Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 706 έως 720 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #400894

    ΜΠΕΦ wrote:
    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο. ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη πολλά όπλα δεν αξίζουν τα λεφτά τους πλέον, μέσα σε αυτά και η beretta.

    Κωνσταντίνος

     

    Εδω το πιο ακριβο ποζε των 250.000 δολλαριων εχει αποδεδειγμενα την ιδια βλητικη αποδοση με την οποια σωληνα και οποιας τιμης κυκλοφοραει στην ψωροκωστενα.Γιατι να πληρωσεις πανω απο 1400 ευρω οταν παιρνεις τον ρωσο με λιγοτερα απο τα μισα ?

    Δηλαδη στο καρτερι η μπερετα τι κανει καλυτερα απο το ρωσο ?Απολυτως τιποτα.Τι εχει καλυτερο η μπερετα πανω της απο το ρωσο  και πιο ακριβο σαν υλικο ? Απολυτως τιποτε παλι.Το αντιθετο συμβαινει ,ο ρωσος ειναι σκυλος και η μπερετα μακαρι ναναι οπως ο ρωσος ο οποιος εχει αποδειξει του λογου το αληθες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #400895

    Και ποια καραμπίνα αερίων αξίζει τα λεφτά της ;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Ποιο όπλο μάλλον αξίζει τα λεφτά του από τα εμπορικά ονόματα, και μην μου πείτε το άλφα ή το βήτα διότι εννοώ ότι σχεδόν όλα πλέον είναι υπερτιμολογημένα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400898

    ZeD wrote:

    ΜΠΕΦ wrote:
    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο. ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη πολλά όπλα δεν αξίζουν τα λεφτά τους πλέον, μέσα σε αυτά και η beretta. Κωνσταντίνος

    Εδω το πιο ακριβο ποζε των 250.000 δολλαριων εχει αποδεδειγμενα την ιδια βλητικη αποδοση με την οποια σωληνα και οποιας τιμης κυκλοφοραει στην ψωροκωστενα.Γιατι να πληρωσεις πανω απο 1400 ευρω οταν παιρνεις τον ρωσο με λιγοτερα απο τα μισα ? Δηλαδη στο καρτερι η μπερετα τι κανει καλυτερα απο το ρωσο ?Απολυτως τιποτα.Τι εχει καλυτερο η μπερετα πανω της απο το ρωσο και πιο ακριβο σαν υλικο ? Απολυτως τιποτε παλι.Το αντιθετο συμβαινει ,ο ρωσος ειναι σκυλος και η μπερετα μακαρι ναναι οπως ο ρωσος ο οποιος εχει αποδειξει του λογου το αληθες.

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Αν μιλάς για τσίχλες, όντως δεν υπάρχει διαφορά. Αν είσαι καλός στο σημάδι και με φλομπερ να πας , μια χαρά είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #400900

    Παιδιά προιόνται με ισχύρο brand name δεν γίνεται να μην είναι υπερτυμολογιμένα…Είτε είναι όπλα είτε αυτοκίνητα είτε κινητά…Και όπως και να το κάνουμε ένα brand name σαν της Beretta είναι ποθητό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #400902

    ΜΠΕΦ wrote:

    ZeD wrote:

    ΜΠΕΦ wrote:
    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο. ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη πολλά όπλα δεν αξίζουν τα λεφτά τους πλέον, μέσα σε αυτά και η beretta. Κωνσταντίνος

    Εδω το πιο ακριβο ποζε των 250.000 δολλαριων εχει αποδεδειγμενα την ιδια βλητικη αποδοση με την οποια σωληνα και οποιας τιμης κυκλοφοραει στην ψωροκωστενα.Γιατι να πληρωσεις πανω απο 1400 ευρω οταν παιρνεις τον ρωσο με λιγοτερα απο τα μισα ? Δηλαδη στο καρτερι η μπερετα τι κανει καλυτερα απο το ρωσο ?Απολυτως τιποτα.Τι εχει καλυτερο η μπερετα πανω της απο το ρωσο και πιο ακριβο σαν υλικο ? Απολυτως τιποτε παλι.Το αντιθετο συμβαινει ,ο ρωσος ειναι σκυλος και η μπερετα μακαρι ναναι οπως ο ρωσος ο οποιος εχει αποδειξει του λογου το αληθες. ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Αν μιλάς για τσίχλες, όντως δεν υπάρχει διαφορά. Αν είσαι καλός στο σημάδι και με φλομπερ να πας , μια χαρά είναι.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

     

    Το οπλο παιζει τον ελαχιστο ρολο,το φυσιγγι τον μεγιστο αν αφησουμε εξω τον χειριστη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400904

    Αν μιλάς για τσίχλες συμφωνώ και πάλι 🙂

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #400905

    alex wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    Μια χαρά είναι το όπλο και η κάννη. Απλά θα ήθελα να δω πως θα είναι με 18,3 ή 18,4 αυλό σε πολύ κρύο στα υδρόβια. Χρήστο…. το setup 18,3, 2* με B&P 38 gr, WINTER 4-3… με πάγο σε ψηλωμένα κοπαδάκια (3-5 πουλιά) είναι θάνατος Να είσαι καλά.

    Alex έχεις κάνει την αλλαγή; Αν ναι από ποιό όπλο πήρες κάννη;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Όχι Χρήστο… το 391 το πήρα το 1999 και τότε ήταν “στενά” τα πράγματα 😆

    Με 391 18,4 φίλου, δοκιμάσαμε σε οριακά πουλιά εναλλάξ βολές με το ίδιο setup και είχες την εντύπωση ότι δεν τα “έφτανε”…. καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    Πιστεύω ότι αν του αυξήσεις τα γραμάρια  θα είσαι tzet!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    molias στις #400906

    ZeD wrote:

    ΜΠΕΦ wrote:
    Μια μπερεττα καραμπινα η ποζε ειναι για πολλους φετιχ και αυτο το ξερουν πολυ καλα και αυτο φαινεται απο την υπερκοστολογηση.Τα οπλα αυτα δεν αξιζουν τα λεφτα τους και μαλιστα η καραμπινα πολυ περισσοτερο. ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Μιχάλη πολλά όπλα δεν αξίζουν τα λεφτά τους πλέον, μέσα σε αυτά και η beretta. Κωνσταντίνος

    Εδω το πιο ακριβο ποζε των 250.000 δολλαριων εχει αποδεδειγμενα την ιδια βλητικη αποδοση με την οποια σωληνα και οποιας τιμης κυκλοφοραει στην ψωροκωστενα.Γιατι να πληρωσεις πανω απο 1400 ευρω οταν παιρνεις τον ρωσο με λιγοτερα απο τα μισα ? Δηλαδη στο καρτερι η μπερετα τι κανει καλυτερα απο το ρωσο ?Απολυτως τιποτα.Τι εχει καλυτερο η μπερετα πανω της απο το ρωσο και πιο ακριβο σαν υλικο ? Απολυτως τιποτε παλι.Το αντιθετο συμβαινει ,ο ρωσος ειναι σκυλος και η μπερετα μακαρι ναναι οπως ο ρωσος ο οποιος εχει αποδειξει του λογου το αληθες.

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Εντάξη καλός, χρυσός, άγιος ο Ρώσος τίμιος για τα λεφτά του αλλά τίποτα παραπάνω…Πολύ καλά μέταλλα αλλά σχεδιαστικά είναι χοντροκομμένα. Άμα δε κάνεις περπατητό πρέπει να έχεις πάει γυμναστήριο 1 χρόνο.

    sorry για το off topic

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #400933

    Εχουμε εμείς οι Έλληνες μια τάση να βλέπουμε φαντάσματα, αλλά δεν νομίζεται οτι πηγαίνει πολύ;

    διάβασε εδώ και πες μου τι συμπεράσματα βγάζεις;;

    http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=2&t=249401

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #400934

    φιλε panoutse να σε ρωτησω κατι? το οπλο σου που αναφερεις( 391 light) πως ξερεις οτι κατασκευαζεται στην τουρκια?το γραφει πουθενα επανω η το εχεις ακουσει απο καπου?

    Το όπλο δε γράφει πουθενά για κατασκευή σε Τουρκία φίλε.  Η σκέψη μου λέει ότι ενδεχομένως να τα μπασταρδεύουν… αποδείξεις όχι δεν εχω.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #400935

    PANOUTSOS wrote:

    molias wrote:
    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 . Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Την τεχνογνωσία πληρώνεις Παναγιώτη και την πατέντα. Έβγαλε και η Remington καραμπίνα και σε ένα μήνα ανακάλεσε όλες τις πωλήσεις.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Γιώργο η τεχνογνωσία  και η πατέντα που σωστά λές ότι πληρωνω/ουμε   εκτός λάθους μου  είναι ίδια εδώ και 30 χρόνια … τουλάχιστον στο όπλο μου

    Δηλαδή τί το διαφορετικό (ουσίας)έχει η 391  από την 390 στο σύστημα λειτουργείας της; (δεν αναφέρω την Α 400 γιατι πραγματι έχει καινοτομίες)  Εχει κάτι διαφορετικό το σύστημα αερίων;  Το αυτοκαθαριζομενο πιστόνι;

    Για την κάννη που αναφέρεις παραπάνω συμφωνώ απόλυτα με τον 18,6 αυλό . Φανταστική..

    Η γνώμη μου και μόνο  είναι ότι το όνομα πληρώνουμε κατα κύριο λόγο … το όνομα,  όπως σωστα ειπε ο Κωνσταντινος υπερτιμολόγηση σε όλο της το μεγαλείο σε όλα τα ντουφέκια

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400939

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Εχουμε εμείς οι Έλληνες μια τάση να βλέπουμε φαντάσματα, αλλά δεν νομίζεται οτι πηγαίνει πολύ;

    διάβασε εδώ και πες μου τι συμπεράσματα βγάζεις;; http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=2&t=249401

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Ο τύπος αγόρασε μέσω internet μια 390(αν καταλαβα καλά)  και η κάννη έγραφε επάνω “made in Turkey by stoeger”.

    Δεν του πούλησε κανένας Τούρκικια κάννη με λογότυπο “made in Italy”.

    Είναι γνωστό ότι τα Stoeger είναι Τούρκικα. Η μόνη περίπτωση που πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο είναι να έχει ξεστοκάρει π.χ. κάννες και να δώσει μια παραγγελεία outsourcing στην Stoeger. Πάντα όμως για μοντέλα που έχουν βγει από την γραμμή παραγωγής της εταιρίας.

    Μάκη, η 390 πότε κυκλοφόρησε;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400940

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    PANOUTSOS wrote:

    molias wrote:
    Προχτές μετά απο κυνήγι τσίχλας την ώρα που άδειαζα το όπλο (391 light) παρατήρισα ότι είχε σπάσει στην άκρη του το αυτάκι του κλείστρου. Και θυμάμαι παλαιότερα είχε αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα απο κάποιο μέλος του forum. Παράξενο πάντος γιατί οπλάκι όσο το έχω μόνο 32gr εχεί ρίξει και 34gr μετρημένα στα δάκτυλα…Λέω να παραγγείλω αυτό εδώ http://www.pshqeurope.com/bolt-handles.aspx

    Εμένα η light να χτυπήσω ξύλο δεν έχει βγάλει βλάβη μέχρι σήμερα.. Προβληματίζομαι όμως πολύ διότι τα έχουν κάνει γιαλαντζί τα όπλα με τα εργοστάσια σε Τουρκία αλλά και Ισπανία.. Δε λέω μαζική παραγωγή , παγκοσμιοποίηση , φτηνά εργατικά χέρια κλπ κλπ αλλά κρίμα για όλους όσους είναι θιασώτες της συγκεκριμένης μάρκας όλα αυτά να πραγματοποιούνται σε βάρος της ποιότητας.. και δε μιλάμε για όπλο των 800 € μιλάμε για όπλο που προσωπικά έδωσα 1450 € τον 02/2010 . Zed αν μου είχε σπάσει 10 φορές το συγκεκριμένο εξάρτημα το όπλο θα είχε γίνει πάσαλος… Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Την τεχνογνωσία πληρώνεις Παναγιώτη και την πατέντα. Έβγαλε και η Remington καραμπίνα και σε ένα μήνα ανακάλεσε όλες τις πωλήσεις. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Γιώργο η τεχνογνωσία και η πατέντα που σωστά λές ότι πληρωνω/ουμε εκτός λάθους μου είναι ίδια εδώ και 30 χρόνια … τουλάχιστον στο όπλο μου Δηλαδή τί το διαφορετικό (ουσίας)έχει η 391 από την 390 στο σύστημα λειτουργείας της; (δεν αναφέρω την Α 400 γιατι πραγματι έχει καινοτομίες) Εχει κάτι διαφορετικό το σύστημα αερίων; Το αυτοκαθαριζομενο πιστόνι; Για την κάννη που αναφέρεις παραπάνω συμφωνώ απόλυτα με τον 18,6 αυλό . Φανταστική.. Η γνώμη μου και μόνο είναι ότι το όνομα πληρώνουμε κατα κύριο λόγο … το όνομα, όπως σωστα ειπε ο Κωνσταντινος υπερτιμολόγηση σε όλο της το μεγαλείο σε όλα τα ντουφέκια

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    Εγώ βλέπω ότι όποτε πιάνεις την Beretta η πουλιάστρα σου γεμίζει… όποτε πιάνεις την άλλην, δεν έχει πουλιά … :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    matoulias στις #400941

    Νομιζω οτι ο αμερικανος μιλαει για την 3901 που κατασκευαζετε τουρκια για την αμερικανικη αγορα μονο.

    Και βεβαια το γραφει πανω made in turkey

     

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #400942

    Νομιζω οτι ο αμερικανος μιλαει για την 3901 που κατασκευαζετε τουρκια για την αμερικανικη αγορα μονο. Και βεβαια το γραφει πανω made in turkey

    Δεν το ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο μοντέλο 3901 , το βλέπω συχνά σε φόρουμ αμερικάνικα, αλλά νόμιζα ότι πρόκειται για την 390.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 706 έως 720 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων