BAIKAL CLUB…..είναι ΓΕΓΟΝΟΣ !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 338 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #43000

    Έχω ένα κουτί (10 φυσίγγια) Νο5. Τα αγόρασα σαν συλλεκτικό απόκτημα πέρσι!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43004

    Καλά που το θυμήθηκα ….

    Ενα ρώσικο SAIGA .410 που έχω μαζί με την ρωσικη διόπτρα του δίνει καθόλου Bonus????

    Μα ενα – ενα τα θυμάμαι …εχω και αεροβόλο πιστόλι baical …. Που πας ωρε Κριτσίλη.!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #43007

    ΕΧΩ 2-3 ΦΥΣΙΓΓΙΑ BAIKAL Νο 8 η  9 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ.

    ΓΙΑΝΝΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #43026

      Φίλοι σας ρούμπωσα που λέμε και στο χωριό μου.Μπορεί να έχω μόνο 3 όπλα Baikal αλλά έχω όλων των ειδών τα φυσίγγια:Πράσινα , κόκκινα και μαύρα.Μέχρι και 9/βολα.Όλα σε άψογη κατάσταση.Επίσης και ριγμένους χάρτινους κάλυκες με πολύ ωραίες εικόνες τυπωμένες πάνω τους.

    Για το θέμα του προεδρείου τώρα: Αν και φυσιογνωμικά ,από κάτι φωτογραφίες που δημοσιεύτηκαν στο forum,o κ. Kritsilis μου φάνηκε εξαιρετικά συμπαθής,θα ψηφίσω Νεοπτόλεμο,μιας και θα διοριστώ την φετεινή σχολική χρονιά στην Ροδόπη και θα χρειαστώ την βοήθειά του. Συγγνώμη κ. Kritsilis αλλά το συμφέρον επιτάσσει άλλα…

    Αλήθεια φίλε Νεοπτόλεμε κανένα σπίτι επιπλωμένο στοιχειωδώς, σε Ίασμο,Σάππες ή Μαρώνεια θα βρούμε; και σε τι τιμές αν έχεις υπ΄όψιν σου; Μόλις μάθω το σχολείο θα σου τηλεφωνήσω για τα περαιτέρω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43027


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από XIRO στίς 29 Ιούλιος 2004


      Φίλοι σας ρούμπωσα που λέμε και στο χωριό μου.Μπορεί να έχω μόνο 3 όπλα Baikal αλλά έχω όλων των ειδών τα φυσίγγια:Πράσινα , κόκκινα και μαύρα.Μέχρι και 9/βολα.Όλα σε άψογη κατάσταση.Επίσης και ριγμένους χάρτινους κάλυκες με πολύ ωραίες εικόνες τυπωμένες πάνω τους.

    Για το θέμα του προεδρείου τώρα: Αν και φυσιογνωμικά ,από κάτι φωτογραφίες που δημοσιεύτηκαν στο forum,o κ. Kritsilis μου φάνηκε εξαιρετικά συμπαθής,θα ψηφίσω Νεοπτόλεμο,μιας και θα διοριστώ την φετεινή σχολική χρονιά στην Ροδόπη και θα χρειαστώ την βοήθειά του. Συγγνώμη κ. Kritsilis αλλά το συμφέρον επιτάσσει άλλα…

    Αλήθεια φίλε Νεοπτόλεμε κανένα σπίτι επιπλωμένο στοιχειωδώς, σε Ίασμο,Σάππες ή Μαρώνεια θα βρούμε; και σε τι τιμές αν έχεις υπ΄όψιν σου; Μόλις μάθω το σχολείο θα σου τηλεφωνήσω για τα περαιτέρω…


    [/indent]

    Μόλις μάθεις το σχολείο θα με ενημερώσεις και θα ψαξω να σου βρω. Εχω ακρες και στα 3 αυτά μέρη που ανέφερες.

    Πολύ ενδιαφέρον αυτό με τα φυσίσγγια για τα οποία ενημερώνω εντιμότατα ότι δεν έχω κανένα …. ίσως με βοήθησει ο ψηφοφόρος μου με το να αγοράσω μερικά σαν προκαταβολή ενοικίου για το σπίτι που θα του βρώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #43028

      Νεοπτόλεμε μόλις μάθω το σχολείο θα ανέβω Κομοτηνή για τα περαιτέρω.Επειδή μάλλον δεν θα έχω την δυνατότητα να φέρω και σκύλο,τι όπλα να πάρω μαζί μου; Από υδρόβια πάντως είχατε πολλά.Ελπίζω να έχετε και τώρα .

    Όσο για τα φυσίγγια στα κάνω δώρο για να εδραιώσεις την υποψηφιότητά σου έναντι του συμπαθέστατου κατά τα άλλα κ. Kritsilis.

    Φιλικά: Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #43032

    ΑΑΑΑ, βλεπω οτι ολοι ειστε εναντιον της προεδρειας Κριτσιλη. Εγω παντως ειμαι υπερ, γιατι εκτος της μεγαλης γκαμας οπλων που διαθετει, εχει το θαρρος και τα πηγαινει και στο σκοπευτηριο, και το 16αρι, και το 20αρι, και αν δεν κανω λαθος, και το 28αρι.

    Τελος, για να δωσω το συνθημα της προεκλογικης μας εκστρατειας να σας πω οτι :

      ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ..

      ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΡΙΤΣΙΛΗ…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43034


    [indent]

    Με χαρά σας ανακοινώνω ότι τα μέλη του BAIKAL CLUB μέχρι στιγμής είναι 13:

    Fast Eddie, Victz, kritsilis, delos, stratri1, Νεοπτόλεμος, lagadia2001, Shaolin, billbe, oldtimer, cambof, xiro & garfield

    Δεν πιστεύω να έχω ξεχάσει κανέναν ??

    Mε λίγη προσπάθεια μας βλέπω να να φτάνουμε τους 25 για να έχουμε 5 μέλη στο ΔΣ.

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43035

    Φαντάζομαι ότι την διαδικασία την έχετε αποδεχθεί όλοι.

    Την πρότασή την δική μου θα την δείτε το πρώι της Δευτέρας. Αν και είναι ακόμα νωρίς βλέπω πως μερικοί από μας έχουν κάνει τις προτάσεις τους για Πρόεδρο και μόνο.

    Το διήμερο Δευτέρας και Τρίτης , ανάλογα βέβαια και από τα πόσα μέλη θα έχει το ΔΣ 3 ή 5, θα γίνουν οι προτάσεις και οι αυτοπροτάσεις για το ΔΣ, που θα είναι αντίστοιχα έως 2 ή 5 ονόματα.

    Βέβαια από την μέχρι τώρα συζήτηση προκύπτουν 2 υποψηφιότητες για ΔΣ

    των : Νεοπτόλεμος & kritsilis 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #43039

      Με την ίδρυση του Baikal club χάθηκαν και οι Μπενελομπερετάκηδες . Και είναι φυσικό αυτό γιατί κανένας δεν θα κατηγορήσει ένα τόσο τίμιο και αξιόπιστο όπλο σαν το Baikal σε οποιαδήποτε έκδοση.’σε που δεν πιστεύω να υπάρχει κυνηγός που να μην είχε ή να μην έχει Baikal.

      Πάντως από το 2000 περίπου και μετά οι Αμερικάνοι έχουν πάθει κάτι με τα Baikal.Τους κάνουν τεστ με θετικά σχόλια και τα αγοράζουν πολλοί,ιδίως τα 20άρια s/p και τις καραμπίνες των 3,5′.Μάλιστα οι αναγνώστες του GUNS & AMMO ψηφίσανε την BAIKAL MP153 σαν αυτογεμές της χρονιάς το 2002.Τώρα αν σας πω ποιά άλλα αυτογεμή ήταν συνυποψήφια για τον τίτλο,πολλοί από το forum θα χλωμιάσουν.(΄Oπως και εγώ άλλωστε που δεν βγήκε η Benelli.Και μην βιάζεστε να χαρείτε οι οπαδοί των Beretta-Franchi & Fabarm… )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43047

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Νεοπτόλεμος στίς 29 Ιούλιος 2004


    2ον) Θεωρώ ΕΠΙΕΙΚΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το θέμα που αφορά την ίδρυση ενός ΤΕΤΟΙΟΥ CLUB ενός δηλαδή βαρυσήμαντου γεγονότος να τοποθετείται στην Θεματολογία “περί ανέμων και υδάτων”.!!!!!!!!! Και ερωτώ ποιος διέπραξε αυτο το λάθος …. εεεε ποιός???? Και δηλαδή είναι ΤΟΟΟΟΣΣΟΟΟΟ ασήμαντο και ασχετο γεγονός. ΟΧΙΙΙΙΙΙ αγαπητα μου μέλη. Πρωτη μου ενέργεια για να δοθεί βαρύτητα είναι, και γίνεται τώρα αυτην την στιγμή, ή αίτηση μεταφοράς της ανακοίνωσης της ίδρυσης στην ενότητα ΠΕΡΙ ΟΠΛΩΝ. Εκεί που ανακοινώθηκε δηλαδή η ίδρυση και αλλων κατώτερης ποιότητας όπλων και λιγότερων μελών club.( δεν αναφέρω όνόματα διότι που ξέρετε μπορεί και να χρειαστούμε συμμαχίες 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43048


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 29 Ιούλιος 2004


    ΑΑΑΑ, βλεπω οτι ολοι ειστε εναντιον της προεδρειας Κριτσιλη. Εγω παντως ειμαι υπερ, γιατι εκτος της μεγαλης γκαμας οπλων που διαθετει, εχει το θαρρος και τα πηγαινει και στο σκοπευτηριο, και το 16αρι, και το 20αρι, και αν δεν κανω λαθος, και το 28αρι.


    [/indent]

    Δεν έχεις άδικο Βίκτωρα. Ετσι είναι. Και μάλιστα με το 28άρι με κοιτούσαν παράξενα. Μόνο με 36άρι δεν έχω ρίξει, αλλά που θα μου πάει. Προτεραιότητα έχει το σ/π το cal12 το baikal εννοείται

    Πάντως θάρρος έχουν δείξει μέχρι στιγμής και ο Fast Eddie εδώ και 4 μήνες ρίχνει τραπ με το IJ27EM1C , αλλα και ο Νεοπτόλεμος με το IJ39 καθαρό τραποντούφεκο.

    Εγω με τα μικρά διαμετρήματα έχω περάσει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #43050

    Χτές το απόγευμα πέρασα να δω οπτικά το Σ/Π IJ27EM1C με τα 2 σετ καννών. Ακόμα δεν έχει έρθει και λόγω της απαγόρευσης εισαγωγής και εμπορίας όπλων για τον Αύγουστο θα έρθει Σεπτέμβρη. Δεν θα τό έχω όταν ανέβω Νεοπτόλεμε, αλλα δεν πειράζει “έχω να καθαρίζω τα δικά σου”

    Είδα όμως 2 άλλα όπλα. Το ένα είναι αυτό που πήρε ο Νεοπτόλεμος το IJ39. Eχει διαφορετικό στυλ πιό στιβαρό καλά κάπου το διάβασα. Πραγματικό Τραποντούφεκο. Μπράβο στην επιλογή σου. Λευτέρη πραγματικά αξίζει το όπλο.

    Είδα όμως και το πλαγιόκαννο με την μιά σκανδάλη και τα εσωτερικά τσοκ. Είναι μιά καινοτομία για τους Ρώσους για πλαγιόκαννο. Αλκη το συγκεκριμένο πλαγιόκαννο γράφει ΕΑΑ CORP, οπότε πιτάκια ετοιμαστείτε

    Επίσης είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω ότι από χτές το απόγευμα είμαι κάτοχος ενός ακόμα baikal, του MP 651 K

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #43059

    Λοιπόν …. εχθές που έπεσα να κοιμηθώ είχα τύψεις για την υποψηφιότητά μου καθώς:

    1ον) Είμαι ιδιαίτερα νεό μέλος στο Ε-αρτεμις

    2ον) Ηλικιακά είμαι κατα πολύ νεότερος

    3ον) Είμαι μακριά από το κέντρο (Αθήνα)

    4ον) ο Αντωνης είναι ποιο γνήσιος Baicalakias (με περισσότερες γνώσεις)

    5ον) Με τον Αντώνη εχουμε μιλήσει και τηλεφωνικώς και τον συμπαθώ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ και φυσιογνωμικά από την φοτό που είδα.

    6ον) και κυριότερον ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ

    ¨Οποτε αποχωρώ από υποψήφιος με ανακούφιση και δηλώνω μάλιστα και υποστηρικτής του Κριτσίλη. Αντώνη όταν έρθεις φέρε και τα όπλα σου να τα ρίξω ενα καλό καθάρισμα καθώς θα παραμείνω ένα εργατικό και πιστό μέλος του Baical και ξερό ψωμί club.

    Τώρα Αντώνη από ότι καταλαβαίνω μας ανακοινώνεις ότι θα εισαχθεί το baical sporting?? Αυτό με τα chokes colonial ή αναφέρεσαι στο γνωστό IJ 27 ?? Επίσης γι ατο πλαγιόκαννο που λες …. τι σημαίνουν τα γραμματα EAA CORP?? Και τέλος ποιο είναι το MP 651 K???

    Την επόμενη Τεταρτη θα ρίξω για πρώτη φορά Sporting και λέω να το κάνω με το 36αρι μου το IJ 43.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #336554

    Νεοπτόλεμε, όπως θα δεις στο θέμα Μπερέττα-Μπενέλλι, ο Κριτσίλης έφαγε μια κίτρινη για ένα γλωσικό ατόπημα.

    Μην βιάζεσαι να αποσυρθείς λοιπόν.

    Αλλά το μεγάλο και ακαταμάχητο προσόν του Αντώνη σ’αυτόν τον αγώνα είναι το …μουστάκι του!!!! Υπάρχει κανείς που διαφωνεί;

    Εγώ δηλώνω φαν του Αντώνη και τον στηρίζω, αλλά οφείλω να τον μαλώνω όταν παρεκτρέπεται.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 338 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων