Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΑΡΧΗΣΕ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 588 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #260177

    Εδω είναι το βίντεο που δείχνει την κατά τα άλλα σκληρη Ιταλίδα υπουργο να λυγίζει και να ξεσπά σε δάκρυα διότι δεν άντεξε το βάρος και τις επιπτώσεις που θα έχουν τα νέα μέτρα στους συμπολίτες της.

    Πραγματικά με ποιόν Ελληνα πολιτικό θα μπορουσε κανείς να την συγκρίνει.?..

    http://www.dailymotion.com/video/xmrmft_it…rt=9#from=embed

    Υπαρχουν δακρυα και δακρυα χωρις να θελω να κατηγορησω την συγκεκριμενη γιατι απλα δεν ειμαι σιγουρος.Παντως το ρητο λεει ρητα μην εμπιστευεσαι ουτε τον κ-λο σου μετα συγχωρεσεως.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #259998

    Υπαρχουν δακρυα και δακρυα χωρις να θελω να κατηγορησω την συγκεκριμενη γιατι απλα δεν ειμαι σιγουρος.Παντως το ρητο λεει ρητα μην εμπιστευεσαι ουτε τον κ-λο σου μετα συγχωρεσεως.

    Δεν ξέρω τι να πιστέψω δηλαδή με όλα αυτά τα μέτρα αμα ηταν Ελλάδα τι θα έκανε;

    Πάντως δεν είμαι αισιόδοξος για τα μελλούμενα……δειτε ανάλυση του defencenet για την Νέα Ευρώπη και τη θέση της Ελλάδας σε αυτή….
    http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=139

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #259992

    [url=”http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=29034&Itemid=139″]http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=139[/url]

    Τελικά μάλλον σιγά σιγά πάμε πρός εξοδο απο το ευρώ…

    Αλήθεια ο Joe Biden γιατί ήρθε στην χώρα μας? :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #259980

    [size=3]Τελικά μάλλον σιγά σιγά πάμε πρός εξοδο απο το ευρώ…

    [/size]

    [size=3]Αλήθεια ο Joe Biden γιατί ήρθε στην χώρα μας? :angry: [/size]


    http://www.defence-point.gr/news/?p=29584:angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #259941

    [size=3]
    [url=”http://www.defence-point.gr/news/?p=29584″]http://www.defence-point.gr/news/?p=29584[/url]:angry:
    [/size]

    Λέτε το παγκόσμο νόμισμα που έλεγαν να είναι το γνωστό μας δολάριο;
    Πάντως με την υπογραφή των μνημονίων και εαν μας πετάξουν εξω απο το ευρώ (όπως όλα δείχνουν) τότε εξελίσετε ενα απο τα χειρότερα σενάρια για την Ελλάδα (δεν νομίζω οτι υπάρχει χειρότερο εκτος απο κανα πόλεμο) και εκτός του οτι θα πεινάσουμε θα αρπάξουν οτι αξίζει στην Ελλάδα και θα κατάσχουν και μερη της πατριδας μας ……….

    Πάνος Καμμένος στον Νίκο Χατζηνικολάου: “Δεν ψηφίζω αυτόν τον προϋπολογισμό κι ας με διαγράψουν από την ΝΔ” (ηχητικό)
    Δείτε και το βιντεο με τα καλυτερα που είπε το πρωι στον Παπαδάκη.
    http://olympia.gr/2011/12/06/%CF%80%CE%AC%…BF%CE%BB%CE%AC/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #190503

    Οι Ελληνες σημερα ειναι μετεξεληγμενοι ραγιαδες που εφυγαν απο το μαστιγιο του τουρκου και επεσαν σε αλλου τυπου σκλαβιας.Οσο ειμαστε ευχαριστημενοι με ενα πινακιο φακης και αυτο μισο και παρακαλετα τοσο τα πραγματα θα πηγαινουν κατα διαολου.Η υπερβολικη καλοσυνη και η ανοχη καταντα ψυχασθενεια νομιζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #259904

    Οι Ελληνες σημερα ειναι μετεξεληγμενοι ραγιαδες που εφυγαν απο το μαστιγιο του τουρκου και επεσαν σε αλλου τυπου σκλαβιας.Οσο ειμαστε ευχαριστημενοι με ενα πινακιο φακης και αυτο μισο και παρακαλετα τοσο τα πραγματα θα πηγαινουν κατα διαολου.Η υπερβολικη καλοσυνη και η ανοχη καταντα ψυχασθενεια νομιζω.

    Ευγενικά τα λές Μαικ……..πως καταντάει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #190655

    Τα δέκα απίστευτα επιδόματα του Δημοσίου Απίστευτο και όμως συμβαίνει στη χώρα μας… Διαβάστε τα δέκα πιο κραυγαλέα επιδόματα που λαμβάνουν άτομα που εργάζονται στο Ελληνικό Δημόσιο. 10) Επίδομα προθέρμανσης αυτοκινήτου (ΟΤΕ): 690/μήνα σε 420 άτομα

    09) Επίδομα πλυσίματος χεριών (ΟΣΕ): 420/μήνα σε 1987 άτομα

    08) Επίδομα προπέλας (Λιμενικό): 840/μήνα σε 653 άτομα

    07) Επίδομα κεραίας (ΗΣΑΠ): 1120/μήνα σε 329 άτομα…

    06) Μεταφοράς φακέλου (Δημόσιο): 290/μήνα σε 6800 άτομα

    05) Επίδομα παραλαβής – παράδοσης λεωφορείων: 450/μήνα σε 1100 άτομα

    04) Επίδομα έγκαιρης προσέλευσης (ΕΘΕΛ): 310/μήνα σε 1790 άτομα

    03) Επίδομα αποτελεσματικότερης διεκπεραίωσης υποθέσεων (Υπουργείο Δικαιοσύνης): 595/μήνα σε άγνωστο αριθμό ατόμων

    02) Επίδομα Φαξ (ΔΕΗ): 870/μήνα σε 657 άτομα

    01) Ετήσιο επίδομα χρήσης του κυλικείου, παρότι η χρήση των εστιατορίων των εγκαταστάσεων είναι δωρεάν (Όμιλος Ελληνικών Πετρελαίων) :120/μήνα Όλο το προσωπικό!!!

    newscode.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #190658

    Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου 2011ΑΡΓΥΡΗΣ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ: Ένα απίθανο ρουσφέτι της τελευταίας ώρας – ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ; Η Ελλάδα ήταν στο χείλος της καταστροφής ψάχνοντας για Πρωθυπουργό που παρά λίγο να της προέκυπτε και ο … Πετσάλνικος. Και η Άννα Διαμαντοπούλου φρόντιζε για τους μισθούς (βεβαίως από τα λεφτά των ελλήνων φορολογουμένων) των κομματικών φίλων της.

    Διαβάστε την απίθανη κοινή υπουργική απόφαση που εκδόθηκε στις 11-11-11 ( ώρες πριν από την κυβερνητική αλλαγή) με την οποία η Υπουργός Παιδείας πριμοδοτεί πέντε κομματικούς φίλους της με 1.815 ευρώ τον μήνα ισοβίως!

    Αν και επιμελώς κρυμμένη στο διαδίκτυο εντοπίσαμε αυτή την κοινή (με τον Ραγκούση) υπουργική απόφαση για μεταφορά των πέντε εκλεκτών του ΠΑΣΟΚ από το Υπουργείο Μεταφορών στο Υπουργείο Παιδείας.

    Διαβάστε την υπουργική απόφαση της ντροπής και την σχετική ερώτηση που κατέθεσε στην Βουλή ο Αργύρης Ντινόπουλος.

    createSummaryAndThumb("summary4293624672171962055");read more “ΑΡΓΥΡΗΣ ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ: Ένα απίθανο ρουσφέτι της τελευταίας ώρας – ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ;” Αναρτήθηκε από HeLLeNiCReVeNgE στις 10:43 μ.μ. 0 σχόλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #190661

    ΜΠΑΜΠΗ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΗΧΤΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ………..ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ
    Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΗΣ ………..ΑΛΛΗ ΜΠΙΡΜΠΙΛΩ ΑΥΤΗ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #259552

    ΜΠΑΜΠΗ ΑΥΤΟΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΗΧΤΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ………..ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ
    Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΗΣ ………..ΑΛΛΗ ΜΠΙΡΜΠΙΛΩ ΑΥΤΗ.

    ΠΟΙΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΘΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΣ?ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΕΛΛΑΔΑ 2011 ΚΥΡΙΟΙ…….
    ΟΥΤΕ ΤΑ ΟΥΣΙΩΔΗ ΔΝ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΘΥΣΙΕΣ!!!!!
    ΜΟΝΟ ΑΠΕΙΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΧΑΡΑΤΣΙ ΣΟΥ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ……….
    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΖΥΓΩΣΤΕ……..ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΑΥΤΙΑ ΘΑ ΚΟΨΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΝ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #259545

    Ευγενικά τα λές Μαικ……..πως καταντάει;

    Αφου το θες λαικα η ψυχασθενεια αυτη λεγεται μαλακια στον εγκεφαλο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #259483

    Αφου το θες λαικα η ψυχασθενεια αυτη λεγεται μαλακια στον εγκεφαλο…

    :lol: πέστα χρυσόστομε :lol:

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #190821

    Ο κλασικος μαλακας ελληνας.Παρακολουθουσα ειδησεις το προγραμμα του ΓΑΠ,ηταν στο συνεδριο των οικολογων πρασινων στη γερμανια και μετα καπακι
    στη ν αφρικη για την κλιματικη αλλαγη.Μας εχει γραμενους στα ΑΡΧ…οι ελληνες στα σκουπιδια για να βρουν κατι να φανε[ναι το ειδα και αυτο και μαλιστα σε επαρχιακη πολη που ουτε την κατοχη ψαχναν στα σκουπιδια!!!!!!!!![Ποια εξεγερση ;επρεπε πολιτικοι δημοσιογραφοι να ειναι ειδος προς θυρα στην ελλαδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #190830

    Κατα τα αλλα θελουν να ειμαστε κ ΕΕ.Ποιοι?αυτοι που δεν μπηκαν ποτε στην οικονομικη ενωση κ που παντα ηταν το τσιρακι των αμερικανων!!!

    Επιστολή-καταπέλτης Ελληνίδας στο βρετανικό Channel 4 X Επιστολή-καταπέλτης Ελληνίδας στο βρετανικό Channel 4
    Επιστολή-καταπέλτης Ελληνίδας στο βρετανικό Channel 4
    «Αντί να μας διασύρετε, επιστρέψτε μας αυτά που μας χρωστάτε!»

    Μετά τη «φαεινή» και άκρως προσβλητική ιδέα του αγγλικού καναλιού 4 να στήσει ένα ολόκληρο ριάλιτι, με τίτλο «Γίνε Έλληνας για μια εβδομάδα», διακωμωδώντας με το χειρότερο τρόπο την Ελλάδα και τους Έλληνες, μια υπερήφανη Ελληνίδα έστειλε επιστολή-καταπέλτη στο κανάλι, την οποία και νομίζουμε ότι αξίζει να σας παραθέσουμε αυτούσια.

    «Αγαπητοί μου κύριοι του καναλιού 4, πληροφορήθηκα αυτές τις ημέρες, όπως και άλλοι Έλληνες, την προβολή του νέου σας ριάλιτι, το οποίο μας προσβάλει πάρα πολύ.
    Επειδή είστε αγενείς και δεν μπορώ να σας κατηγορήσω γι' αυτό, διότι ως λαός δεν έχετε ποτέ προσφέρει τίποτα στην ανθρωπότητα (πέρα από κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις), αλλά όλα τα πήρατε από εμάς, θα είμαι και εγώ όσο πιο ευγενική μπορώ, διότι όπως βλέπετε ως Ελληνίδα δεν θα μπορούσα ποτέ να πέσω στο επίπεδο σας!

    Πως θα σας φαινόταν φίλοι μου αν εμείς ξεκινούσαμε ένα ριάλιτι, με ονομασία «Go British for a week»; Θα είχαμε πολλά να δείξουμε εκεί.
    Προπάντων το φέρσιμο σας όταν πίνετε όταν πάτε σε μία ξένη χώρα, ξεχνώντας βεβαίως την ευγένεια σας και τους νόμους σας. Σας σέρνουν λιπόθυμους από το ποτό στα σπίτια σας.
    Θα μπορούσαμε να δείξουμε, επίσης, την εγκληματικότητα και τον χουλιγκανισμό που έχετε άφθονο. Τις έννοιες οικογένεια και ηθικές αξίες που σας είναι άγνωστες και τις έχετε προ πολλού καταπατήσει.
    Και να μην ξεχάσω την εμμονή σας με την συνεύρεση που έχετε αναγάγει σε «εθνικό σπορ» ανάμεσα στα άτομα του ιδίου φύλου. Ειδικά το τελευταίο είναι η εθνική σας ξεφτίλα παγκοσμίως.
    Και πριν σκεφτείτε για τα ψεύδη περί αρχαίας Ελλάδας, ανοίξτε κάποιο βιβλίο να πληροφορηθείτε περί του θέματος (από σοβαρές πηγές).

    Αλλά δεν θα το κάνουμε (το ριάλιτι). Και ξέρετε γιατί;
    Γιατί είμαστε περήφανοι ως λαός και όχι κομπλεξικοί.
    Γιατί όλα μα όλα ξεκίνησαν από αυτόν τον ιερό τόπο.
    Γιατί η ιστορία μας είναι η σημαντικότερη και η πιο μακρά παγκοσμίως.
    Γιατί μετράμε τους περισσότερους ήρωες, καθώς και επιστήμονες, από την αρχαιότητα ως σήμερα παγκοσμίως.
    Γιατί εμείς σας «ξελασπώσαμε» στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο και έχετε την κα Μέρκελ. καγκελάριο από την άλλη μεριά του καναλιού..
    Γιατί, πολύ απλά, αν δεν υπήρχαμε εμείς το πολύ-πολύ να ήσασταν ακόμα ή σε καμιά σπηλιά ή πάνω στα δέντρα. Και τέλος:
    Γιατί εμείς ό,τι και να συμβεί θα επιβιώσουμε.!!! Και θα συνεχίσουμε την ένδοξη ιστορία μας ως ΕΛΛΗΝΕΣ.

    Προσωπικά, δεν έχω κάτι με τη χώρα σας. Την έχω επισκεφθεί στο παρελθόν, θα την ξαναεπισκεφθώ στο μέλλον και φυσικά θα την σεβαστώ. Διότι έχω τρόπους και δεν είμαι πίθηκος, όπως είστε εσείς. Εξάλλου, δεν έχω κάτι να ζηλέψω, εδώ τα έχουμε όλα. Αν δεν τα είχαμε, δεν θα ασχολιόσασταν όλοι μαζί μας. Όταν κάποιος ασχολείται με «κάτι» σημαίνει ότι αυτό το «κάτι» τον καίει. Και επειδή ο καθένας στο τέλος παίρνει αυτό που του αξίζει, πραγματικά χαίρομαι που δεν θα είμαι στη θέση σας στο προσεχές μέλλον.

    Υ.Γ. Είναι τυχαίο που όσοι μας διασύρουν, μας χρωστάνε και από κάτι; Επί την ευκαιρία μπορείτε να μας στείλετε πίσω τα μάρμαρα του Παρθενώνα, καθώς και αρκετά χρήματα που βγάλατε ως χώρα από την έκθεση τους τόσα χρόνια».

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 588 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων