Ποιο όπλο σας απογοήτευσε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #333069

    Φίλε μου τι να πώ, μάλλον έπεσα στην ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ που λένε . Αστοχία υλικού να το πώ . Πάντως κατά τα άλλα το όπλο δεν παίζεται στη κατηγορία του ( εξαιρετικό ζύγισμα , φοβερή επώμιση , πολύ καλές ντουφεκιες κλπ ). Ναι μέν αλλά !!!

    Φιλε μου ειναι πολλες αυτες οι περιπτωσεις τελικα. Αυτο το τοπικ θα βγαλει πολυ χρησημα συμπερασματα. Μεχρι τωρα βγαινει σωστος εκεινος ο οπλοπωλης που μου ειχε πει για οπλα βου και γου διαλογης στην χωρα μας…. B)


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #333058

    [color=”#483D8B”][b]εσυ μονοτουφεκιες και σε γνωστο μου πολυβολισμό ,του τα εριχνε ολα με την μια (με ενα πατημα σκανδαλης)[/b][/color]

    Αυτό δεν είναι σοβαρό πρόβλημα. Εκτός από το σοκ που θα πάθεις την πρώτη φορά. Μου το είχε κάνει κάποτε η Altair η παλιά και λύθηκε μόλις άλλαξα το ελατήριο στην αποθήκη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #333051

    αν θες για μακρια θα παρεις αυτα τα φυσιγγια και μου βγαζει ΜΗΤΡΟΥ ΜΑΝΙΟΥΜ 46 ΓΡΑΜ. Ν.4 .

    Αν σκεφτείς ότι 2,5 κουτιά φυσίγγια από δαύτα κάνουν όσο κάνουν τα εισιτήρια με αεροπλάνο να πας και να έρθεις στον Έβρο, δεν θα τα ξαναπάρεις. B)
    Για χειμώνα (αλλά χειμώνα όχι παίξε γέλασε) Fly Target Premier 38gr, Κουτουμάνος 40γρ και B&P Winter 38gr. Θα σου έλεγα και τα NSI Super Caccia 38gr αλλά σιγά σιγά ξεφεύγουν και αυτά στην τιμή.

    Όσο για τα όπλα, είχα την τύχη το πρώτο μου όπλο πριν από 20 χρόνια να ήταν η παλιά Altair, οπότε δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη. Από αυτά όμως που έχω ακούσει μάλλον οι παλιές Fabarm βγαίνουν πρώτες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #159937

    benelli centro
    δειτε εδω να μην ξαναγραφω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    203
    anbar56 στις #159964

    Η ανταπόκριση σας στο topic, ελπίζω να έχει συνέχεια. Μόνο αν καταφέρουμε να
    καταγράψουμε τις εμπειρίες μας, ίσος βοηθήσουμε τους υποψήφιους αγοραστές
    να αποφύγουν πιθανές παγίδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    MB36-M92S στις #160054

    Μονοκαννο Baikal με απλο εξολκεα κολλαγε τα φυσσεκια μεσα στην κανη,αλλο προβλημα εκλεινα την καννη και εσκαγε το φυσσιγι.
    Το πηγα σε οπλουργο και τα ξανακανε οπως ηταν αναμενομενο εφαγε…σουτ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #160067

    λοιπον να μοιραστω και εγω μαζι σας της εμπειριες μου…..
    1)beretta ultra light μετα απο εναμιση χρονο μου εφυγε το η επικαληψη απο τη μπασκουλα του οπλου…….
    2)benelli crio χρηστε μου 2 χρονια δεν εριξα ενα πουλι σκοτωμενω και χωρις αιματα
    3)beretta grey stone εκανε εμπλοκες πηγε αντιπροσωπια γυρισε, ξαναεκανε πηγε σε γνωστο οπλουργο και φιλο ξαναεκανε μεχρι που εφυγε μια και καλη
    4)benelli becasia κλοτσαγε σαν μουλαρι μεχρι καταγμα στη κλειδα απο βιαστηκη επομηση βλεπεται δεν ειχε λαστιχο πισω αλλα βαγγελιτη…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #332844

    λοιπον να μοιραστω και εγω μαζι σας της εμπειριες μου…..
    1)beretta ultra light μετα απο εναμιση χρονο μου εφυγε το η επικαληψη απο τη μπασκουλα του οπλου…….
    2)benelli crio χρηστε μου 2 χρονια δεν εριξα ενα πουλι σκοτωμενω και χωρις αιματα
    3)beretta grey stone εκανε εμπλοκες πηγε αντιπροσωπια γυρισε, ξαναεκανε πηγε σε γνωστο οπλουργο και φιλο ξαναεκανε μεχρι που εφυγε μια και καλη
    4)benelli becasia κλοτσαγε σαν μουλαρι μεχρι καταγμα στη κλειδα απο βιαστηκη επομηση βλεπεται δεν ειχε λαστιχο πισω αλλα βαγγελιτη…….

    Άουτς! Πολλαπλά χτυπήματα της μοίρας. B) Τελικά με τι όπλο κυνηγάς τώρα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #160070

    ΕΓΩ ΑΠΩΓΟΪΤΕΥΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΒΑΡΜ (ΕΥΡΟ ΚΑΤΣΙΑ) ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΟ 2000 ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΒΓΑΖΕ ΦΟΒΕΡΕΣ ΤΟΥΦΕΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΕΝΤΟΣΕ ΣΤΗΣ ΕΜΛΟΚΕΣ ΤΗΝ ΕΣΤΙΛΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΗΠΡΟΣΟΠΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΗΣΎΧΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ.ΠΗΡΑ ΜΠΕΡΕΤΤΑ ΚΑΙ ΥΣΙΧΑΣΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #332835

    Άουτς! Πολλαπλά χτυπήματα της μοίρας. B) Τελικά με τι όπλο κυνηγάς τώρα;

    Ο Τζενος πηρε προσφατα μια Α400 Light KO και επισης εχει και καποια καλα και ακριβα δικαννα! Την Α400 Light, την επιασα στα χερια μου και απο αυτα που μου ειπε και ο Θοδωρακης, ειναι περι τα 3 κιλα με το Kick Off… Εχει πολυ καλο ζυγισμα και με βολευει και στην επωμιση, απλα ηθελα πιο μεγαλο drop στο κοντακι, διοτι εβλεπα βαση και ρηγα…πραγμα που το φοβαμαι, διοτι αλλαζωντας το drop, αλλαζει αυτοματα και το χτενι με το pitch…και μπορει να το παθω οπως και με το Fabarm, που παρεπιπτοντως, δεν εχω κοψει ακομη το κοντακι…

    Βεβαια μου ειπε να την τουφεκισω, αλλα ειπα μια αλλη φορα διοτι δεν μπορω να πεσω ετσι στα ξαφνικα απο την τεχνολογια της Fabarm σε αυτην της Beretta… :) :lol: :lol: :lol:

    Φιλικα Νικος :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #332833

    Μονοκαννο Baikal με απλο εξολκεα κολλαγε τα φυσσεκια μεσα στην κανη,αλλο προβλημα εκλεινα την καννη και εσκαγε το φυσσιγι.
    Το πηγα σε οπλουργο και τα ξανακανε οπως ηταν αναμενομενο εφαγε…σουτ.

    Aυτό και αν είναι πρόβλημα B) .

    Ο Θεός να μας φυλάει από τέτοια όπλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #332815

    Απογοήτευση από όπλο …

    Σε ένα και μοναδικό όπλο που είχαμε στην κατοχή μας … αλλά σε όλους τους υπόλοιπους λειτούργησε οκ … αστοχία ή νηπιακή θνησιμότητα υλικού (Γκαντεμιά)

    Σε μια σειρά όπλων συγκεκριμένης παραγωγής – εισαγωγής … σφάλμα κατά την παραγωγή της συγκεκριμένης παρτίδας.

    Σε ολόκληρη την γκάμα παραγωγής συγκεκριμένης εταιρίας … κακή ποιότητα υλικού (Ότι πληρώνεις παίρνεις)

    Αυτό που έγραψε ο Λευτέρης για εισαγωγές Β & Γ κατηγορίας παίζουν ισχυρά …

    Λόγω ανταγωνισμού, η ποιότητα υλικών όσο πάει και θα πέφτει με ρυθμό ανάλογο του “Ονόματος” της εταιρείας …οι λεγόμενοι Τενεκέδες … (είχε γίνει μια κουβέντα στο site για την ποιότητα των μετάλλων από δυο “μεγάλες” εταιρείες)

    Ως μανιώδης λάτρης … Κυρίως του Δίκαννου ( λιγότερο του Μονόκαννου) …δεν είχα ΠΟΤΕ θέματα λειτουργικά από τα όπλα μου … ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ B) :) :lol: …οι οποίες επιμένουν να περιέχουν στη γκάμα τους μόνο μονοσκάνδαλα δίκαννα για χάρη της εξέλιξης των σκοπευτών και σκοπευτικών αναγκών του αθλήματος και ΟΧΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.

    Λευτεριά στα Δισκανδαλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    241
    centro 76 στις #332789

    Fast Pro Franchi

    Καλά μου είχε πεί ένας ξάδελφος…….Καλύτερα αγόρασε 3 απο δαύτες για να μπορείς να ρίχνεις τα 3 φυσίγγια που προβλέπει ο νόμος!!! B) :) :lol: :lol:

    Μπάμ και εμπλοκή,5 στις 10 φορές !!!

    Το σίγουρο είναι ότι με την μετριότητα και βιομηχανοποίηση που κατασκευάζονται σήμερα τα όπλα οι γνώμες θα διίστανται.
    Σε κάποιον άλλον μπορεί να μην έχει βγάλει το παραμικρό,εμένα όμως μου άφησε τις χειρότερες εντυπώσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #332786

    [size=3]Απογοήτευση από όπλο …

    Σε ένα και μοναδικό όπλο που είχαμε στην κατοχή μας … αλλά σε όλους τους υπόλοιπους λειτούργησε οκ … αστοχία ή νηπιακή θνησιμότητα υλικού (Γκαντεμιά)

    Σε μια σειρά όπλων συγκεκριμένης παραγωγής – εισαγωγής … σφάλμα κατά την παραγωγή της συγκεκριμένης παρτίδας.

    Σε ολόκληρη την γκάμα παραγωγής συγκεκριμένης εταιρίας … κακή ποιότητα υλικού (Ότι πληρώνεις παίρνεις)

    Αυτό που έγραψε ο Λευτέρης για εισαγωγές Β & Γ κατηγορίας παίζουν ισχυρά …

    Λόγω ανταγωνισμού, η ποιότητα υλικών όσο πάει και θα πέφτει με ρυθμό ανάλογο του “Ονόματος” της εταιρείας …οι λεγόμενοι Τενεκέδες … (είχε γίνει μια κουβέντα στο site για την ποιότητα των μετάλλων από δυο “μεγάλες” εταιρείες)

    [b]Ως μανιώδης λάτρης … Κυρίως του Δίκαννου ( λιγότερο του Μονόκαννου) …δεν είχα ΠΟΤΕ θέματα λειτουργικά από τα όπλα μου … ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ B) :) :lol: …οι οποίες επιμένουν να περιέχουν στη γκάμα τους μόνο μονοσκάνδαλα δίκαννα για χάρη της εξέλιξης των σκοπευτών και σκοπευτικών αναγκών του αθλήματος και ΟΧΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.

    [u]Λευτεριά στα Δισκανδαλα[/u] [/b][/size]

    Λευτεριά στα δίκαννα τα δισκάνδαλα και κυρίως στα πλαγιόκαννα γιατί δόξα συ ο θεός από ποζέ η αγορά είναι γεμάτη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #160114

    Μιας και πιασαμε τα παραπονα, να πω και γω Λευτερια στα δικανα, πλαγιοκανα, δισκανδαλα, cal 16

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων