ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,801 έως 1,815 (από 1,823 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #227826

    Ρε Μιχαλη γιατι επιμενεις οτι ψηφιζω ΝΔ και ΠΑΣΟΚ και οτι τους στηριζω? για 15 η φορα θα ψηφισω μετρρυθμιστικο κομμα που ελπιζω να μπει γιατι θεωρω οτι ειναι η μονη φωνη λογικης εδω και 25 χρονια και ως υπουργος εχει να επιδιξει τεραστιο εργο κατασκευαστικο και πολεοδομικο. Επι υπουργιας του υπηρξε πρωτογενες πλεονασμα. Γιατι να ψηφισω τα κοπροσκυλα και τους ψεφτες που δεν εχουν ενα ενσημο?

    Ειναι γεγονος οτι τα δυο κομματα εχουν τεραστιες ευθυνες για την κατρακυλα μεσω του πελατιακου συστηματος που εγκαθιδρησαν με σαφη υπεροχη του ΠΑΣΟΚ που εξεθρεψε τον ακρατο συντεχνο-συνδικαλισμο (ενα λεβιαθαν ανευ προηγουμενου). Αυτη ειναι η μεγαλυτερη πληγη και καρκινωμα της χωρας μαζι με την αριστερα που ειναι απο πισω τους και δεν αφηνουν καμια μεταρρυθμιση να περασει και ειναι εναντια σε καθε μορφη επιχειρηματικοτητας. Ποιος παραγει πλουτο στη χωρα οι αναρχοαριστεροι με τα καφτανια και τις κουδουνες η μηπως οι συνδικαλες τυπου φωτοπουλου και λοιπων εργατοπατερων αεργων?

    Λεγε εσυ τωρα οτι φταινε τα μνημονια και τα ελοχιμ. Ολοι ξερουμε οτι το καραβι ειναι σαπιο εδω και 30 χρονια και πλεον και ακυβερνητο. Τα κοροιδα τα ψοφησατε με τα οριζοντια μετρα αντι να κοψετε τα καρκινωματα. Φατε τωρα τα νυχια σας B)


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #227825

    Και ακόμα και να ίσχυαν όλα αυτά, [size=3][color=”#ff0000″]εσύ προσωπικά θεωρείς ειλικρινές τον συριζα[/color][/size]; Πιστεύεις πραγματικά ότι μπορεί ή θέλει να σώσει την Ελλάδα;

    Φυσικά και έχω τεράστιες επιφυλάξεις για τον ΣΥΡΙΖΑ…..Είμαι όμως απόλυτα σίγουρος για τις προθέσεις του Σαμαρά .Η φιλοδοξία του να γίνει πρωθυπουργός ξεκινά πολύ παλιά και πιστεύω ότι για να το πετύχει θα κάνει τα πάντα.

    Φίλε μου είμαι σίγουρος ότι και εσυ και εγω ανησυχούμε για το μέλλον μας και για το μέλλον αυτού του τόπου.Η διαφορά μας είναι ότι δεν μπορώ να παραβλέψω το παρελθόν στο οποίο συμμετείχε και η ΝΔ με τα γνωστα αποτελέσματα που βιώνουμε σήμερα.Σε διαβεβαιώ ότι δεν έχω κανένα θέμα με τα χρώματα και πιστεύω ότι η πλειοψηφία του εκλογικού σώματος δεν ψηφίζει κομματικά. Πιστεψέ με αν είχα πειστεί έστω και στο ελάχιστο για τις προθέσεις του Σαμαρά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τον υποστηρίξω. Οσο όμως τον παρακολουθώ τόσο βλέπω μια απίστευτη διγλωσσία και έναν επικίνδυνο καιροσκοπισμό .Την μια στηρίζει την πολιτική του με οχι στο μνημόνιο , την άλλη λεει ναι στο μνημόνιο , την παραάλλη λεει αναδιαπραγματευση στο μνημόνια και πολλά τέτοια φαιδρά.

    Πραγματικά πιστεύεις ότι τον Σαμαρά τον έχω απορίψει με οπαδικά κριτήρια? Μου είναι τελείως αδύνατον να κλείσω τα μάτια μου σε όλα αυτά τα απίστευτα που έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει.

    Οσον αφορά τον τσίπρα εσυ τι λες δεν έχω τις επιφυλάξεις μου? Φυσικά και τις έχω και όλοι μας τις έχουμε.Απλά είμαστε απελπισμένοι με αυτά που μας έχουν συμβεί και προσπαθούμε να πιαστούμε απο κάπου.

    Δεν ξέρω τι ποσοστό θα πάρει ο τσίπρα στις ερχόμενες εκλογές αλλά να είσαι σίγουρος ότι τα δύο τρίτα των ανθρώπων που θα τον ψηφίσουν θα έχουν σοβαρές επιφυλάξεις για την απόφαση που θα έχουν πάρει αλλά δεν θα εχουν καμία επιφύλαξη για την απόριψη των κομμάτων που τον κυβέρνησαν όλα τα προηγούμενα χρόνια και φέρουν ακέραια την ευθύνη της σημερινής κατάντιας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #227821

    Εγώ πάλι όταν βλέπω τις [u]κολοσσιαίες κωλοτούμπες του Αλέξακη[/u] μάλλον μου χαλάει η διάθεση από την ζημιά που παθαίνει η πατρίδα μου. Ο Αντώνης μπορεί να μην είναι το άκρον άωτον της αξιοπιστίας, και ποιος πολιτικός ήταν ποτέ στην ιστορία, αλλά μπροστά στον αλεξάκη φαντάζει τέρας σοβαρότητας.

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=CL9WjdJuJr4″]http://www.youtube.com/watch?v=CL9WjdJuJr4[/url]

    Μα είναι δυνατόν να έχει κατρακυλήσει σε τέτοιο επίπεδο η Ελληνική κοινωνία να στηρίζει αυτούς τους κοινούς απατεώνες. Είναι δυνατόν να μην καταλαβαίνει τα λαμόγια του πασοκοσυριζα που προσπαθούν να κρατήσουν πάση θυσία την σαπίλα κρυμμένοι πίσω από την αγανάκτηση για την οικονομική καταστροφή που οι ίδιοι προκάλεσαν;

    Είναι δυνατόν να συμβαίνουν γεγονότα σαν αυτά:
    [url=”http://www.newsnow.gr/article/114694/kaisariani-skotosan-me-kalasnikof-30xrono-gia-ena-aftokinito.html”%5DΠυροβόλησαν εν ψυχρώ με καλάσνικοφ τα άτυχα αδέλφια[/url],
    [url=”http://www.newskosmos.com/details.aspx?id=608454″%5DΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΞΥΛΟΚΟΠΗΣΑΝ ΛΗΣΤΕΣ[/url]
    [img]http://www.newskosmos.com/articleImages/hdhdhdhndnm.jpg[/img]
    και ταυτόχρονα να υπάρχει αληθινός Έλληνας που να ανέχεται να βλέπει τους συριζαίους να κομπάζουν για την επιτυχία τους ενώ διατυμπανίζουν τα "προοδευτικά" τους σχέδια για νομιμοποίηση όλων των λαθρομεταναστών και αφοπλισμό της αστυνομία και του στρατού; Έλεος πια.

    ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ χωρίς πολλα λόγια και αν γουστάρουν οι συριζαίοι να τους βλέπουνε να τους πάρουνε στα σπίτια τους
    να δούνε την γλύκα. B) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    sot στις #227820

    [size=3]Φυσικά και έχω τεράστιες επιφυλάξεις για τον ΣΥΡΙΖΑ…..Είμαι όμως απόλυτα σίγουρος για τις προθέσεις του Σαμαρά .Η φιλοδοξία του να γίνει πρωθυπουργός ξεκινά πολύ παλιά και πιστεύω ότι για να το πετύχει θα κάνει τα πάντα.

    Φίλε μου είμαι σίγουρος ότι και εσυ και εγω ανησυχούμε για το μέλλον μας και για το μέλλον αυτού του τόπου.Η διαφορά μας είναι ότι δεν μπορώ να παραβλέψω το παρελθόν στο οποίο συμμετείχε και η ΝΔ με τα γνωστα αποτελέσματα που βιώνουμε σήμερα.Σε διαβεβαιώ ότι δεν έχω κανένα θέμα με τα χρώματα και πιστεύω ότι η πλειοψηφία του εκλογικού σώματος δεν ψηφίζει κομματικά. Πιστεψέ με αν είχα πειστεί έστω και στο ελάχιστο για τις προθέσεις του Σαμαρά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να τον υποστηρίξω. Οσο όμως τον παρακολουθώ τόσο βλέπω μια απίστευτη διγλωσσία και έναν επικίνδυνο καιροσκοπισμό .Την μια στηρίζει την πολιτική του με οχι στο μνημόνιο , την άλλη λεει ναι στο μνημόνιο , την παραάλλη λεει αναδιαπραγματευση στο μνημόνια και πολλά τέτοια φαιδρά.

    Πραγματικά πιστεύεις ότι τον Σαμαρά τον έχω απορίψει με οπαδικά κριτήρια? Μου είναι τελείως αδύνατον να κλείσω τα μάτια μου σε όλα αυτά τα απίστευτα που έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει.

    Οσον αφορά τον τσίπρα εσυ τι λες δεν έχω τις επιφυλάξεις μου? Φυσικά και τις έχω και όλοι μας τις έχουμε.Απλά είμαστε απελπισμένοι με αυτά που μας έχουν συμβεί και προσπαθούμε να πιαστούμε απο κάπου.

    Δεν ξέρω τι ποσοστό θα πάρει ο τσίπρα στις ερχόμενες εκλογές αλλά να είσαι σίγουρος ότι τα δύο τρίτα των ανθρώπων που θα τον ψηφίσουν θα έχουν σοβαρές επιφυλάξεις για την απόφαση που θα έχουν πάρει αλλά δεν θα εχουν καμία επιφύλαξη για την απόριψη των κομμάτων που τον κυβέρνησαν όλα τα προηγούμενα χρόνια και φέρουν ακέραια την ευθύνη της σημερινής κατάντιας.[/size]

    Αυτό που καταλαβαίνω να λες εδώ είναι, ξέρω ότι ο Τσίπρας είναι ξεκάθαρα ψεύτης και συνεχίζει να παραπλανά τον κόσμο στην πιο κρίσιμη μας στιγμή για να περάσει την όποια ατζέντα του (που σε όλο το παρελθόν του ήταν ολοκάθαρα αντεθνική), αλλά δεν μπορώ να μην τον ψηφίσω γιατί ο Σαμαράς, παρόλο που αυτή την στιγμή είναι ο μόνος που λέει την αλήθεια και προτείνει σοβαρές λύσεις στο πρόβλημα, δεν ξέρω λόγω του παρελθόντος (όποιο και αν είναι αυτό, αν πιστέψουμε τα blog μπορεί να φταίει και για την πτώση της Κωνσταντινούπολης!) αν θα τα κάνει πράξη.

    Εγώ προτιμώ στην ανάγκη να πιαστώ από κάποιον, έστω και μεταμελημένο, που μου λέει με παρρησία την αλήθεια, παρά από κάποιον αμετανόητο ψεύτη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #227819

    Αυτό που καταλαβαίνω να λες εδώ είναι, ξέρω ότι ο Τσίπρας είναι ξεκάθαρα ψεύτης και συνεχίζει να παραπλανά τον κόσμο στην πιο κρίσιμη μας στιγμή για να περάσει την όποια ατζέντα του (που σε όλο το παρελθόν του ήταν ολοκάθαρα αντεθνική), αλλά δεν μπορώ να μην τον ψηφίσω γιατί ο Σαμαράς, παρόλο που αυτή την στιγμή είναι ο μόνος που λέει την αλήθεια και προτείνει σοβαρές λύσεις στο πρόβλημα, δεν ξέρω λόγω του παρελθόντος (όποιο και αν είναι αυτό, αν πιστέψουμε τα blog μπορεί να φταίει και για την πτώση της Κωνσταντινούπολης!) αν θα τα κάνει πράξη.

    Εγώ προτιμώ στην ανάγκη να πιαστώ από κάποιον, έστω και μεταμελημένο, που μου λέει με παρρησία την αλήθεια, παρά από κάποιον [b]αμετανόητο ψεύτη[/b].

    Αυτό κατάλαβες απο τα λεγόμενά μου? B)

    Είναι μάταιο να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα.

    Καλό βράδυ… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #227818

    Συνάδελφε, θα ψηφίσεις Κομμα Ελλήνων Κυνηγών στις Ευροεκλογές του 14? B)

    Καλησπέρα συνάδελφε.Το ΚΕΚ το ψήφιζα και το στήριζα όσο μπορούσα τόσα χρόνια,
    απο'δώ και πέρα όμως δεν το θεωρώ ΚΕΚ και δεν προκειται να το ξαναψηφήσω.
    Εξηγώ λοιπόν,μετά την ανακοίνωση "χαράς" του ΚΕΚ ότι επιτέλους ένας εκλεγμένος κυνηγός
    θα είναι υποψήφιος με την ΝΔ στην Β Αθηνών, στην αρχή χάρηκα να σου πώ την αλήθεια
    γιατί νόμιζα πως οι εκλεγμένοι κυνηγοί ξύπνησαν και πλέον θα παίξουν ενεργητικό ρόλο στην πολιτική ζωή του τόπου μας.
    Η χαρά μου κράτησε πολύ λίγο γιατί οταν είδα του υποψήφιους της ΝΔ στην Β Αθηνών παρατήρησα ότι ο κυνηγός που
    θα μας εκπροσωπούσε(και καλά στην βουλή) βρίσκεται εάν δεν κάνω λάθος στην 42η θέση(εκλογές με λίστα άρα μη εκλόγιμη θέση
    ) του ψηφοδελτίου.
    Επειδή η κοροιδία έχει και τα όριά της ΚΕΚ τέλος για εμένα από εδώ και πέρα.
    Σπύρος!!!![/b][/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #227817

    ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ χωρίς πολλα λόγια και αν γουστάρουν οι συριζαίοι να τους βλέπουνε να τους πάρουνε στα σπίτια τους
    να δούνε την γλύκα. B) :D

    α ολα κιολα αυτη η ατάκα είναι για τους οικολογούντες το ποσταρισα λιγο πριν είναι απολαυστικό το πως μπερδευει το λαμόγιο η οικολογος δείτε το και κατι τέτοιες θα ερθουν να μας πουν για το κυνήγι :D αρε φιδι που τους έφαγε…..
    http://www.defencenet.gr/defence/index.php…&Itemid=131

    Αντρίκο ρε συ σε παρεξήγησα επειδή γουστάρης σαν τρελός ΝΔ και το ΣΥΡΙΖΑ εχω την εντύπωση οτι τον βλέπεις στους εφιάλτες σου :) με μπέρδεψες, έτσι μπράβο φίλε μακρυα απο τα δυο κόμματα της καταστροφής (ΠΑΣΟΚ, ΝΔ) και οτι γουστάρης σίγουρα θα υπάρξει ελπίδα και αμα κατάλαβα καλά, θα έπρεπε να εχεις καταλάβει απο τα γραφώμενά μου οτι τον εκτιμώ τον τύπο και που ξερ΄ς :D
    Για τα μνημόνια δεν θα τα ξαναπώ μας κανουν ΑΠΟΙΚΙΑ και μας εξαθλιώνουν,
    με τους χειρότερους ανθρώπους που είναι στην εξουσία και για αυτήν ξεπουλάν και την μάνα τους,
    το μόνο που παραδέχομαι είναι οτι θα έπρεπε να φτιάξουμε το κράτος και σε αυτό πάνω τίποτα δεν εχει γίνει εκτός απο τις οριζόντιες περικοπές σε βαρος ολων των Ελλήνων για να μην ΠΕΙΡΑΧΤΕΙ ΤΟ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΟ ΤΟΥΣ κράτος, πράγματα που θα έπρεπε να τα έχουμε φτιάξει απο μόνοι μας!
    Χερετώ τα λέμε tomorrow[/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #227816

    [color=”#0000FF”][size=3][b]Καλησπέρα συνάδελφε.Το ΚΕΚ το ψήφιζα και το στήριζα όσο μπορούσα τόσα χρόνια,
    απο'δώ και πέρα όμως δεν το θεωρώ ΚΕΚ και δεν προκειται να το ξαναψηφήσω.
    Εξηγώ λοιπόν,μετά την ανακοίνωση "χαράς" του ΚΕΚ ότι επιτέλους ένας εκλεγμένος κυνηγός
    θα είναι υποψήφιος με την ΝΔ στην Β Αθηνών, στην αρχή χάρηκα να σου πώ την αλήθεια
    γιατί νόμιζα πως οι εκλεγμένοι κυνηγοί ξύπνησαν και πλέον θα παίξουν ενεργητικό ρόλο στην πολιτική ζωή του τόπου μας.
    Η χαρά μου κράτησε πολύ λίγο γιατί οταν είδα του υποψήφιους της ΝΔ στην Β Αθηνών παρατήρησα ότι ο κυνηγός που
    [b]θα μας εκπροσωπούσε(και καλά στην βουλή) βρίσκεται εάν δεν κάνω λάθος στην 42η θέση(εκλογές με λίστα[color=”#FF0000″] άρα μη εκλόγιμη θέση[/color]) του ψηφοδελτίου.
    Επειδή η κοροιδία έχει και τα όριά της ΚΕΚ τέλος για εμένα από εδώ και πέρα.[/b]
    Σπύρος!!!![/b][/size][/color]

    χαχαχα δυστηχώς οταν το πρωτοακουσα έψαξα και σας το είχα πει αλλα δεν ειμουν σίγουρος …….(βλέπετε δεν μπορω να χρησιμοποιήσω τις εκφράσεις όπως μου το παρουσίασαν)
    ωραίος και καποιοι εδω μέσα παραμηθιάζονται…..(ας έλεγαν για τον Γιανοπουλο Θ. που είναι κυνηγός ποιος θα μίλαγεB) και η προπαγάνδα πάει συνεφο!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #227815

    Αυτό που καταλαβαίνω να λες εδώ είναι, ξέρω ότι ο Τσίπρας είναι ξεκάθαρα ψεύτης και συνεχίζει να παραπλανά τον κόσμο στην πιο κρίσιμη μας στιγμή για να περάσει την όποια ατζέντα του (που σε όλο το παρελθόν του ήταν ολοκάθαρα αντεθνική), αλλά δεν μπορώ να μην τον ψηφίσω γιατί ο Σαμαράς, παρόλο που αυτή την στιγμή είναι ο μόνος που λέει την αλήθεια και προτείνει σοβαρές λύσεις στο πρόβλημα, δεν ξέρω λόγω του παρελθόντος (όποιο και αν είναι αυτό, αν πιστέψουμε τα blog μπορεί να φταίει και για την πτώση της Κωνσταντινούπολης!) αν θα τα κάνει πράξη.

    Εγώ προτιμώ στην ανάγκη να πιαστώ από κάποιον, [color=”#8B0000″]έστω και μεταμελημένο, [/color]που μου λέει με παρρησία την αλήθεια, παρά από κάποιον [b]αμετανόητο ψεύτη[/b].

    ποιός περιμένεις να σε πιστέψει;;; :D :D :)
    ούτε και ο πιο φανατικός νεοδημοκράτης….που ψηφίζει από κάποιο συμφέρον η κάτι άλλο τέλος πάντων B)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227806

    [color=”#0000FF”][size=3][b]Καλησπέρα συνάδελφε.Το ΚΕΚ το ψήφιζα και το στήριζα όσο μπορούσα τόσα χρόνια,
    απο'δώ και πέρα όμως δεν το θεωρώ ΚΕΚ και δεν προκειται να το ξαναψηφήσω.
    Εξηγώ λοιπόν,μετά την ανακοίνωση "χαράς" του ΚΕΚ ότι επιτέλους ένας εκλεγμένος κυνηγός
    θα είναι υποψήφιος με την ΝΔ στην Β Αθηνών, στην αρχή χάρηκα να σου πώ την αλήθεια
    γιατί νόμιζα πως οι εκλεγμένοι κυνηγοί ξύπνησαν και πλέον θα παίξουν ενεργητικό ρόλο στην πολιτική ζωή του τόπου μας.
    Η χαρά μου κράτησε πολύ λίγο γιατί οταν είδα του υποψήφιους της ΝΔ στην Β Αθηνών παρατήρησα ότι ο κυνηγός που
    θα μας εκπροσωπούσε(και καλά στην βουλή) βρίσκεται εάν δεν κάνω λάθος στην 42η θέση(εκλογές με λίστα[color=”#FF0000″] άρα μη εκλόγιμη θέση[/color]) του ψηφοδελτίου.
    Επειδή η κοροιδία έχει και τα όριά της ΚΕΚ τέλος για εμένα από εδώ και πέρα.
    Σπύρος!!!![/b][/size][/color]

    Να σου πω την αλήθεια, αυτό με την θέση δεν το είχα σκεφτεί. Άρα μας τελείωσε νωρίς ο κυνηγός υποψήφιος της ΝΔ B). Από κει και πέρα όμως, ας μην ήμαστε άδικοι και ας μην τσουβαλιάζουμε μια προσπάθεια τόσων χρόνων σε ίσως μια άστοχη ενέργεια. Όσο για την ανακοίνωση "χαράς" δεν είδα κάπου να εκφράζεται περισσότερη χαρά για τον υποψήφιο της ΝΔ, από τις υπόλοιπες υποψηφιότητες κυνηγών.

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #203892

    Γιατι δεν ειναι ολοι Μπαρουφακηδες,πως να το κανουμε

    http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.post&id=15780

    Οι οικονομολόγοι που γράφουμε αυτό το κείμενο έχουμε μακροχρόνια εμπειρία σε γνωστά πανεπιστήμια διεθνώς. Δεν έχουμε εμπλοκή στον σχεδιασμό της πολιτικής που ακολουθείται στην Ελλάδα, ούτε σχέση με πολιτικά κόμματα. Αγωνιούμε και ανησυχούμε βαθιά, όπως και όλοι οι Έλληνες, για τις εξελίξεις στην οικονομία και την κοινωνία και δεν θα θέλαμε να δούμε την άγνοια και τον λαϊκισμό να οδηγούν τη χώρα σε καταστροφικές και μη αναστρέψιμες επιλογές.

    Μάριος Αγγελέτος (Massachusetts Institute of Technology), Δημήτρης Βαγιανός (London School of Economics), Νίκος Βέττας (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών), Γιάννης Ιωαννίδης (Tufts University), Γιώργος Κωνσταντινίδης (University of Chicago), Κώστας Μεγήρ (Yale University), Χάρης Ντέλλας (Universitat Bern), Νίκος Οικονομίδης (New York University), Μανόλης Πετράκης (Πανεπιστήμιο Κρήτης), Θανάσης Στέγγος (University of Guelph), Μιχάλης Χαλιάσος (Goethe University Frankfurt)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #227791

    Να σου πω την αλήθεια, αυτό με την θέση δεν το είχα σκεφτεί. Άρα μας τελείωσε νωρίς ο κυνηγός υποψήφιος της ΝΔ B). Από κει και πέρα όμως, ας μην ήμαστε άδικοι και ας μην τσουβαλιάζουμε μια προσπάθεια τόσων χρόνων σε ίσως μια άστοχη ενέργεια. Όσο για την ανακοίνωση "χαράς" δεν είδα κάπου να εκφράζεται περισσότερη χαρά για τον υποψήφιο της ΝΔ, από τις υπόλοιπες υποψηφιότητες κυνηγών.

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/404/keknd.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img404.imageshack.us/img404/1035/keknd.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/822/kekpasok.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img822.imageshack.us/img822/7053/kekpasok.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/204/keksyriza.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img204.imageshack.us/img204/8761/keksyriza.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/513/kekanex.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img513.imageshack.us/img513/7592/kekanex.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Uploaded with [url=”http://imageshack.us”%5DImageShack.us%5B/url%5D

    Καλημέρα συμφωνώ με αυτά που λες και συμπληρώνω. Να ήταν μόνο ο υποψήφιος κυνηγός της ΝΔ που μας τελείωσε καλά θα ήταν,εάν κοιτάξεις λίγο τις λίστες και στα άλλα κόμματα
    (εκτός των Α.Ε που δεν εχει ανακοινωθεί ακόμη,θα δούμε τί θα γίνει και εκεί) θα καταλάβεις ότι μας τελείωσαν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι κυνηγοί.
    Θα προτιμούσα λοιπόν το ΚΕΚ να κατέβει αυτόνομο(και θα το στήριζα όσο μπορούσα) ή να μην κατέβει καθόλου,τέτοιου είδους ανακοινώσεις χαράς είναι σκέτη κοροϊδία.

    ΥΓ.Ειλικρινά σου μιλάω το ΚΕΚ το ψήφιζα και το στήριζα,αλλά με αυτές τις ανακοινώσεις κάπως με χάλασε τώρα.Δηλαδή μας προτρέπει μεσω της ανύπαρκτης στην ουσία υποψηφιότητα των κυνηγών να ψηφίσουμε ΝΔ,ΠΑΣΟΚ,Συριζα και "Α.Ε" για ποιόν λόγο δεν καταλαβαίνω.Αφού έτσι και αλλιώς χώρος εκφρασής των υποψήφιων κυνηγών στο κοινοβούλιο δεν θα υπάρχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #203904

    A.Tσίπρας: "Πρώτα θα καθαρίσω το τραπέζι, μετά θα στρώσω και μετά…"
    04-06-2012 00:49:01

    21

    "Θα κυβερνήσουμε όπως στρώνουν σε ένα σπίτι το τραπέζι: Πρώτα το καθαρίζουν από τις βρωμιές μετά στρώνουν το τραπέζι, βάζοντας πρώτα το ψωμί και μετά όλα τα άλλα", θέλοντας έτσι να τονίσει την αποφασιστικότητά του να αντιμετωπίσει στην αρχή «το σάπιο σύστημα».

    Οι παραπάνω ρήσεις ανήκουν στον Α.Τσίπρα ο οποίος σε εκδήλωση στο Μουσείο Μπενάκη με τίτλο «Η καρδιά της Ευρώπης χτυπάει στην Ελλάδα» μίλησε μαζί με τους καθηγητές φιλοσοφίας του Δικαίου, Κώστας Δουζίνας και Κοινωνιολογίας και Φιλοσοφίας, Σλαβόι Ζίζεκ.

    Ο κ. Δουζίνας είπε ότι το σάπιο πολιτικό σύστημα που σήμερα βρίσκεται στο χείλος του γκρεμού θέλει ένα μικρό σπρώξιμο για να πέσει, σημειώνοντας ότι ο Αλέξης Τσίπρας είναι ο πολιτικός που μπορεί να το κάνει.

    Για την ανάγκη να υπάρξει ένα κύμα αλληλεγγύης από όλους τους ευρωπαικούς λαούς μίλησαν και ο κ. Ζίζεκ και ο κ. Τσίπρας. Ο Σλοβένος διανοούμενος με ιδιαίτερα καυστικό τρόπο και με αιχμηρό χιούμορ απέρριψε κατηγορηματικά ότι ο ΣΥΡΙΖΑ αποτελεί απειλή για την Ευρώπη. Αντίθετα, είπε, ο ΣΥΡΙΖΑ δείχνει ότι η ΕΕ πρέπει να φύγει από την αδράνεια και να ακολουθήσει νέο δρόμο.

    Ο πραγματικός στόχος των επιθέσεων, είπε ο κ. Ζίζεκ, είναι να προστατευθούν οι ευρωπαϊκές τράπεζες. Ο ΣΥΡΙΖΑ, τόνισε, δεν είναι επικίνδυνος εξτρεμιστής, αλλά είναι η δύναμη που φέρνει τη λογική, που θέλει να βάλει τάξη στο χάος που έφεραν οι άλλοι.

    «Είστε η αφύπνιση από ένα όνειρο» είπε χαρακτηριστικά και επαίνεσε την αντίδραση των Ελλήνων στην πολιτική που ακολουθείται, σημειώνοντας ότι οι Ελληνες, στηρίζοντας τον ΣΥΡΙΖΑ, αντιδρούν στην αυτοκαταστροφή του συστήματος.

    Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

    Οι κερδοσκόποι είναι οι μοναδικοί άνρθωποι στον πλανήτη που θέλουν η Ελλάδα να πτωχευσει πραγματικά για να ενεργοποιήσουν τα ασφάλιστρα και να τα κονομίσουν γερά, εάν συμβεί αυτό στο € και το $ θα υπάρξουν τρομερές επιπτώσεις, ο Σόρος είναι ενας απο αυτούς, (εγω τους θεωρώ εχθρούς την πατρίδας μας σε αυτη την φάση) διαβάστε τι λέει
    http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/oi_tr…hs.1802466.html

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227754

    [color=”#0000FF”][size=3][b]Καλημέρα συμφωνώ με αυτά που λες και συμπληρώνω. Να ήταν μόνο ο υποψήφιος κυνηγός της ΝΔ που μας τελείωσε καλά θα ήταν,εάν κοιτάξεις λίγο τις λίστες και στα άλλα κόμματα
    (εκτός των Α.Ε που δεν εχει ανακοινωθεί ακόμη,θα δούμε τί θα γίνει και εκεί) θα καταλάβεις ότι μας τελείωσαν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι κυνηγοί.
    Θα προτιμούσα λοιπόν το ΚΕΚ να κατέβει αυτόνομο(και θα το στήριζα όσο μπορούσα) ή να μην κατέβει καθόλου,τέτοιου είδους ανακοινώσεις χαράς είναι σκέτη κοροϊδία.

    ΥΓ.Ειλικρινά σου μιλάω το ΚΕΚ το ψήφιζα και το στήριζα,αλλά με αυτές τις ανακοινώσεις κάπως με χάλασε τώρα.[color=”#FF0000″]Δηλαδή μας προτρέπει μεσω της ανύπαρκτης στην ουσία υποψηφιότητα των κυνηγών να ψηφίσουμε ΝΔ,ΠΑΣΟΚ,Συριζα και "Α.Ε" για ποιόν λόγο δεν καταλαβαίνω.[/color]Αφού έτσι και αλλιώς χώρος εκφρασής των υποψήφιων κυνηγών στο κοινοβούλιο δεν θα υπάρχει.[/b][/size][/color]

    Γιατί φίλε μου, έτσι είναι η πολιτική, μην ψάχνεις να βρεις ουσία B).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #227750

    Γιατί φίλε μου, [b]έτσι είναι η πολιτική[/b], μην ψάχνεις να βρεις ουσία B).

    Εδω μας πασαρουν να ψηφισουμε τον καθε γκατζολα ποδοσφαιριστη,τραγουδιστη ,ηθοποιο,λες και ξερουν ολοι αυτοι να μετρησουν τα δακτυλα τους η να κρινουν εστω και βασικα πραγματα να δουν αν ειναι σωστα.Αλλα ειπαμε κομματικη πειθαρχια η αλλιως ανδρεικελικη δημοκρατια ολε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,801 έως 1,815 (από 1,823 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων