Αγορα καινουργιου οπλου benelli-winchester.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 126 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #244439

    :)

    ΜΑΚΗ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΚΥΝΗΓΩ ΜΕ ΜΙΑ VITORIA GAMO 71cm ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΧΩΡΙΑΝΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΤΟ ΚΑΡΙΠΗ, ΤΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΓIAΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ BERETTA.
    ΤΣΟΚ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ 4* ΚΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΤΟ TRUST 34gr ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ…..

    ΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΚΛΕΙΔΙ-ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΑΝ ΟΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΟΥΣΑ ΣΤΑ -25 ΚΑΙ ΣΤΑ 2 ΚΟΥΤΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΗΡΑ 1!!! :D

    ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΒΟΥΝΟΥΣ ΠΗΡΑ 10 ΤΣΙΧΛΕΣ + 4 ΠΟΥ ΔΕ ΤΙΣ ΒΡΗΚΑ, ΣΤΙΣ 3 ΑΠ0 ΑΥΤΕΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ Ο ΚΑΤΣΙΠΗΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΠΛΑΝΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ…… "ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΕΦΑΝΕ ΝΑ ΜΗ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΤΕΓΡΑΦΑ ΤΙΣ 3 ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΥΤΕΣ"

    ΜΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ? :D

    μάλλον το προηγούμενο Σάββατο το έριξες πολύ έξω και την Κυριακή ήσουν ντεφορμέ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #244437

    :)
    [i][size=3]μάλλον το προηγούμενο Σάββατο το έριξες πολύ έξω και την Κυριακή ήσουν ντεφορμέ [/size][/i]

    ΜΠΑ ΟΧΙ :D ΣΤΡΑΒΩΜΑΡΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ :D Ή ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΔΝΤ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #244386

    Έχω και τα 2 οπλα (391 και rafaello-όχι crio-) το πρώτο 12 περίπου χρόνια και το benelli 4, όλα με στενούς αυλούς. Τα κυνηγώ συστηματικά και σας ενημερώνω ότι και τα 2 είναι εξίσου αποτελεσματικά από 32γρ έως 40γρ. Δεν χρησιμοποιώ μεγαλύτερες γομώσεις εκ πεποιθήσεως. Εαν είσαι "επάνω" στο στόχο δύσκολα να μην έχεις επιτυχία. Βλητικά ίσως… λέω και πάλι ίσως….. το benelli να έχει λίγο μεγαλύτερη ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ επιτυχίας σε οριακές βολές (και μιλάω για πουλιά που πολλοί δεν σηκώνουν το ντουφέκι :D ) αλλά και αυτό το λέω με επιφύλαξη.

    Συμπερασματικά και τα 2 όπλα είναι ισάξια με το 391 να υπερτερεί στο λάκτισμα και την ελαφρύτερη σκανδάλη ενώ το benelli στο καλήτερο ζύγισμα και την ευκολία στο καθάρισμα λόγω αδράνειας. Επίσης θα είμαι άδικος αν δεν αναφέρω ότι το rafeallo είναι 1 grade ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής…. που καθώς το σκέφτομαι είναι και πάλι υποκειμενικό γιατί δεν είναι ίδιων εκδόσεων μεταξύ τους για να μπορέσω να κάνω τη σύγκριση.

    Τα παραπάνω που σας καταθέτω δεν μου τα είπαν φίλοι, ούτε τα άκουσα σε συζήτηση στο κυνηγομάγαζο που συχνάζω (αν σύχναζα)

    Αφήστε τους μύθους για εμπλοκές.. και σκάγια που δεν "καίνε" :) … oo this? last year!!

    Για το φίλο που ρωτάει για το video, επειδή εγώ το έβαλα, το όπλο που ''καταράκωσε'' την maxus ήταν benelli comfort (όχι vinci)

    Ένα μυαλό χειμωνα καλοκαίρι που να τα θυμάμαι όλα??? Θυμάμαι όμως το ζουμί και αυτό είναι το εξής: Benelli vs Browning 1-0 :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    nikos2341 στις #202220

    Καλημερα στην παρεα! Συγνωμη που εμεινα εκτος πολυ καιρο. Αν και ημουνα πολυ μπερδεμενος στο θεμα πιανου οπλου θα αγοραζα τελικα και ειχα μεινει λιγο στασημος, καποια μερα με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι βγηκε σε προσφορα η μ2 κομφορτ στα 1070ευρο. Αρκετα δελεαστικη τιμη αν σκεφτες οτι αν εκανα την αγορα το φεβρουαριο θα την επαιρνα 1350ευρο. Δεν το σκεφτηκα και πολυ λοιπον και την παρηγγειλα επιτοπου. Την πηρα 66ποντους με 18,3 αυλο με τελικη τιμη 1050 και δωρο αορτιρα και μια καλη θηκη. Το οπλο το εχω στα χερια μου εδο και κατι μερες και περιμενω πως και πως να ερθη ο Αυγουστος, προς το παρρον το βγαζω απο την ντουλαπα το χαζευω λιγο και ολο το επωμιζω σαν τα μικρα παιδια που τους πηγαν καποιο παιχνιδι δωρο. Κλεινοντας Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #231968

    Καλημερα στην παρεα! Συγνωμη που εμεινα εκτος πολυ καιρο. Αν και ημουνα πολυ μπερδεμενος στο θεμα πιανου οπλου θα αγοραζα τελικα και ειχα μεινει λιγο στασημος, καποια μερα με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι βγηκε σε προσφορα η μ2 κομφορτ στα 1070ευρο. Αρκετα δελεαστικη τιμη αν σκεφτες οτι αν εκανα την αγορα το φεβρουαριο θα την επαιρνα 1350ευρο. Δεν το σκεφτηκα και πολυ λοιπον και την παρηγγειλα επιτοπου. Την πηρα 66ποντους με 18,3 αυλο με τελικη τιμη 1050 και δωρο αορτιρα και μια καλη θηκη. Το οπλο το εχω στα χερια μου εδο και κατι μερες και περιμενω πως και πως να ερθη ο Αυγουστος, προς το παρρον το βγαζω απο την ντουλαπα το χαζευω λιγο και ολο το επωμιζω σαν τα μικρα παιδια που τους πηγαν καποιο παιχνιδι δωρο. Κλεινοντας Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

    Καλορίζικο φίλε και να χεις υγεία να το χαρείς..
    Εξαιρετική πιστεύω η επιλογή σου για τα 1050 € B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #231948

    Καλημερα στην παρεα! Συγνωμη που εμεινα εκτος πολυ καιρο. Αν και ημουνα πολυ μπερδεμενος στο θεμα πιανου οπλου θα αγοραζα τελικα και ειχα μεινει λιγο στασημος, καποια μερα με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι βγηκε σε προσφορα η μ2 κομφορτ στα 1070ευρο. Αρκετα δελεαστικη τιμη αν σκεφτες οτι αν εκανα την αγορα το φεβρουαριο θα την επαιρνα 1350ευρο. Δεν το σκεφτηκα και πολυ λοιπον και την παρηγγειλα επιτοπου. Την πηρα 66ποντους με 18,3 αυλο με τελικη τιμη 1050 και δωρο αορτιρα και μια καλη θηκη. Το οπλο το εχω στα χερια μου εδο και κατι μερες και περιμενω πως και πως να ερθη ο Αυγουστος, προς το παρρον το βγαζω απο την ντουλαπα το χαζευω λιγο και ολο το επωμιζω σαν τα μικρα παιδια που τους πηγαν καποιο παιχνιδι δωρο. Κλεινοντας Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

    Καλοριζικο φιλε ,πολυ καλη αγορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #229185

    Καλημερα στην παρεα! Συγνωμη που εμεινα εκτος πολυ καιρο. Αν και ημουνα πολυ μπερδεμενος στο θεμα πιανου οπλου θα αγοραζα τελικα και ειχα μεινει λιγο στασημος, καποια μερα με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι βγηκε σε προσφορα η μ2 κομφορτ στα 1070ευρο. Αρκετα δελεαστικη τιμη αν σκεφτες οτι αν εκανα την αγορα το φεβρουαριο θα την επαιρνα 1350ευρο. Δεν το σκεφτηκα και πολυ λοιπον και την παρηγγειλα επιτοπου. Την πηρα 66ποντους με 18,3 αυλο με τελικη τιμη 1050 και δωρο αορτιρα και μια καλη θηκη. Το οπλο το εχω στα χερια μου εδο και κατι μερες και περιμενω πως και πως να ερθη ο Αυγουστος, προς το παρρον το βγαζω απο την ντουλαπα το χαζευω λιγο και ολο το επωμιζω σαν τα μικρα παιδια που τους πηγαν καποιο παιχνιδι δωρο. Κλεινοντας Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

    γιατι δεν πας σε ενα σκοπευτηριο να του δωσεις να καταλαβει και μετα ενα καλο καθαρισμα και ετοιμο για τον αυγοστο
    βεβαιν δεν γραφεις περιοχη οποτε μπορει να ειναι μακρια αλλα εγω δεν θα κρατιομουνα…
    καλοντουφεκο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    nikos2341 στις #228926

    γιατι δεν πας σε ενα σκοπευτηριο να του δωσεις να καταλαβει και μετα ενα καλο καθαρισμα και ετοιμο για τον αυγοστο
    βεβαιν δεν γραφεις περιοχη οποτε μπορει να ειναι μακρια αλλα εγω δεν θα κρατιομουνα…
    καλοντουφεκο

    Θελω να παω καποια στιγμη αλλα λογο υποχρεοσεων δεν μπορω,. Να ρωτησω κατι, αν παω στην μαλακασα για το σπορτινγκ χρειαζεται οποσδηποοτε γυαλια οτοασπιδες; αν υποχρεοτικα ναι μπορω να νοικιασω εκει γιατι δεν εχω. Αν ρειξω μονο σε χαρτονια πρεπει να εχω δικα μου? Και αν μπορειτε να μου πειτε τη χρηματα θα χρειαστω γιατι δεν εχω ξαναπαει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #228886

    Θελω να παω καποια στιγμη αλλα λογο υποχρεοσεων δεν μπορω,. Να ρωτησω κατι, αν παω στην μαλακασα για το σπορτινγκ χρειαζεται οποσδηποοτε γυαλια οτοασπιδες; αν υποχρεοτικα ναι μπορω να νοικιασω εκει γιατι δεν εχω. Αν ρειξω μονο σε χαρτονια πρεπει να εχω δικα μου? Και αν μπορειτε να μου πειτε τη χρηματα θα χρειαστω γιατι δεν εχω ξαναπαει.

    Καλοριζικη η καραμπινα σου φιλε Νίκο! Μεχρι να απαντησει καποιος με περισσοτερη εμπειρια απο το σκοπευτηριο (εχω να παω σκοπευτηριο γενικα 2,5 χρονια και η τελευταια φορα ηταν στο Σχιστο) καθε πουλα εχει 5 ευρω(25 πιατα) και ενα κουτι φυσιγγια sporting 28gr 5,5-6,5 ευρω που θα βρεις εκει. Δεν γνωριζω αν στη Μαλακασσα μπορεις να δοκιμασεις σε χαρτονια αλλα στο Σχιστο υπαρχει ενας μεταλλικος πινακας ειδικα για δοκιμες φυσιγγιων (δεν χρειαζεται χαρτονια) αρκει να πας καποια μερα και ωρα που δεν εχει πολλους σκοπευτες. Γυαλια και ωτοασπιδες δεν ειναι υποχρεωτικα αλλα θα σου προτεινα να αγορασεις 1 ζευγαρακι ωτοασπιδες 1 χρησης απο φαρμακειο γιατι οι πολλες και κοντινες τουφεκιες των αλλων σκοπευτων κουραζουν τα αυτια. Αλλωστε δεν νομιζω κοστιζουν πανω απο 2-3 ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #228884

    Α, μολις ειδα σε αλλο ποστ οτι το σκοπευτηριο της Μαλακασσας εχει πινακα δοκιμης εξω απο το πεδιο βολης των υπολοιπων σκοπευτων :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #228882

    Καλημερα στην παρεα! Συγνωμη που εμεινα εκτος πολυ καιρο. Αν και ημουνα πολυ μπερδεμενος στο θεμα πιανου οπλου θα αγοραζα τελικα και ειχα μεινει λιγο στασημος, καποια μερα με πηρανε τηλ και μου ειπαν οτι βγηκε σε προσφορα η μ2 κομφορτ στα 1070ευρο. Αρκετα δελεαστικη τιμη αν σκεφτες οτι αν εκανα την αγορα το φεβρουαριο θα την επαιρνα 1350ευρο. Δεν το σκεφτηκα και πολυ λοιπον και την παρηγγειλα επιτοπου. Την πηρα 66ποντους με 18,3 αυλο με τελικη τιμη 1050 και δωρο αορτιρα και μια καλη θηκη. Το οπλο το εχω στα χερια μου εδο και κατι μερες και περιμενω πως και πως να ερθη ο Αυγουστος, προς το παρρον το βγαζω απο την ντουλαπα το χαζευω λιγο και ολο το επωμιζω σαν τα μικρα παιδια που τους πηγαν καποιο παιχνιδι δωρο. Κλεινοντας Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας.

    καλοτουφεκο φιλε κ σκατα στο οπλο σου ευχομαι αλλα να ξερεις αυτες οι παλιο μπενελι ΔΕ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝΝΝΝΝΝ/……παρτε το χαμπαρι……………. :lol: :P ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #228814

    καλοτουφεκο φιλε κ σκατα στο οπλο σου ευχομαι αλλα να ξερεις αυτες οι παλιο μπενελι ΔΕ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝΝΝΝΝΝ/……παρτε το χαμπαρι……………. :lol: :P ;)

    ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ!!!!! ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΧΑΜΕΝΟΣ ΕΣΥ Κ ΓΥΡΙΣΕΣ ΜΕΛΙΣΤΑΛΑΚΤΟΣ???? :P :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #228805

    ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ!!!!! ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΧΑΜΕΝΟΣ ΕΣΥ Κ ΓΥΡΙΣΕΣ ΜΕΛΙΣΤΑΛΑΚΤΟΣ???? :lol: :P ;)

    τρεχω τρεχω…….οταν θα παντρευτεις κ εσυ θα με κταλαβεις……. :P

    τι νεα ???τι κανετε?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #228767

    τρεχω τρεχω…….οταν θα παντρευτεις κ εσυ θα με κταλαβεις……. :lol:

    τι νεα ???τι κανετε?????

    Ακομα ευτυχως ή δυστυχως ελευθεροι φιλε :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #228700

    τρεχω τρεχω…….οταν θα παντρευτεις κ εσυ θα με κταλαβεις……. :D

    τι νεα ???τι κανετε?????

    ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ… :P ΔΕΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ… ;)
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ Κ ΤΟ ΜΙΣΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ… :lol: :P ;) :D ΧΑΧΑΧΑ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 126 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων