25 EURO…. ???

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 61 έως 73 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42565


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 21 Ιούλιος 2004


    έχω να επισημάνω και τα εξής:

    1. ΝΑΙ, να συμμετέχουμε, αν μπορούμε μέσα από τις οργανώσεις μας. Είναι το μόνο μέσο πίεσης πρός τα πάνω ( οτιδήποτε είναι αυτό, ΚΣΕ… ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, και γιατί ΟΧΙ Ευρωπαική Ενωση μέσω της ΚΣΕ φυσικά). Αφού συμμετέχουμε μπορούμε και να ελέγχουμε.DEN ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ,ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΕΙΣ

    2. ΟΧΙ, στο να πάμε μόνοι μας να βγάλουμε άδειες στο ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ. Πρίν από 25-30 χρόνια έγινε αγώνας για το αντίθετο

    ΑΓΩΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ…ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΟΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΤΟ 1990 Η 1991 ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΘΩΣ ΣΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΘΗΡΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΑΡΚΕΤΑ……ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ 

    3. ΝΑΙ, στην τακτικότερη ενημέρωση από τα συλλογικά μας όργανα από Κ.Σ, Περιφεριακούς και ΚΣΕ. Ας ενημερώνουν πιό άμεσα τις ιστοσελίδες τους

    ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?

    4. ΟΧΙ, στις οικονομικές ατασθαλίες, όπου αυτές γίνονται. Αν γίνεται κάτι θα πρέπει άμεσα να κοινοποιείται και να καταδικάζονται οι υπεύθηνοι.

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΣ…….ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΤΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΦΩΣ.


    [/indent]ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΑΠΛΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΗΠΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ.ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥΣ,ΣΑΣ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΣΕ 4 Η 5 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ,,,,,ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΚΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΑΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ……ΠΟΤΕ????? ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ????ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ………ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ?????? 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #42577

    Χαίρετε και πάλι, (με βάλατε στο λούκι των μηνυμάτων και μένα…)

    Καταρχήν σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

    Απαντώντας στους συναδέλφους που τοποθετήθηκαν θα ήθελα να αναφέρω τα εξής:

    Ναί με ιδανικές συνθήκες θα ήταν καλύτερα η ΚΣΕ να καλούσε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς για να συζητήσουν και να αποφασίσουν από κοινού αν πρέπει να γίνει αύξηση και πόση.  Ομως, αφενός δεν ζούμε σε έναν ιδανικό κόσμο και αφετέρου οι διοικήσεις εκλέγονται για να διοικούν και να λαμβάνουν αποφάσεις ενίοτε τολμηρές ή δυσάρεστες.

    Συμφωνούμε όλοι απόλυτα ότι το κράτος είναι αυτό που από το νόμο είναι επωμισμένο με την ευθύνη της προστασίας των θηραμάτων, των βιοτόπων, τη θηροφύλαξη κλπ.  Για το λόγο αυτό άλλωστε υπάρχει και το Ταμείο Θήρας.  Ομως στην πράξη, εδώ και δεκαετίες αποδεικνύεται ότι δεν γίνεται τίποτα (εκτός από μερικές χρεωκοπημένες και αποτυχημένες ρεζέρβες).  Δυστυχώς για τα χρήματα του ταμείου Θήρας (τα δικά μας δηλαδή) δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να πιέζουμε (ασκόπως) τις αρμόδιες κρατικές υπηρεσίες να τα διαθέσουν όπως επιτάσσει ο νόμος. Οι αρμόδιες υπηρεσίες του ΥπΓεωργίας από τη μια πλευρά δεν κάνουν τίποτα από τα καθήκοντά τους επέναντι στο κυνήγι και τους κυνηγούς, από την άλλη πλευρά υπονομεύουν απροκάλυπτα το έργο των ΚΟ στηριζόμενοι στο γράμμα του νόμου ή συνήθως σε δικές τους αυθαίρετες ερμηνίες. Με το σκεπτικό αυτό οδηγούμαστε στην καταστροφή αν δεν πάρουν τα πράγματα στα χέρια τους οι ΚΟ μας. 

    Φίλε Δημήτρη, δεν συμφωνείς ότι είναι καλύτερα να προετοιμαστεί η ΚΣΕ με έγκυρες μελέτες σε συνεργασία με Πανεπιστήμια, παρά να περιμένει να παρουσιάσουν τυχόν δικές τους μελέτες πρώτοι οι αντικυνηγοί?  Τουλάχιστον θα έχουμε το συγκριτικό πλεονέκτημα σε περίπτωση που εμφανίσουν και αυτοί κάτι.  Για την ερώτησή σου, πώς από ακροατές αποφάσεων θα γίνουμε λήπτες αποφάσεων, η απάντηση είναι απλή (και δύσκολη): Επιδιώκουμε να είμαστε πολύ κοντά στον κυνηγετικό μας σύλλογο, να ελέγχουμε τα πεπραγμένα και κάποια στιγμή να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε μια θέση στο ΔΣ.  Εκεί θα δούμε τις δυσκολίες και τα προβλήματα που υπάρχουν και θα προσπαθήσουμε να βάλουμε και εμείς ένα λιθαράκι στην υπόθεση του Κυνηγίου.  Βάζοντας νέο αίμα και ιδέες στους συλλόγους μας θα ανατραπεί το άσχημο κατεστημένο που υπάρχει σε κάποιους από αυτούς.  Για την ερώτησή σου, φίλε Δημήτρη, πώς θα ενημερώνονται όσοι δεν έχουν Internet, η απάντηση είναι εύκολη: μέσα από τα περιοδικά, τα ένθετα των εφημερίδων αλλά και από τις παρέες τους.

    Στον φίλο Leovar θα ήθελα να πώ τα εξής: Αν γίνεται τραπέζι φίλε και μάλιστα με δικά μας έξοδα και δεν μας καλούν τότε νομιμοποιούμαστε να πάμε ακάλεστοι.  Οι ημερομηνίες των ΓΣ είναι εκ των προτέρων καθορισμένες ανά σύλλογο (π.χ πρώτη Κυριακή του Απρίλη και αν δεν υπάρξει απαρτία ή συμπέσει Πάσχα η αμέσως επόμενη Κυριακή).  Αρα παρά το ότι δεν μας καλούν θα πρέπει να επιμείνουμε και να πάμε ακάλεστοι!!  Το επεσήμανα αυτό σε επιστολή μου προς την ΚΣΕ ότι δεν είναι και φοβερό το κόστος για μια προσωπική επιστολή σε κάθε μέλος όπου μάλιστα θα αναφέρονται και τα θέματα της συνέλευσης ώστε να υπάρχει χρόνος προετοιμασίας για όσους θέλουν να ελέγξουν τα πεπραγμένα.

    Για το θέμα της τυχόν κακοδιαχείρισης κλπ από όσο γνωρίζω έχουν υπάρξει στο παρελθόν καταδίκες, ακόμα και σύλλογοι διαλύονται.  Ομως αυτά δεν είναι φρόνιμο να τα βγάζουμε προς τα έξω.  Ως προς το θέμα της καταγγελίας, θεωρώ ότι είναι καθήκον μας να καταγγέλουμε όταν βλέπουμε κάτι στραβό.  Αν κλέβουν το αμάξι του γείτονά σου δεν θα καλέσεις την αστυνομία?  Με τον ίδιο τρόπο όταν σε κάποιο σημείο διαπιστώσουμε ατασθαλίες οποιασδήποτε μορφής, συστηματική λαθροθηρία κλπ είμαστε υποχρεωμένοι να προβαίνουμε σε επίσημη και συγκεκριμένη καταγγελία (έστω και ανώνυμη αν οι τοπικές συνθήκες το απαιτούν).

    Κάπου αλλού διάβασα: γιατί δεν πιέζουν οι ΚΟ να ψηφιστεί ένας νέος νόμος περί θήρας και να λυθεί οριστικά το πρόβλημα με τις ετήσιες ρυθμιστικές και τους υπηρεσιακούς.  Αυτό παιδιά είναι δίκοπο μαχαίρι.  Ακόμα και αν συνταχθεί ένα τέτοιο σχέδιο νόμου, είναι σχεδόν βέβαιο ότι περνώνας από τη βουλή θα αλλοιωθεί τόσο που ίσως τελικά να φτάσουμε σε χειρότερο σημείο από το σημερινό.  Οι περισσότεροι βουλευτές δεν έχουν και τα καλύτερα φιλοκυνηγετικα αισθήματα.

    Κάποιος πρότεινε να βγάζουμε άδεια στο χωριό μας αν ο δικός μας κυνηγετικός σύλλογος δεν μας ικανοποιεί.  Προσωπικά συμφωνώ, αν έχουμε τέτοια δυνατότητα ας επιλέξουμε να ενισχύσουμε τον κυνηγετικό εκείνο σύλλογο που διαχειρίζεται καλύτερα τα χρήματά μας.

    Τελειώνοντας θα ήθελα να εκφράσω την ικανοποίησή μου για το επίπεδο της συζήτησης που συντελείται σε αυτά τα forum, αλλά παράλληλα να δηλώσω αδυναμία να τα παρακολουθώ συνεχώς για λόγους ασφυκτικής πίεσης χρόνου.

    φιλικά
    Νίκος Παπαϊωάννου
    http://www.hunter.gr

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42587

    NIKO

    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΟΥ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΚΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΣ.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ………..ΜΕΤΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ …ΚΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΤΑΘΗΚΑ ΤΥΧΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ,,,,,,,ΑΤΥΧΙΑ!!!!.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΤΟΝΙΣΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΟΥ….

    ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΛΕΣ .ΟΜΩΣ ΠΟΙΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ  ΑΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ 2 ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ? 

    ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ?ΘΑ ΤΣΟΝΤΑΡΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ  ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ?????ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟ Υ.Γ,ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΣΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΘΕΛΕΙ.ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΤΑΞΕΩΝ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΒΑΣΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΓΕΝΙΑ ΣΕ ΓΕΝΙΑ.ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΜΜΕΣΑ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΤΑ ΧΑΜΗΛΩΤΕΡΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΟΤΑΝ  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΜΗΝΙΑΙΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 600Ε????ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΥΓΕΙΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΒΑΣΕΙΣ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ???ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336473


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 21 Ιούλιος 2004


    ΤΑ ΕΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΤΑΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΟ “ΣΦΑΞΕ ΜΕ ΑΓΑ ΜΟΥ Ν’ΑΓΙΑΣΩ”

    Που βλέπεις ευχολόγια βρε Λεονάρδε, και που κωλάει τώρα το ρητό ?? 

    ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΑΝΤΩΝΗ?

    Αντίδραση σε τί, στην περικοπή των 10 ημερών για φέτος στην οποία περικοπή δεν έχει καμμιά σχέση η ΚΣΕ, ή στα +25 ή 30 ευρώ που αν πάνε εκεί που είναι να πάνε , εγω συμφωνω

    Στο πρώτο έχω διαφωνήσει, ΟΧΙ πρός την ΚΣΕ άλλα για το σκεπτικό του Υπουργείου Δημόσιας Τάξης. Δεν βρίσκω όμως τρόπο να ανιδράσουμε έτσι όπως έχει τεθεί


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42589

    Παιδιά οι διαφωνείες μας μπορούν και πρέπει να εκφράζονται ηπιότερα. Έχουμε ξαναπεί οτι ανταλαγή μηνυμάτων επειδή πολλές φορές δεν μας δίνει την δυνατότητα να κατανοήσουμε το πνεύμα του άλλου, υπάρχει ο κίνδυνος των παρεξηγήσεων. Μην ξεχνάτε οτι δεν γνωριζόμαστε όλοι από κοντά.

    Και επιμένω οτι δεν είναι υποχρεωτικό να ασπάζεται ο καθένας τις απόψεις μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42590


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 21 Ιούλιος 2004


    DEN ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ,ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΚΕΙΣ

    Εχω αναφέρει ότι έχουν να με καλέσουν 20 χρόνια. Δεν είπα τίποτα άλλο. Λάθος τους και λάθος μου ίσως που δεν επέμενα να πάω απρόσκλητος. Αλλά αν κάθε 2 χρόνια είσαι σε άλλο μέρος λόγω δουλειάς τότε το τελευταίο που σκέφτεσαι είναι η συνέλευση του Κ.Σ και μάλιστα τον Απρίλιο ( συμφωνείς συνάδελφε Λεονάρδε) δεν προλαβαίνω να κατουρήσω

    ΑΓΩΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ…ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥΣ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΟΤΑΝ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΤΟ 1990 Η 1991 ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΘΩΣ ΣΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΘΗΡΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΑΡΚΕΤΑ……ΛΟΓΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ 

    Δεν μιλάω για 90-91 αλλά πρίν το 1981, που ο κόσμος τότε ήθελα να λύνει τα προβλήματά του μέσα από διαδικασίες εκλογών, εκπροσώπησης κτλ. Τώρα όπως λέει και ο φίλος ΣΤΑΥΡΟΣ Black Pilum, οι πιό πολύ είμαστε χορτασμένοιΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?

    Σωστά απάντησε ο Νίκος. Ας τα ανακοινώνουν στα ένθετα των εφημερίδων και στα περιοδικά. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το internet από το 1990 ( εντολές με το χέρι και συστήματα unix , όσοι θυμούνται ) γιατί πιστεύω ότι είναι το πιό δημοκρατικό μέσο επικοινωνίας 

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΣ…….ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΤΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΦΩΣ.

    Παντού και σε όλα τα επίπεδα που θα γίνουν ατασθαλίες, θα γίνονται έτσι. Αλλοίμονο αν γίνονταν φανερά. Δουλειά των συνελεύσεων είναι και ο οικονομικός έλεγχος. Δύσκολο μεν αλλά έργο δε


    ΚΑΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΑΠΛΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΛΗΠΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ.ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ ΝΑ ΖΗΤΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥΣ,ΣΑΣ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑ ΣΕ 4 Η 5 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ,,,,,ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΚΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΑΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΑΡΤΙΑΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ……ΠΟΤΕ????? ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ????ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ………ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ?????? 

    Είναι ένα πρόβλημα αυτό με τις ΓΣ. Ας πάμε απρόσκλητοι. Καλή ιδέα. Το ότι πάντως δεν έχουν απαρτία πουθενά οι ΚΣ δείχνει τελικά ότι το πρόβλημα της συμμετοχής είναι ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ.

    Αν υπάρξει συμμετοχή θα υπάρξει και έλεγχος. Αν υπάρχει ελεγχος υπάρχει και η αντίδραση που λέγαμε. Τότε ίσως να μην “γίνουν όλα αυτά για μας , αλλά χωρίς εμας”


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42592

    KAI ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΕΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

    1,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

    2.ΖΗΤΩ ΑΠΛΑ  ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

    3.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΠΟΧΗ ,ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ 

    4 ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΙΝ  ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42594


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 21 Ιούλιος 2004


    1,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΑ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ

    Αυτό είναι ένα πρόβλημα. Αλλα δεν τους ελέγχει κανείς. Εγω τουλάχιστον το λέω δεν έχω πάει ποτέ, για τους λόγους που ανέφερα. Αφού είμαστε στον ίδιο ΚΣ αφού ο ΚΣ της Αγ.Παρασκευής διαλύθηκε, να πάμε στη επόμενη ΓΣ μαζί και να σε προτείνω για ΔΣ.

    2.ΖΗΤΩ ΑΠΛΑ  ΣΩΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

    Αυτό είναι το ζητούμενο. Μεγάλη κουβέντα η ενημέρωση και η δημοκρατία. Οταν ενημερώνεις στη ώρα που πρέπει είσαι αυτομάτος και δημοκρατικός. Και α΄ν εφαρμόζεις δημοκρατικές διαδικασίες, μιά από αυτές είναι η ενημέρωση

    3.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΠΟΧΗ ,ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ 

    Μέσα από το 1ο θέμα μπορεί να επιτευχθεί

    4 ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΙΝ  ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 

     Για ποιές εκλογές μιλάς, των ΚΣ συλλόγων οι τις ΕΘΝΙΚΕΣ. Αν μιλάς για τις πρώτες δεν έχω ιδέα, αλλά αν μιλάς για τις δεύτερες …άστα… . Σηκώνει πολύ κουβέντα που ίσως θέλει ένα ολόκληρο θέμα στην ενότητα “Κυνήγι και Πολιτική” που σκόπιμα την αποφεύγω


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #336474

    ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

    …αν τα πράγματα είναι έτσι τότε ναι να τα δώσουμε 

    ΣΟΥ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΚΑΝΕΙΣ?

    …να συμμετέχουμε, αν μπορούμε μέσα από τις οργανώσεις μας. Είναι το μόνο μέσο πίεσης πρός τα πάνω

    ΠΩΣ – ΠΟΤΕ – ΠΟΥ?

    …ΝΑΙ, στην τακτικότερη ενημέρωση από τα συλλογικά μας όργανα από Κ.Σ, Περιφεριακούς και ΚΣΕ. Ας ενημερώνουν πιό άμεσα τις ιστοσελίδες τους

    ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ  ΑΝΤΩΝΗ ΜΟΥ,

    …Αν γίνεται κάτι θα πρέπει άμεσα να κοινοποιείται και να καταδικάζονται οι υπεύθηνοι.

    ΑΣΚΕΙΤΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΝΤΩΝΗ?

    ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΡΑΠΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ ΤΟΤΕ ΤΟ “ΣΦΑΞΕ ΜΕ ΑΓΑ ΜΟΥ Ν’ΑΓΙΑΣΩ”  ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ.

    Αντίδραση σε τί…

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ, ΚΑΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ, ΚΑΚΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΦΕΛΕΣ.

    ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΕΝΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ, ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ. ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΤΕ, ΚΑΝΕΝΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ Η ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΣΟΔΩΝ – ΕΞΟΔΩΝ ΠΟΥΘΕΝΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΞΕΛΕΓΚΤΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ?  ΑΝ Η ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ SITES ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΡΤΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΝΕΡΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ , ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ. ΚΙ ΕΔΩ ΑΝΤΙΔΡΩ.

    ΑΝΤΙΔΡΩ ΣΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΟΥ LOOSER. ΔΗΛΑΔΗ ΧΑΣΑΜΕ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 30,00Ε ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΜΑΣ ΕΚΟΨΕ Ο ΑΡΕΙΟΣ ΠΑΓΟΣ ΣΤΙΣ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ, ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΘΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΘΟΣ ΤΩΝ ΔΑΝΑΙΔΩΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΑ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΡΥΜΟΙ – ΠΕΡΙΟΧΕΣ NATURA ΠΡΟΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΦΤΑΙΝΕ κλπ κλπ

    ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝΤΙΔΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΛΛΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ.

    ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ Η ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ “ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ”. 

    Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΝΑΚΟΛΟΥΘΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ  ΩΣ ΤΗ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ. ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ? ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

    ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ?

    ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ kostask.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42608

    Φίλε Λεονάρδε, από την στιγμή που δεν έχω εμπειρία  ενεργής συμμετοχής σε σύλλογο δεν απορίπτω τίποτα.

    Δεν ξέρω καν τις δυσκολίες που αντιμετοπίζουν όσοι ασχολούνται με αυτά, αλλά σε διαβεβαιώ οτι υπάρχουν άτομα που ξοδεύουν τον πολύτιμο χρόνο τους αφιλοκερδώς. Προτού καταδικάσω θα φροντίσω να δω τα πράγματα από μέσα.

    Επιμένω ότι έχουμε όλοι μεγάλο μερίδιο ευθύνης για όλα όσα καταμαρτυρούμε στις κυνηγετικές οργανώσεις. Θεωρούμε υποχρέωση του κάθε εκλεγμένου μέλους τον αγώνα για την όποια διεκδίκιση, την ώρα που εμείς τους κατηγορούμε καθισμένοι στην αναπαυτική πολυθρόνα μας.


    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #336475

    ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ  ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠ’ΟΨΗ ΣΟΥ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.

    ΑΦΟΡΟΥΝ ΟΜΩΣ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ?

    ΠΟΣΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ?

    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ. ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΚΑΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΕΠΑΙΝΟ?

    ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΕΣ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΕ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Η ΑΥΤΟΙ ΑΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΟΥΣΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΜΟΥ? ΟΛΟΙ ΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ.

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΧΟΣ Η ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ. ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΜΕ. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ “ΠΑΡΟΥΝ” ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΜΩΣ?

    ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗ ΒΕΛΤΙΣΤΗ ΛΥΣΗ.  ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ. 

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42609

    Συνάδελφοι κάτι άσχετο ή πολύ σχετικό : μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για το αν οι συνδικαλιστές μας στην ΚΣΕ, στις ομοσπονδίες ή και στους συλλόγους, αμείβονται και αν ναι πόσο κατά κατηγορία;

    Δηλώνω ρητά,προς αποφυγή κάθε παρεξήγησης, ότι η ερώτησή μου δεν είναι προβοκατόρικη για να εγείρω θέμα. Απλά θέλω να μάθω τι δέλεαρ τους κρατάει κολημένους με μανία στις καρέκλες τους: Είναι ρομαντικοί και ιδεαλιστές ,φιλόδοξοι ή απλά καλά αμειβόμενοι και το βλέπουν σαν δουλειά.(Το τελευταίο δεν είναι κατ΄ ανάγκη και κακό,ούτε και τα υπόλοιπα αν κάνουν καλά την δουλειά τους,όπως όλοι μας προσπαθούμε άλλωστε).

    Και να μην ξεχνάμε ότι όπως και όλοι οι συνδικαλιστές και αυτοί κρίνονται εκ του αποτελέσματος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336478


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 21 Ιούλιος 2004


    …αν τα πράγματα είναι έτσι τότε ναι να τα δώσουμε 

    ΣΟΥ ΤΟ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΚΑΝΕΙΣ?

    Φίλε μου Λεονάρδε, θα κριθούν από το αποτέλεσμα. Και για μένα αποτέλεσμα είναι και αυτή έτσι όπως είναι “Ομοσπονδιακή Θυροφυλακή”

    …Αν γίνεται κάτι θα πρέπει άμεσα να κοινοποιείται και να καταδικάζονται οι υπεύθηνοι.

    ΑΣΚΕΙΤΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΝΤΩΝΗ?

    Εμένα ρωτάς, που δεν έχω παει σε ΓΣ ??

    ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΡΑΠΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ ΤΟΤΕ ΤΟ “ΣΦΑΞΕ ΜΕ ΑΓΑ ΜΟΥ Ν’ΑΓΙΑΣΩ”  ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ.

    Απόψεις εξέφρασα και όχι ευχολόγιο. Και για ποιόν να κάνω ευχολόγιο. Αρα το ρητό είναι άτοπο, τουλάχιστον σε αυτά που ανέφερα εγώ και που έχουν σχέση με αυτά που ανέφερε ο Νίκος

    Αντίδραση σε τί…

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ, ΚΑΚΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ, ΚΑΚΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΦΕΛΕΣ.

    Αφού ασχολείσαι άρα κάτι θα ξέρεις Λεονάρδε. Εγω τόνισα ότι δεν έχω ιδέα, και για να ακριβολογούμε σε αυτά που γράφουμε η συνέχεια του παραπάνω που γράφεις έχει ως εξής:

    “Αντίδραση σε τί, στην περικοπή των 10 ημερών για φέτος στην οποία περικοπή δεν έχει καμμιά σχέση η ΚΣΕ, ή στα +25 ή 30 ευρώ που αν πάνε εκεί που είναι να πάνε , εγω συμφωνω”

    Την γνώμη μου την έχω εκφράσει και είναι σε 2 σκέλη:

    α) αφορά το θέμα μας για τα 25 ευρώ. ΝΑΙ αν πάνε για εκεί που προορίζονται, και

    β) αφορά την καθυστέρηση της έναρξης κατά 10 μέρες που εξελίσεται στη ενότητα “περι ανέμων και υδάτων” και στο θέμα “έναρξη κυνηγίου”,  που την ευθήνη για αυτή την καθυστέρηση φέρει μόνο το υπουργείο Δημόσιας Τάξης για.. για  για.. τους υπεβολικούς λόγους που αναφέραμε και η ΚΣΕ έκανε ότι έπρεπε να κάνει

    Σε αυτά τα 2 σημεία έχω τοποθετηθεί σαφέστατα. Επίσης τοποθετήθηκα ότι κατά την γνώμη μου δεν οφελεί σε τίποτα η ίδρυση αλλου συλλόγου και συνέπεια αυτού θεωρώ άσκοπη την έκδοση των αδειών μας μέσω των Δασαρχείων απευθείας.

    ( τα οποία δασαρχεία αν το πάρουμε και αλλιώς: α)ούτε ποτέ κατάφεραν να σβήσουν μιά φωτιά,.. με τι γνώσεις να το κάνουν ???

    β) ποτέ δεν είχαν το έλεγχο των όπλων. Τυπικά τα είχα όταν στη χώρα μας γινόταν αλλαλούμ και το κυριότερο

    γ) οι άνθρωποι δεν έχουν ιδέα από κυνήγι.Τρανό παράδειγμα το ταμείο Θύρας που ουσιαστικά έχει “λύκους” να φυλάει τα πρόβατα. Εχω μιλήσει με Δασαρχες και από τη μιά είναι φανατικοί “αντικυνηγοί” και από την άλλη έχουν υπογράψει αποχαρακτηρισμό δασικής έκτασης για έκδοση αδείας περίφραξης σε ρέμα”)

    Για όλα τα άλλα δεν έχω ασχοληθεί, και λόγω χρόνου ούτε πρόκειται να ασχοληθώ. Θεωρώ ότι η ΚΣΕ κάνει κάποιο έργο κατά την δική μου άποψη και ότι θα κάνει περισσότερο στο μέλλον.

    Αν πάλι βρεθούν άτομα τα οποία μπορούν να ασχοληθούν και να μας εκπροσωπήσουν σε ένα ΔΣ, ευχαρίστως να συμμετάσχω και να ψηφίσω υπέρ αυτών, αρκεί βέβαια να περάσουν από το τεστ ψυχολογίας που θα τους βάλω για το κυνήγι


    [/indent]

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 61 έως 73 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων