Beretta Silver Pigeon I vs Browing 525

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 57 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #202620

    γνωριζει καποιος τα onyx κατασκευαζονται απο ιταλια μερια?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #230885

    μπερετα βεβαιως
    καλυτερη ποιοτητα χαμηλο προφιλ μεταπωλητικη αξια
    δεν μιλαμε για ομορφια, κοσμημα μην μπλεκεις με αλλα, σταθερη αξια
    εδω αλλος περαζι εχει και σου λεει παρε μπερετα να σωθεις.
    καλα και τα μπραουνινγκ αλλα οι περισσοτεροι τα περνουν γιατι δεν ειχαν τα χρηματα
    για να φθασουν τα μπερετα μπορει να ειναι value for money αλλα δεν ειναι μπερετα
    ειναι σαν τις μπενελι στις καραμπινες μετα απο 20 χρονια 1000 την πηρες 950 την πουλας
    και αυτος που την περνει χαμογελαει απο την χαρα του ;)
    και το βασικοτερο απο ολα η βαση τους δεν παθαινει τιποτα ουτε οξυδωνεται ουτε τιποτα

    Ενα λεπτο ρε παιδια.Το θεμα της τιμολογησης δεν εχει καμια σχεση με την ποιοτητα του οπλου.Απλα η εδω αντιπροσωπεια των μπερεττα εχει υπερκοστολογησει τα οπλα της απλα γιατι πουλανε και το εκμεταλευεται.
    Αν ριξουμε μια ματια σε αλλες παραδοσιακες οπλοφιλες χωρες οπως η Αγγλια και η Αμερικη,εκει θα δειτε οτι δεν υπαρχει διαφορα τιμης και αν διαβασετε και τα διαφορα ξενα φορουμς στα ξενα σκοπευτηρια μετα τα περαζι και τα κ-80 πιο δημοφιλη ειναι τα μπρουνιγκ,τα μπερεττα ειναι πολυ πισω εκει.Απλα εδω τσιμπαμε απο το χαμηλο προφιλ και τα φτιασιδοματα και απο την υψηλη τιμη και νομιζουμε οτι το οπλο που πηραμε ειναι καλυτερο.
    Δεν ισχυει κατι τετοιο.Καταρχην το κλειδωμα των μπρουνιγκ ειναιι πιο ανθεκτικο και το εχουν δειξει στην πραξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #230856

    Ενα λεπτο ρε παιδια.Το θεμα της τιμολογησης δεν εχει καμια σχεση με την ποιοτητα του οπλου.Απλα η εδω αντιπροσωπεια των μπερεττα εχει υπερκοστολογησει τα οπλα της απλα γιατι πουλανε και το εκμεταλευεται.
    Αν ριξουμε μια ματια σε αλλες παραδοσιακες οπλοφιλες χωρες οπως η Αγγλια και η Αμερικη,εκει θα δειτε οτι δεν υπαρχει διαφορα τιμης και αν διαβασετε και τα διαφορα ξενα φορουμς στα ξενα σκοπευτηρια μετα τα περαζι και τα κ-80 πιο δημοφιλη ειναι τα μπρουνιγκ,τα μπερεττα ειναι πολυ πισω εκει.Απλα εδω τσιμπαμε απο το χαμηλο προφιλ και τα φτιασιδοματα και απο την υψηλη τιμη και νομιζουμε οτι το οπλο που πηραμε ειναι καλυτερο.
    Δεν ισχυει κατι τετοιο.Καταρχην το κλειδωμα των μπρουνιγκ ειναιι πιο ανθεκτικο και το εχουν δειξει στην πραξη.

    Οσο και να μη μου αρεσει αυτο που εγραψες…συμφωνω. Αυτη ειναι η αληθεια. Πριν παρω Brow θα υπερθεματιζα για την Beretta. Οχι οτι δεν ειναι καλα οπλα. Προς θεου. Εχω και Βeretta δικανο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Απλα υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες με κατι πορτοκαλια να…..

    Στο θεμα μας τωρα. Νικο κατ αρχην σου ευχομαι να ειναι μακρυ το ταξιδι της επιλογης του οπλου διοτι ειναι μια πολυ ομορφη διαδικασια. Το τι θα επιλεξεις ειναι καθαρα δικο σου θεμα. Μιλας για 2 οπλα τα οποια ειναι καλα αλλα εχουν τελειως διαφορετικο στυλ. Πρεπει να πας οπωσδηπωτε σε σκοπευτηριο και να τα ντουφεκισεις. Μην παρεις ετσι οπλο. Ψαξτο να δεις αν σου μιλαει μεσα σου το ντουφεκι. Αν κατι σε χαλαει στο στυλ του οπλου…να ξερεις οτι θα σε χαλαει για παντα. Δεν θα μπω στη διαδικασια για το αν σου ερχεται κλπ. Την αποψη μου την εχω καταθεσει. Δεν τα πιστευω αυτα. Κατα 99% το κοντακι θα θελει διορθωση!

    Εαν μιλαμε για απολυτα νουμερα (ποιοτητα κατασκευης κα) τοτε θα κανω την υπερβαση και για αυτη την συγκεκριμενη και μονο αυτη χρηματικη κατηγορια θα σου προτεινα το 525.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #202679

    Παίδες,
    το Cynergy τι λέει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #230739

    Παίδες,
    το Cynergy τι λέει;

    ΓΙΑ ΤΟ CYNERGY MIA ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ BROWNING ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ BERETTA ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΤΟΣ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜE ΤΑ PERAZZI ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΛΩΝΟΥΣ ΤΟΥΣ MAZI ME ΚΑΠΟΙΑ BLASER ;) KAI MIA AΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΟΥΝΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ ΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #202693

    Νίκο έχω ξαναγράψει την άποψη μου για το Browning.Το έχω 3 χρόνια και την καραμπίνα την πέρνω πολύ σπάνια πλέον.Αξιόπηστο μέχρι εκεί που δεν πάει,και πολύ καλές τουφεκιές.Θέλει βέβαια αρκετή περιποίηση, ειδικά μετά από κυνήγια στο βάλτο για να μην σου πετάξει σκουριά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #202706

    Καλημέρα καλημέρα.μολισ διάβασα τα μηνύματα όλων σασ και μπορώ να πω ότι ήταν άκρως κατατοπιστικα και με βοήθησαν πολύ.η αλήθεια είναι οτι μέσα μου εχω κατασταλάξει εδώ και πολύ καιρό για να μη πω χρόνια.το όπλο το ψάχνω και το μελετάω πολυ καιρο απλα ηθελα μια τελευταια επιβεβαιώση.μιλάω για το 525 πάντα.τό μονο κακό είναι ότι δεν εχω την ευχέρεια να το "ρίξω" καθωσ εδώ δεν είναι σχιστό που όλοι είστε μια παρέα.εγώ ξέρω λίγα άτομα και απο αυτούσ κανεισ δε το έχει.αναγκαστικά λοιπόν θα αρκεστω στη σταθερή επωμιση και στη σιγουρια πουμου προσφερει όταν το κρατάω.σασ ευχαριστώ ολουσ. Το μονο που μενει τωρα ειναι καλη δουλεια το καλοκαιρι για να προλαβω μεχρι την εναρξη να το εχω αποκτισει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #202707

    Nικο, οτι και να παρεις, σου ευχομαι να το ευχαριστηθεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #202709

    Φίλε Νίκο αφού αποφάσισες να αγοράσεις SP εύχομαι να επιλέξεις αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο και προπαντός μην βιαστείς με την αγορά του.
    Μπορείς να τα επωμίσεις στα μαγαζιά ή ακόμα καλύτερα αν είναι δυνατόν να ρίξεις και με τα δύο που έχεις επιλέξει σε σκοπευτήριο.
    Δεν ξέρω αν θέλεις να το πάρεις αποκλειστικά για κυνήγι ή να το χρησιμοποιείς και στο σκοπευτήριο παράλληλα.
    Γιατί αν θέλεις το δεύτερο τότε καλύτερα όποιο SP επιλέξεις να είναι σε έκδοση sporting που φυσικά ανεβάζει το κόστος του αλλά παράλληλα και την αξιοπιστία του.
    Ήμουν και εγώ πέρυσι σε αναζήτηση SP για αγορά και τελικά αγόρασα το Beretta και δεν το μετάνοιωσα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #230674

    …Γιατί αν θέλεις το δεύτερο τότε καλύτερα όποιο SP επιλέξεις να είναι σε έκδοση sporting που φυσικά ανεβάζει το κόστος του αλλά παράλληλα και την αξιοπιστία του….

    Μαζί με την τιμή και την αξιοπιστία, θα ανεβάσει και το βάρος του όπλου, οπότε μπορεί να τον περιορίσει αρκετά σε κάποια κυνηγια.. Καλή αγορά ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #230673

    οτι και να παρεις κειτα να το χαρης.

    επισης οταν το εχεις στα χεριασου να κανεις και ενα φοτορεπορταζ να το χαζεψουμαι και εμεις.. ;) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #202711

    Είναι εντελώς λάθος κατά την γνώμη μου να συζητάμε για τα δυο συγκεκριμένα όπλα και τις φθορές αυτόν … για κυνηγητική χρήση ούτε για αστείο δεν θα κουνήσουν αλλά ούτε θα πάρουν χαμπάρι για παρα μα παρα πολλά χρονια όσα και φυσίγγια και να ρίξει ο κάτοχος του … τώρα τα άνωθεν όπλα αν χρησιμοποιηθούν και στο σκοπευτήριο σε χαλαρούς ρυθμούς τις τάξεως 50 πουλες ετησίως εεε και πάλι δεν θα πάρουν χαμπάρι .τώρα αν μαζί με το κυνήγι σκέπτεται να ρίχνει και στο σκοπευτήριο τους νεκρούς κυνηγητικούς μήνες τότε το όπλο τύπου Σπόρτινγκ είναι μονόδρομος.. καλημέρα σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #202726

    Πάντως όταν μεταπήδησα από την ΣΚΒ μου σε βερεττα τα κλειδιά του βερεττα ,σε σύγκριση, σαν μικρές βελονίτσες..
    το ΣΚΒ τανκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #230616

    ΓΙΑ ΤΟ CYNERGY MIA ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΚΟΜΑΤΙ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ BROWNING ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ BERETTA ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΛΕΩΝΤΟΣ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜE ΤΑ PERAZZI ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΛΩΝΟΥΣ ΤΟΥΣ MAZI ME ΚΑΠΟΙΑ BLASER ;) [u] KAI MIA AΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΟΥΝΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΚΛΕΙΔΙΩΝ ΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ?[/u]

    Απο οσο ξερω τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #230614

    Απο οσο ξερω[u] τιποτα.[/u]

    Οντως δεν γινεται τιποτα αλλα η επιφανεια τριβης ειναι πολυ πιο μεγαλη απο οποιοδηποτε αλλο οπλο αρα δεν προβλεπεται να κουνησει <συντομα>.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 57 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων