Τα Μικρότερα Διαμετρήματα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 252 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #55602

    ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΕΠΕΣΑ & ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ 36αρι. ΣΤΑ 25 ΜΕΤΡΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΩΝ 25 ΜΕΤΡΩΝ ΕΒΑΛΕ 189 ΣΚΑΓΙΑ ΜΕ 19.5 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΓΟΜΜΩΣΗ,ΝΟΥΜΕΡΟ 7 1/2 & ΤΣΟΚ 3/4.  ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ ΔΟΚΙΜΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΤΟΥ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΟΣ.ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΟΥ CAL 28 ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΓΕΥΣΗ.ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΚΑΓΙΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΑΚΡΑΙΟ ΜΙΑ & ΜΕ 8-9-10-11 ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ,ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ! ΤΑ 189 ΣΚΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #55755

    χθες το απογευμα ενας καλος φιλος μου εφερε να “φιλοξενησω” για λιγες μερες το καινουργιο του αποκτημα, μεχρι να σκεφτει πως θα το παρουσιασει στην γυναικα του, οπως μου ειπε χαρακτηριστικα…

    ειναι ενα Beretta 687 20αρι, δισκανδαλο, με πολυ ανοικτο πιστολε στην λαβη, 71 εκ κανες 1-3 τσοκ (για την ωρα) και βαρους 2.650.

    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ

    εδω ειναι που θελω τα φωτα σας, λογω της πληρης ελλειψης δικης μου εμπειριας στο διαμετρημα…

    θελω προτασεις για φυσιγγια 24-28 γρ. και αν κυκλοφορουν σε μαλλινη. μην ξεκινησουμε δοκιμες στα τυφλα…

    αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι αν και αγοραστηκε καινουργιο απο την εκθεση και με εγγυηση αντιπροσωπειας, απο τις σφραγιδες φαινεται να εχει κατασκευαστει το …1982 (ΑΙ μεσα σε τετραγωνο, κατω στα κλειδια). μηπως κανω λαθος ?????

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #55758

     H σφραγιδα ειναι για την ημερομηνια κατασκευης των καννων Αλκη. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα οντως ειναι παραξενο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #55791


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από old-timer στίς 07 Aπρίλιος 2005


    χθες το απογευμα ενας καλος φιλος μου εφερε να “φιλοξενησω” για λιγες μερες το καινουργιο του αποκτημα, μεχρι να σκεφτει πως θα το παρουσιασει στην γυναικα του, οπως μου ειπε χαρακτηριστικα…


    ’λκη να κάνω μια πρόταση έτσι για να βοηθήσουμε το φίλο σου.

    Λοιπόν πάρε η βάλε να πάρουν τηλέφωνο στο σπίτι του και να πουν ότι είναι από το έθνος κυνήγι και ότι κέρδισε ύστερα από κλήρωση το όπλο στην έκθεση. Για καλό και για κακό φρόντισε να ενημερώσεις τον Διευθυντή του περιοδικού μην γίνει καμια διασταύρωση στοιχείων.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #55809

    Πράγματι, στις αρχές της δεκαετίας του 1980 πρωτοκυκλοφόρησε η σειρά 680-687.  Πριν υπήρχε για πολλά χρόνια η σειρά S54 εως S58.

    Το ότι είναι δισκάνδαλο με σταθερά τσόκ και με ανοιχτό πιστολέ δείχνει ότι ίσως να είχε κατασκευαστεί τότε, από τα πρώτα της σειράς.

    Τα σύγχρονα είναι συνήθως μονοσκάνδαλα με εσωτερικά τσοκάκια και πιό έντονο πιστολέ σχήμα στη λαβή.

    Είναι όμως περίεργο … πού το είχαν καταχωνιασμένο τόσα χρόνια?  Καλύτερα να ρωτήσεις στην αντιπροσωπεία για να λυθεί η περιέργεια.

    Στο http://www.berettaservices.com έχουν όλους τους καταλόγους της Beretta, από το 1964 εως το 1999 και τους χρεώνουν 5$ τον καθένα για downloading.  Είναι αρχεία PDF, σκαναρισμένα από τους πρωτότυπους καταλόγους, σε μέτρια ποιότητα.

    Ο συγκεκριμένος κατάλογος (1980-1984) είναι 15ΜΒ, αν τον θέλεις γράψε μου το e-mail σου να σου τον στείλω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #55814

    ΑΛΚΗ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟΣΥΥΥΥΥ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΔΕ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΔΡΑΣΤΗ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ! ΤΟ 20αρι ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΛΑΓΙΟ ,ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ, 20αρι ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΜΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑΣ!ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΔΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΒΕRETTA (ΠΛΥΝ ΤΣΟΚ) ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΑ! ΓΡΑΨΕ ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ , ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΜΗΣ,ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΑΜΠΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΛΟΥ, ΚΑΘΩΣ & ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΣΟΥ! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ 28 ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ ΤΗΣ FIOCCHI, ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ “ΣΤΡΩΣΙΜΟ” ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ ΜΟΤΟ & ΙΣΩΣ ΟΝΤΩΣ ΤΑ 25γραμμαρια ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ! ΜΕ ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΟΝΟ ΤΑ CHEDITE ΜΕ 28γραμ. ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΕΔΩ! ΜΕΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #55821

    Χρηστο,

    εμπλεξα με δουλεια και μολις γυρισα. υποσχομαι αυριο απογευματακι να απαντησω και με φωτο.

    ΔΕΝ ειναι post, ειναι teaser

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #55877

    δειτε, λοιπον, το beretta το 20αρι

    εχει αυλους 15,9 ,τσοκ 1-3 σταθερα μαρκαρισμενα με ο (κυκλους)και οχι με αστρα, 70αρες θαλαμες βαρος κανων 1.094

     

    δειτε και αυτο και πειτε μου αν σας λεει τιποτα. εχω δει πολυ νεωτερα που ειναι limited edition για την Quails Unlimited.

    ξερει κανεις τιποτα παραπανω???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #55883

    Ο ΑΥΛΟΣ 15.9 16.00 ΣΤΟ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ & ΝΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΩ ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΟΥΣ! ΤΟ 687 ΕΙΝΑΙ ΜΠΙΜΠΕΛΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ,ΑΛΚΗ ΔΕΙΞΕ Κ ΛΙΓΟ ΞΥΛΑ!!!!! ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΔΕ ΙΔΑΝΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ.ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ 32γραμ. ΟΠΟΤΕ & ΒΑΡΕΙΑ ΓΟΜΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!! ΟΙ ΣΚΑΝΔΑΛΕΣ ΤΡΑΒΗΞΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΥ ΜΙΑ & Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟ ΚΑΘΩΣ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #55885

    Αλκη, από ότι είδα η μπροστινη σκαλδάλη είναι σπαστή αν δεν κάνω λάθος, για να μην πληγώνει το δάκτυλο οταν πυροβολούμε την 2η, οι εξολκείς είναι αυτόματοι, Τα σκαλίσματαεκτος από το περιστερι στον λεβιε ανοιγματος.  η διαμορφωση του οπλου , οι σκανδαλες,  είναι ακριβώς τα ίδια με το S.P.  Beretta  σε 12αρι, S686 special που έχω, αυτό με  κάνει να πιστεύω ότι είναι όντως αρκετά παλαιότερη κατασκευή, μια και από οτι υπολογιζω το δικό μου είναι τουλάχιστον 15 χρονών,

    Παντελής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56481

    ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΤΟ 20αρι ΣΕ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΜΙΚΡΗΣ ΗΛΗΚΙΑΣ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ & ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ 12αρι ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΜΑΤΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ΗΛΗΚΙΑΣ ΤΩΝ 10-12 ΕΤΩΝ! ΤΑ 24 ΔΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΝΑΝ ΤΟ ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ & ΑΡΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ,ΚΟΝΤΙΝΕΣ Κ ΜΑΚΡΙΝΕΣ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #56488

    Όλα καλά με τα 20αρια και τις ελαφρές γομώσεις (24γρ). Όμως αν κάποιος δοκιμάσει να ρίξει στο σκοπευτήριο πρώτα με 32γρ. και μετά με 24 θα εκπλαγεί με το πόσα λιγότερα πιάτα θα σπάσει. Οι υπερελαφρές γομώσεις δεν συγχωρούν σκοπευτικά λάθη. Αναλογιζόμενοι το πόσο δυσεύρετα είναι τα θηράματα νομίζω πως είναι προτιμότερο ένα ελαφρύ 12αρι δίκαννο για την μπεκάτσα τουλάχιστον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56493

    ΚΩΣΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΡΠΩΣΗ ΜΙΑ Κ ΤΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΒΑΛΟΥΜΕ ΑΜΜΕΣΑ,ΑΠΛΑ Η ΣΥΧΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑ “ΟΠΛΟΦΙΛΙΚΟΥΣ” ΛΟΓΟΥΣ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-KALLISTON-. ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΥ ΥΣΤΕΡΟΥΝ Κ ΠΟΥ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ ΚΑΘΩΣ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΧΩ “ΜΠΟΥΚΤΙΣΕΙ” ΑΠΟ ΤΟ 12αρι ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΟΥ ΟΠΛΟΥ,ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ & ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ, ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΝ ΣΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΝ ΤΟΝ ΕΒΑΖΕΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΜΕ 12αρι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΣΠΑΖΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΟ ΜΙΑ Κ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΜΠΕΛΑΣ,ΒΑΡΥ ΟΓΚΩΔΕΣ,ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΤΟΥ!ΟΤΑΝ Η ΚΑΡΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΚΥΝΗΓΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΜΕ 28αρι!!!!! ΜΕΤΑ ΕΠΙΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!    

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #56496

     Εγω παλι αναρωτιεμαι, γιατι αραγε το 16αρι, που σε ορισμενα κυνηγια, δεν εχει διαφορες του 12αριου, εχει αρχισει να εξαφανιζεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #56503

    Χρήστο μου δεν υπάρχει  πρόβλημα.

    Ο Μπ. Αιγινήτης που μαζί με τον Γιάννη Λοβέρδο είναι οι μοναδικοί εν ενεργεία δάσκαλοι κυνηγετικής σκοποβολής, υποστηρίζουν πως ακόμα και για ένα παιδί που ξεκινά (14 και άνω), είναι προτιμότερο ένα ελαφρύ αλληλεπίθετο. Πέρυσι ξεκίνησε η κόρη ενος φίλου να ρίχνει skeet και να κάνει μαθήματα με τον Αιγινήτη. Κατόπιν υποδείξεως του δασκάλου αγοράσθηκε μπεκατσοντούφεκο – το μοναδικό της αγοράς με κλειστό γκριπ- και κοντάκι που πλησιάζει τα sporting.

    Επειδή κι εγώ πέρασα την ασθένεια της οπλοφιλίας και αγοράς άχρηστων όπλων που είναι καταδικασμένα να μένουν μια ζωή στον οπλοβαστό, νομίζω ότι χρειάζεται πολύ σκέψη πριν αγοράσουμε ένα όπλο.Είναι άσχημο να αγοράζεις ένα τουφέκι, να ξοδεύεις ένα σορό χρήματα και να διαπιστώνεις μετά ότι δεν κάνει για τα κυνήγια σου και γενικά δεν μπορείς να έχεις αποτέλεσμα.

    Θεωρώ ότι ο μέσος κυνηγός καλύπτεται με 2 ή 3 όπλα. Ένα αυτογεμές για γενική χρήση (καρτέρι), ένα δίκανο αλληλεπίθετο ή πλαγιόκαννο για κυνήγια με σκύλο φέρμας και αν ενδιαφέρει το σκοπευτήριο ένα καλό sporting με το οποίο αν θέλουμε μπορούμε να αντικαταστήσουμε το αυτογεμές.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 252 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων