25 EURO…. ???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #42181

     

    Αγαπητε Δημητρη

    Έχεις εκατό φορές δίκαιο , Στο θέμα τις ασφάλισης ίσως μπορέσω να βοηθήσω γιατί η γυναίκα μου είναι ασφαλιστρια .

    Για το θέμα τις αύξησης των αδειών ρωτάω αφού μας έκοψαν

    Δέκα ημέρες από τον Αύγουστο γιατί δεν βρεφικέ

    κάποιος να τους

    Ζητήσει να μας τις δώσουν τον Μάρτιο

    ???? Ερώτηση κάνω σε αυτούς

    Που διαπραγματεύονται

    και θεωρητικά είναι σπουδαίοι στο είδος τους ??.

    Εάν

    θέλεις βοήθεια για την ασφάλεια τηλεφώνησε μου να τα πούμε

     

    Φιλικά

    Παναγιώτης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #42183

    ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕΣΩ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟΥ .  NAI ΕΝΤΑΞΕΙ. ΠΟΣΟΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΥΣΗ? ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΟΛΟΙ ΤΟΥ FORUM

    Η ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ? OXI

    Η ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ, ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ (Ο ΚΑΘΕΝΑΣ “ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ”) KAI PALI OXI ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΡΑΦΤΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΛΛΑ ΛΥΣΗ ΔΕ ΘΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ? NA DOSOYME TORA,KAI XEROYME KAI MPOROYME

    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ? NAI NAI NAI PANAGIOTS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #42187

    Παιδιά μην συζητάτε για πράγματα που δεν γίνονται.

    Κανένα Δασαρχείο δεν θεωρεί άδειες.

    Θα σας παραπέμψουν στον τοπικό Κυνηγητικό Σύλλογο.

    Αφού το ξέρουμε μαμότο, τα έχουν κάνει “πλακάκια” και παίζουν παιχνίδια στις πλάτες μας, γιατί βαυκαλιζόμαστε;

        

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336405

    Η γνώμη μου είναι οτι ο συνδικαλισμός στο χώρο μας είναι απαραίτητος. Το θέμα είναι το πόσο αξιόπιστος μπορεί να είναι και τι μπορούμε να κάνουμε για να το εξασφαλίσουμε.

    Πάντως δεν είναι λύση το να διαλύσουμε τα συνδικαλιστικά μας όργανα, αυτό που πρέπει να γίνει είναι να μπούμε μέσα σ’ αυτά και να τα ελέγχουμε.

    Ας περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει, γιατί μάλλον βιαστήκαμε.

    Για να απαιτηθεί ένα τέτοιο ποσόν (2 δις δραχμες) θα πρέπει να μας πείσουν για την αναγκαιότητα και τις αγνές τους προθέσεις. Μιλάμε για 25% αύξηση του κόστους, δεν είναι αστείο. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42188

    ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΑΥΡΟ.ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42191

    ΚΩΣΤΑ

    ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ,ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΑΒΟΥΛΗ ΜΑΖΑ.

    ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΑ.ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ  ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟΣΥΝΘΕΣΗΣ ………….

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #336418

    Θα σας το πω απλά, όπως ακριβώς θα το έλεγα στην παρέα μου, και στους κολλητούς μου.

    Ύστερα από τόσο καιρό άλλωστε κι εσάς παρέα μου και κολλητούς σας θεωρώ.

    Χέστηκαν για τις απόψεις μας. Μας έχουν γραμμένους στα παλαιότερα των υποδημάτων τους. Μας έχουν και μας αρμέγουν κάθε χρόνο. Παίζουν τα παιχνίδια τους στις πλάτες μας και εμείς, για να ικανοποιήσουμε το πάθος μας, τους κάνουμε τσάμπα μάγκες. Ανέφερε κάποιος φίλος την Γαλλία, μήπως θυμάται κανείς τι έγινε στην Γαλλία όταν πήγαν να περάσουν ένα νόμο ενάντια στο κυνήγι;  Εδώ αν και το ξέραμε από τον Απρίλη, κάναμε τίποτα; ΟΧΙ.

    Εμείς έχουμε την διάθεση να κατεβούμε στους δρόμους ;ΟΧΙ.

    Μας χαρατσώνουν, αν και μας κόβουν μέρες από το κυνήγι, αντιδρούμε; ΟΧΙ.

    Τι κάνουμε; Καθόμαστε μπροστά στην οθόνη του Υ/Η και περιμένουμε το θαύμα, γράφοντας, χάνοντας τον χρόνο μας, και ξέρουμε όλοι μέσα μας, ότι θα πάμε τρέχοντας να θεωρήσουμε τις άδειες μας.

    Μήπως θυμάστε καμία αντίδραση για το κόψιμο του Απρίλη; ΟΧΙ.

    Μήπως θυμάστε τι μας έλεγαν τότε που ρωτάγαμε, και ήταν αρχή ακόμα, τι θα γίνει με τους Ολυμπιακούς; Σςςςςςςς μην μιλάτε μπας και το ξεχάσουν.

    Αμ δε. Απλώς μας κοιμίσανε, όχι δηλαδή ότι ξυπνήσαμε και ποτέ. Και ποιοι το έκαναν αυτό; Μα τα συνδικαλιστικά μας όργανα, πρώτα, οπό όλους.

    Ας αφήσουμε λοιπόν τις επαναστάσεις για άλλους, εμείς ήμαστε βολεμένοι.

    Ας ασχοληθούμε με το ποιο όπλο είναι καλύτερο, τι φυσίγγια θα χρησιμοποιήσουμε, και που θα πάμε διακοπές.

    Συγνώμη για το ξέσπασμα ρε παιδιά, αλλά πείτε μου αν έχω άδικο.

    Σκασίλα μου για το πότε θα ανοίξει, σου λέει ο άλλος, εγώ θα πάω έξω, θα κυνηγήσω παράνομα και ποιος θα με πιάσει, θα ξεκινήσω αργότερα γιατί έχω δουλειά, ε και σιγά μου περισσεύουν τα 25€, κ.λ.π.

    Κοροϊδεύουμε τους οικολόγους. Αλλά αυτοί είναι ποιο οργανωμένοι.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #42263

    Πολυ σωστα Σταυρο. Δεν θα μπορουσες να εχεις περισσοτερο δικιο.

     Και αναρωτιεμαι, βασει ποιας λογικης, βλεπουμε αυξησεις καθε τοσο στην αδεια, εξτρα ενισχυσεις, επιχορηγησεις, λεφτα, λεφτα, λεφτα… Μηπως το χομπυ μας, η τρελλα μας πιο σωστα, ειναι τετοια που δικαιολογει κατι τετοιο; Μηπως αυτο που κανουμε ειναι χομπυ για πολυ μεγαλα βαλαντια;

     Η αληθεια ειναι, οτι γινονται ολα αυτα, ακριβως επειδη, το κυνηγι ειναι κατι περισσοτερο απο χομπυ. Ξερουν οτι δυσκολα θα υπαρχει αποχη απο το κυνηγι, και εχουν δεμενο το γαιδαρο τους. Και 300€ παραπανω να ζητουσαν, καποιοι θα τα εδιναν. Αυτα τα 25€ πλεον, ειναι υπερ της Συνομοσπονδιας. Πολυ ωραια. Τι θα τα κανουν; Θα μας πουνε που θα πανε τα 2,1 δις δραχμες; Θα μαθουμε τι θα ξοδευτει; Τι θα μεινει;

     Μια αλλη παραμετρος που τεινουμε να ξεχναμε ειναι οτι με την ιδια μας τη συμπεριφορα τους λεμε οτι ειμαστε ετοιμοι για ακομα μεγαλυτερα εξοδα. Τρεχουμε να δωσουμε ενα σωρο λεφτα, για οπλα που δεν χρειαζομαστε, για χιλιαδες φυσιγγιων “ειδικα” για το ταδε θηραμα, για ρουχα, παπουτσια, αυτοκινητα, σκυλια, τροφες, ειδικο εξοπλισμο… Ακομα και γω σκεφτομαι να αγορασω ενα οπλο ακομα, παρολο που ξερω πως το παλιο ειναι μια χαρα. Εχουμε γινει υπερκαταναλωτικοι. Αγοραζουμε χωρις λογο, και αυτο δινει ακομα ενα κινητρο σε οσους ξερουν την αγοραστικη μας δυναμη, ωστε να μας παρουν μερικα ακομα.

     25€ ειναι ενα ποσο που κανενας δεν σκεφτεται οτι το δινουμε πολλαπλασιο αγοραζοντας φυσιγγια εξελιγμενα, η ρουχα, η τσοκ… ομως οταν ειναι να τα δωσουμε στην αδεια, το σκεφτομαστε παρα πολυ.

     Δεν ξερω τι μπορουμε να κανουμε για τα 25€ της αδειας. Ξερω ομως οτι αν σταματησουμε να αγοραζουμε χωρις να χρειαζομαστε ουσιαστικα, τοτε θα εχουμε δωσει ενα σαφες μυνημα σε καποιους οτι εξαρτωνται απο μας και οχι το αντιθετο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    ΙΑΚ στις #42272

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ

    ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΒΡΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ .ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ , ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΜΑΧΟΜΕΝΟΥΣ ΗΘΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ?

    ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΠΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΠΑΡΟΝ ? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ 100 ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΡΤΕΜΙΣ 1700 ΜΕΛΗ .

    ΔΙΟΤΙ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ Η ΟΛΗ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΑΝ ΚΥΝΗΓΟΙ ΔΗΛΩΝΕΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΤΑ 1700 ΜΕΛΗ ΜΟΝΟ 50 ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΘΡΩΝΟΥΝ Η ΑΝΤΑΛΑΣΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ

    ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.? ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΒΑΡΕΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΚΩΣΤΑ (ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ

    ΕΓΩ ΔΗΛΩΝΩ ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΠΑΡΟΤΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ 

    ΦΙΛΙΚΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42274

    Φίλε ΙΑΚ και με 100 άτομα φτιάχνεις σύλλογο.Αν 50 άτομα από κάθε τωρινό σύλλογο έφτιαχναν ένα δικό τους, θα ανατρέπονταν τα πάντα.Βέβαια ας είμαστε ρεαλιστές,είναι τρομερά δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο.Αλλά και δύο σύλλογοι να γινόντουσαν σε όλη την Ελλάδα,με διαρκή παρουσία στα κοινά,στα ΜΜΕ και στο Ιnternet (Βλέπε e-artemis) έφτανε για να χαλάσει το μαγαζάκι της ΚΣΕ.Ένας αντιπολιτευτικός αντίλογος σε επίπεδο συλλόγων θα προσέλκυε πολλούς κυνηγούς.

    Όσο για την απαισιοδοξία που διαβλέπω σε πολλούς για τον εκφυλισμό και το βόλεμα των ανθρώπων που θα επανδρώσουν τους συλλόγους αυτούς, σας διαβεβαιώ ότι ένα απόλυτα Δημοκρατικό καταστατικό θα μπλοκάρει τέτοιες καταστάσεις.Για διαβάστε τα καταστατικά των σημερινών συλλόγων και θα καταλάβετε γιατί λειτουργούν τόσο αντιδημοκρατικά και μόνο σε επίπεδο κλίκας…

    Τέλος πάντων.Οι δουλειές μου και το μοναχικό του χαρακτήρα μου,δεν μου επιτρέπουν να ασχοληθώ με ένα τέτοιο εγχείρημα.Τόσους μήνες όμως που είμαι στο forum, διαπίστωσα ότι εδώ βρίσκονται πολύ αξιόλογοι και ικανοί άνθρωποι που πίστεψα ότι θα είχαν την ‘τρέλλα’ να επιχειρήσουν κάτι,(και ακόμη το πιστεύω) .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #42297

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΣΕ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΒΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

    ΚΑΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ.

    ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ FORUM ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΕΝΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΑΡΧΙΚΑ? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ JIMPAP ΚΑΙ PDIMAK ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ.  ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ. 

    ΚΑΤΟΠΙΝ,ΜΟΛΙΣ ΕΚΔΟΘΕΙ Η ΝΕΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΑΣΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΑΔΕΙΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΙΣΩΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ.

    ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΚΥΝ.ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΑΤΤΙΚΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΔΡΥΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ ΥΠ.ΑΓΡ.ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΕ ΘΑ ΜΑΣ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42377

    Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν οτι θα υπάρξει κάποια επιβάρυνση στό κόστος της άδειας.

    Δεν ξέρουμε ακόμα το ποσόν αλλά θα είναι τα 10 ευρώ για την θηροφυλακή, 5 ευρώ υπέρ του δημοσίου και κάποια λίγα ευρώ ακόμα για την συνομοσπονδία που θα αφορούν κυρίως το πρόγραμμα που λειτούργισε για πρώτη φορά την περασμενη χρονια για την παρακολούθηση και καταγραφή των αποδημιτικών.

    Αυτό που μου κακοφαίνεται είναι η τακτική της ΚΣΕ που δεν ενημερώνει τους κυνηγούς μέσω των περιοδικών είτε με ανακοίνωση όπως αυτή για την αναβολή της έναρξης.

    Ακόμα και Ομοσπονδίες δεν γνωρίζουν ακριβώς τι θα γίνει, απλά από συζητήσεις γνωρίζουν στο περίπου.

    Σας μεταφέρω οτι όλοι όσοι ασχολούνται ενεργά με το κυνήγι είναι δυσαρεστημένοι με την  ηγεσία της ΚΣΕ για την μυστικοπάθια που δείχνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #42400

    Καλησπέρα . με ενδιαφέρει και εμένα να την κάνουμε την άδεια στο δασαρχείο .

    Αν μπορεί κάποιος να μου πει  τι ακριβός ασφάλεια χρειαζόμαστε για να βγάλουμε την άδεια . έχω τον θειο μου που είναι ασφαλιστής και μπορεί να πάρουμε κάποια καλή τιμή  .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #42423

     MMA GIATI OLOS AUTOS O MYSTIKISMOS APO THN KSE KALE PEDIA?FOVOUNTE NA POUN TA PRAGMATA OPWS PREPI MALLON.GIATI TO RIXNOUN TELEYTAIA STIGMI K OPOION PAREI O XAROS,AFOU OLOI THA TA SKASOUME FETOS PALI K SE PERIODO DIAKOPWN PIOS KATHETAI NA ASXOLITHEI ME AYTA K ETSI PERNANE PANTA TO DIKO TOUS.

      FETOS OMWS THA KOITAKSW ME TI TROPO NA MHN TOUS TA SKASW ETSI APLA ALLA THA RIKSW K EMAIL DIAMARTYRIAS PANTOU APO KSE EWS SYLLOGOUS(KOIMOUNTE STON UPNO TOU XRIMATOS)K  EIMAI SYMFWNOS KAI EGW,AN SYLLOGIKA MPOROUME NA VGALOUME TIN ADEIA  STO DASARXEIO.

    MIA ERWTHSH:OK DEN MPOROUME NA IDRISOUME  DIKO MAS SYLLOGO STHN ATTIKI LOGW TOU GNWSTOU PROVLIMATOS ME ADEIA LITOURGIAS TOU ALLA AUTO DEN SHMAINEI PWS DEN MPOROUME NA IDRISOUME SYLLOGO SE ALLO NOMO ESTW K KONTA STHN ATTIKH.GIATI DEN GINETAI NA EXOUME TIN IDRISI ENOS SYLLOGOU DIKOU MAS SE ALLO NOMO?TI PROVLIMA THA YPARXEI?(AN RWTAW PRAGMATA AKATALAVISTIKA PARAKALW SYGXWRESTE ME,ENAS APLOS KYNHGOS EIMAI POU VARETHIKE NA TON VLEPOUN MONO SAN XPHMA)

    BERETTA425 VANGELIS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #42430

     

    Αγαπητέ

    Leovar

    Σχετικά με το θέμα της ασφάλειας το θέμα είναι λυμένο θα έχουμε την ίδια

    ασφάλιση και ίσως και με καλύτερους όρους εάν είμαστε περισσότεροι από 50 σε πολύ έγκυρη και αναγνωρισμένη ασφαλιστικοί εταιρία . Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να βρούμε τρόπο να οργανωθούμε για να παμε στο Δασαρχείο και το επόμενο που πρέπει να γίνει είναι να ερωτηθεί κάποιος για την νομική υπόσταση του θέματος ,και αυτό για μην έχουμε πρόβλημα με τον ΚΣΕ η κάποιους άλλους???

     

    Φιλικά

    Παναγιώτης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων