Ποιο όπλο σας απογοήτευσε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #333393

    Γραφω μονο για τα δικα μου οπλα, διοτι αν γραψω και για ξενα…θα παρει πολυ…

    Beretta A390: αγοραστηκε μεταχειρησμενο προς 180.000 Δρχ σε καλη κατασταση
    – αρκετα βαρυ οπλο, οποτε σταθερο αλλα κουραστικο και δυσκινητο
    – σκουριαζει ευκολα…ειναι να μη βγει στη βροχη!
    – θελει τρελη συντηρηση και καθαρισμα
    – στουμπωνει ευκολα το πιστονι μπαρουτι
    – πιανει καπνα στο κατω μερος της καννης μεσα στη παπια
    – η βιδα της παπιας θελει τρελη δυναμη για να ξεσφιξει
    – λιγες εμπλοκες

    Recta Erimanthos: αγοραστηκε καινουργιο το 2008 προς 750€ – 71cm/18.30 – Καννη Made in EU
    – ελαφρυ οπλο
    – πλαστικο πελμα πισω με καρφακια σε σχημα ρομβου…πραγματικα ελεϊνα ελεϊνο!
    – οχι καλοζυγιστο
    – φαρδια παπια που κουνιεται οσο και να σφιξεις τη βιδα
    – σκουριαζει ευκολα
    – θελει τρελη συντηρηση και καθαρισμα
    – στουμπωνει ευκολα το πιστονι μπαρουτι
    – στουμπωνει ευκολα το δαχτυλιδι του σιδηροδρομου μπαρουτι
    – πιανει τρελη καπνα στο κατω μερος της καννης μεσα στη παπια
    – σκουριαζει το δαχτυλιδι του σιδηροδρομου
    – σκουριαζει η αποθηκη εκει που πιανει το δαχτυλιδι του σιδηροδρομου
    – το κλειστρο ειναι 2 κομματια που δενουν στον σιδηροδρομο και δημιουργουν παραπανω τζογους
    – απο εμπλοκες να φαν και οι κοτες, οσο και να το καθαριζες και να το γυαλιζες…μετα τον πρωτο χρονο…1 κουτι φυσιγγια δεν το εβγαζε χωρις εμπλοκες ουτε που να χτυπιοσουνα

    Fabarm H4: αγοραστηκε καινουργιο το 2010 προς 840€ – 66cm/18.70 – Καννη Tribore Inner Plus
    – ολα καλα και αγια, αλλα ζυγιζει 3,165gr ενω το δινουν για πιο ελαφρυ!

    Φιλικα Νικος :rolleyes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #333369

    [size=3]Franchi Alcione variant
    ……………………
    [color=”#8B0000″][size=3]υ.σ. συγγνώμη επειδή ήταν δίκαννο πάτησα το add reply δύο φορές :rolleyes: [/size][/color]


    [font=”Century Gothic”]
    Να το ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!! ΔΙΠΛΟΤΟΥΦΕΚΑΕΙ!!!! :lol: :lol: :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #333365

    Nα γραψω και για ποια οπλα απογοητευτηκα οταν εμαθα την τιμη τους; :rolleyes:

    Βλεπω παντως οτι οι πιθανοτητες να απογοητευτεις με ενα αυτογεμες ειναι περισσοτερες, λογω του πολυπλοκου μηχανισμου, αλλα και του μεγαλυτερου μεριδιου αγορας που εχουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #333363

    BRAUNING HUNDER δεν το πουλάω για να μην κάψω και άλλον, απίστευτα κακή κατασκευή σαν κατασκευή αλλά και σαν σχεδιασμός όπλου, Η ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ σε όλο της το μεγαλείο.
    Να απαριθμήσω ??? Αλουμινιένος σωλήνας αποθήκης με πλαστικό μπιστόνι, – διαφορετική συστολή διαστολή ΕΜΠΛΟΚΕΣ. (στα επόμενα μοντέλα αλλάχθηκε- με κεραμεική επίστρωση ο σωλήνας- και μετά σε ατσαλένιο) ακαταλλήλο ελατηριο επαναφοράς, δεν το παραμικρό δεν εσπρωχνε αρκετά δυνατά, κατακόρυφες ντουφεκιές δεν ξαναόπλιζε, λίγο υγρά φυσίγγια δεν οπλιζε κλπ κλπ. – αλλάχθηκε δωρεάν και εκτός εγγυησης με άλλο εντελώς διαφορετικό 10cm μακρύτερο και ποιο χοντρό, δούλευε αλλά όχι πια ελαφριά φυσίγγια, Δεν έριχνε εκεί που σημάδευες, έφευγαν κάτω και δεξία, καλά το κάτω αντε να πέις σκληρή σκανδάλη που δεν είχε, το δεξία?? – ΚΑΚΙΣΤΟ φινιρισμα στο κλείστρο. Και ένα τελευταίο αγοράστηκε ΗΛΙΘΙΩΣ σαν παπιοντούφεκο, λόγω υποτιθέμενων βλητικών ικανοτήτων magnum – διυερυμένων αυλών 18,85 και μακριά τσοκάκια, ΒΑΡΟΣ 3,050 έριξα 1 magnum πήρα τον ώμο στο χέρι και τέλος. Βασικά έπρεπε να ρίχνει καλύτερα από μονόκαννο. δυστυχώς ήρθε μέρα με τι φάσσες να με φανε και εγώ έριχνα μια, ελύνα το όπλο και το ξαναεδενα.
    Παντελής

    φιλε μου επεσες στην περιπτωση που μπορει να πεσει ο καθένας μας και με το οποιοδηποτε όπλο αναμφιβολα , κατσε και περιμενε θα δεις οτι λιγο πολυ θα αναφερθουν ολα τα οπλα (αυτο το μοντελο μιας και το εχω , εχει αναμφιβολα σκληρη σκανδαλη) .
    Πιστευω οτι σ'αυτο το τοπικ που ανοιξατε , διαφορετικό λογικο συμπερασμα , απο αυτο που ηδη εδωσα , δεν μπορει να δοθει , μονο οι εξαιρεσεις-ατυχιες θα αναφερθουν που δεν βοηθουν κανενα , αν ειμασταν σε αλλο κρατος το φορουμ(κοινη γνωμη) θα ειχε δυναμη και οι εγγυησεις των οπλων(κατ'αναγκη) θα ανταποκρινοταν στις υποσχεσεις των εταιρειων , αλλα εδω ειναι ελλαδα , οι επιχειρηματιες δεν νοιαζονται για τις αποψεις μας αλλα ουτε και για το κραξιμο που τυχον θα τους κανουμε , αν δεν μας ριχναν την ¨"κριση" καταμουτρα ισως σε καμια δεκαρια χρονια γινομασταν κατι κοντα σε ευρωπη , τωρα θελουμε αλλα 50 τουλαχιστον χρονια , αν δεν μας προλαβει κατι αλλο.. .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #333361

    Franchi Prestige L. όπως είπε και ο φίλος ΛΕΩΝ η εμπλοκή της εμπλοκής ω εμπλοκή! Αποκορύφωμα: στο καλύτερο πέρασμα τρυγονιών που έχω πετύσει έριχνα μονοτουφεκιές και εμπλοκή! Πείρα 6 τρυγόνια και έπρεπε να είχα πάρει 15!

    εσυ μονοτουφεκιες και σε γνωστο μου πολυβολισμό ,του τα εριχνε ολα με την μια (με ενα πατημα σκανδαλης)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #333358

    REMINGTON 1187.Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΜΠΛΟΚΗΣ,ΤΗΝ ΕΜΠΛΟΚΗ,Ω! ΕΜΠΛΟΚΗ.ΤΗΝ ΞΕΦΩΡΤΩΘΗΚΑ……..ΚΙ ΗΣΥΧΑΣΑ.ΚΑΝΗ ΟΜΩΣ ΤΕΛΕΙΑ.
    BERETTA 390 GOLD MALARD.ΕΦΥΓΕ,ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΦΑΣΣΑ,ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ.ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΞΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΛΗΟ ΡΩΣΣΙΚΟ ΔΙΚΑΝΑΚΙ,ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ.
    BERETTA URICA,ΠΡΩΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ,ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ.ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΜΕ ΔΑΥΤΗ.Η ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ,ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ,ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΠΛΑΜΑ ΜΕ ΦΙΛΜ,ΓΙΑ ΚΟΝΤΑΚΙ,ΓΙΑ ΞΕΦΛΟΥΔΙΣΜΑΤΑ ΒΑΣΗΣ.ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ,ΣΤΡΑΒΟΚΟΜΜΕΝΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΤΣΟΚ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΤΩ ΔΕΞΙΑ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΤΡΟ ΣΤΑ 50Μ ΜΕ ΜΟΝΟΒΟΛΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ BENELLI.ΗΣΥΧΑΣΑ.
    ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 302 ΜΟΥ.ΣΧΕΔΟΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ.ΤΗΝ ΕΛΙΩΣΑ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ.ΤΗΝ ΑΠΕΣΥΡΑ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ,ΛΟΓΩ ΑΝΗΚΕΣΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ(ΦΑΓΩΘΗΚΕ Ο ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΒΑΣΗ,ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ).ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΡΙΣΚΑ ΜΙΑ.

    Σε πρωινιατικο παπιοκυνηγι εχω πετυχει εναν μερακλη (φλασκι γεματο κονιακ)παππου , κουβάλαγε berretta 302 81 εκατοστα κανη μαγκνουμ(με σκαλισματα) τετοια 302 πρωτη φορα εβλεπα , "μου την εχουν φερει μου λεει απο Ιταλια" , ειχα παθει πλακα φοβερη εικονα το οπλο και οχι μπιχλιμπιδατο οπως τα σημερινα . Ειχε παρει 3 κιρκιρια ριχνοντας τα σε αποσταση που ουτε φωτογραφια δεν τα επιανε , μου λεει μετα απο αυτο το επιτυχες εγχειρημα το εξεις , ελα να σε πω μου λεει και μην το πεις αλλου (το κονιακ μας εφερε πιο κοντα)αν θες για μακρια θα παρεις αυτα τα φυσιγγια και μου βγαζει ΜΗΤΡΟΥ ΜΑΝΙΟΥΜ 46 ΓΡΑΜ. Ν.4 , μονο που δεν γελασα , η ζωνη μου ηταν γεματη απο δαυτα αλλα τα παπια εκεινα δεν τα επερνα ουτε με διοπτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #333355

    Βλεπω παντως οτι οι πιθανοτητες να απογοητευτεις με ενα αυτογεμες ειναι περισσοτερες, λογω του πολυπλοκου μηχανισμου, αλλα και του μεγαλυτερου μεριδιου αγορας που εχουν.

    Βικτωρα, σωστα τα λες και δεν διαφωνω, απλα να προσθεσω σε τι εχω κατασταλαξει μεχρι στιγμης, παντα σε γεννικες γραμμες:

    – τα ιταλικα ειναι φινετσατα ή χοντροκομμενα
    – τα αμερικανικα ειναι σχεδον ολα χοντροκομμενα
    – αθανατος μηχανισμος = λακτισμα χωρις συντηρηση
    – οχι αθανατος μηχανισμος = συντηρηση χωρις λακτισμα

    Φιλικα Νικος :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #159779

    ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ…

    1 BERETTA 303 TOY 87' ΕΜΠΛΟΚΕΣ 5 ΣΕ 23 ΧΡΟΝΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΒΑΡΥ ΟΠΛΟ ΟΜΩΣ ΜΕ ΧΟΝΤΡΗ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΛΑΒΗ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΛΛΩΝ.ΕΣΠΑΣΕ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΡΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΦΡΑΚΑΡΕΙ ΠΙΣΩ. ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΤΗΝΤΡΟΧΙΣΕ ΜΟΥ ΠΗΡΕ 10Ε ΚΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΗΔΑΜΙΝΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ.

    2 BENELLI CENTRO TOY 00'. ΠΑΝΑΛΑΦΡΗ ΛΕΠΤΗ ΓΕΝΙΚΑ, ΜΗΔΕΝ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΑ, ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ, ΠΟΛΗ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΛΟΤΣΑΓΕ ΠΟΛΥ.

    3 ΒΕΝELLI ELITE TOY 05' ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΜΗΔΕΝ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΛΟΤΣΗΜΑ ΑΠΟ CENTRO ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΗΝ ΒΙΔΑ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ ΕΤΡΩΓΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΑΝ ΕΒΡΕΧΕ ΚΙΟΛΑΣ…ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΥΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΛΑ…ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ.

    4 FABARM XLR5 ΣΤΟΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΚΑΜΜΙΑ ΕΜΠΛΟΚΗ ΠΟΛΥ ΕΡΓΟΝΟΜΙΚΗ ΛΑΒΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΟΝΤΡΗ ΠΑΠΙΑ ΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗΣ ΕΚΤΑΣΗΣ ΨΑΘΕΣ.ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ. ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΤ ΞΥΛΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #159788

    ΑΝ και το θεμα ειναι το ποια οπλα για καποιους λογους δεν μας αρεσαν αρκετοι εχουν αναφερθει σε οπλα που τους αρεσουν,,, και κατα μια ενοια εναι λογικο να εχουμε τετοιες αναφορες,, εγω θα παρω θεση και στις δυο κατηγοριες ( καραμπινες, δυκαννα),,,
    κατ εμε η καραμπινα που με εχει αφησει αφονο με τις αποδοσεις της ειναι η remington με σταθερη καννη 4αστερια… την ειχα παρει για να την εχω μονημη στο βαλτο στην καλυβα ,,,και οποτε εσκαγε καποιο τηλεφωνο <εχει περασμα,,,> σε 3 με 6 ωρες το πολυ βρισκομουν στο δελτα με αεροπλανο. Την ειχα παρει μεταχ. σε μια φοβερα χαμηλη τιμη… εχει ριξει πανω απο 5000 φυσιγγια ,, δεν εχει κανει σχεδον ποτε εμπλοκη… και η καννη της ειναι το TO GOOD TO BE TRUE!!!!! κοβει το ιδιο καλα και κοντα και μακρια… καμια αλλη ιταλικη που περασε απο τα χερια μου ,,για απο χερια φιλων δεν εκανε αυτα που εκανε η remigton… εκτος απο μια πολυ παλια 3σφερη winchester με κολημενο το 2αστρο τσοκ… κατεβαζε πουλια απο εκει που δεν περιγραφετε….. και μια 302 bereta.
    ολες οι αλλες που ειχα στα χερια μου ιταλικες ηταν αλλες φινετσατες…αλλες ελαφριες,,, για καμια τσιχλιτσα… αντε και απο εδω,,, αντε και απο εκει…… ντουφεκια ομως δεν ητανε.!!!!!
    ….. τωρα στα δικαννα ενα πραγμα θα πω… οι τιμεςς στα bereta ειναι παρα πολυ μεγαλες για το οπλο αυτο καθ αυτο… στην ουσια δεν θαπρεπε να κοστιζουν τοσο. υπαρχουν μακραν καλητερα οπλα … με τιμες τουλαχιστον 1000 ευρο πιο κατω….

    φιλικα
    mark cal20

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #333338

    Franchi 612 vsl. Meta ton proto xrono emplokes kai fago8ike i apo8iki fisiggion.To xeirotero itan h antimetopisi toy antiprosopou.
    Pira mia stonecoat kai iremisa! :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #333321

    Franchi 612 vsl. Meta ton proto xrono emplokes kai fago8ike i apo8iki fisiggion.To xeirotero itan h antimetopisi toy antiprosopou.
    Pira mia stonecoat kai iremisa! :rolleyes:

    ΕΤΣΙ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ!! :lol: ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!! :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #159809

    Baikal Super Poze IZH 27-M. Το οπλο ηταν φοβερο αλλα εκανα εγω βλακεια και το ειχα παρει με σταθερο τσοκαρισμα *** και *. Μιλαμε στο κυνηγι τσιχλοκοτσυφα στην ουσια ειχα μονοκανο γιατι εριχνα μονο με το 3 αστρα. Το φουλ ηταν αχρηστο. Το πουλησα και πηρα την MP-153 και βρηκα την υγεια μου!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    abell στις #159928

    BROWNING B525 . Το αγόρασα τον Απρίλιο του 2008 . Δοκιμή με καμμία εικοσαριά φυσίγγιά , σχολαστικό καθάρισμα και τοποθέτηση στην Ντουλάπα (που αποθήκευα ένα baikal χωρίς να σκουρασει επί επτά συναπτά χρόνια) . Τον Αυγουστό η πλήρης απογοήτευση . Σκουριά πάνω απο τα μάγουλα της κάνης . Πίσω στην αντιπροσωπεία και επιστροφή με τα ίδια απογοητευτικά αποτελέσματα, σύν δύο αφλογιστίες . Απαίτησα απο την αντιπροσωπεία την αντικάτασταση του στο τέλος της σεζόν , αλλά αυτή αποποιήθηκε κάθε ευθύνη . Τελικά βγήκε μπροστά ο οπλοπώλης μου και το αντικατέστησα με δική του ευθύνη με το BATISSTA RIZZINI και βρήκα την υγειά μου. Σημειωτέον το όπλο ήταν 66 εκ. ( Η ειδική παραγγελία της εταιρείας για τους Έλληνες ΜΑΟ – ΜΑΟ κυνηγούς που ζούν σε τρικοσμική χώρα και τους στέλνουν οτι είναι ). Ου να μου χαθεί να χάνεται !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #333075

    BROWNING B525 . Το αγόρασα τον Απρίλιο του 2008 . Δοκιμή με καμμία εικοσαριά φυσίγγιά , σχολαστικό καθάρισμα και τοποθέτηση στην Ντουλάπα (που αποθήκευα ένα baikal χωρίς να σκουρασει επί επτά συναπτά χρόνια) . Τον Αυγουστό η πλήρης απογοήτευση . Σκουριά πάνω απο τα μάγουλα της κάνης . Πίσω στην αντιπροσωπεία και επιστροφή με τα ίδια απογοητευτικά αποτελέσματα, σύν δύο αφλογιστίες . Απαίτησα απο την αντιπροσωπεία την αντικάτασταση του στο τέλος της σεζόν , αλλά αυτή αποποιήθηκε κάθε ευθύνη . Τελικά βγήκε μπροστά ο οπλοπώλης μου και το αντικατέστησα με δική του ευθύνη με το BATISSTA RIZZINI και βρήκα την υγειά μου. Σημειωτέον το όπλο ήταν 66 εκ. ( Η ειδική παραγγελία της εταιρείας για τους Έλληνες ΜΑΟ – ΜΑΟ κυνηγούς που ζούν σε τρικοσμική χώρα και τους στέλνουν οτι είναι ). Ου να μου χαθεί να χάνεται !!!!

    Δεν αμφισβητω τα λεγόμενά σου απλά πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους δυσαρεστημένους με ενα 525.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    abell στις #333070

    Δεν αμφισβητω τα λεγόμενά σου απλά πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους δυσαρεστημένους με ενα 525.

    Φίλε μου τι να πώ, μάλλον έπεσα στην ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που λένε . Αστοχία υλικού να το πώ . Πάντως κατά τα άλλα το όπλο δεν παίζεται στη κατηγορία του ( εξαιρετικό ζύγισμα , φοβερή επώμιση , πολύ καλές ντουφεκιες κλπ ). Ναι μέν αλλά !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων