25 EURO…. ???

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #42433

    ’μα είναι να την κάνουμε έτσι την δουλεία καλύτερα να γράψουμε ποσά άτομα θα είμαστε .

     Να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #42435

    ΦΙΛΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,

    ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΡΗΣΕΙΣ ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΑΔΕΙΕΣ.

    ΑΦΟΥ ΛΥΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

    ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ Η ΚΥΝ.ΣΥΛΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΦΟΥ ΑΝΑΝΕΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΔΑΣΟΝΟΜΕΙΟ.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42515

      Καλή η ιδέα του babis να δηλώσουμε ποιοί θα συμμετέχουμε,ώστε να ξέρουμε πόσοι θα είμαστε, κυρίως για το θέμα της ασφάλισης.Φυσικά και εγώ μέσα είμαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336465

    [font=” Verdana”]Αγαπητοί φίλοι , δεν συμφωνώ μαζί σας.[/font]

    [font=” Verdana”]Δεν επικροτώ σε καμία περίπτωση την τακτική της ΚΣΕ και τον τρόπο λειτουργίας κάποιων συλλόγων. Κατά καιρούς έχω εκφράσει τα παράπονα μου για την αντιμετώπιση των κυνηγών από τα συνδικαλιστικά τους όργανα. [/font]

    [font=” Verdana”]Η λύση δεν είναι να διαλύσουμε τις οργανώσεις μας. Σκεφτείτε αν τώρα δυσκολευόμαστε στην διεκδίκηση των αυτονόητων, τι θα γίνουμε χωρίς εκπροσώπηση.[/font]

    [font=” Verdana”]Για όσα συμβαίνουν φταίει το γεγονός οτι αν και είμαστε 250.000 άνθρωποι, ελάχιστοι ασχολούνται ενεργά. Οι περισσότεροι από εμας δεν πάμε στον σύλλογο ούτε για την θεώρηση της άδειας.[/font]

    [font=” Verdana”]Αντί να ψάχνουμε Δασαρχεία, γιατί δεν κάνουμε μια προσπάθεια για ενεργή συμμετοχή? Ο καθένας μας μπορεί να προσφέρει περισσότερα οταν ασκεί έλεγχο από μέσα.[/font]

    [font=” Verdana”]Το να θεωρήσουμε τις άδειες στο δασαρχείο είναι εύκολο, το μετά είναι δύσκολο.[/font]

    [font=” Verdana”]Αντί αυτού προτείνω και πάλι, να μαζευτούμε όσοι μπορούμε από το φόρουμ και να κάνουμε μια επίσκεψη στον πρόεδρο της Δ’ Ομοσπονδίας (Στερεάς Ελλάδος).[/font]

    Ο Η. Γιάνναρος, πρόεδρος του Α’ Κυνηγ. Συλλόγου Πειραιά προθυμοποιήθηκε να μας φέρει σε επαφή, ώστε να εκθέσουμε τα προβλήματα μας και να πάρουμε κάποιες απαντήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #336466

    FILE KOSTASK,SUMFWNW OTI DEN EINAI I KALYTERH LYSH NA DIALYSOUME TIS ORGANWSEIS MAS ALLA OPWS KSEREIS KALA OTAN PAS SE ENAN SYLLOGO K ARXIZEIS NA ENDIANFERESE GIA TA KOINA ARXIZOUN KAI SE KOITAZOUN PERIERGA.PISTEYW OTI DEN EINAI PRWSOPIKI MONO APOPSI AYTO ALLA K ALLI SYNADELFI TO EXOUN ANTIMETWPISEI KAI PEI SE AYTO TO FOROUM.ARA TI NA THN KANW THN KSE KAI TOUS SYLLOGOUS OTAN I IDIOI DEN ENDIAFERONTE GIA EMAS.MYSTIKISMOS SE OLA.

    TOULAXISTON AN MIA FORA DOUN TON KOSMO TOUS NA KSESIKONETE KAI NA PIGENEI STA DASARXEIA GIA TIS ADEIES KSERIS POLY KALA TI PLIGMA EINAI GIA AYTOUS.VARETHIKA TOSA XRONIA NA DINW TA LEFTA MOU SE AUTOUS POU ELAXISTOI PRAGMATIKA AKSIZOUN SE AYTES TIS THESEIS.YPARXOUN OMWS EYTHXWS K EKSERESIS OPWS ANEFERES PIO PANW SWSTA TON πρόεδρο του Α’ Κυνηγ. Συλλόγου Πειραιά POU PRAGMATIKA EXEI KANEI POLA MIAS K TON SYLLOGO AYTON TON GNWRIZW EDW K 30 XRONIA APO TON PATERA MOU ALLA K EGW PRWSWPIKA SAN MELOS TOU.

    SKEPSOU OTI OLOKLIRI KSE KAI MAS PLIROFORISE PRIN LIGO KAIRO GIA THN HMEROMINIA ENARKSIS ANTE TWRA K GIA THN AYKSISI I OPOIA MONO LOGIKI DEN EINAI.KAPOIA APO TA LEFTA AYTA PANE STOUS SULOGOUS PALI.ARA TI KANAME PALI:TIPOTA FAULOS KYKLOS..ENW GIA NA DOUN MELI TOUS NA VGAZOUN ADEIES STO DASARXEIO(OSO ASXIMES SYNEPEIES KAI AN EXEI AYTO),NA DOUN TA ETHSIA ESODA TOUS NA MEIWNONTE DRASTIKA TOTE THA DEIS GIA POTE THA MAS GLIFOUN OLOUS KAI THA MAS PARAKALANE,KAI THA MAS AKOUNE K THA EPIZISOUN MONO I SILOGI POU PRAGMATIKA VOITHOUN TO KINIGI..EGW EFETOS LOGW ANTIDRASIS DEN THA AGORASW TIPOTA(ALLWSTE EXW FISIGIA 10ETIAS PIA!)KAI THA KATANALWSW AYTA POU EXW.AN OLOI ANTIDROUSAN KAPWS ETSI AUTOI POU ZOUN APO TA LEFTA MAS,KAI DEN MILW GIA TA MIKRA ATHWA XWRIODAKIA POU MAS PERIMENOUN NA ANASANOUN OIKONOMIKA TO OPOIO TO EPIKROTW,ALLA GIA AUTOUS POU TA VGAZOUN XONTRA K MAS EKMETALEYONTE KIOLAS,PWS THA ALLAZAN IDEES K PWS THA MAS EKSIPIRETOUSAN SE OLA K THA PIEZAN KIVERNISEIS GIA ALLAGI IDEWN SE POLLA THEMATA.EIMAI 33 XRONWN ALLA DISTIXWS KATALAVA PIA PWS TO XRIMA KINEI TA PANTA ENW TA IDANIKA(STA OPOIA PANTA PISTEUW)MENOUN STASIMA.

    [font=” Verdana”]Αντί αυτού προτείνω και πάλι, να μαζευτούμε όσοι μπορούμε από το φόρουμ και να κάνουμε μια επίσκεψη στον πρόεδρο της Δ’ Ομοσπονδίας (Στερεάς Ελλάδος).[/font]

    [font=” Verdana”]KAI TI THA VGEI ME AYTO OMWS.PALI THA AKOUSOUME, THA POUME,KAI PALI APO THN ARXH STA IDIA PALI THA EIMASTE.MAKARI NA GINOTAN KATI,NA IDRWNE TO AYTI APO KAPOIOUS ALLA I EMPIRIA MOU EXEI DEIKSEI OTI ELAXISTA PRAGMATOPOIOUNTE PIA ETSI.[/font]

    [font=” Verdana”] FILIKA PANTA,BERETTA425 VANGELIS[/font]

    [font=” Verdana”][/font] 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #42519

    Γειά σας,

    Είναι η δεύτερη φορά που γράφω στο forum του e-artemis παρότι έχω εγγραφεί από πέρσι. Διαπιστώνω μια μεγάλη κινητικότητα και ανταλλαγές απόψεων μεταξύ των μελών και θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στο E-Artemis για τη δημιουργία αυτού του πολύ φιλόξενου βήματος συζητήσεων μεταξύ των κυνηγών. Θα ήθελα να προτείνω στον διαχειριστή του forum να εμφανίζονται περισσότερα μηνύματα ανά σελίδα ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζουμε πολλές σελίδες και να παραμένουμε πολλή ώρα on-line για να τα διαβάσουμε όλα.

    Το θέμα που βλέπω ότι συζητιέται τις τελευταίες μέρες αφορά τις οργανώσεις μας, την πιθανή αύξηση στις άδειες και την περικοπή του Αυγούστου από την φετινή περίοδο.

    Δυστυχώς συνάδελφοι τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι όπως περιγράφονται.  Το Κυνήγι, όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και σε όλη την Ευρώπη βάλλεται από παντού.  Τίποτα δεν είναι προφανές και αυτονόητο.  Οι οργανώσεις μας αγωνίζονται πραγματικά πολύ σκληρά για να μπορούμε ακόμα να κυνηγάμε τον Φλεβάρη όταν αυτό δεν συμβαίνει πουθενά αλλού στην Ευρώπη.  Οσοι δεν έχουν πατήσει ποτέ το πόδι τους στον σύλλογό τους δεν δικαιούνται να μιλούν με τόσο απαξιωτικό τρόπο για τις οργανώσεις μας.  Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι και άνθρωποι.  Δεν θα υποστηρίξω ότι όλα πάνε κατευχήν, κάθε άλλο μάλιστα, όμως οι οργανώσεις μας είναι η δύναμή μας και αλλοίμονο αν βγάλουμε μόνοι μας τα μάτια μας πηγαίνοντας στο Δασαρχείο όπως πρότειναν κάποιοι συνάδελφοι.  Η λύση είναι να βρεθούμε κοντά στους συλλόγους μας και να προσπαθήσουμε να αλλάξουμε το κατεστημένο και να ελέγξουμε τις εκάστοτε διοικήσεις για τις ενέργειες ή τις μή ενέργειές τους.  Το να αναμασάμε διάφορες ανώνυμες κατηγορίες-συκοφαντίες δεν είναι ούτε σωστό ούτε προσφέρει το παραμικρό.  Οποιος έχει συγκεκριμένα στοιχεία ας τα δημοσιεύσει για να ληφθούν μέτρα.

    Επί του θέματος λοιπόν:

    Τη Δευτέρα 19/7 η ΚΣΕ κάλεσε στα γραφεία της όλα τα κυνηγετικά ΜΜΕ και τις ιστοσελίδες για ενημέρωση.  Μας περιγράφηκε όλο το παρασκήνιο για τις 10 μέρες του Αυγούστου που κόπηκαν λόγω Ολυμπιάδας.  Ειλικρινά, εγώ προσωπικά πείστηκα ότι δεν μπορούσε να γίνει τίποτα περσσότερο από πλευράς ΚΣΕ.  Η απόφαση ήταν προειλημμένη στα πλαίσια της ασφάλειας των αγώνων από το Υπ.Δημ.Τάξης και δεν υπήρχαν περιθώρια αλλαγών.  Εκείνο που δεν γνωρίζαμε και μας ενημέρωσαν είναι ότι υπήρχε και αίτημα για απαγόρευση ολόκληρου του Σεπτέμβρη στο νομό Αττικής το οποίο ανατράπηκε με πρωτοβουλίες της ΚΣΕ.  Μας έδωσαν τα σχετικά έγγραφα, επιστολές κλπ.  Τα περιμένουμε και σε ηλεκτρονική μορφή για να τα ανεβάσουμε στα sites. 

    Να ξεκαθαρίσω εδώ ότι για οποιοδήποτε λογικό άνθρωπο, που γνωρίζει πώς διεξάγεται η θήρα, δεν προκύπτει κανένα πρόβλημα ασφαλείας για την Ολυμπιάδα από το Κυνήγι.  Θα μπορούσαν κάλλιστα να απαγορεύσουν το κυνήγι μόνο στα πέριξ των ολυμπιακών εγκαταστάσεων και όχι σε όλη την Ελλάδα.  Δυστυχώς όμως, στα πλαίσια της υπερβολικής και πολυσυζητημένης ασφάλειας των αγώνων, πήρε η μπόρα και το κυνήγι.

    Η ΚΣΕ ζήτησε επίσημα από το Υπουργείο να αναγράφεται ξεκάθαρα ο λόγος της 10ήμερης απαγόρευσης (=Ολυμπιάδα) ώστε να μην υπάρχει καμμία περίπτωση κάποιοι (οι συνήθεις ύποπτοι) να το ζητήσουν και τα επόμενα χρόνια.

    Σχετικά με την αύξηση στις άδειες: Η ΚΣΕ ζήτησε από το Υπουργείο να της εγκριθούν 30ευρώ ανά άδεια για την εκπόνηση ενός μεγάλου προγράμματος το οποίο θα αλλάξει πολλά πράγματα (προς το καλύτερο) για το Κυνήγι στην Ελλάδα.  Με λίγα λόγια περιλαμβάνει :

    Εκπόνηση μελετών για τα θηραματικά είδη και τους βιοτόπους τους, χαρτογράφηση των βιοτόπων, καταγραφή των θηραματικών πληθυσμών και των μετακινήσεών τους, βελτίωση βιοτόπων με σπορές-ποτίστρες-φυσικούς φράκτες κλπ, επιμόρφωση των κυνηγών και ουσιαστική εκπ/ση των νέων κυνηγών πριν την έκδοση της αδείας.   Περισσότερες λεπτομέρειες όταν μας το στείλουν και σε ηλεκτρονική μορφή.

    Ολες αυτές οι μελέτες σε συνεργασία με επιστήμονες και Πανεμιστήμιο είναι απολύτως απαραίτητες για να υποστηρίξουν τις περιόδους θήρας των ειδών και να αποδείξουμε ότι το κυνήγι δεν επηρεάζει δυσμενώς την αναπαραγωγή τους την αποδημία τους κλπ.  Αν η ΚΣΕ αργήσει να τα κάνει αυτά είναι θέμα χρόνου να κάνουν οι αντικυνηγοί αντίστοιχες ψευτομελέτες και με βάση αυτές να ζητάνε διάφορους παράλογους περιορισμούς στη θήρα.

    Ξαναλέω: τίποτα δεν είναι αυτονόητο.  Τώρα τελευταία από την ΕΕ ανακινούν και το θέμα της όχλησης των μή θηρεύσιμων ειδών από την κυνηγετική δραστηριότητα!!  Πρέπει να είμαστε συνεχώς σε εγρήγορση για την πρόληψη δυσάρεστων και μή ανατρέψιμων καταστάσεων.

    Τα 30 ευρώ, αν τελικά εγκριθούν από το Υπουργείο, είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε όλοι μας για να βοηθήσουμε τις οργανώσεις μας να ανταπεξέλθουν στο δύσκολο αγώνα που δίνουν για το Κυνήγι.

    Σχετικά με την ετήσια ρυθμιστική τώρα:

    Είναι γνωστό ότι με βάση την περσινή ρυθμιστική η οποία εξεδόθη αρχικά τον Δεκέμβρη του 2002, η ΕΕ απέσυσε τις κατηγορίες κατά της χώρας μας για παράνομη θήρα ειδών τον Φεβρουάριο και αυτό αποτελεί μεγάλη επιτυχία της ΚΣΕ.  Ομως η αρμόδια υπηρεσία του Υπουργείου (Γεωργικής Ανάπτυξης και Τροφίμων όπως λέγεται πλέον) εισηγήθηκε και πάλι πλήρη περικοπή του Φεβρουαρίου, για να μην έχουμε προβλήματα με την ΕΕ όπως λένε.  Η ΚΣΕ έχει στείλει πολυσέλιδη επιστολή προς τον αρμόδιο υφυπουργό (κ.Μπασιάκο) και πιέζει προς την σωστή κατεύθυνση.  Εκτός από το αυτονόητο του Φεβρουαρίου ζητάει τεκμηριωμένα και άλλα πράγματα όπως:

    Επανακαθορισμός των περιβόητων ζωνών διάβασης που κανένας δεν ξέρει σήμερα τα ακριβή όρια με αποτέλσμα να έχουμε άδικες μηνύσεις.  Να επιτραπεί και στην Ελλάδα η χρήση ραβδωτών για το κυνήγι του αγριόχοιρου με αυστηρά βέβαια μέτρα ασφαλείας.  Να επιτραπεί το κυνήγι του ζαρκαδιού κατά τον Οκτώβρη (Τετ και ΣΚ).  Να επιτραπούν ακόμα δύο είδη χήνας που έρχονται στη χώρα μας σε ικανοποιητικούς αριθμούς.  Να διατεθούν τα χρήματα του κρατικού ταμείου θήρας για φιλοθηραματικά έργα όπως ορίζει ο νόμος.  Υπολογίζεται ότι πάνω από 15δισ. δρχ από τα χρήματα που πληρώνουμε κάθε χρόνο για τις άδειες βρίσκονται εκεί και μερικά διατίθενται κατά καιρούς για άσχετα θέματα (αποτυχημένες ρεζέρβες κλπ).  Να επιτραπεί η καταπολέμηση των επιβλαβών.  Να οριοθετηθούν σαφώς οι περιοχές προστασίας σε συνεργασία με τις κυν. οργανώσεις και να μην ορίζονται αυθαίρετα νέες χωρίς προηγούμενη μελέτη σκοπιμότητας.

    Με το μήνυμά μου αυτό δεν θέλω να δικαιολογήσω κανέναν.  Σίγουρα υπάρχουν παραλλείψεις, κακοδιαχείριση, ατασθαλίες κλπ από μέλη των οργανώσεών μας.  Ομως δεν είναι η λύση να καταστρέψουμε μόνοι μας το οικοδόμημα των ΚΟ.  Είναι πολύ καλύτερα όσοι από εμάς έχουν χρόνο και διάθεση προσφοράς να συμμετέχουν στα ΔΣ των συλλόγων μας και από αυτές τις θέσεις να ελέγχουμε τη διαχείριση των χρημάτων μας και τον αγώνα κατά των αδικαιολόγητων περικοπών κλπ.  Οι υπόλοιποι ας ασκούμε καλόπιστη και αυστηρή κριτική και ας συμμετέχουμε όπου και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε.

    Υπάρχει και ο Ωρίωνας (http://www.orion.net.gr), ένας διαδικτυακός όμιλος που ιδρύθηκε πριν δύο χρόνια από απλούς κυνηγούς σαν εμάς, με σκοπό ακριβώς να εργαστεί και να πιέσει όπου χρειάζεται για να μπορούμε εμείς και τα παιδιά μας να χαιρόμαστε την αγαπημένη μας δραστηριότητα, ελεύθερα και παραδοσιακά όπως κυνηγούσαν και οι πατεράδες μας, στα πλαίσια βεβαίως της αειφορικής διαχείρισης της φύσης.

    Ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματός μου και ελπίζω να βοήθησα λίγο στην ενημέρωσή σας.

    Νίκος Παπαϊωάννου
    http://www.hunter.gr

    ΥΓ. Φίλε Κώστα Καζέρο, χαθήκαμε, και τώρα σε βρίσκω εδώ στο forum του e-artemis.  Eχω να πατήσω στο σκοπευτήριο μήνες τώρα και δυστυχώς μέχρι τον Σεπτέμβρη δεν προβλέπεται καμία αλλαγή προς το καλύτερο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #42528

     

    Φίλε Λεοναρδε και Φίλε Αλκή

    Χθες είχα γράψει μια απάντηση στον αγαπητό Κώστα την οποία διέγραψα μετά από λίγο , για δικούς μου λόγους , σήμερα όμως δεν μπορώ να παραμείνω αδρανής διαβάζοντας τα τόσο ορθά πράγματα που γράφετε .Σχετικά με αυτό που ο Λεοναρδος περιγράφει πυραμίδα και που τα μηνύματα πρέπει να φτάνουν στην κορυφή από την βάση , και αυτό το έχουμε φέρει πάνω κάτω , η κορυφή η δική μας έχει εκατοντάδες προέδρους που στέλνουν τα μηνύματα και τις μασημένες αποφάσεις προς τα κάτω .Βλπ. προι. αρθρο.

    Αυτό από την μια πλευρά , και από την άλλη όταν είναι και απόλυτα σίγουροι ότι εμείς , οι πολλή δεν είμαστε σε θέση να κάνουμε κάτι οργανωμένο για πόλους και διαφόρους λόγους, τότε είναι αυτονόητο άτι κάνουν ότι θέλουν .

    Είναι γεγονός αναμφισβήτητο ότι κάτι πρέπει να γίνει κάπου να αρχίσουμε κάποιος να πάγει πρωτοβουλία?

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #42533

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕΘΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΛΛΟΜΕΘΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΛΟΜΕΘΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

    ΘΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕΘΩ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΔΟΞΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

    Οσοι δεν έχουν πατήσει ποτέ το πόδι τους στον σύλλογό τους δεν δικαιούνται να μιλούν με τόσο απαξιωτικό τρόπο για τις οργανώσεις μας.

    ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ “ΠΡΟΣΚΛΗΘΕΙ” ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ.

    Σίγουρα υπάρχουν παραλλείψεις, κακοδιαχείριση, ατασθαλίες …

    ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ “ΑΠΑΝΤΗΣΗ” ΚΑΙ “ΜΕΤΡΑ” ΤΗΣ ΚΣΕ!!!! 

    Οποιος έχει συγκεκριμένα στοιχεία ας τα δημοσιεύσει για να ληφθούν μέτρα.

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΩ SHERLOCK HOLMES.

    ΑΛΛΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ.ΚΑΤΟΠΙΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ κλπ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ.

    ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΑ ΛΙΓΑ Η ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩ Η ΔΡΑΧΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΑΔΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ (ΤΑΜΕΙΟ ΘΗΡΑΣ κλπ) ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ. ΤΩΡΑ ΖΗΤΟΥΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΣΚΟΠΟ. ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΟΡΘΗ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΟΥΣ ΚΑΛΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.

    ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #336469

    Επειδή μου αρέσει ο ώριμος και ουσιαστικός λόγος, πλαισιωμένος με επιχειρήματα και στοιχεία, δηλώνω ότι αυτά που διάβασα από τον φίλο Νίκο Παπαιωάννου με έβαλαν σε σκέψεις, και τουλάχιστον μαλάκωσαν λίγο την οργή που αισθάνομαι απέναντι στους Κ.Σ. και τις ομοσπονδίες.

    Όλα αυτά που αναφέρονται στο μήνυμα σχετικά με τα σχέδια της Κ.Σ.Ε. για το κυνήγι είναι πράγματα που εύχομαι εδώ και πολλά χρόνια να υλοποιηθούν. Αν ήξερα ότι τα χρήματά μου θα ξοδευτούν σοφά και προς την σωστή κατεύθυνση, ευχαρίστως να έδινα πολλαπλάσια χρήματα των 30 ευρώ. Από την άλλη, οι καλές διαθέσεις της Κ.Σ.Ε. δεν δίνουν άφεση αμαρτιών στους συλλόγους, που επί σειρά δεκαετιών μας αγνοούν επιδεικτικά και υπηρετούν τα συμφέροντα των πολύ λίγων καρεκλοκρατούντων μέσα σ’ αυτούς.

    Ομολογώ πως είμαι μπερδεμένος. Από την μία, το μήνυμα του Νίκου ξύπνησε μέσα μου τον ανόητο ρομαντικό που ακόμα πιστεύει ότι τα πράγματα μπορούν να βελτιώνονται αντί να συρρικνώνονται. Από την άλλη, έχω καεί τόσες φορές, που ομολογώ ότι είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός και καχύποπτος, όχι ως προς τις καλές προθέσεις της Κ.Σ.Ε, που στο κάτω κάτω έχει αποδείξει σε όλους με το θέμα του Φεβρουαρίου ότι πράγματι νοιάζεται και ξέρει να αγωνίζεται, αλλά για τον αν θα εφαρμοστούν τα μεγαλόπνοα σχέδιά της έχοντας να αντιμετωπίσουν από την μία πλευρά ένα κράτος αυταρχικό και δυσκίνητο, απείρως προκατειλημένο εναντίον μας, και από την άλλη την ανύπαρκτη αντίσταση των κυνηγών εκπροσωπημένη μέσα από τους απαράδεκτους Κ.Σ.

    Απλά καταθέτω τις σκέψεις μου, και περιμένω και άλλα μέλη να εκφράσουν την γνώμη τους.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42536

    NIKO

    H ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΙ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ.ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ,ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ..ΕΠΑΣΦΑΛΙΣΤΡΟ,ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ,ΤΟ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΑΛΙ ΜΙΑ ΓΕΝΑΙΑ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΕΤΗ 100% ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ…..

    ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ??????????

    ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΠΟ  ΤΑ ΤΟΣΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΘΗΡΑΣ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ  ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 ΠΛΕΥΡΩΝ ΝΑ ΕΚΠΟΝΗΘΕΙ ΜΙΑ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΗ ΜΕΛΕΤΗ????

    ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΕΕΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΤΑΣΟΥΜΕ,ΑΠΟΚΛΕΙΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΛΗΨΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΠΛΕΟΝ ΚΟΛΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΝ…..ΕΤΣΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ,ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #42542

     Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει. Οσα λεει ο Νικος ειναι πολυ σωστα, και μακαρι να βγουμε ολοι ψευτες και να γινουν οπως τα λεει, γιατι ειναι κινησεις προς τη σωστη κατευθυνση. Ομως αυτος ο αποκλεισμος απο τη ληψη αποφασεων, η εστω απο τη συμμετοχη στους συλλογους, ειναι κατι που δεν καταπινεται ευκολα. Βεβαια πολλοι απο μας, ουτε καν νοιαζομαστε για τις συνελευσεις η τις ενημερωσεις, ομως ουτε και οι συλλογοι νοιαζονται για την ενημερωση μας. Ποιος την πληρωνει τελικα; Οι κυνηγοι και το κυνηγι.

     Αν μου εξασφαλισουν οτι τα χρηματα αυτα θα πανε σε σωστο μερος, οτι το κρατος επιτελους θα καταλαβει τις ευθυνες του, οτι εμεις σαν κυνηγοι εχουμε αμεσο συμφερον απο την αναβαθμιση του περιβαλλοντος και αυτη επιζητουμε, και οτι το τεραστιο ποσο του Ταμειου Θηρας δεν ειναι για το μπαλωμα αλλων ελλειματων τοτε το ποσο των 30 € με βρισκει συμφωνο. Θελω ομως να δω αποτελεσμα. Θελω να δω μελετες που βασιζονται σε επιστημονες, και ειναι αποδεκτες απο ολους. Θελω να δω αποφασεις που να βασιζονται σε επιστημονικες μελετες και οχι συναισθηματικες. Θελω να δω αναβαθμιση του περιβαλλοντος. Ενημερωση των κυνηγων. Εν τελει, θελω να δω οτι παιρνω αυτο που αγορασα.

     Δεν ξερω αν ο Λεωνιδας ειναι ρομαντικος, εγω σιγουρα ειμαι, αλλα αποψη μου ειναι οτι ο κυνηγος οφειλει να ειναι και ετσι. Μπορουμε να πιεσουμε προς τη σωστη κατευθυνση, μεσω επιστολων, μαιλ, τηλεφωνηματων, σαν ιστοσελιδες, περιοδικα, φορουμς, ισως στην αρχη να μας αγνοουν, αλλα εμεις μπορουμε και πρεπει να ενωσουμε τις φωνες μας. Να καταλαβουν οτι δεν τα τρωμε αμασητα, απλα δινουμε πιστωση χρονου. Να καταλαβουν ορισμενοι οτι η νοοτροπια ολων πρεπει να αλλαξει.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #42541

    Νομίζω ότι με το να επικεντρωνόμαστε στο θέμα της αντίδρασης, χάνουμε την ουσία και το σκεπτικό πίσω από την αύξηση των τελών, που είναι τελικά προς όφελος των κυνηγών.

    Εγώ προσωπικά δεν έχω αμφιβολία για την καλή πρόθεση της Κ.Σ.Ε., αλλά φοβάμαι πολύ για την υλοποίηση. Ναι μεν τα χρήματα αυτά θα δαπανηθούν απευθείας από την Κ.Σ.Ε. για εκπόνηση μελετών, αλλά δεν ξέρω πώς θα αντιμετωπιστούν τα ευρήματα από τα κρατικά κέντρα αποφάσεων. Καλείται ουσιαστικά η πολιτεία να δεχτεί ως ρεαλιστικά και αντικειμενικά τα συμπεράσματα που θα προκύψουν από έρευνα που θα γίνει για λογαριασμό των κυνηγών και προορίζεται για να δικαιώσει τους κυνηγούς. Είναι λογικό να περιμένουμε ότι θα μας αντιμετωπίσουν με μεγάλη δυσπιστία.

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #42548


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 21 Ιούλιος 2004


    ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΕΛΕΤΗ 100% ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ…..

    ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ??????????

    TELOS ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΡΥΦΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΩ ΣΑΝ …ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΝΙΑΤΟ,,,Η ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ ΖΗΤΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΕΧΕΙ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ-ΑΠΡΙΛΙΟ,ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΣ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

    ΛΕΟ

    ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΝ ΚΑΛΟΠΙΣΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΜΕΛΕΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ……ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ.

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ .Ο ΝΙΚΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Η ΚΣΕ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ………………………….ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ , ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΝΑ ΠΑΡΘΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Η ΚΣΕ ΣΕ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ?????

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42559

    Κατ΄αρχή Νίκο Παπαιωάννου καλωσόρισες στην παρέα μας. Ελπίζω να σε έχουμε από εδώ και πέρα συχνότερα στις συζητήσεις μας. Δεν σου κρύβω μάλιστα ότι διαβάζω την σελίδα σου από την έναρξή της ( όπως και του φίλου Κώστα Ζαφειρόπουλου ) και μάλιστα είσαι “η αιτία” με την καλή έννοια που “έμπλεξα” με τα παιδιά του φόρουμ του e-artemis, αφού από ένα link σου βρέθηκα εδώ…………

    Παιδιά,

    ο Νίκος μας ανέλυσε εδώ 2 πράγματα που έχουν σχέση με την ΚΣΕ. Στο ένα που έχει σχέση με τις 10 -μείον μέρες θα κάνω αναφορά στην αντίστοιχη ενότητα “περί ανέμων & υδάτων” και στο θέμα “έναρξη κυνηγίου”.

    Στο θέμα με τα 25 ή 30 ευρώ, αν τα πράγματα είναι έτσι τότε ναι να τα δώσουμε,

    έχω να επισημάνω και τα εξής:

    1. ΝΑΙ, να συμμετέχουμε, αν μπορούμε μέσα από τις οργανώσεις μας. Είναι το μόνο μέσο πίεσης πρός τα πάνω ( οτιδήποτε είναι αυτό, ΚΣΕ… ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, και γιατί ΟΧΙ Ευρωπαική Ενωση μέσω της ΚΣΕ φυσικά). Αφού συμμετέχουμε μπορούμε και να ελέγχουμε

    2. ΟΧΙ, στο να πάμε μόνοι μας να βγάλουμε άδειες στο ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ. Πρίν από 25-30 χρόνια έγινε αγώνας για το αντίθετο

    3. ΝΑΙ, στην τακτικότερη ενημέρωση από τα συλλογικά μας όργανα από Κ.Σ, Περιφεριακούς και ΚΣΕ. Ας ενημερώνουν πιό άμεσα τις ιστοσελίδες τους

    4. ΟΧΙ, στις οικονομικές ατασθαλίες, όπου αυτές γίνονται. Αν γίνεται κάτι θα πρέπει άμεσα να κοινοποιείται και να καταδικάζονται οι υπεύθηνοι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #42563

    Κατ’ αρχάς να καλωσορίσω στο φόρουμ τον φίλο και καλό συνάδελφο Νίκο Παπαιωάννου.

    Νίκο θα θέλαμε να γραφείς συχνότερα, οι απόψεις σου είναι πάντα χρήσιμες.

     

    Σέβομαι απόλυτα την γνώμη όλων των μελών άσχετα αν διαφωνώ μαζί τους.

    Δεν γίνεται άλλωστε να έχουμε όλοι την ίδια άποψη.

    Επειδή διέκρινα κάποια υπονοούμενα στο τελευταίο μήνυμα του φίλου Leovar που αφορούσαν δικά μου γραπτά, θα ήθελα χωρίς καμιά παρεξήγηση να διευκρινίσω κάποια πράγματα.

    Ναι συνεχίζω να υποστηρίζω ότι όσοι από εμάς κυνηγούν συνήθως σ’ ένα συγκεκριμένο μέρος καλό θα είναι να θεωρούν εκεί την άδεια τους.

    Ναι συνεχίζω να υποστηρίζω ότι οι μικροί επαρχιακοί σύλλογοι θα πρέπει να ενισχύονται από τα πλεονάσματα των μεγάλων συλλόγων του κέντρου.

    Κατά καιρούς έχω εκφράσει την δυσαρέσκεια μου για την έλλειψη έργου και την αδιάφορη συμπεριφορά προς τα μέλη, του ΔΣ του συλλόγου στον οποίο ανήκα.

    Για τις ατασθαλίες που κατηγορούνται, δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη από την στιγμή που δεν έχει εκδοθεί  δικαστική απόφαση. Η αντίδραση μου ήταν να μην ξαναθεωρήσω την άδεια μου εκεί.

     

    Οι συχνές επισκέψεις μου στο σκοπευτήριο του Α’ κυνηγετικού Συλλόγου Πειραιά (Σχιστό), με έφεραν σε επαφή με όλα σχεδόν τα μέλη του ΔΣ και πραγματικά εκεί βρήκα αυτό που ζητούσα.

    Ένα πρόεδρο έτοιμο να λύσει κάθε απορία μου, δεκτικό σε κάθε πρόταση και επιτέλους μεγάλο έργο.

    Πέρα από το σκοπευτήριο, ο χώρος εκπαίδευσης των σκυλιών μας είναι παράδειγμα προς μίμηση.

    Και το σημαντικότερο, δεν σταματούν ποτέ τις όποιες βελτιώσεις χρειάζονται.

    Οι χώροι αυτοί βρίσκονται σε μια απόσταση 10’ λεπτών από το σπίτι μου.

    Έκρινα λοιπόν ότι αφού χρησιμοποιώ 3 φορές την εβδομάδα το σκοπευτήριο και τους χώρους εκπαίδευσης, δικαίως θα πρέπει να συμμετάσχω σε αυτόν τον Σύλλογο.

    Μου προσφέρει πάρα πολλά και μπορώ κι εγώ  να προσφέρω μέσα από αυτόν, συμμετάσχοντας ενεργά κάτι που δεν θα μπορούσα να κάνω στον σύλλογο του χωριού μου. Εκεί μπορώ να βοηθήσω με άλλο τρόπο.

     

    Το πρόγραμμα της ΚΣΕ με βρίσκει σύμφωνο αλλά θα έπρεπε η ενημέρωση να είχε γίνει νωρίτερα.

    Κάποιοι θα πρέπει να επιφορτιστούν με τον έλεγχο της διάθεσης των κονδυλίων που προορίζονται γι’ αυτό τον σκοπό ώστε να υπάρξει απόλυτη διαφάνεια.

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 73 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων