικός στις αντιδράσεις μου για τις συνεχείς απαγορεύσεις,

    λίγο είσαι αλλά δεν πειράζει.

    αλλά μην ξεχνάς ότι ανήκουμε στην γενιά της μεταπολίτευσης με πολλά ιδεολογικά αδιέξοδα και πολιτικές απογοητεύσεις.(Αλήθεια αν επιτρέπεται πόσων χρονών είσαι;)

    Μία από τα ίδια. Δεν μπορώ να συμβιβαστώ με τίποτα. Απλά κάνω πως δεν τους βλέπω και δεν τους ακούω. Εχω κλείσει τα 41

    Από εκεί λοιπόν ξεκινάνε και τα επαναστατικά μας απωθημένα,συμπεριλαμβανομένου και κυρίαρχου βέβαια ,του κυνηγιού.

    Προσπαθώ να μην τα μπερδεύω αυτά τα δύο. Στο κυνήγι έχω μιά απέραντη ηρεμία και όταν πηγαίνω τα αφήνω όλα πίσω. Αλλά πως να μην φτιάχνομαι βρε Γιάννη όταν βλέπω σύρματα σε “ρεματα”, εκχερσώσεις τεράστιων εκτάσεων από θάμνους και πουρνάρια και από την άλλη όταν κάποιοι “ξύπνιοι” “δολοφόνοι” και όχι κυνηγοί βάζουν τα μηχανάκια για να “κυνηγήσουν”. Τα παίρνω τελείως 


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #42351

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΥΤΑΝΕΥΣΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ….

    ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΔΗΜΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟ…

    ΝΠΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟ….

    ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΜΙΑ ΠΟΥ ΟΙ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42353

    Παιδιά δεν έχει συζητηθεί καμιά περεταίρω αναβολή. Όλα είναι θέμα Υπουργίου Δημ. Τάξης.

    Αν σε 10 μέρες ο υπουργός κρίνει οτι χρειάζεται επέκταση της απαγόρευσης θα το κάνει και δεν θα ρωτήσει κανένα. Δεν μας λογαριάζουν καθόλου, το λιγότερο που τους απασχολεί είναι οι κυνηγοί.

    Απλά ως τώρα έχουμε μόνο διαβεβαιώσεις από τους αρμόδιους φορείς οτι θα ξεκινήσουμε στις 31/8.

    Δεν νομίζω όμως οτι θα υπάρξει νέα αναβολή γιατί οι παραολυμπιακοί γίνονται σε περιορισμένο αριθμό σταδίων και γενικά τα μέτρα θα περιοριστούν εκεί.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 138 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων