ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,106 έως 9,120 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #435246

    τρωει το ντραχτχααρ ορτυκια;;;;

    Καλά ρε σείς….με κάμερες και δορυφόρους μας παρακολουθείτε εμάς τους νότιους;
    Πρώτα τα μάθατε εσείς και μετά εμείς;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #435247

    καλα ρε κτηνιατρε……τοσες μερες κυνηγι σε 3 διαφορετικες χωρες, μιλαμε τα καψατε τα πουλια…..δεν αφησατε τιποτα

    Αν και μου χαλάς τον ηρμό της σκέψης μου πάρε ένα δείγμα να ανατριχιάσεις.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #435250

    δεν ξεφευγει τπτ και κανενας να το ξερετε .

    τα ρανταρ δουλευουν .

    τελικα μαθαμε στα ποσα ορτυκια χορταινει ?

    αυτο που μαθαμε ειναι οτι εχει ορτυκια η περιοχη εκει .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #435251

    αυτο που μαθαμε ειναι οτι εχει ορτυκια η περιοχη εκει .

    Το σωστό είναι: Είχε ορτύκια εκεί 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #435255

    αγαπητε μου φιλε ksap οταν μου το ειπες στο τηλεφωνο για τον αριθμο οχι οτι δεν σε πιστεψα αλλα λεω ρες λε να μας δουλευει ?

    τωρα πλεον βλεπω και τα πειστηρια

    μπραβο ρε μαγκες παντα τετοια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #435259

    Κώστα δώσε στόρυ στο λαό…..μη διακόπτεις την αφήγηση….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #435262

    Πώ-πώ…..Περίεργοι είσαστε!!!!
    Δέ βάζουμε θήραμα ….ΜΜμμμ!!!!Για βόλτα πήγατε….
    βάζουμε ….λίγα είναι,καλά έλεγα να μή βάλω τίποτα και να μένατε με την απορία τί κάναμε εκεί πάν’ στα βόρεια τόσες μέρες
    Και πού να δείτε τί έγινε στη συνέχεια του ταξιδιού!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435266

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PRINCE wrote:</div>
    αυτο που μαθαμε ειναι οτι εχει ορτυκια η περιοχη εκει .

    Το σωστό είναι: Είχε ορτύκια εκεί :)<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    ρε που είναι τα ορτύκια? εγώ κάτι τρυγόνια βλέπω…..πλάκα κάνω τα είδα στην φωτό του κτηνιάτρου….αν και την πρώτη μέρα δεν σας έκανε τη χάρη με τα τρυγόνια, μετά ρεφάρατε…πάντα τέτοια! Αντε να κρυώσει λίγο ο καιρός να οργανώσουμε καμιά καλή εξόρμηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #435268

    δεν ξεφευγει τπτ και κανενας να το ξερετε .

    τα ρανταρ δουλευουν .

    τελικα μαθαμε στα ποσα ορτυκια χορταινει ?

    αυτο που μαθαμε ειναι οτι εχει ορτυκια η περιοχη εκει .

    Επείδη εκια πάνου είστενεστε ολίγων άσχετοι ακούστε. Το χαμουτζίδικα σκυλια δικαιούνται και τρώνε τα μισά θηράματα, οπότε υπολόγισε ότι τρώνε όσα λέει ο κυνηγός διά δύο (συνήθως αυτή η πράξη βγάζει αποτέλεσμα 4). Στο φαρμακείο υπάρχει πάντα πέρα από ενέσεις για φόλα, γάζες, ιώδιο και ΣΟΔΑ. Ναι κύριοι ΣΟΔΑ ΣΟΥΡΩΤΗ γιατί σεβόμαστε τα σκυλιά μας. Πρώτα θα φάνε αυτά (ορτύκια μπεκάτσες) και μετά εμείς. Δημοκρατικά πράγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #435270

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PRINCE wrote:</div>
    δεν ξεφευγει τπτ και κανενας να το ξερετε .

    τα ρανταρ δουλευουν .

    τελικα μαθαμε στα ποσα ορτυκια χορταινει ?

    αυτο που μαθαμε ειναι οτι εχει ορτυκια η περιοχη εκει .

    Επείδη εκια πάνου είστενεστε ολίγων άσχετοι ακούστε. Το χαμουτζίδικα σκυλια δικαιούνται και τρώνε τα μισά θηράματα, οπότε υπολόγισε ότι τρώνε όσα λέει ο κυνηγός διά δύο (συνήθως αυτή η πράξη βγάζει αποτέλεσμα 4). Στο φαρμακείο υπάρχει πάντα πέρα από ενέσεις για φόλα, γάζες, ιώδιο και ΣΟΔΑ. Ναι κύριοι ΣΟΔΑ ΣΟΥΡΩΤΗ γιατί σεβόμαστε τα σκυλιά μας. Πρώτα θα φάνε αυτά (ορτύκια μπεκάτσες) και μετά εμείς. Δημοκρατικά πράγματα.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Kλείδωμα —> κούμπωμα —> σκανδάλη<br>
    “Δε μπορείς να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις την ακτή από τα μάτια σου”<br>
    H μισή αλήθεια είναι το ψέμα του πονηρού και του δειλού ;) <br>

    </div>

    Αφήστε ρε τα πειράγματα, απλά τα σκυλιά έχουν μάθει να απορτάρουν υδρόβια και είναι λογικό να βάζουν λίγο παραπάνω δύναμη στο δόντι στα ορτύκια…αμέσως να κατηγορήσετε τα σκυλιά και να κοροιδέψετε τα αφεντικά τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #435275

    Αφήστε ρε τα πειράγματα, απλά τα σκυλιά έχουν μάθει να απορτάρουν υδρόβια και είναι λογικό να βάζουν λίγο παραπάνω δύναμη στο δόντι στα ορτύκια…αμέσως να κατηγορήσετε τα σκυλιά και να κοροιδέψετε τα αφεντικά τους!<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>
    Τα μόνα υδρόβια που έχουν απορτάρει είναι αυτά http://perierga.gr/wp-content/uploads/2011/03/plastic-ducks.jpg
    και δεν μιλάμε απλά για σκληρό δόντι, πετάνε ψηλά το ορτύκι και στο κατέβασμα το πάνε αμάσητο, δεν αγγίζει καν δόντι (σύμφωνα με μαρτυρίες πάντα και όχι προσωπικές παρατηρήσεις). Το ξενέρωμα είναι να το πάρεις στο καρτέρι και να δικαιούται πάλι τα μισά χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #435287

    Αμάν πια γεμίσαμε πέπουλα!Τόσα τρώει του ενός τόσα του άλλου,σόδα πίνει το ένα,κοκακολα το άλλο,μου το διαλύσατε το μαντρί!!
    Φταίει κι ο Φωσκολοκώστας με την αφήγηση που σταμάτησε…….Πότε θα έρθει η ευλογημένη μέρα;;;(15/9)Να φάμε καμιά μπριζόλα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #435294

    Ξύπνησα κατά τις 8 το απόγευμα από ένα έντονο ροχαλητό κι αφού είδα τον Τάκη να φτιάχνει καφέ κατάλαβα.
    Ανοίγω το λάπτοπ κρατάω τις απαραίτητες σημειώσεις και αρχίζω να επεξεργάζομαι τη φωτό με το σφαχτό. Βλέποντάς με ο Τάκης έρχεται και σαν πιο είδικός στην ανατομία τη φτιάχνουμε μαζί.
    Απ’ τα γέλια του όμως ξύπνησε το ζωντανό και σκουντουφλώντας μπήκε στο μπάνιο.
    Μέχρι να βγει εγώ την πόσταρα και άρχισα να ντύνομαι.
    Ετοιμάστηκε και ο Τάκης και κάναμε τσιγάρο στη βεράντα μέχρι να έρθει κι ο Χρήστος.
    – Πάμε? Ακούστηκε η φωνή του τόσο μπάσα που αμέσως καταλάβαινες ότι θέλει καφέ και δε σηκώνει πλάκες.
    Μπαίνουμε στο αυτοκίνητο και ξεκινάμε αμίλητοι.
    Στα 200 μέτρα βλέπουμε ένα καφέ της περατζάδας και σταματάει απότομα.

    – Ένα σκέτο, λέει κοφτά και κατεβαίνω με το γιατρό να πάρουμε καφέδες.
    Έξω απ’ το μαγαζί είναι παρκαρισμένη μια Harley με γερμανικές πινακίδες κι ο γιατρός κάθεται και τη χαζεύει.
    – Γαμώ τα εργαλεία αυτό, μου λέει και μπαίνουμε στο μαγαζί.

    Ένας εύσωμος τύπος με μακρύ μαλλί και μπόλικα τατού μας υποδέχεται.
    – Yes? Λέει και μας κοιτάζει.
    – Freedo espreso απαντάει ο Τάκης σοβαρός κι αμέσως πίσω μου ακούω
    – No sugar κι ένα πνιχτό γέλιο.

    Ήταν ο Χρήστος που μπήκε χωρίς να τον καταλάβουμε.
    Ενώ ο Τάκης εξηγεί στο μαλλιά πως θέλουμε τους καφέδες μας ο Χρήστος μου ψιθυρίζει με πνιχτά γέλια:
    – Ρε μαλάκα το είδες τι σκουλαρίκι φοράει ο τύπος?
    – Σκάσε ρε μη καταλάβει ότι του κάνουμε πλάκα του λέω και προσπαθώ να διακρίνω το σκουλαρίκι.

    Πραγματικά δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο και τώρα που το σκέφτομαι απορώ που στο διάολο τα βλέπει όλα. Το σκουλαρίκι είναι ένα παξιμάδι βίδας (Νο 15 απ’ ότι μου είπε αργότερα το αστέρι μου) με στρασάκια σε κάθε γωνία. Ο τυπάκος φοράει ένα παντελόνι κάπρι με σχισίματα και κάποια κρόσσια να κρέμονται ανάκατα, μαύρο μπλουζάκι με κάτι μαχαίρια και νεκροκεφαλές συμπληρώνοντας το όλο παρουσιαστικό του παπούτσι παντόφλα.
    – Πως θα τον βγάλουμε μια φωτογραφία να τον έχουμε? ρωτάω.
    – Φέρτη και θα τον πάρω εγώ αγκαλιά να μας βγάλεις παρέα απαντάει αυτός.

    Ακούγοντας όμως τη συνομιλία μας ο Τάκης άρχισε να κοιτάζει γύρω γύρω φανερά εκνευρισμένος.
    – Καθίστε να φύγω εγώ και μετά βγάλτε φωτογραφίες και ξεβράκωτοι μας λέει.
    – Μα γιατί βρε Τάκη μου? Που θα ξαναβρούμε τέτοιο τεκνό? Πετάγεται ο άλλος και σκάμε στα γέλια.

    Εν τω μεταξύ οι καφέδες είναι έτοιμοι πληρώνουμε και βγαίνουμε απ’ το μαγαζί.
    Με την πρώτη τζούρα διαπιστώνουμε και οι τρεις ότι ο μάγκας ξέρει να φτιάχνει καφέ.
    Προχωράμε πλέον προς την κοντινή πόλη με προορισμό ένα βενζινάδικο όπου δώσαμε τηλεφωνικό ραντεβού με το Βόρειο.
    Φτάνουμε σε 5 λεπτά παρκάρουμε και βγαίνοντας μας υποδέχτηκε ένας γυμνασμένος μυώδης τύπος με πλούσια σγουρά μαλλιά που το αγέρωχο βλέμμα του σου δίνει την εντύπωση ότι είναι ένας πραγματικά γνήσιος απόγονος του Μεγάλου Αλεξάνδρου.
    Ο Μιχάλης

    Ο Μιχάλης ή Λόρδος ή Χαραμάδας, είναι ένα παλικάρι που στη νεαρή του ηλικία ήταν τόσο αδύνατο και καχεκτικό που το όλο παρουσιαστικό του σε παρέπεμπε σε στρατόπεδο συγκέντρωσης (Άουσβιτς…………………………ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων).
    Αν εξαιρέσουμε την κωλοφαρδία που είχε να μη γεννηθεί στη Σπάρτη και καταλήξει στον Καιάδα κατάφερε μετά από μεγάλη πάλη στη ζωή του αλλά με την ψυχολογική υποστήριξη και την αλλαγή στη διατροφή του που του επιβλήθηκε μετά την είσοδό του στο Σύλλογο μπόρεσε κι έγινε επιτέλους άνθρωπος αλλά και σεβαστό όπως επίσης και αξιέπαινο μέλος της κοινωνίας. Το μόνο που κράτησε για να θυμάται εκείνους τους χαλεπούς καιρούς των ισχνών αγελάδων και της πείνας είναι το nickname που υιοθέτησε κατά την είσοδό του στο atremis.
    camelg4 όπου το camel του θυμίζει το πρώην σκεβρωμένο του κορμί αλλά και την αέναη προσπάθειά του να σταθεί ισάξιο μέλος του Συλλόγου.
    Το g και το 4 το οποίο διαβάζεται τραγουδιστά σπάζοντας τον καρπό του δεξιού χεριού με χάρη μπαλαρίνας σαν Τέέέσσεράάάά (τονίζοντας το μακρόσυρτο έψιλον αλλά και το άλφα στο τέλος της λέξης) νομίζω δεν είναι του παρόντος για να ερμηνευτούν………. Άσε που θα πέσει λογοκρισία.
    Μετά τις σχετικές πλην απαραίτητες φιλοφρονήσεις και χαιρετούρες με εμένα και το Χρήστο γυρίζει προς το Γιατρό και λέει:
    – Τι είναι ετούτο ρε? Τι είσαι ‘συ?
    – Τάκης! απαντάει ο Dr σφιγμένος και αμήχανα.
    – Ο Κτηνίατρος που λέμε?
    – Ναι! Αυτός λέει ο Τάκης και χαλαρώνει.
    – Αλλά δεν είσαι κτηνίατρος αλήθεια?
    – Όχι! Οδοντίατρος είμαι.
    – Φιλαράκι!!!!! Άκουσέ με προσεκτικά τι θα σου πω. Κάντην από αυτούς τους δύο όσο είναι νωρίς και γυρίζει την πλάτη στο γιατρό μπαίνοντας στο αυτοκίνητό του.
    – Άντε ακολουθάτε λέει και ξεκινάει.

    Ξανά στο αυτοκίνητο και σε άλλα 5 λεπτά μας κάνει νόημα να παρκάρουμε.
    Απέναντί μας είναι μια Ελληνικότατη Ψησταριά. «Ο Βασίλης» Αν δεν κάνω λάθος το όνομα.
    Καθόμαστε και έρχεται ένας πιτσιρικάς να παραγγείλουμε.
    – Γειά σας κύριε Μιχάλη λέει το παιδί και κοιταζόμαστε.
    – Πες στα παιδιά από ψητά τι έχουμε?
    – Λοιπόν από ψητά έχουμε πανσετάσκια, μπριζόλες, λουκάνικα χωριάτικα, κοντοσούβλι, μπιφτέκια ……………..…………………………………… ……………………….. από σαλάτες χωριάτικη, χόρτα, πατζάρια……κλπ κλπ.
    – Φιλαράκο μην ταλαιπωριέσαι αγόρι μου λέει ο Χρήστος ευτυχισμένος που θα φάμε Ελληνικά. Ότι είπες ………….Φέρε από μία. Να τσιμπήσουμε λίγο για τη λιγούρα συμπληρώνει και αρχίζει να γελάει πνιχτά.

    Ο Τάκης και το γκαρσόνι τα παίξανε αλλά ο Μιχάλης του κλείνει το μάτι γνέφοντας καταφατικά και φεύγει. Βλέπεις έχουμε ξαναβγεί στο παρελθόν με το Μιχάλη και ήξερε.
    – Καλά ρε εσύ πως ήρθες στα Σκόπια του λέω? Και θα ξαναφύγεις?
    – Σιγά ρε τι είναι τα Σκόπια? Άμα ξέρεις και πότε να έρθεις δεν είναι τίποτα.
    – Δηλαδή?
    – Το μεσημέρι γι αυτό σου είπα να βιαστείτε. Εδώ είναι κάποιες μέρες και ώρες που γαμιέσαι να περιμένεις στα σύνορα. Έχω ένα φιλαράκι και με λέει πότε να έρθω. Εσείς δεν περάσατε αέρα?
    – Ναι!
    – Έλα να δεις την Πέμπτη τι θα γίνεται. Και δυό ώρες θα περιμένουν ουρά για να περάσουν.

    Φτάνει η χωριάτικη όμως και μας διακόπτει τη συζήτηση.
    – Χωριάτικη το λες αυτό? Λέει ο Χρήστος απευθυνόμενος στο Μιχάλη.
    – Γιατί ρε? Τι έχει.
    – Τίποτα δεν έχει. Είναι φτωχή. Πετάξου ρε Κώστα στο αμάξι και φέρε να την ενισχύσουμε. Λέει και μου δίνει τα κλειδιά.

    Παίρνω τα κλειδιά και ξεκινάω για το αυτοκίνητο ακούγοντας το Μιχάλη να ρωτάει τι θα φέρω. Είχα πάρει ένα μπόλ ελιές απ’ το χωριό να του φέρω πεσκέσι αλλά είπαμε να του κάνουμε λίγο πλάκα πριν το πάρει. Γυρίζω λοιπόν στο τραπέζι και ανοίγω το μπόλ με τις ελιές.
    – Ώπα! Ελιές έφερες?
    – Ναι!
    – Για μένα?
    – Βάλε πράμα να φχαριστηθούμε ρε Κώστα λέει ο Χρήστος.
    – Φιλαράκι πες μου για ποιόν έφερες τις ελιές ξαναρωτάει ο Μιχάλης. Λέγε για μένα?
    – Ναι! Του απαντάω.
    – Ωραία βάλε τρεις και πολύ είναι λέει αγριεμένος.

    Παίρνω λοιπόν ένα πηρούνι κι άρχισα να βάζω ελιές στη σαλάτα αργά και βασανιστικά για το Μιχάλη.
    – Φτάνει ρε. Πόσες θα βάλεις?
    – Βάλε πράμα Κώστα να φάμε.
    – Φέρτες εδώ ρε. Φτάνει σε λέω φωνάζει και σηκώνεται απ’ το τραπέζι.

    Κλείνω το μπόλ και του το δίνω.
    – Πριν φύγω το θέλω γιατί θα φωνάζει η γυναίκα του λέω κι αρπάζω την πρώτη ελιά σχεδόν ταυτόχρονα με τους άλλους δύο.
    – Σιγά ρε! Έχει και τοματούλα η σαλάτα και είναι εποχής.

    Προσπαθούμε να παραμείνουμε σοβαροί κι ο Χρήστος χτυπάει άλλες δύο μαζί.
    – Βρε μαλάκα όπως τις τρώς είναι σαν να με μαχαιρώνεις λέει ο Μιχάλης και ξεσπάμε στα γέλια.

    Φτάνουν και τα πρώτα ψητά κι αρχίζουμε το φαγοπότι.. Κουβέντα, γέλια, πειράγματα αλλά και μαθήματα Ελληνικής γλώσσας ήταν στο φόρτε τους. Αφού δε βγάζουμε άκρη το τι είναι σωστό ή λάθος πέφτει και η ερώτηση κρίσεως απ’ το Χαραμάδα.
    – Τι είναι σωστό να πεις, Θα σου μαμήσω ή θα σε μαμήσω.
    – Θα σε μαμήσω απαντάω κι εγώ χωρίς καν να σκεφτώ,
    – Θα με κλάσεις τα αρχ..ια μου απαντάει κι έγινε χαμός.

    Εκείνη τη στιγμή χτυπάει το τηλέφωνο. Ήταν ο φίλος μου ο Γάκης Σιρεινάκης.
    – Που είσαι ρε λαμόγιο του λέω?
    – Σκόπια. Γυρίζω μια καινούρια ταινία απαντάει. Εσύ?
    – Κι εγώ Σκόπια είμαι του λέω.

    Με τα πολλά ανακαλύπτω ότι ήμαστε στην ίδια πόλη και κανονίζουμε να έρθει κι αυτός εκεί.
    Όσες φορές κι αν τους είπα ότι θα έρθει ο Σειρινάκης δεν το πιστέψανε. Νομίζω πως ακόμα δεν το έχουν πιστέψει στ’ αλήθεια.
    Παρόλα αυτά ο Γάκης ήρθε μετά από κανένα μισάωρο φανερά κουρασμένος. Αφού γίναν οι απαραίτητες συστάσεις κι αφού τους κοίταξε απ’ την κορφή μέχρι λίγο κάτω απ’ τον αφαλό (τα νύχια δεν τον ενδιαφέρουν στη δουλειά του) κάθησε μαζί μας.
    – Πεσμένο σε βλέπω ρε Γάκη του λέω καθώς βουτάει μισό καρβέλι ψωμί κι αρχίζει τα λαδομπούκια στη σαλάτα.
    – Άστα να πάνε φίλε. Έχουμε απ’ το πρωί που προσπαθούμε να πετύχουμε μια σκηνή με μια ξεκ…..ρα και δε μας βγαίνει.
    – Λοιπόν Γάκη με την ευκαιρία να σου γνωρίσω τα παλικάρια που κέρδισαν στον αγώνα του άρτεμις του λέω και δείχνω το Χρήστο και τον Τάκη.
    – Άσε εγώ κέρδισα τη μπιέλα λέει ο Τάκης κι ανασκουμπώνεται.
    – Καλά πάρε το Χρήστο του λέω. Κάνει για τρεις.
    – Να με κάνει τι? Λέει ο άλλος που αφού δεν είχε έρθει στον αγώνα δεν είχε και ιδέα γιατί λέμε.
    – Μισό να δω ποια είναι εύκαιρη λέι ο Γάκης και βγάζει το τηλέφωνο.
    – Τι λέτε ρε μαλάκα ρωτάει όλο απορία.

    Αφού του εξηγώ ποιο ήταν το δώρο του Γάκη για το νικητή και μην ανησυχεί θα περάσει καλά λέει:
    – Άσε τις μαλακίες. Αύριο ξυπνάμε πρωί και έχει ορτύκια το πρόγραμμα κι επειδή ξέρω ότι θα γράψεις μαλακίες πρόσεχε. Μου είπε με έντονα αυστηρό τόνο.

    Ψιλοχέστηκα να πω την αλήθεια.

    Ακούγοντας την άρνησή του ο Γάκης με κοιτάζει απορημένος και ρωτάει:
    – Τοοο παλικάρι …….δεν?
    – Φιλαράκο τα πάντα στη ζωή έχουν προτεραιότητες και τώρα έχουν σειρά τα ορτύκια απαντάει ο Χρήστος φανερά εκνευρισμένος.
    – Η Ντάλια συγχύστηκε λέει ο Χαραμάδας και ξεσπάει στα γέλια.

    Τι το θελε?
    Αρχίζει κι ο Γάκης τα υπονοούμενα στο Χρήστο και ξαφνικά σηκώνονται και οι δύο όρθιοι. Άντε να μπεις τώρα ανάμεσα στα δυό παιδοβούβαλα. Το ρίσκαρε όμως ο Χαραμάδας κι αφού ηρέμησαν τα πνεύματα ο Γάκης επέστρεψε στα λαδομπούκια στη σαλάτα κι ο Χρήστος στις υπόλοιπες πανσέτες.

    Να μην τα πολυλογώ μετά από άλλη μια κρεπάλη μπυροκρεατοφαγίας αποχαιρετήσαμε τα παιδιά και δώσαμε ραντεβού για το πρωί. Προμηνυόταν μεγάλη μάχη με τα ορτύκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #435297

    Όσες φορές κι αν τους είπα ότι θα έρθει ο Σειρινάκης δεν το πιστέψανε. Νομίζω πως ακόμα δεν το έχουν πιστέψει στ’ αλήθεια.
    Παρόλα αυτά ο Γάκης ήρθε μετά από κανένα μισάωρο φανερά κουρασμένος. Αφού γίναν οι απαραίτητες συστάσεις κι αφού τους κοίταξε απ’ την κορφή μέχρι λίγο κάτω απ’ τον αφαλό (τα νύχια δεν τον ενδιαφέρουν στη δουλειά του) κάθησε μαζί μας.

    ρε φιλαρακι, δωσε μας να καταλαβουμε…..ποια ειναι η σχεση του γακη σειρινακη με τον δημητρη σειρινακη γνωστο ως (sirina) που γυριζει τις ταινιες με πολυ ‘βαθυ’ νοημα??????? εχουν καποια συγγενεια μεταξυ τους?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #435298

    ρε φιλαρακι, δωσε μας να καταλαβουμε…..ποια ειναι η σχεση του γακη σειρινακη με τον δημητρη σειρινακη γνωστο ως (sirina) που γυριζει τις ταινιες με πολυ “βαθυ” νοημα??????? εχουν καποια συγγενεια μεταξυ τους?????

    Βλέπω πως κάθε βράδυ στα μπουζούκια είσαι κι εσύ αγόρι μου. Όλα τα ξέρεις. Αν ήξερες και που έχει πουλιά θα ήσουν ο πρώτος 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,106 έως 9,120 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων