ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,786 έως 1,800 (από 1,823 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #227874

    Καλημέρα, καλά αυτό βρήκες να σχολιάσεις όλα τα άλλα και ειδικά για την πελατειακή βάση της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ που έχουν εξαθλιώσει τους Έλληνες δεν θέλεις να πεις κάτι; θέλεις να συνεχίσουν να κυβερνάνε αυτοί οι ίδιοι που έφεραν την χώρα σε αυτή την δεινή θέση;……και καλά άμα ανήκεις στην πελατειακή αυτή βάση και είσαι από αυτούς που έλεγε ο Πάγκαλος ¨μαζί τα φάγαμε¨ καλά τα λες αλλά άμα δεν είσαι; :)
    Κοίτα ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι το ίδιο. που είναι τα δυο κόμματα που σου προανέφερα (δεν έχει διαχειριστεί δημόσιο χρήμα κατάλαβες:D , εάν εξελιχθεί σε τέτοιο, κακό του κεφαλιού του και κακό δικό μας αλλά το επαναλαμβάνω δεν είναι στον ίδιο παρανομαστή …..

    Φιλε μου γιατι πετας την μπαλα στην εξεδρα? Σου ειπα τα πελατακια εφυγαν απο το ΠΣΟΚ και πηγαν Τσιπρα. Ολοι το ξερουμε. Εκτος και αν θεωρεις οτι πηρε 17 και τωρα 25% απο αριστερους. Δηλαδη ξαφνικα εγινα ολοι αριστεροι. :D

    Αρα προφανως η ρητορικη του απευθυνεται σε αυτη τη νεα βαση που απλα αλλαξε μαγαζι.Η μηπως αγαπησαν ξαφνικα τον Τσιπραλεξη και τις συνιστωσες του του 5 %?

    Ποια πελατειακη βαση ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? τα φαγανε/τε θες να πεις. Εγω ποτε δεν εχω δουλεψει στο δημοσιο και πληρωνω φορους και χαρατσια το ενα μετα το αλλο και τα λεφτα μου πανε στα κοματοσκυλα και οποτε εγω χρειαστω το δημοσιο η πρεπει να λαδωσω η πρεπει να περιμενω 10 χρονια. B) Αλλα μεχρι εδω ηταν. Να δω με τι θα σας ταιζει τωρα. Η πλακα ειναι οτι θελει να σας τραβηξει και την μοναδικη χρηματοδοτηση που υπαρχει διαθεσιμη και εσεις χαιρεστε . χαχαχαχα.

    ΥΓ
    Και ειχε δικιο ο Παγκαλος απευθυνωμενος στους Πασοκους. Μαζι τα φαγατε.Μονο που τα πληρωναμε και τα πληρωνουμε εμεις.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #227869

    Μην ξεχνάς και αυτόν τον χαρισματικό πολιτικό, Αρη Σπηλιωτόπουλο. Με τι μούτρα θα εμφανιστεί στην Ψαρρού αν δεν τον κάνει ο Ελληνας ψηφοφόρος βουλευτή, για να σώσει την Ελλάδα … :D

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/266/58202214.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img266.imageshack.us/img266/2342/58202214.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    Τι παντρεύεται ο Αρης? Αφου ρε γιώργο είναι ντιγκιντάγκας ο τύπος .

    Το μόνο που έκανε σωστό αυτο το όμορφο αγόρι όταν ήταν υπουργός ήταν να χαλάει απίστευτα ποσά σε σουίτες , σε σεφ , σε χλίδες και γενικά σε μεγάλη ζωη.Φυσικά με τα λεφτά των Ελλήνων.

    …….και να ήταν μόνο η Σαλώμη καλά θα ήταν.Εδω θα στείλουμε για υπουργοποίηση την Ντόρα που ακόμα και αυτήν την στιγμή το ΣΔΟΕ ερευνα το πόθεν έσχες της .

    …….και να ήταν μόνο αυτοί.Ενα μεγάλο μέρος των βουλευτών που θα στείλουμε στην βουλή με τον έναν η τον άλλον τρόπο έχουν εμπλακει σε σκάνδαλα και λαμογιές.

    ………..Μιλάμε για κόμμα που το διακρίνει η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ . ΗΜΑΡΤΟΝ B)

    Ευτυχώς που ο αξιόπιστος είναι υπόδειγμα σταθερότητας …..Visit My Website!

    Ούτε όταν έλεγε απίστευτα πράγματα στην ομιλία του στο Λαύριο μπορείς να τον πεις λαοπλάνο…..

    τα όρια τα ξεπέρασε ο αρχηγός της ΝΔ Α.Σαμαράς ο οποίος μιλώντας στη Λαυρεωτική, μία περιοχή που μαστίζεται από την ανεργία, υποσχέθηκε ότι αν αναλάβει την διακυβέρνηση της χώρας θα σταματήσει την αύξηση της ανεργίας και θα βρίσκουν εργασία, δηλαδή θα προσλαμβάνονται σε δουλειές 180.000 άνθρωποι κάθε χρόνο!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227855

    Δεν ξέρω ποιος θα βγει και τι θα κάνει, αν βγει πρώτο κόμμα ο Τσίπρας θέλω να δω τα μούτρα του Πρετεντέρη… :D. Μιλάμε στις 6 Μάη αν τους έπιανες από την μύτη, θα έσκαγαν. B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #203876

    Ποιοι πάνε για υπουργοί του… ΣΥΡΙΖΑ – Ετοιμάζονται στην Κουμουνδούρου για την πιθανότητα κυβέρνησης

    Κυβέρνηση συνεργασίας με κορμό τον ΣΥΡΙΖΑ και σε υπουργικές θέσεις πρωτοκλασάτα στελέχη του κόμματος, διανοούμενους της Αριστεράς και προερχόμενους από τα κοινωνικά κινήματα έχει στο μυαλό του ο Αλέξης Τσίπρας σε περίπτωση που γίνει η μεγάλη ανατροπή στις 17 Ιουνίου και η Αριστερά κληθεί να αναλάβει την ευθύνη διακυβέρνησης της χώρας.

    Σύμφωνα με δημοσιεύματα του κυριακάτικου Τύπου στην Κουμουνδούρου έχει αρχίσει να σχηματοποιείται το βασικό κυβερνητικό σχήμα που θα έχει προφανώς ως κύριο κορμό τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ.

    Προφανώς σε περίπτωση συνεργασιών ορισμένες από τις θέσεις του υπουργικού συμβουλίου θα δοθούν σε στελέχη άλλων κομμάτων.

    Όπως γράφει η εφημερίδα “Πρώτο Θέμα” ο Γιάννης Δραγασάκης προαλείφεται για τη θέση του υπουργού Οικονομικών και θα είναι από τους ελάχιστους ίσως που θα έχουν προηγούμενη κυβερνητική θητεία έστω και σύντομη καθώς έχει διατελέσει αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Οικονομίας στην οικουμενική κυβέρνηση του Ξενοφώντα Ζολώτα.

    Για το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης συζητούνται επίσης τα ονόματα των Γιάννη Τόλιου, Γιάννη Μηλιού και Ευκλείδη Τσακαλώτου, με τους δύο τελευταίους πάντως να βρίσκονται σε δεύτερο πλάνο καθώς εκφράζουν τη γραμμή της μετωπικής σύγκρουσης με την Τρόικα και του δανειστές.

    Επίσης, γίνεται λόγος και για τον οικονομολόγο Γιώργο Σταθάκη που ενδεχομένως θα τοποθετηθεί στο υπουργείο Ανάπτυξης.

    Για το υπουργείο Εσωτερικών ως επικρατέστερος φέρεται ο Δημήτρης Παπαδημούλης, ενώ ο Παναγιώτης Λαφαζάνης συζητείται για το υπουργείο Εργασίας.

    Το όνομα του Δημήτρη Στρατούλη «παίζει» για θέση στα κοινωνικά υπουργεία, ενώ ο Θοδωρής Δρίτσας, ένας εκ των βασικών συνεργατών του Αλέξη Τσίπρα -αυτός που τον εκπροσώπησε συναντώντας τον πρωθυπουργό Παναγιώτη Πικραμμένο- προαλείφεται για το υπουργείο Άμυνας.

    Για το υπουργείο Περιβάλλοντος φέρεται υποψήφιος ο Θέμη Δημητρακόπουλος, μέλος της Ενωσης Ελλήνων Οικολόγων που έχει αποχωρήσει από τη Δημοκρατική Αριστερά.

    Στο υπουργείο Υγείας η επιλογή φέρεται να γίνεται μεταξύ των γιατρών Νίκου Μανιού και Ηλία Μπασκόζου που θεωρούνται ικανοί τεχνοκράτες.

    Ονόματα πανεπιστημιακών όπως ατά των κυρίων Ζήση Παπαδημητρίου, Αρη Καζάκου,Στάθη Κουβελάκη και Γιώργου Κατρούγκαλου συζητούνται επίσης. Ο τελευταίος μάλιστα φέρεται ως φαβορί για το υπουργείο Δικαιοσύνης καθώς εκτιμάται ότι έχει βαθιές νομικές γνώσεις και ανυποχώρητη πολιτική βούληση προκειμένου να φέρει σε πέρας ειδικές αποστολές όπως η υπόθεση Siemens και άλλες σοβαρές νομικές υποθέσεις.

    Για το υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης συζητείται το όνομα της Σοφίας Σακοράφα που ήταν ένα από τα τέσσερα πρόσωπα που πλαισίωσαν τον Αλέξη Τσίπρα στην κεντρική παρουσίαση του προγράμματος του ΣΥΡΙΖΑ την Παρασκευή.

    Ακόμη, το όνομα της κυρίας Ελένης Πορτάλιου, καθηγήτριας της Αρχιτεκτονικής του ΕΜΠ, συζητείται για το υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων, της επίσης καθηγήτριας Θεανώς Φωτίου για το υπουργείο Παιδείας και της γεωπόνου Ειρήνης Κατσινοπούλου για το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης.

    Η δραστήρια και δυναμική κυρία Ρένα Δούρου συζητείται για θέση υφυπουργού στο υπουργείο Άμυνας ή για πόστο στο υπουργείο Εξωτερικών με αρμοδιότητα τα ευρωπαϊκά θέματα. Από τις δυναμικές πανελίστριες της νέας γενιάς του ΣΥΡΙΖΑ, θεωρείται φιλόδοξη και ότι ρέπει προς την Κεντροαριστερά.

    Ακούγονται επίσης και τα ονόματα της Νάντιας Βαλαβάνη, Ζωής Κωνσταντοπούλου (πιθανότατα κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος) και Τασίας Χριστοδουλοπούλου.

    Σύμφωνα με ανάλογο ρεπορτάζ της εφημερίδας “Κυριακάτικη Δημοκρατία”, τα ονόματα που προαναφέραμε ακούγονται για τις ανάλογες θέσεις όμως η εφημερίδα έρχεται να προσθέσει και τα ονόματα όπως Λούκας Κατσέλη για το υπουργείο Ανάπτυξης, του Παναγιώτη Κουρουμπλη πιθανώς για το Υγείας, του εργατολόγου Αλέξη Μητρόπουλου για το Εργασίας, του Πάνου Τρυγάζη, του Αντώνη Λιάκου για το υπουργείο Παιδείας, του Πάνου Σκουρλέτη για τη θέση του κυβερνητικού εκπροσώπου, του Πέτρου Τατσόπουλου και του Τάσου Κουράκη,εφόσον δεν προταθεί για πρόεδρος της Βουλής, αφού ήδη έχει διατελέσει και αντιπρόεδρος της Βουλής.

    Τέλος, σύμφωνα με το ρεπορτάζ το όνομα του Νίκου Κωνσταντόπουλου ακούγεται για θέση αντιπροέδρου της κυβέρνησης, αν και εφόσον παραμείνει μια τέτοια θέση.

    πηγή http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art…584&catid=9

    Άντε καλό κουράγιο σε όλους μας και Περαστικά μας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #227849

    "ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ": ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ…ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ;

    Δεν μας φτάνουν οι άθεοι, οι απάτριδες και οι μασώνοι;

    ΠΡΩΤΟ το ΕΛΛΑΣ-ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ αποκάλυψε τις "περίεργες" διασυνδέσεις του τηλεαποκόμματος των Τζήμερου – Μάνου – Βαλλιανάτου με τους αιρετικούς Μάρτυρες του Ιεχωβά. Αποτέλεσμα, να δεχθούμε μία ακόμα επίθεση ύβρεων και απειλών από διάφορους οπαδούς των μεν και των δε (B) ! Ευτυχώς όμως, ξύπνησαν κι άλλοι πατριώτες δημοσιεύοντας περισσότερα στοιχεία για το θέμα:

    Πολιτικό κόμμα ή Παραθρησκευτική Σέκτα των «Ιεχωβάδων το κόμα: «Δημιουργία, ξανά!»

    Πολλοί εξεπλάγησαν με τα περιέργως ψηλά ποσοστά που κατέγραψε το «Δημιουργία, ξανά!» του Θάνου Τζήμερου, όχι μόνο στα μεγάλα αστικά κέντρα (κάτι το οποίο είναι φυσιολογικό και ίσχυσε και στην περίπτωση της Δράσης), αλλά κυρίως στην επαρχία. Σε περιοχές με μηδενική προβολή και…ανύπαρκτα ικανά στελέχη ή προσωπικότητες ο Τζήμερος τα πήγε πολύ καλά για πρώτη φορά… Τυχαίο; Δεν νομίζω!

    Η εξήγηση μας ήρθε από έγκυρες πληροφορίες: Η οικογένεια του Τζήμερου στο Βόλο είναι από τις πλέον «δραστήριες» στις τάξεις των «Μαρτύρων του Ιεχωβά»!!! Της αντίχριστης και ανθελληνικής αυτής παγκόσμιας σέκτας (με έδρα τις ΗΠΑ), που αρνούνται την έννοια της πατρίδας, καταπατούν τον Σταυρό και τη Σημαία, και κάνουν… «εναλλακτική στρατιωτική θητεία», αρνούμενοι να πάρουν όπλο για την υπεράσπιση των ιερών και των οσίων της Ελλάδας.

    Αυτή η επικίνδυνη παραθρησκευτική ομάδα (που στηρίζει την εξάπλωσή της στο χρήμα και τον οικονομικό εκμαυλισμό των θυμάτων της, αφού οι «αρχηγοί» είναι συνήθως επιχειρηματίες με χοντρό πορτοφόλι…) λειτουργεί με νοοτροπία «γκέτο». Έδωσαν γραμμή στα μέλη τους σε όλη την Ελλάδα (που υπερβαίνουν τις 100.000…) να ψηφίσουν τους συνδυασμούς του Τζήμερου.

    Μάλιστα, αν το ψάξει κανείς στατιστικά, τα υψηλότερα ποσοστά του «Δημιουργία ξανά» σημειώθηκαν εκεί όπου υπάρχει μεγαλύτερη «συμπύκνωση» των «Ιεχωβάδων»… Και το «πρωτότυπο» συνθηματικό λογότυπο του κόμματος του Τζήμερου -«Δημιουργία, ξανά!»- παραπέμπει στα συνήθη προπαγανδιστικά συνθήματα της συγκεκριμένης σέκτας, με πιο γνωστό από όλα το «Ξύπνα!».

    Αλλά και συγκεκριμένες μαρτυρίες από την περιφέρεια μάς ενημέρωσαν πως ακόμη και σε μικρά χωριά, όπου υπήρχε κάποια οικογένεια «Ιεχωβάδων», έδωσαν μάχη υπέρ του Τζήμερου και του περίεργου κομματιδίου του. Αυτά, και θα επανέλθουμε με νέα στοιχεία…

    ΠΗΓΗ.

    Κι ένα…κουίζ: Τι σημαίνει το όνομα "Τζήμερος" στα γερμανικά;;;!

    http://hellas-orthodoxy.blogspot.gr/2012/0…-post_3838.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #227845

    Εγω θελω να δω τις φατσες των ΣΥΡΙΖΑΙΩΝ στις 18 με τις μακ@κιες που λενε που θα ψαχνουν τρυπα να κρυφτουν. Κυριως απο τους δικους τους που τους ταζουν περισσοτερα και απο τον ΓΑΠ. B) .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    sot στις #227844

    [size=3]Δηλαδή τόσες μέρες παιδευόμαστε για να μάθουμε ότι ο αξιόπιστος άνθρωπος που θα μας οδηγήσει στην σωτηρία είναι ο Σαμαράς? [/url]

    Καλημέρα στην παρέα …εγω δεν σχολιάζω άλλο .Πάω να διαβάσω λίγο τα προγράμματα του αξιόπιστου μόνο που δεν ξέρω ποια να διαβάσω.Αυτά που έλεγε όταν ήταν αντιπολίτευση ? Αυτά που έλεγε όταν υπέγραφε το μνημόνιο? Η αυτά που είπε προχθές?

    υγ Εν τω μεταξύ έχει τόσα πολλά βίντεο το youtube με τον αξιόπιστο Αντώνη με άλλα να λεει και άλλα να κάνει που όταν είμαι πεσμένος πηγαίνουμε όλη η οικογένεια φτιάχνουμε ποπκορν και τα βλέπουμε και μας φτιάχνουν την διάθεση.
    [/size]

    Εγώ πάλι όταν βλέπω τις κολοσσιαίες κωλοτούμπες του Αλέξακη μάλλον μου χαλάει η διάθεση από την ζημιά που παθαίνει η πατρίδα μου. Ο Αντώνης μπορεί να μην είναι το άκρον άωτον της αξιοπιστίας, και ποιος πολιτικός ήταν ποτέ στην ιστορία, αλλά μπροστά στον αλεξάκη φαντάζει τέρας σοβαρότητας.

    http://www.youtube.com/watch?v=CL9WjdJuJr4

    Μα είναι δυνατόν να έχει κατρακυλήσει σε τέτοιο επίπεδο η Ελληνική κοινωνία να στηρίζει αυτούς τους κοινούς απατεώνες. Είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνει τα λαμόγια του πασοκοσυριζα που προσπαθούν να κρατήσουν πάση θυσία την σαπίλα κρυμμένοι πίσω από την αγανάκτηση για την οικονομική καταστροφή που οι ίδιοι προκάλεσαν;

    Είναι δυνατόν να συμβαίνουν γεγονότα σαν αυτά:
    Πυροβόλησαν εν ψυχρώ με καλάσνικοφ τα άτυχα αδέλφια,
    ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΞΥΛΟΚΟΠΗΣΑΝ ΛΗΣΤΕΣ

    και ταυτόχρονα να υπάρχει αληθινός Έλληνας που να ανέχεται να βλέπει τους συριζαίους να κομπάζουν για την επιτυχία τους ενώ διατυμπανίζουν τα "προοδευτικά" τους σχέδια για νομιμοποίηση όλων των λαθρομεταναστών και αφοπλισμό της αστυνομία και του στρατού; Έλεος πια.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #227843

    τελικά ο πόνος είναι ότι η πίτα που είχαν οι δύο τόσα χρόνια μοιράζεται σε περισσότερα κομμάτια :D
    πόσο κακό η καλό είναι για εμας τους απλούς και αληθινούς Ελληνες;;;; B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #227842

    Φιλε μου γιατι πετας την μπαλα στην εξεδρα? Σου ειπα τα πελατακια εφυγαν απο το ΠΣΟΚ και πηγαν Τσιπρα. Ολοι το ξερουμε. Εκτος και αν θεωρεις οτι πηρε 17 και τωρα 25% απο αριστερους. Δηλαδη ξαφνικα εγινα ολοι αριστεροι. :D

    [size=2][color=”#0000FF”]Μπάλα δεν παιζω φιλαράκι μου αρέσει να κυνηγάω και να τουφεκάω πετυχημένα, έτσι που τα λες είναι σαν να μην υπάρχει το ΠΑΣΟΚ :) εάν έφτασε εκεί το Τσυριζα όπως λές είναι γιατί καποιοι σιχάθηκαν το μνημόνιο και ότι πρεσβευει αυτό!(σου πέρασε καθόλου απο το μαυλό αυτό; ) πιθανον να υπάρξουν και εξαιρέσεις του τύπου οτι είδαν την κατρακύλα και πρόστρεξαν εκει αλλά είναι ελάχιστοι, οι πολλοί είναι μέσα στο ΠΑΣΟΚ & την ΝΔ που διαχειρίζονται το δημόσιο χρήμα το κατασπατάλησαν και περιμένουν να ξανακυβερνήσουν για να μας αποτελιώσουνB) [/color][/size]

    Αρα προφανως η ρητορικη του απευθυνεται σε αυτη τη νεα βαση που απλα αλλαξε μαγαζι.Η μηπως αγαπησαν ξαφνικα τον Τσιπραλεξη και τις συνιστωσες του του 5 %?

    Ποια πελατειακη βαση ρε φιλε μας δουλευεις τωρα? τα φαγανε/τε θες να πεις. Εγω ποτε δεν εχω δουλεψει στο δημοσιο και πληρωνω φορους και χαρατσια το ενα μετα το αλλο και τα λεφτα μου πανε στα κοματοσκυλα και οποτε εγω χρειαστω το δημοσιο η πρεπει να λαδωσω η πρεπει να περιμενω 10 χρονια. :D Αλλα μεχρι εδω ηταν. Να δω με τι θα σας ταιζει τωρα. Η πλακα ειναι οτι θελει να σας τραβηξει και την μοναδικη χρηματοδοτηση που υπαρχει διαθεσιμη και εσεις χαιρεστε . χαχαχαχα.
    [color=”#0000FF”][size=2]Πάλι μπερδεύεσαι με τα ¨φαγατε και θα σας ταϊζει¨ καλά τα πήγενες αυτό τι τόθελες;
    Αφού νιώθεις έτσι γιατί τους ψηφίζεις; μαζόχας είσαι; και εγω έτσι ακριβώς νιώθω για αυτό λέω δεν ψηφίζω ΝΔ (που έχω ψηφίσει) δεν ψηφίζω ΠΑΣΟΚ (που έχω ψηφίσει) και απο εκεί και μετά υπαρχουν δυνάμεις πολιτικές (θα προκύψουν και δυνατές προσωπικότητες) που θα μας βγάλουν απο το αδιέξοδο αρκει να ξεφύγουμε απο τα κόμματα της καταστροφής που μας έφτασαν εδω που είμαστε….αρκεί να γίνει η αρχή και να φύγουν απο την εξουσία αυτά τα δύο κόμματα και αμα βγεί η η ΝΔ πρώτη θα συγκυβερνήσει με το ΠΑΣΟΚ και συνέχεια στο καταστροφικό παρελθόν θα δώσουμε!
    [url=”http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=43577&Itemid=160″]http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=160[/url]
    [url=”http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=43572&Itemid=131″]http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=131[/url]
    [url=”http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=43607&Itemid=131″]http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=131[/url]
    έχει και άλλα …….[/size][/color]
    ΥΓ
    Και ειχε δικιο ο Παγκαλος απευθυνωμενος στους Πασοκους. Μαζι τα φαγατε.Μονο που τα πληρωναμε και τα πληρωνουμε εμεις.
    [color=”#0000FF”][size=2]σε όλους απευθυνόταν……ενώ οι ΝΔ δεν φάγανε ….. αχ αχ αχ μακαρι να ήταν έτσι αλλά δυστηχώς μέχρι στιγμής αυτοί που έχουν το μαχαίρι τρωνε …….
    Αφιερωμένο ! :D [url=”http://www.youtube.com/watch?v=_OU9uQJz9RQ”]http://www.youtube.com/watch?v=_OU9uQJz9RQ[/url][/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #227837

    Εγώ πάλι όταν βλέπω τις [u]κολοσσιαίες κωλοτούμπες του Αλέξακη[/u] μάλλον μου χαλάει η διάθεση από την ζημιά που παθαίνει η πατρίδα μου. Ο Αντώνης μπορεί να μην είναι το άκρον άωτον της αξιοπιστίας, και ποιος πολιτικός ήταν ποτέ στην ιστορία, αλλά μπροστά στον αλεξάκη φαντάζει τέρας σοβαρότητας.

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=CL9WjdJuJr4″]http://www.youtube.com/watch?v=CL9WjdJuJr4[/url]

    Μα είναι δυνατόν να έχει κατρακυλήσει σε τέτοιο επίπεδο η Ελληνική κοινωνία να στηρίζει αυτούς τους κοινούς απατεώνες. Είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνει τα λαμόγια του πασοκοσυριζα που προσπαθούν να κρατήσουν πάση θυσία την σαπίλα κρυμμένοι πίσω από την αγανάκτηση για την οικονομική καταστροφή που οι ίδιοι προκάλεσαν;

    Είναι δυνατόν να συμβαίνουν γεγονότα σαν αυτά:
    [url=”http://www.newsnow.gr/article/114694/kaisariani-skotosan-me-kalasnikof-30xrono-gia-ena-aftokinito.html”%5DΠυροβόλησαν εν ψυχρώ με καλάσνικοφ τα άτυχα αδέλφια[/url],
    [url=”http://www.newskosmos.com/details.aspx?id=608454″%5DΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΞΥΛΟΚΟΠΗΣΑΝ ΛΗΣΤΕΣ[/url]
    [img]http://www.newskosmos.com/articleImages/hdhdhdhndnm.jpg[/img]
    και ταυτόχρονα να υπάρχει αληθινός Έλληνας που να ανέχεται να βλέπει τους συριζαίους να κομπάζουν για την επιτυχία τους ενώ διατυμπανίζουν τα "προοδευτικά" τους σχέδια για νομιμοποίηση όλων των λαθρομεταναστών και αφοπλισμό της αστυνομία και του στρατού; Έλεος πια.

    Ειπε εχτες και εξω απο το ΝΑΤΟ και την συνθυκη της Λισαβονας. Το ατομο στεκει καλα η εχει τρελαθει τελειως? Που νομιζει οτι απευθυνεται? Σε ιθαγενεις? B) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    sot στις #227836

    Ειπε εχτες και εξω απο το ΝΑΤΟ και την συνθυκη της Λισαβονας. Το ατομο στεκει καλα η εχει τρελαθει τελειως? Που νομιζει οτι απευθυνεται? Σε ιθαγενεις? B) :D

    Νομίζει ακόμα ότι μιλάει σε τίποτα καμμένα στον εγκέφαλο αναρχοφασισταριά όταν πήγαιναν από τα β.προάστια να κάψουνε το μαγαζάκι κανενός ανθρωπάκου.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #203884

    Μόνο ο παπούς στην φωτογραφία είναι? Ο καημένος στην Πάτρα που τον έσφαξαν για πλάκα? Ο κατάλογος είναι ατελείωτος με εγκλήματα που ευθύνονται αλλοδαποί. Μια βόλτα απο τις φυλακές θα δει κανείς την συντριπτική πλειοψηφία των φυλακισμένων να είναι αλλοδαποί.

    Ποιός φταιει φίλε sot για αυτην την κατάσταση ? Ο ΣΥΡΙΖΑ?Που δεν κυβερνούσε? Που ποτέ του δεν μπόρεσε να επηρεάσει την μεταναστευτική πολιτική λόγο μικρής εκπροσώπισης στην βουλή.

    Ενω αντίθετα ποιός ανοιξε τα σύνορα για να μπαίνουν όποτε και όποιοι θέλουν ξέρουμε ότι τα άνοιξε ο Σαμαράς..

    Είναι αστείο λοιπόν να κουβεντιάζουμε για μία κατάσταση που αυτην την στιγμή ο μόνος που δεν ευθύνεται είναι ο ΣΥΡΙΖΑ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    sot στις #227833

    [u]αυτην την στιγμή ο μόνος που δεν ευθύνεται είναι ο ΣΥΡΙΖΑ..[/u]

    Επέτρεψε μου να έχω άλλη άποψη για της ευθύνες του συριζα συγκεκριμένα και τις "αριστεράς" γενικότερα. Δεν έπεσαν από τον ουρανό αυτοί ξαφνικά για να το παίζουν αναμάρτητοι, ολοι στην ίδια χώρα ζούμε και ξέρουμε ποιοι ήταν τα καλύτερα όργανα της διαφθοράς στην Ελλάδα, είτε με τα συνδικάτα, είτε με την καταστροφή των πανεπιστημίων, είτε με τα μέσα μαζικής προπαγάνδας, την καταστροφή της επιχειρηματικότητας, την γιγάντωση της λαθρομετανάστευσης και όλα αυτά που ζούμε εδώ και 40 χρόνια.

    Και ακόμα και να ίσχυαν όλα αυτά, εσύ προσωπικά θεωρείς ειλικρινές τον συριζα; Πιστεύεις πραγματικά ότι μπορεί ή θέλει να σώσει την Ελλάδα;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227830

    Επέτρεψε μου να έχω άλλη άποψη για της ευθύνες του συριζα συγκεκριμένα και τις "αριστεράς" γενικότερα. Δεν έπεσαν από τον ουρανό αυτοί ξαφνικά για να το παίζουν αναμάρτητοι, [color=”#FF0000″]ολοι στην ίδια χώρα ζούμε και ξέρουμε ποιοι ήταν τα καλύτερα όργανα της διαφθοράς στην Ελλάδα,[/color] είτε με τα συνδικάτα, είτε με την καταστροφή των πανεπιστημίων, είτε με τα μέσα μαζικής προπαγάνδας, την καταστροφή της επιχειρηματικότητας, την γιγάντωση της λαθρομετανάστευσης και όλα αυτά που ζούμε εδώ και 40 χρόνια.

    Και ακόμα και να ίσχυαν όλα αυτά, εσύ προσωπικά θεωρείς ειλικρινές τον συριζα; Πιστεύεις πραγματικά ότι μπορεί ή θέλει να σώσει την Ελλάδα;

    "Περί τις 130 ποινικές διώξεις (σσ. 129) ασκήθηκαν μέσα στο 2011 από την Υπηρεσία Εσωτερικών Υποθέσεων της ΕΛΑΣ, σε βάρος δημοσίων υπαλλήλων (αστυνομικών, εφοριακών και υπαλλήλων πολεοδομιών) για διαφθορά, χρηματισμό κ.λπ. αδικήματα, ενώ έγιναν 38 συλλήψεις. Επιπλέον, στο πρώτο τετράμηνο του 2012, έχουν ασκηθεί ποινικές διώξεις σε βάρος 21 ατόμων και έχουν συλληφθεί 17. Τα στοιχεία δόθηκαν στον υπηρεσιακό υπουργό Προστασίας του Πολίτη, Ελευθέριο Οικονόμου, ο οποίος επισκέφθηκε σήμερα την Υπηρεσία, συνοδευόμενος από τον αρχηγό της ΕΛΑΣ, αντιστράτηγο Νικόλαο Παπαγιαννόπουλο.

    Αφού ενημερώθηκε για τις δραστηριότητες της Υπηρεσίας και για τον προγραμματισμό νέων δράσεων, ο υπουργός έδωσε κατευθυντήριες οδηγίες. Επιπλέον, τόνισε την αποτελεσματικότητά της και εξήρε το έργο της. «Στη σημερινή δύσκολη συγκυρία, όπου και η αξιοπιστία της χώρας μας δοκιμάζεται, η εδραίωση της εμπιστοσύνης των πολιτών προς το Κράτος αποτελεί πρώτιστο μέλημα. Στο πλαίσιο αυτό η πάταξη της διαφθοράς θα πρέπει να αποτελεί το βασικό πυλώνα των προσπαθειών μας» τόνισε, μεταξύ άλλων, ο κ. Οικονόμου."

    ΠΗΓΗ: Visit My Website

    Σε λίγο θα μας πεις ότι η αστυνομία ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ B) .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227829

    [size=3][b]Ποιοι πάνε για υπουργοί του… ΣΥΡΙΖΑ – Ετοιμάζονται στην Κουμουνδούρου για την πιθανότητα κυβέρνησης
    [/b][/size]

    Κυβέρνηση συνεργασίας με κορμό τον ΣΥΡΙΖΑ και σε υπουργικές θέσεις πρωτοκλασάτα στελέχη του κόμματος, διανοούμενους της Αριστεράς και προερχόμενους από τα κοινωνικά κινήματα έχει στο μυαλό του ο Αλέξης Τσίπρας σε περίπτωση που γίνει η μεγάλη ανατροπή στις 17 Ιουνίου και η Αριστερά κληθεί να αναλάβει την ευθύνη διακυβέρνησης της χώρας.

    Σύμφωνα με δημοσιεύματα του κυριακάτικου Τύπου στην Κουμουνδούρου έχει αρχίσει να σχηματοποιείται το βασικό κυβερνητικό σχήμα που θα έχει προφανώς ως κύριο κορμό τα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ.

    Προφανώς σε περίπτωση συνεργασιών ορισμένες από τις θέσεις του υπουργικού συμβουλίου θα δοθούν σε στελέχη άλλων κομμάτων.

    Όπως γράφει η εφημερίδα “Πρώτο Θέμα” ο Γιάννης Δραγασάκης προαλείφεται για τη θέση του υπουργού Οικονομικών και θα είναι από τους ελάχιστους ίσως που θα έχουν προηγούμενη κυβερνητική θητεία έστω και σύντομη καθώς έχει διατελέσει αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Οικονομίας στην οικουμενική κυβέρνηση του Ξενοφώντα Ζολώτα.

    Για το οικονομικό επιτελείο της κυβέρνησης συζητούνται επίσης τα ονόματα των Γιάννη Τόλιου, Γιάννη Μηλιού και Ευκλείδη Τσακαλώτου, με τους δύο τελευταίους πάντως να βρίσκονται σε δεύτερο πλάνο καθώς εκφράζουν τη γραμμή της μετωπικής σύγκρουσης με την Τρόικα και του δανειστές.

    Επίσης, γίνεται λόγος και για τον οικονομολόγο Γιώργο Σταθάκη που ενδεχομένως θα τοποθετηθεί στο υπουργείο Ανάπτυξης.

    Για το υπουργείο Εσωτερικών ως επικρατέστερος φέρεται ο Δημήτρης Παπαδημούλης, ενώ ο Παναγιώτης Λαφαζάνης συζητείται για το υπουργείο Εργασίας.

    Το όνομα του Δημήτρη Στρατούλη «παίζει» για θέση στα κοινωνικά υπουργεία, ενώ ο Θοδωρής Δρίτσας, ένας εκ των βασικών συνεργατών του Αλέξη Τσίπρα -αυτός που τον εκπροσώπησε συναντώντας τον πρωθυπουργό Παναγιώτη Πικραμμένο- προαλείφεται για το υπουργείο Άμυνας.

    Για το[color=”#FF0000″] [size=3][b]υπουργείο Περιβάλλοντος φέρεται υποψήφιος ο Θέμη Δημητρακόπουλος, μέλος της Ενωσης Ελλήνων Οικολόγων[/b][/size] [/color]που έχει αποχωρήσει από τη Δημοκρατική Αριστερά.

    Στο υπουργείο Υγείας η επιλογή φέρεται να γίνεται μεταξύ των γιατρών Νίκου Μανιού και Ηλία Μπασκόζου που θεωρούνται ικανοί τεχνοκράτες.

    Ονόματα πανεπιστημιακών όπως ατά των κυρίων Ζήση Παπαδημητρίου, Αρη Καζάκου,Στάθη Κουβελάκη και Γιώργου Κατρούγκαλου συζητούνται επίσης. Ο τελευταίος μάλιστα φέρεται ως φαβορί για το υπουργείο Δικαιοσύνης καθώς εκτιμάται ότι έχει βαθιές νομικές γνώσεις και ανυποχώρητη πολιτική βούληση προκειμένου να φέρει σε πέρας ειδικές αποστολές όπως η υπόθεση Siemens και άλλες σοβαρές νομικές υποθέσεις.

    Για το υπουργείο Διοικητικής Μεταρρύθμισης συζητείται το όνομα της Σοφίας Σακοράφα που ήταν ένα από τα τέσσερα πρόσωπα που πλαισίωσαν τον Αλέξη Τσίπρα στην κεντρική παρουσίαση του προγράμματος του ΣΥΡΙΖΑ την Παρασκευή.

    Ακόμη, το όνομα της κυρίας Ελένης Πορτάλιου, καθηγήτριας της Αρχιτεκτονικής του ΕΜΠ, συζητείται για το υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων, της επίσης καθηγήτριας Θεανώς Φωτίου για το υπουργείο Παιδείας και της γεωπόνου Ειρήνης Κατσινοπούλου για το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης.

    Η δραστήρια και δυναμική κυρία Ρένα Δούρου συζητείται για θέση υφυπουργού στο υπουργείο Άμυνας ή για πόστο στο υπουργείο Εξωτερικών με αρμοδιότητα τα ευρωπαϊκά θέματα. Από τις δυναμικές πανελίστριες της νέας γενιάς του ΣΥΡΙΖΑ, θεωρείται φιλόδοξη και ότι ρέπει προς την Κεντροαριστερά.

    Ακούγονται επίσης και τα ονόματα της Νάντιας Βαλαβάνη, Ζωής Κωνσταντοπούλου (πιθανότατα κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος) και Τασίας Χριστοδουλοπούλου.

    Σύμφωνα με ανάλογο ρεπορτάζ της εφημερίδας “Κυριακάτικη Δημοκρατία”, τα ονόματα που προαναφέραμε ακούγονται για τις ανάλογες θέσεις όμως η εφημερίδα έρχεται να προσθέσει και τα ονόματα όπως Λούκας Κατσέλη για το υπουργείο Ανάπτυξης, του Παναγιώτη Κουρουμπλη πιθανώς για το Υγείας, του εργατολόγου Αλέξη Μητρόπουλου για το Εργασίας, του Πάνου Τρυγάζη, του Αντώνη Λιάκου για το υπουργείο Παιδείας, του Πάνου Σκουρλέτη για τη θέση του κυβερνητικού εκπροσώπου, του Πέτρου Τατσόπουλου και του Τάσου Κουράκη,εφόσον δεν προταθεί για πρόεδρος της Βουλής, αφού ήδη έχει διατελέσει και αντιπρόεδρος της Βουλής.

    Τέλος, σύμφωνα με το ρεπορτάζ το όνομα του Νίκου Κωνσταντόπουλου ακούγεται για θέση αντιπροέδρου της κυβέρνησης, αν και εφόσον παραμείνει μια τέτοια θέση.

    πηγή [url=”http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=143584&catid=9″]http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art…584&catid=9[/url]

    [color=”#0000FF”][size=3][b]Άντε καλό κουράγιο σε όλους μας και Περαστικά μας!!!![/b][/size][/color]

    Συνάδελφε, θα ψηφίσεις Κομμα Ελλήνων Κυνηγών στις Ευροεκλογές του 14? B)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,786 έως 1,800 (από 1,823 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων