Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #400784

    Μια χαρά είναι το όπλο και η κάννη. Απλά θα ήθελα να δω πως θα είναι με 18,3 ή 18,4 αυλό σε πολύ κρύο στα υδρόβια.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Τέτοια δοκιμή μόνο εσύ μπορείς να κάνεις Χρήστο χαχαχα


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #400797

    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light  να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι  όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας  όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 .

    Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #400800

    molias wrote:
    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 . Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος…

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Υπήρχε μια ελαττωματική παρτίδα και κάθε φορά που μου το άλλαζαν έσπαγε μετά από λίγο μόλις πήγα σε παλιότερο ησυχάσαμε… το τι άκουσαν πάντως δεν λέγετε. Μου είχαν πει πως αν ξανασπάσει θα μου αλλάξουν όλο το κλείστρο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #400801

    PANOUTSOS wrote:

    molias wrote:
    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 . Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Υπήρχε μια ελαττωματική παρτίδα και κάθε φορά που μου το άλλαζαν έσπαγε μετά από λίγο μόλις πήγα σε παλιότερο ησυχάσαμε… το τι άκουσαν πάντως δεν λέγετε. Μου είχαν πει πως αν ξανασπάσει θα μου αλλάξουν όλο το κλείστρο… Εγώ τους έλεγα θα σας φέρω το όπλο πίσω κτλ κτλ πολύ γέλιο είχε η κατάσταση…

    Κωνσταντίνος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #400808

    φιλε panoutse να σε ρωτησω κατι?

    το οπλο σου που αναφερεις( 391 light) πως ξερεις οτι κατασκευαζεται στην τουρκια?το γραφει πουθενα επανω η το εχεις ακουσει απο καπου?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #400875

    φιλε panoutse να σε ρωτησω κατι? το οπλο σου που αναφερεις( 391 light) πως ξερεις οτι κατασκευαζεται στην τουρκια?το γραφει πουθενα επανω η το εχεις ακουσει απο καπου?

    Για να μην είμαστε υπερβολικοί μερικά εξαρτήματα μπορεί να φτιάχνονται στην Τουρκία όχι ολόκληρο το όπλο. Και σίγουρα κατώτερης ποιότητας. Αλλά αυτό γίνεται όταν θέλεις να ρίξεις το κόστος… Πάντος αυτό το κάνουν σχεδόν όλες οι βιομηχανίες. Γιατί νομίζετε οτι τα Peugeot και τα Citroen φτιάχνονται στην Γαλλία?  Τα Suzuki στην Ιαπωνία?  Όλα στην Ουγγαρία κατασκευάζονται…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #400877

    Για να μην είμαστε υπερβολικοί μερικά εξαρτήματα μπορεί να φτιάχνονται στην Τουρκία όχι ολόκληρο το όπλο. Και σίγουρα κατώτερης ποιότητας. Αλλά αυτό γίνεται όταν θέλεις να ρίξεις το κόστος… Πάντος αυτό το κάνουν σχεδόν όλες οι βιομηχανίες. Γιατί νομίζετε οτι τα Peugeot και τα Citroen φτιάχνονται στην Γαλλία? Τα Suzuki στην Ιαπωνία? Όλα στην Ουγγαρία κατασκευάζονται…

    έχεις δίκιο και συμφωνώ με δύο μικρές προσωπικές ενστάσεις

    1)να πληρώνω αναλογικά με αυτό που μου προσφέρουν

    2)ένα από τα μέρη που φιάχνονται στη Τουρκια είναι κάννες για κάποια μοντέλα(ποιά δεν ξέρω να σου πώ)και αυτό με κάνει πολύ καχύποπτο ίσως λόγω προκατάληψης ίσως λόγω χαρακτήρα ίσως λόγω ψυχολογίας(τεράστιος παράγοντας στο κυνήγι)ίσως ίσως…….με χαλάει πάντως 😐

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #400878

    molias wrote:
    Για να μην είμαστε υπερβολικοί μερικά εξαρτήματα μπορεί να φτιάχνονται στην Τουρκία όχι ολόκληρο το όπλο. Και σίγουρα κατώτερης ποιότητας. Αλλά αυτό γίνεται όταν θέλεις να ρίξεις το κόστος… Πάντος αυτό το κάνουν σχεδόν όλες οι βιομηχανίες. Γιατί νομίζετε οτι τα Peugeot και τα Citroen φτιάχνονται στην Γαλλία? Τα Suzuki στην Ιαπωνία? Όλα στην Ουγγαρία κατασκευάζονται…

    έχεις δίκιο και συμφωνώ με δύο μικρές προσωπικές ενστάσεις 1)να πληρώνω αναλογικά με αυτό που μου προσφέρουν 2)ένα από τα μέρη που φιάχνονται στη Τουρκια είναι κάννες για κάποια μοντέλα(ποιά δεν ξέρω να σου πώ)και αυτό με κάνει πολύ καχύποπτο ίσως λόγω προκατάληψης ίσως λόγω χαρακτήρα ίσως λόγω ψυχολογίας(τεράστιος παράγοντας στο κυνήγι)ίσως ίσως…….με χαλάει πάντως

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Οκ δεκτό

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400882

    molias wrote:
    Για να μην είμαστε υπερβολικοί μερικά εξαρτήματα μπορεί να φτιάχνονται στην Τουρκία όχι ολόκληρο το όπλο. Και σίγουρα κατώτερης ποιότητας. Αλλά αυτό γίνεται όταν θέλεις να ρίξεις το κόστος… Πάντος αυτό το κάνουν σχεδόν όλες οι βιομηχανίες. Γιατί νομίζετε οτι τα Peugeot και τα Citroen φτιάχνονται στην Γαλλία? Τα Suzuki στην Ιαπωνία? Όλα στην Ουγγαρία κατασκευάζονται…

    έχεις δίκιο και συμφωνώ με δύο μικρές προσωπικές ενστάσεις 1)να πληρώνω αναλογικά με αυτό που μου προσφέρουν 2)ένα από τα μέρη που φιάχνονται στη Τουρκια είναι κάννες για κάποια μοντέλα(ποιά δεν ξέρω να σου πώ)και αυτό με κάνει πολύ καχύποπτο ίσως λόγω προκατάληψης ίσως λόγω χαρακτήρα ίσως λόγω ψυχολογίας(τεράστιος παράγοντας στο κυνήγι)ίσως ίσως…….με χαλάει πάντως

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Σωστά τα λες Μάκη, αλλά επειδή το αποτέλεσμα μετράει, αν οι κάννες των 391 φτιάχνονται στην Τουρκία, πολύ θα ήθελα να σφίξω το χέρι του Τούρκου προιστάμενου του εργοστασίου 😉 .

    Γενικά πάντως κάποιος με αποδείξεις για το θέμα της Τουρκίας δεν υπάρχει. Μου δημιουργείται λοιπόν η εξής απορεία. Πάς στην Toyota και σου λέει ότι το τελευταίο Γιαπωνέζικο Corolla που ήρθε στην Ελλάδα ήταν το 1999, από κει και πέρα ΟΛΑ τα corolla είναι φτιαγμένα στην Τουρκία, Πολωνία κτλ. Πως λοιπόν η Beretta μπορεί και κοροιδεύει όλον τον πλανήτη και ενώ κατασκευάζει όπλα στην Τουρκία τα πουλάει με σφραγίδα made in Italy.

    Εχουμε εμείς οι Έλληνες μια τάση να βλέπουμε φαντάσματα, αλλά δεν νομίζεται οτι πηγαίνει πολύ;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400883

    molias wrote:
    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 . Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος…

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Την τεχνογνωσία πληρώνεις Παναγιώτη και την πατέντα. Έβγαλε και η Remington καραμπίνα και σε ένα μήνα ανακάλεσε όλες τις πωλήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #400886

    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #400887

    Μια χαρά είναι το όπλο και η κάννη. Απλά θα ήθελα να δω πως θα είναι με 18,3 ή 18,4 αυλό σε πολύ κρύο στα υδρόβια.

    Χρήστο…. το setup 18,3, 2* με B&P 38 gr, WINTER 4-3… με πάγο σε ψηλωμένα κοπαδάκια (3-5 πουλιά) είναι θάνατος 😉

    Να είσαι καλά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #400888

    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο.

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη πολλά όπλα δεν αξίζουν τα λεφτά τους πλέον, μέσα σε αυτά και η beretta.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400890

    Και ποια καραμπίνα αερίων αξίζει τα λεφτά της ; 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #400892

    Chris-Kaz wrote:

    Μια χαρά είναι το όπλο και η κάννη. Απλά θα ήθελα να δω πως θα είναι με 18,3 ή 18,4 αυλό σε πολύ κρύο στα υδρόβια. Χρήστο…. το setup 18,3, 2* με B&P 38 gr, WINTER 4-3… με πάγο σε ψηλωμένα κοπαδάκια (3-5 πουλιά) είναι θάνατος Να είσαι καλά.

    Alex έχεις κάνει την αλλαγή; Αν ναι από ποιό όπλο πήρες κάννη;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων