Αγορα καινουργιου οπλου benelli-winchester.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 126 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    nikos2341 στις #195385

    ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΠΩς ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΛΙΓΟ Η ΙΔΕΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΛΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Η SUPER VINCI ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΚΑΝΔΑΛΗ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #248789

    Φίλε μου δεν υπάρχει λόγος να σε τρομάζει η αλλαγή μιας φλάντζας ή η τοποθέτηση ενός πέλματος αφού κ λάθος να γίνει δεν είναι κάτι μη αναστρέψιμο..βάζεις – βγάζεις…
    Η super vinci έχει θαλάμη 3,5 in.(super magnum ή 89 χιλ.) ενώ vinci 3 in. (magnum ή 76 χιλ.)…
    Τώρα , μιλώντας για φυσίγγια 70χιλ. που συνήθως χρησιμοποιούμε δεν ξέρω κατά πόσο θα σου είναι χρήσιμη η super magnum θαλάμη…
    Και για να σε μπερδέψω ακόμα περισσότερο :P :(
    όταν είχαν βγει οι super black eagle οι κατανομές – συγκεντρώσεις που έβγαζαν ήταν μακράν χειρότερες από των απλών black eagle , με φυσίγγια 70 mm.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #248784

    ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ Η COMFORT. [color=”#FF0000″]H VINCI KAI M2 ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ,[/color] Η SX3 POLY KALA ΛΟΓΟ ΥΠΕΡΥΨΩΜΕΝΗΣ ΡΙΓΑΣ. ΤΗΝ COMFORT THN KOIΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΟ ΑΠ'ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.
    ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΟΝ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΣ SUPER MAGNUM ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝAI ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ H SUPER VINCI ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ VINCI ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΛΗΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΟΣΗ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΑΡΟΣ ΓΡΑΜΜΑΡΙΩΝ

    [font=”Comic Sans MS”]

    Τότε πάρε Vinci ή M2!!!
    Θα έλεγα την "απλή" ΒΙΝΤΣΙ με 76αρα θαλάμη (αν είχε 70αρα ακόμα καλύτερα!) :P

    Άσε τα σουπερ ντουπερ μαγκουμ….. :( [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #248607

    Κάτι μου λέει ότι πρέπει να έχεις ερωτευτεί την vinci… :rolleyes:
    Βλέπω από νέα σεζόν να έχεις μία!!!

    Κακά τα ψέματα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή σε αυτογεμή… Αδρανείας , συνθετική , comfort plus για την ανάκρουση , λύνει με 3 κινήσεις, άριστο ζύγισμα , το ομορφότερο συνθετικό όπλο και από ότι διαβάζω πολύ καλές κατανομές και έχει και την αξιοπιστία και το όνομα της benelli… Αν μου βρείτε αυτογεμή που να έχει έστω και τα μισά πλεονεκτήματα από αυτά που έχει η vinci τότε θα σταματήσω να την εγκωμιάζω και δεν θα ξαναανφερθώ σε αυτήν…

    Αγαπάω το παραδοσιακό όμορφο μερακλήδικο και ξύλινο όπλο, δηλαδή το πλαγιόκανο και αν έπαιρνα αυτογεμή θα το έπαιρνα μόνο για δεύτερο ή τρίτο όπλο και θα το έβλεπα σαν εργαλείο και μόνο. Για αυτό θα το έπαιρνα και συνθετικό ώστε να μην φοβάμαι μην χαραχτούν τα ξύλα του ή να μην σπάσουν ή να μην ξεβάψουν, και για να έχουν και το comfort plus για την ανάκρουση. Αυτή την στιγμή η vinci θα ήταν το μόνο αυτογεμή που θα αγόραζα…

    Αλλά το επόμενο όπλο που θα πάρω θα είναι πλαγιόκανο ίσως και να ξαναπάρω το ίδιο με αυτό που έχω και τώρα δηλαδή baikal mp43 αφού το δικό μου έχει τα χρονάκια του αφού το είχε ο παππούς μου και έχει οξειδώσεις εξωτερικά και αν δεν το λαδώσω αμέσως μόλις γυρίσω από το κυνήγι σε 2 ώρες είναι ολοσκούριαστο. Αλλά με αυτό το όπλο ως τώρα έχω μία μόνο αποτυχία στους 30 περίπου λαγούς και αυτό γιατί έπειτα από κάποια συντήριση στο κοντάκι το έτριψα αρκετά και πλέον δεν μου κάθεται καλά… Εξάλλου αν χρειαστώ και θέλω να κυνηγίσω με αυτογεμή παίρνω την benelli 121 sl80 του πατέρα μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    506
    panosk27 στις #248605

    ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΠΩς ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΛΙΓΟ Η ΙΔΕΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ ΜΕΤΑ ΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΛΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ Η SUPER VINCI ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΚΑΝΔΑΛΗ, ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΙ?

    Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΘΑΛΑΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ Η ΒΙΝΣΙ ΜΑΤ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΑΛΗΣΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΡΙΓΑ ΓΙΑΥΤΟ ΠΑΡΕ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΟΜΗΣΗΣ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΗΓΜΑ Η ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ ΜΟΥ ΕΡΧΩΤΑΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΠΗΡΑ.ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ SUPER MAGNUM ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΕΔΩ ΔΕΝ ΡΙΧΝΟΥΜΑΙ MAGNUM ΜΟΝΟ ΛΙΓΑ ΜΕΤΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΧΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #195460

    Γιατι δεν παιρνεις μια φθηνοτερη πχ βιτορια αφου θα το εχεις σαν δευτερο ? ετσι με την διαφορα παιρνεις το ρωσσικο δωρεαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    nikos2341 στις #195508

    ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΒΙΝΤΣΙ Η ΤΗΝ Μ2 ΘΑ ΠΑΡΩ. Η ΒΕΡΕΤΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΑΡΕΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΠΤΩ. ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΕΤΟΙΜΟ ΠΑΡΑΔΟΤΗ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΗΣ 25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΓΙΣΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #195513

    Όλα καλά ακούγονται και η βιντσι και η βιτόρια + μπαικάλ απλά για πληρότητα και επειδή πράγματι είναι λίγο χοντρές και μπροστόβαρες οι τελευταίες μπερέτα οπότε για αυτό μπορεί να μην σου "έρχονται" δες μήπως και έχει κανένας φέρει την καινούργια A300 να επωμίσεις που υποτίθεται ότι είναι αναβίωση των καλοζυγισμένων μοντέλων Α302,3,4…

    EDIT Δυστυχώς στο σαιτ της μπερέτα ελλάς δεν την έχει….

    http://www.beretta.it/Fucili/Fucili-da-cac…f=2&id=2369

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #195517

    ειχα παει σε ενα μαγαζι και το ειχε το Α-300
    τι να σου πω δεν με συγκινησε πολυ
    το φινιρισμα του δεν μου αρεσε ιδιαιτερα της παπιας
    καμια σχεση με την καλη Α-302

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #248458

    ειχα παει σε ενα μαγαζι και το ειχε το Α-300
    τι να σου πω δεν με συγκινησε πολυ
    το φινιρισμα του δεν μου αρεσε ιδιαιτερα της παπιας
    καμια σχεση με την καλη Α-302

    Πολύ κρίμα αν είναι έτσι. Στο ζύγισμα πώς σου φάνηκε? Μπρόστοβαρη τύπου 391 ή ουδέτερη τύπου 302?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    nikos2341 στις #248303

    Όλα καλά ακούγονται και η βιντσι και η βιτόρια + μπαικάλ απλά για πληρότητα και επειδή πράγματι είναι λίγο χοντρές και μπροστόβαρες οι τελευταίες μπερέτα οπότε για αυτό μπορεί να μην σου "έρχονται" δες μήπως και έχει κανένας φέρει την καινούργια A300 να επωμίσεις που υποτίθεται ότι είναι αναβίωση των καλοζυγισμένων μοντέλων Α302,3,4…

    EDIT Δυστυχώς στο σαιτ της μπερέτα ελλάς δεν την έχει….

    [url=”http://www.beretta.it/Fucili/Fucili-da-caccia/Semiautomatici/A300-Outlander/index.aspx?m=82&f=2&id=2369″]http://www.beretta.it/Fucili/Fucili-da-cac…f=2&id=2369[/url]

    Ποιο πολυ για συνθετικη ελεγα γιατι ξυλινη εχω του πατερα μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    elias74gr στις #247344

    Ποιο πολυ για συνθετικη ελεγα γιατι ξυλινη εχω του πατερα μου.

    benelli με κλειστά μάτια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #196371

    και το winchester sx3 black shadow ειναι πολυ φθηνο
    ωστωσο εχω καποιες αμφιβολιες για την χωρα κατασκευης
    αν ξερει καποιος κατι παραπανω….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #246477

    και το winchester sx3 black shadow ειναι πολυ φθηνο
    ωστωσο εχω καποιες αμφιβολιες για την χωρα κατασκευης
    αν ξερει καποιος κατι παραπανω….

    Oχι φιλε να μην εχεις καμια αμφιβολια ,απλως ειναι πιο φθηνη λογω ξυλων και βαφης[μαυρη οξειδωση].Στην κατηγορια της λογω τιμης και συστηματος λειτουργιας [αερια]ειναι οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #246447

    Το κυνιγη που κανω τωρα ειναι τσικλες και φασσες αργοτερα [color=”#FF0000″]ομως θελω να σχοληθω και με αλλo ειδoς κυνηγιου[/color].

    Ποιο θα είναι αυτό;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 126 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων