Ποιο όπλο σας απογοήτευσε

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 46 έως 56 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #332762

    Άουτς! Πολλαπλά χτυπήματα της μοίρας. B) Τελικά με τι όπλο κυνηγάς τώρα;

    λοιπον δασκαλε ξεχασα και μια η38 που εκανε εμπλοκες και αυτη και εφυγε 2 μηνες μετα την αγορα της.Τωρα εχω στην κατοχη μου
    1)perrazi mx12 κυνηγετικο
    2)blazer f3
    3)blazerf3 luxus
    4)beretta 687el
    5)beretta687 iv cal 20
    6)verney carron becasier
    7)winchester pigeon grade
    8)ειπα να μην ξανααγορασω καραμπινα αλλα τελικα δεν αντεξα και πριν μια εβδομαδα αγορασα την α400 light την οποια μολις την επιασε ο φιλος μου ο νικος77 στα χερια του του ξεφυγε και ειπε δυνατα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΟΔΩΡΗ……………………. :) :lol: :lol:


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #332760

    [size=3]Απογοήτευση από όπλο …

    Σε ένα και μοναδικό όπλο που είχαμε στην κατοχή μας … αλλά σε όλους τους υπόλοιπους λειτούργησε οκ … αστοχία ή νηπιακή θνησιμότητα υλικού (Γκαντεμιά)

    Σε μια σειρά όπλων συγκεκριμένης παραγωγής – εισαγωγής … σφάλμα κατά την παραγωγή της συγκεκριμένης παρτίδας.

    Σε ολόκληρη την γκάμα παραγωγής συγκεκριμένης εταιρίας … κακή ποιότητα υλικού (Ότι πληρώνεις παίρνεις)

    Αυτό που έγραψε ο Λευτέρης για εισαγωγές Β & Γ κατηγορίας παίζουν ισχυρά …

    Λόγω ανταγωνισμού, η ποιότητα υλικών όσο πάει και θα πέφτει με ρυθμό ανάλογο του “Ονόματος” της εταιρείας …οι λεγόμενοι Τενεκέδες … (είχε γίνει μια κουβέντα στο site για την ποιότητα των μετάλλων από δυο “μεγάλες” εταιρείες)

    [b]Ως μανιώδης λάτρης … Κυρίως του Δίκαννου ( λιγότερο του Μονόκαννου) …δεν είχα ΠΟΤΕ θέματα λειτουργικά από τα όπλα μου … ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ :) :lol: :lol: …οι οποίες επιμένουν να περιέχουν στη γκάμα τους μόνο μονοσκάνδαλα δίκαννα για χάρη της εξέλιξης των σκοπευτών και σκοπευτικών αναγκών του αθλήματος και ΟΧΙ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ.

    [u]Λευτεριά στα Δισκανδαλα[/u] [/b][/size]

    Ti marka itan ksexases na grapseis B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #332751

    λοιπον δασκαλε ξεχασα και μια η38 που εκανε εμπλοκες και αυτη και εφυγε 2 μηνες μετα την αγορα της.Τωρα εχω στην κατοχη μου
    1)perrazi mx12 κυνηγετικο
    2)blazer f3
    3)blazerf3 luxus
    4)beretta 687el
    5)beretta687 iv cal 20
    6)verney carron becasier
    7)winchester pigeon grade
    8)ειπα να μην ξανααγορασω καραμπινα αλλα τελικα δεν αντεξα και πριν μια εβδομαδα αγορασα την α400 light την οποια μολις την επιασε ο φιλος μου ο νικος77 στα χερια του του ξεφυγε και ειπε δυνατα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΟΔΩΡΗ……………………. B) :) :lol:

    NIKOOOOOOOOO KAI EΣΥ ΒΡΟΥΤΕ? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #332746

    8)ειπα να μην ξανααγορασω καραμπινα αλλα τελικα δεν αντεξα και πριν μια εβδομαδα αγορασα την α400 light την οποια μολις την επιασε ο φιλος μου ο νικος77 στα χερια του του ξεφυγε και ειπε δυνατα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΟΔΩΡΗ……………………. B) :) :lol:

    Δεν το αρνουμαι! Απλα και μονο, ειπα οτι το οπλο εχει πολυ καλο ζυγησμα σε συναρτηση με το βαρος και οχι επειδη ειναι Beretta :lol:

    Τζενο, ετοιμαζεσαι, θα φερω κατι φωτοβολιδες Spark, γεμισμενες με S4n…και θα δοκιμασουμε τα οπλα στα 25 μετρα με 3* και 9αρια/33gr, οπως και στα 35 μετρα με 1* και 5αρια/34gr!

    NIKOOOOOOOOO KAI EΣΥ ΒΡΟΥΤΕ? :lol:

    BENELLΟΠΡΟΔΩΤΗ ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :) :P :P

    Φιλικα Νικος :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    tzenos στις #332744

    ΝΙΚΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΦΕΡΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ B) :) :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #332737

    Fabarm mk 2 eurolion ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ, ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ!!!!! B) αγορασα μια Crio ηρεμησα :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #160124

    Εγώ θα πώ κάτι πολύ απλό…..όπως οτιδήποτε σήμερα έτσι και τα όπλα έχουν καταντήσει αναλώσιμα…. μόνο κάπως τα δίκανα(τα ακριβά) κρατάνε λίγο την ποιότητα ψιλά! Απο τις καραμπίνες άστα να πάνε……. θα μου θυμηθείτε την Α-400 σε μερικά χρόνια όταν θα ξεφτάει η βάση, δεν θα δουλεύει όπως πρίν το kick-off και θα ξεκολήσει το πλαστικό απο την πάπια μπροστά! Ας μήν πώ για την ποιότητα των ξύλων της……. Άν θα αγόραζα καραμπίνα σήμερα θα αγόραζα μία BREDA ASTROLUX μηχανισμός Benelli τουφεκιές Breda ! Το μόνο κακό το λάκτισμα…. τουλάχιστον θα ξέρω ότι είναι όπλο για μια ζωή!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    black_hawk στις #160132

    καλησπέρα παιδιά,

    τελικά οι περισσότεροι με τις μεγάλες εταιρείες έχετε προβλήματα. beretta, benneli καλά για την franchi μην μιλήσουμε……κάποτε έβγαζε όπλα τώρα νεροσωλήνες,,,,,,,. εγώ αυτο που έχω να καταθέσω είναι οτι έχω ενα baikal δισκανδαλο απλους εξολκείς, το αγόρασα πριν 6 ετη 370€ και είναι σκυλί. μόνο λάδωμα τιποτα αλλο. οκ τα ξύλα του είναι χάλια αλλά ειδα και τα ξύλα τις beretta με το φιλμακι πανω και αμα τα χτυπήσεις καλό ξεφλούδισμα.

    δίνουν 1500 ευρώ με οικονομίες μηνών και ξεφλουδίζουν βάσεις, σπάνε κλείστρα, εμπλοκές με τον ανυψωτήρα. σαν επιχείρημα έχουν μαζική παραγωγή αστοχία υλικού. οκ συμφωνώ αλλά δεν γίνεται όσοι πήραν την beretta 391 teknys να τους μπιμπικιάζει σε όλους η βάση. απλά όλες οι αντιπροσωπείες στην ελλάδα έχουν την ιδέα της αρπαχτής και ότι οι κυνηγοί είναι αμόρφωτοι και οτι τους πασάρουμε το τρώνε. πρέπει να συνειδητοποιήσουν ότι οι εποχές έχουν αλλάξει.
    το 2005 κοιτούσα για beretta 391 και επειδή η αντιπροσωπεία είχε μόνο ματ κάννες έλεγαν στον κόσμο οτι πλέον βγαίνει μόνο σε ματ κάννη. άλλο που άκουσα πρόσφατα είναι οτι όσες απόμειναν 391 είναι με 66 61 εκ κάννη και ότι η κάννη είναι μαζί με το όπλο. κοροιδίες κύριοι το όπλο ερχόταν στο κουτί του και οι κάννες σε ξεχωριστά κουτιά. ο πελάτης επέλεγε το όπλο και έλεγε στο μαγαζάτορα ποια κάννη θέλει σε μήκος και την έβαζε στην κούτα. απλά εδώ ότι στοκ έχει μείνει θέλουν να το πουλήσουν όπως γουστάρουν. η κοροιδία πάει σύννεφο.

    αμα μου πείτε θα αγόραζες καραμπίνα? θα σας έλεγα ναι αν και για το κυνήγι που κάνω μόνο τσιχλες πάω δεν είναι απαραίτητη. όσο για την τρίτη ντουφεκιά σπάνια θα μου χρειαστεί. στην τελική δεν είμαστε στο πόλεμο…………βγαίνουμε στο βουνό να ξεχαστούμε και να πάρουμε μυρωδιές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #332588

    [u][b]Λευτεριά στα δίκαννα τα δισκάνδαλα και κυρίως στα πλαγιόκαννα γιατί δόξα συ ο θεός από ποζέ η αγορά είναι γεμάτη…[/b][/u]

    Καλημέρα ManGelasakis … με pose έχει βρωμίσει … με διασκάνδαλα, δεν έχει καν μυρίσει … :D … τουλάχιστον στα πλαγιόκαννα κάποιες εταιρείες κρατάνε ακομα τη παραδοσιακη κατασκευή.

    Ti marka itan ksexases na grapseis


    Δημήτρη …μαλλον σε μπέρδεψε η πρώτη εκδοχή η οποία έγραψα. Γράφω γενικά τις περιπτώσεις ζημιών ή σφαλμάτων.
    Λόγω … δικαννων … δεν ειχα ΠΟΤΕ πρόβλημα λειτουργίας στα όπλα μου. :rolleyes:

    Λευτεριά στα Δισκανδαλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #332551

    λοιπον δασκαλε ξεχασα και μια η38 που εκανε εμπλοκες και αυτη και εφυγε 2 μηνες μετα την αγορα της.Τωρα εχω στην κατοχη μου
    1)perrazi mx12 κυνηγετικο
    2)blazer f3
    3)blazerf3 luxus
    4)beretta 687el
    5)beretta687 iv cal 20
    6)verney carron becasier
    7)winchester pigeon grade
    8)ειπα να μην ξανααγορασω καραμπινα αλλα τελικα δεν αντεξα και πριν μια εβδομαδα αγορασα την α400 light την οποια μολις την επιασε ο φιλος μου ο νικος77 στα χερια του του ξεφυγε και ειπε δυνατα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΟΔΩΡΗ……………………. :rolleyes: :D :D

    Oυπς τι ακουνε τα αυτακια μου? ο Νικος77 κρυφοberettakias? :P :P :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #332548

    Αν σκεφτείς ότι 2,5 κουτιά φυσίγγια από δαύτα κάνουν όσο κάνουν τα εισιτήρια με αεροπλάνο να πας και να έρθεις στον Έβρο, δεν θα τα ξαναπάρεις. :rolleyes:
    Για χειμώνα (αλλά χειμώνα όχι παίξε γέλασε) Fly Target Premier 38gr, Κουτουμάνος 40γρ και B&P Winter 38gr. Θα σου έλεγα και τα NSI Super Caccia 38gr αλλά σιγά σιγά ξεφεύγουν και αυτά στην τιμή.

    Όσο για τα όπλα, είχα την τύχη το πρώτο μου όπλο πριν από 20 χρόνια να ήταν η παλιά Altair, οπότε δεν μπορώ να έχω προσωπική άποψη. Από αυτά όμως που έχω ακούσει μάλλον οι παλιές Fabarm βγαίνουν πρώτες.

    ΜΗΤΡΟΥ ΜΑΝΙΟΥΜ 46 ΓΡΑΜ. Ν.4 . einai ta NITRO MAGNUM?

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 46 έως 56 (από 56 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων