ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,231 έως 13,245 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #473464

    χαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #473468

    Σήμερα 4 πουλιά πήραμε 2 ,με άπειρα σηκωματα και ωραίες φερμες 4,5 ώρες κυνηγι το ευχαριστηθήκαμε, προς το Κιλκίς !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #473486

    Στα 1000 με 1100μ υψόμετρο (μόλις το εξακρίβωσα στο google earth) χτύπησαν φύτρες οι δρυες!!!! :wacko:

    το λοιπόν:
    μπήκαμε στο ανήλιο με τα δύο σκυλιά, σε κάποια στιγμή είχαμε φέρμα (ο δικός μου) και Πολύ όμορφη συναίνεση ο σεττεράς, έπρεπε να βγάλω φωτογραφία μιας και ο Σίμος είχε πλησιάσει στην φέρμα ενώ είχα ωραία θέα, δυστυχώς δεν έβγαλα, μόνο πλησίασα εκεί για το σήκωμα… μας πήγε κάμποσο φέρμα πόντα αλλά η κυρία την είχε κάνει…. βέβαια φταίμε κι εμείς γιατί πριν την πρώτη φέρμα κάναμε μπόλικη φασαρία….
    Υπολογίσαμε που περίπου θα έπιασε κι όντως ο Σεττεράς την βρήκε την φέρμαρε, της έριξε δύο ο δικός μου και μου λέει την έχασα από τα μάτια μου. Εγώ δεν είδα την φάση γιατί ο Άρης ήτανε πιασμένος σε κάτι ντορους (σκαλίσματα και κουτσουλιές σημερινές ήταν τελικά) και είχα τον νου μου εκεί. Πλησιάζω εκεί που έριξε την δεύτερη ο Σίμος, μήπως και πήρε κανένα σκάγι, πράγματι σε κανά 3λεπτο φέρμα ο Μπρετονάς! Δεν κράτησε την φέρμα ούτε 2-3 δευτερόλεπτα η κυρία και σηκώθηκε! την πήρα με την στενή κάννη στα 40+++μ με 6αρι – (στο μέρος αυτό βάζω πιο χοντρά γιατί κρύβει εκπλήξεις πότε τριχωτές (λαγό, αλεπού) και πότε γαλανές (φασσες)!!!! ευτυχώς είχα ορατότητα! σηκώθηκε σε ξυλευμένο που είχαν πέσει κι όλα τα φύλλα, δεν την είδαμε να πέφτει είδαμε όμως τον Άρη να την απορτάρει!!!

    Μετά από ώρα στον γυρισμό πάλι φέρμα ο Σεττεράς. Αυτή του πήρε το όπλο του δικού μου κι έφυγε η κυρία, αλλού την περίμενε κι αυτή περπάτησε βγήκε στο καθαρό δίπλα του και τον ξάφνιασε!!! 3 τουφεκιές στον γάμο του καραγκιόζη. Πεισμώσαμε την ψάξαμε πολύ ώρα και την φέρμαρε πάλι το σέττερ τις ρίξαμε μαζί και έπεσε. Πάμε να την πάρουμε την ξαναφερμάρουν τα σκυλιά και σηκώνεται αμέσως!!! πάει πάλι να του ξαναπάρει το όπλο αλλά η δεύτερη την πήρε έστω ξώφαλτσα κι έπεσε καμιά 70αρια μέτρα πιο πέρα. Ξανά φέρμα το σέττερ, φέρμα και το μπρετόν από άλλη κατεύθυνση. Την κυκλώνουμε απ’ όλες τις μεριές κι εκεί που περιμένω να σηκωθεί, βλέπω τον Σίμο να σκύβει και να την πιάνει ζωντανή!!! μπροστά στα πόδια του ήτανε!!! Και ο σεττεράς 4 φορές φέρμαρε αυτό το πουλί!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473487

    Ωραιος ο Μαριος…………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #473488

    Μπράβο ΜΑΡΙΕ…..πολύ ωραίες περιπέτειες. :good:

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    421
    stefanos64 στις #473491

    Σήμερα 3ωρο σε Πεύκο μεσέ κέδρο όλα τα καλά αλλά μία κυρία σε θαμνάκια απο πευκάκια αφου εντοπίστηκε απο τα σκυλιά και στο σπάσιμο της φέρμας είδη είχε περπατήσει καμιά 50αριά μέτρα, μόνο την εκτίναξη ακούσαμε, ακολούθησαν άλλες 2 λευκές φέρμες.
    Που θα πάει δε θα αλλάξει ο κωλόκαιρος !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473495

    Καλησπερα σημερινο 4ωρο κυνηγι βρηκα 4 μπεκατσακια πηρα τα 3.το αλλο αν κ το σηκωσα 2 φορες εφυγε ατουφεκιστο…. ο μπεμπης εκανε καλο παιχνιδι σημερα…. 😉

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473498

    το περίμενα αφού δεν υπήρχε η δυνατότητα να πάω σε άλλα μέρη που είχα καλή πληροφόρηση
    υπομονή και επιμονή όπως λέει ένα φιλαράκι ;-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    κατι μου θυμηζει αυτο μαικ…… χαχαχα 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #473500

    Μπράβο ΛΑΜΠΡΟ καλό το <<σερί>> φτου,φτου σκόρδα……….!!!!!!!!!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473501

    Καλημερα. Δυομιση ωρες μεσα σε μια ζουγκλα , μονο 2 λευκες φερμες πηρα . Κριμα για τα σκυλακια γιατι τα δωσανε ολα σημερα και δεν δικαιωθηκανε εστω με ενα πουλι. Αυτα εντος των τοιχων. :negative: :scratch:

    δεν πειραζει φιλε θα δικαιωθεις καποια στιγμη,μην σε περνει απο κατω… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #473503

    Μπράβο ΜΑΡΙΕ και σε ολα τα παιδια για τις καρπωσεις και τις περιπετειες :good: :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #473504

    Ρε Λαμπρο δεν με νιαζει για μενα καθολου ,αλλα για τα σκυλια και περισσοτερο για τον αρσενικο που ειναι μικρος και ειναι στο ξεκινιμα για να μπενει σιγα σιγα στο νοημα. Το χειροτερο ειναι οτι μου μενει μονο μια Κυριακη ,οποτε καταλαβανεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #473505

    Το να εχεις μια μερα να πας κυνηγι κ να μην εχει πουλια,ειναι μεγαλο λουκι….

    Σε νιωθω φιλε πιστεψε με….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #473518

    Μπράβο σε όλους
    Στέφανε άντε να σε βλέπουμε ποιο συχνά χαχα
    Μάριε σήμερα φίλε έγραψες και στο βουνό αλλά και στην περιγραφή εδώ μέσα!
    (Αυτοί ο Ηλίας και ο Βίκτορας που χάθηκαν;)
    Λάμπρο δεν σε πήρα τφ σήμερα για να δω πως θα τα πας χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #473522

    Μπράβο σε όλους
    Στέφανε άντε να σε βλέπουμε ποιο συχνά χαχα
    Μάριε σήμερα φίλε έγραψες και στο βουνό αλλά και στην περιγραφή εδώ μέσα!
    (Αυτοί ο Ηλίας και ο Βίκτορας που χάθηκαν;)
    Λάμπρο δεν σε πήρα τφ σήμερα για να δω πως θα τα πας χαχα

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Μιχάλης
    Άγιος Στέφανος (Αττικής)

    </div>

    βαριέμαι να γράφω αλλιώς θα σας περι-έγραφα την κάθε εξόρμηση :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 13,231 έως 13,245 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων