BAIKAL CLUB…..είναι ΓΕΓΟΝΟΣ !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 338 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #42932

    ENTAXEI EXO KI EGO ENA BAIKAL PLAGIOKANNO MOD 93,TO PROTO MOY OPLO ALLA OYTE POY EXO PROSEXEI ALLA STOIXEIA,TPO PHRA APO TON PATERA MOY.DEN TO EXO KYNHGHSEI POTE.

    BASILHS


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #42934


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 28 Ιούλιος 2004


    Η δική μου συλλογή από ΒΑΙΚΑL έχει ώς εξής:

    1.Δίκαννο πλαγιόκαννο cal 12 του 1970, 73 cm κάννες με τσοκ ***/* (το έχω δώσει στον αδερφό μου)

    2. Μονόκαννο IJ18 36άρι, 68 cm κάννη και Full τσοκ.

    3. S/P IJ27EM1C cal 20, 71 cm κάννες και 5 εσωτ. τσοκ.

    4. S/P IJ27EM1C cal 28, 68 cm κάννες με τσοκ ****/***

    5. Δίκαννο πλαγιόκαννο IJ43E cal 16, 72 cm κάννες με τσοκ ***/*

    Σκοπεύω να πάρω ένα S/P cal 12 με εσωτερικά τσοκ & ένα πλαγιόκαννο cal36

    Νομίζω ότι είμαι FAN του BAIKAL CLUB 


    [/indent]

    Aφελης ερωτηση:

     Προσεχω οτι σου λειπει ενα 24αρι και ενα 32αρι. Γιατι δεν τα εχεις αγορασει ακομα; Ε;

     Εσυ πας για προεδρος ετσι και αλλιως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #42940


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 28 Ιούλιος 2004


     Προσεχω οτι σου λειπει ενα 24αρι και ενα 32αρι. Γιατι δεν τα εχεις αγορασει ακομα; Ε;

     Βίκτωρα, δεν έρχονται τα διαμετρήματα αυτά στην Ελλάδα. Στην Ρωσία βγαίνουν, όπως και το Sporting , αλλά αν έρχονταν σίγουρα θα τα αγόραζα.

    Εσυ πας για προεδρος ετσι και αλλιως…

    Ας γίνουν κανονικά οι διαδικασίες και βλέπουμε τι θα προτείνω ….Υπομονή ως την Τρίτη 2/8 το βράδυ


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #42942

    καλησπερα σε ολους,

    δεν νομιζω να υπαρχει κυνηγος που δεν περασε Baikal απο τα χερια του…

    το δικο μου ειναι μονοκανο, κομμενο στους 66 ποντους με τσοκακια, φοραω ενα spreader της Colonial και οτι σηκωθει απο 8-10 εως και 25+ μετρα πεφτει. με βαρος 2.350 και ημιπιστολε κοντακι ειναι το απολυτο οπλο για περπατητο ( και μην ακουσω για δευτερη-τριτη κτλ βολη…)

    Αλκης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #42945

     Kριμα, γιατι το 24αρι, ειναι ενα διαμετρημα, που θα μπορουσε να βρει καποιου ειδους χρησιμοτητα. Στα ορτυκια πχ, η στις σιταρηθρες.

     Εμεις τιμης ενεκεν, επειδη εισαι ο πιο πιστος Baikalιστης θα σε φωναζουμε ετσι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #42947

    ΔΗΛΩΝΩ ΥΠΟΤΑΓΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΟΝΟΚΑΝΟ IJ18-M ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΚΥΝΗΓΙΑ

    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΑ ΡΩΣΙΚΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΑΚΡΙΒΑ ΜΟΝΤΕΛΑ BAIKAL VOSTOK ΚΤΛ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #42952

    Δηλώνω και εγώ ενθουσιωδώς την συμμετοχή μου στο Baikal club.Το πρώτο μου όπλο ήταν ένα Baikal s/p , απίστευτα κακοποιημένο από την άγνοιά μου στην επιλογή φυσιγγίων (μέχρι και demi magnum του έβαζα ο αθεόφοβος) ,το οποίο όμως δεν πήγε ποτέ σε οπλουργό στα 25 χρόνια που το έχω ,δεν έχει κουνήσει καθόλου και γενικά είναι σε άψογη λειτουργική κατάσταση.

    Έχω επίσης και ένα πλαγιόκαννο,ένα μονόκανο και αν έλθει στην Ελλάδα θέλω να πάρω το sporting μοντέλο του Baikal s/p.

      Μήπως μπορεί κάποιος να μου πεί αν το Baikal special s/p αυτό με τα χειροποίητα σκαλίσματα και τις δύο κάννες και πάπιες,βγαίνει με μία κάνη και τσοκ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    ΣΑΜ3 στις #42954

      Kαλησπερα απο συρο λοιπον ΧΙRO ενα βαικαλ σ/π εχει στις αγγελιες για πουλημα πηγενε νατο δεις το εχει φωτογραφια  ειναι τρομερο εαν δεν ειχα αλλες δουλειες θα το επαιρνα ειναι τρομερα ωραιο δες το. Φιλικα γιωργος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    Fast Eddie στις #42957

    Αγαπητοί φίλοι σας καλωσορίζω στο Βαικάλ, και ξερό ψωμί, club!.

    Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός αλληλεπίθετου IZH-27EM-1C, 12αρι, μονή σκανδάλη, 71 cm κάνη, τσοκάκια και αυτόματους εξωλκείς.

    Ως γνωστόν εμένα μου αρέσει και ρίχνω συνέχεια τραπ (ας είναι καλά ο δάσκαλός μου ο Λεο που μου έμαθε τα κόλπα) και έχω ρίξει αρκετές χιλιάδες φυσσίγια μέχρι σήμερα. Και όλα αυτά σε λιγότερο από ένα χρόνο. Τι χρόνο δηλαδή ούτε 4 μήνες!!!. Φυσικά το όπλο δεν έχει πάθει τίποτα. Αυτό που μου κάνει όμως ακόμα και σήμερα εντύπωση είναι ότι, συνεχώς, σε συζητήσεις που κάνω με παλιούς τραπίστες, βλέπω να δείχνουν μεγάλο σεβασμό σε αυτό το όπλο των 400 € και ας έχουν όπλα που κοστίζουν (δεν ξέρω και αν το αξίζουν, μπορεί και ναι) πολλαπλάσιες φορές.

    Όσον αφορά τις εκλογές μας, μιας και κατέχω (προσωρινά) την θέση του υπηρεσιακού προέδρου, νομίζω ότι τον κριτσίλι θα πρέπει να κάνουμε πρόεδρο το δε μήνυμά μου αυτό υπέχει θέση αίτησης μου ως μέλος στο Βαικάλ, και ξερό ψωμί, club! (παρακαλώ όταν αναφέρεται το όνομα του συλλόγου μας να μπαίνει και το θαυμαστικό μετά) καθώς και ψήφου στον κριτσίλι. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    Fast Eddie στις #42958

    Και μιας και ξεκινήσαμε

    1) Νεοπτόλεμε πως είναι το ΙΖ 39 τραπ. Δεν μας γράφεις τις εντυπώσεις σου? τι διαφορές έχει από το 27άρι? το κοντάκι βγαίνει και για αριστερούς ή θα το γυρίσουμε εμείς όπως έκανα εγώ με το δικό μου (Ισως το μοναδικό αριστερό Βαικάλ στην Ελλάδα!!, τα αριστερίστικα σταματούν εκεί!)

    2) stratri1 (τριαντάφυλλε) πως θα μου στείλεις σε μεγάλη εικόνα το σήμα του Βαικάλ για να το τυπώσω ως εικόνα και όχι ως ζωγραφιά αφού όταν το μεγαλώνω γίνεται θολό με κακή ανάλυση. Θέλω να το τυπώσω σε μπλουζάκι και να σκάσω μύτη στο σκοπευτήριο με την ένδειξη ….

    Βαικάλ και ξερό ψωμί club!!!

    Κόλαση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    GARFIELD στις #42961

    Και εγω με την σειρά μου να πώ ότι το πρώτο μου και μοναδικό όπλο μέχρι στιγμής είναι ένα σ/π baikal με τα 5 τσοκ και λευκή βάση η μάγκνουμ έκδοση.

    + κριτσίλις

    ψήφος στον φίλο κριτσίλι για πρόεδρο!

    Φιλικά Κώστας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #42980

    Βλέπω ότι ο Αντώνης έχει την μεγαλύτερη συλλογή Baikal, οπότε

    + Αντώνης Κριτσίλης

    … για πρόεδρος του Baikal και ξερό ψωμί club!

    Φίλε Fast Eddie, το σήμα το βρήκα στην παρακάτω διεύθυνση: 

    http://search.marsfind.com/ufts.html?ver=1…baikalink.ru%2F

    Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορώ να το βρω αλλιώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #42984

    Λοιπόν Αγαπητα μέλη του baical club και Ξερο ψωμί …

    Μετά από ώριμη σκέψη που συνοδέυτηκε από μία ολόκληρη φραντζόλα ξερό ψωμί αναφέρω τα παρακάτω

    Λόγω του ότι κατέχω 3 baical και προκειμένου να βελτιωθεί η εικόνα μου στο club καθώς προτίθεμαι να αντιπολιτευτώ τον Φίλο Αντώνη για την θέση του προέδρου αναφέρω τα παρακάτω.

    1ον) Ο κουνιάδος μου για να βελτιώθεί η εικόνα μου στο club μου παραχωρεί το baical IJ 27 που έχει καθώς σταμάτησε το κυνήγι έτσι τα όπλα μου γίνονται 4.

    2ον) Θεωρώ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το θέμα που αφορά την ίδρυση ενός ΤΕΤΟΙΟΥ CLUB ενός δηλαδή βαρυσήμαντου γεγονότος να τοποθετείται στην Θεματολογία “περί ανέμων και υδάτων”.!!!!!!!!! Και ερωτώ ποιος διέπραξε αυτο το λάθος …. εεεε ποιός???? Και δηλαδή είναι ΤΟΟΟΟΣΣΟΟΟΟ ασήμαντο και ασχετο γεγονός. ΟΧΙΙΙΙΙΙ αγαπητα μου μέλη. Πρωτη μου ενέργεια για να δοθεί βαρύτητα είναι, και γίνεται τώρα αυτην την στιγμή, ή αίτηση μεταφοράς της ανακοίνωσης της ίδρυσης στην ενότητα ΠΕΡΙ ΟΠΛΩΝ. Εκεί που ανακοινώθηκε δηλαδή η ίδρυση και αλλων κατώτερης ποιότητας όπλων και λιγότερων μελών club.( δεν αναφέρω όνόματα διότι που ξέρετε μπορεί και να χρειαστούμε συμμαχίες  ) Παρακαλώ τους Admin να μεριμνήσουν διότι θα κατεβούμε σε αποχή από το forum.

    3ον)και τελευταίο προς το παρόν. Φίλε Αντωνη κατα τα άλλα συμφωνώ με τα διαδικαστικά που πρότεινες και σημειώνω ότι θα χαρώ πολύ να σε έχω στο πλευρό μου σαν ένα ταπεινό μέλος διότι ξέρω ότι είσαι αγωνιστής και εργατικός (όταν ερθεις ΚΟΜΟΤΗΝΗ εχω και τα 4 όπλα ακαθαριστα … μην φέρεις καθαριστικά ..εχω να σου δώσω … ξέρω ότι θα χαρείς να τα περιποιηθείς)

    Ελπίζω να σας έχω στο πλευρο μου  … (δώστε και λογαριασμούς κατα προτίμηση alpha bank o καλός πρόεδρος κατι θα φροντίσει  )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #42987


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Fast Eddie στίς 29 Ιούλιος 2004


    Και μιας και ξεκινήσαμε

    1) Νεοπτόλεμε πως είναι το ΙΖ 39 τραπ. Δεν μας γράφεις τις εντυπώσεις σου? τι διαφορές έχει από το 27άρι? το κοντάκι βγαίνει και για αριστερούς ή θα το γυρίσουμε εμείς όπως έκανα εγώ με το δικό μου (Ισως το μοναδικό αριστερό Βαικάλ στην Ελλάδα!!, τα αριστερίστικα σταματούν εκεί!)

    Φίλε Fast Eddie,

    αν και όπως δήλωσες ψηφίζεις τον Αντώνη θα σου απαντήσω με χαρα σε όσα ρωτάς … διότι όπως θα καταλαβαίνεις καθώς τα αριστερίστικα σου σταματούν σε ένα κοντακι και μόνο …εγω δεν έρχομαι να ισοπεδώσω τα πάντα …ερχομαι να δουλεψω για το club να μοιρασω ξερές φραντζόλες σε όλα τα μέλη ανεξαιρέτως και ειδικα σε αυτα που εργαζονται και είναι πολύτιμα.. Οπως εσύ δηλαδη (σλιαρπς – σλιαρπς = ήχος γλυψίματος)

    Για τις εντυπώσεις μου από το IJ 39 trap δες εδώ.

    http://www.e-artemis.gr/Forum/display_topi…Position=1

    Για τις διαφορές με το IJ 27 σου αναφέρω ότι υπάρχει διαφορά βαρους,  στιβαρότητας, ανθεκτικότητας και ποιότητας ξύλων καθώς και κοντακι Mode carlo όπως αλλωστε μπορείς να δείς και εδώ:

    http://www.baikalinc.ru/eng/prod/rifle/izh39/ 

    Με την ευκαιρία σαφέστατα προκύπτει ότι ενας υποψήφιος Πρόεδρος πρέπει να είναι και ενημερομένος αλλά και έτοιμος για να κατατοπίσει – ενημερώσει. Αν αλλαζες ψήφο φίλε fast … θα είχες και ένα καίριο πόστο και ρόλο στο club και πληρωμένη την ξερή σου φραντζολα μέχρι τις νέες εκλογές.


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #42992

     Βλεπω οτι εδω πεφτει το γλυψιμο της (Ρωσικης) αρκουδας. Μπορει κυριοι να εχετε ενα σωρο οπλα, αλλα ποσοι απο σας εχουν κρατησει φυσιγγια BAIKAL;;;

     Τα θυμαστε;;; 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 338 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων