Beretta Silver Pigeon I vs Browing 525

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 46 έως 57 (από 57 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #230247

    Aν μιλαμε μονο για τους τονους του ξυλου τοτε δεν νομιζω να τιθεται θεμα τιμης αλλα ουτε και να μπορεις να παραγγειλεις σκουρα η ανοιχτα ξυλα. Σιγουρα ομως υπαρχουν διαφορετικα grade-ποιοτητες ξυλου με την αντιστοιχη διαβαθμιση στην τιμη.

    Δεν γνωριζω αν η Browning διαθετει επιπεδα ποιοτητας ξυλου για αυτο το μοντελο. Σε οτι αφορα στο χρωμα του ξυλου θα σου πω τι εκανα εγω.

    Πηγα στην αντιπροσωπεια οπου και ζητησα το μοντελο που με ενδιεφερε. Αφου εξετασα προσεκτικα 4-5 οπλα (ιδιο μοντελο) και αφου διαπιστωσα οτι ηταν αρτια τοσο λειτουργικα οσο και οπτικα, διαλεξα ενα το οποιο ειχε σκουρα ξυλα (ολα ιδια ηταν απλα το συγκεκριμενο ηταν ενα τικ πιο σκουρο με καλλιτερα νερα και ιδιο χρωμα παπια κοντακι) πηραμε τηλ το καταστημα απο το οποιο θα αγοραζα το οπλο, δωσαμε το s/n και μετα πηγα για καφε με το κεφαλι μου ησυχο :lol:

    Μπορώ δηλαδή να επισκεφθώ απευθείας την αντιπροσωπεία για να δω το όπλο???
    Και αν ναι τότε ποιος ο ρόλος του καταστήματος, δε μπορώ να το αγοράσω κατευθείαν απο εκεί?
    Αλλά κατάλαβα παντού παίζει ο μεσάζοντας…Η αντιπροσωπεία, που βρίσκεται, γιατί απο οτι φαντάζομαι δε θα είναι και πολύ προσβάσιμη σε μένα.Οπότε αναγκαστικά παραγγέλνω ένα και ότι κάτσει…Πάντως αν μου βγει ανοιχτόχρωμο θα ξενερώσω το ξέρω…. :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #230232

    Μπορώ δηλαδή να επισκεφθώ απευθείας την αντιπροσωπεία για να δω το όπλο???
    Και αν ναι τότε ποιος ο ρόλος του καταστήματος, δε μπορώ να το αγοράσω κατευθείαν απο εκεί?
    Αλλά κατάλαβα παντού παίζει ο μεσάζοντας…Η αντιπροσωπεία, που βρίσκεται, γιατί απο οτι φαντάζομαι δε θα είναι και πολύ προσβάσιμη σε μένα.Οπότε αναγκαστικά παραγγέλνω ένα και ότι κάτσει…Πάντως αν μου βγει ανοιχτόχρωμο θα ξενερώσω το ξέρω…. :lol:

    Δυστυχως δεν γνωριζω ακριβως τους κανονες της αγορας.

    Στη συγκεκριμενη περιπτωση που ανεφερα, η αντιπροσωπεια δεν πουλαει απευθειας σς ιδιωτες. Το καλο ηταν οτι μπορεσα και ειδα το οπλο το οποιο θα αγοραζα.

    Δεν ημουν αρκετα σαφης στο προηγουμενο ποστ και γι αυτο θα σου πως οτι αναφερομαι στην Beretta Hellas. Η αγορα εγινε απο γνωστο καταστημα στο κεντρο της Αθηνας του οποιου πελατης ειμαι εδω και 20 σχεδον χρονια. Το τονιζω αυτο διοτι παρα το γεγονος οτι τα παιδια του καταστηματος τα γνωριζω προσωπικα, δεν μπορουσα να παραβλεψω το γεγονος οτι το καταστημα εκεινη τη δεδομενη χρονικη στιγμη, ειχε μονο ενα κομματι….με οτι συνεπαγεται αυτο…. :lol: Παντως η εξυπηρετηση ηταν αμεση και αψογη ως συνηθως.

    Τωρα για την αντιπροσωπεια της Brow…..δεν ξερω ποιος τα φερνει, δεν το εψαξα ποτε. Εχω ενα αλλα το πηρα απο ιδιωτη. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #230128

    Μπορώ δηλαδή να επισκεφθώ απευθείας την αντιπροσωπεία για να δω το όπλο???
    Και αν ναι τότε ποιος ο ρόλος του καταστήματος, δε μπορώ να το αγοράσω κατευθείαν απο εκεί?
    Αλλά κατάλαβα παντού παίζει ο μεσάζοντας…Η αντιπροσωπεία, που βρίσκεται, γιατί απο οτι φαντάζομαι δε θα είναι και πολύ προσβάσιμη σε μένα.Οπότε αναγκαστικά παραγγέλνω ένα και ότι κάτσει…Πάντως αν μου βγει ανοιχτόχρωμο θα ξενερώσω το ξέρω…. :D

    Κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει μια εκθεση σαν show room που θα μπορουσαμε να δουμε ολα τα διαθεσιμα μοντελα
    τουλαχιστον απο ενα…
    οταν το 8% απο τα οπλα που πωλουνται εκτος αμερικης πανε στην ελλαδα το μεριδιο ειναι αρκετα μεγαλο
    και απο το ιντερνετ αυτα δεν γινονται…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #203233

    Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το site??Γιατί 120 ευρώ δεν είναι και λίγα…

    http://www.kleistro.com/index.php/BROWNING…menu-id-61.html

    Και κάτι ακόμα.Ξέρετε αν το 525 hunter αν βγαίνει με ευθεία πάπια(δε θυμάμαι πως λέγεται τώρα) και όχι με schnabel??Γιατί την πιάνω αρκετά μπροστά με το αριστερό χέρι και πιστεύω οτι θα με εμποδίζει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #229224

    Γνωρίζει κανείς κάτι για αυτό το site??Γιατί 120 ευρώ δεν είναι και λίγα…

    [url=”http://www.kleistro.com/index.php/BROWNING/%CE%9F%CF%80%CE%BB%CE%B1/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%B7%CE%B3%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/Super-Pose/103-Browning-B525-Hunter-Classic/flypage.tpl/menu-id-61.html”]http://www.kleistro.com/index.php/BROWNING…menu-id-61.html[/url]

    Και κάτι ακόμα.Ξέρετε αν το 525 hunter αν βγαίνει με ευθεία πάπια(δε θυμάμαι πως λέγεται τώρα) και όχι με schnabel??Γιατί την πιάνω αρκετά μπροστά με το αριστερό χέρι και πιστεύω οτι θα με εμποδίζει…

    εληνηκο μαγαζη ειναι;; B) :D
    ειδα και πουλαει και ραβδοτα..υπαρχει καμια αλαγη και δεν το ξερω;; :angry: :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #229220

    εληνηκο μαγαζη ειναι;; B) :D
    ειδα και πουλαει και ραβδοτα..υπαρχει καμια αλαγη και δεν το ξερω;; :angry: :angry:

    Ισως ειναι επειδη το μαγαζι ειναι στην Κρητη hi hi hi….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #229210

    Αμα εχεις αδεια σκοπευτη, μια χαρα επιτρεπονται. :angry:

    Αμα εισαι κυνηγος σημαινει οτι εισαι και αναξιος για να κρατας ενα τοσο δολοφονικο εργαλειο :angry: B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #229198

    Αμα εχεις αδεια σκοπευτη, μια χαρα επιτρεπονται. :angry:

    Αμα εισαι κυνηγος σημαινει οτι εισαι και αναξιος για να κρατας ενα τοσο δολοφονικο εργαλειο :angry: B)

    Ισως δεν καταλαβες το χιουμορ…δεν πειραζει καλιμερα σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #229194

    Ισως δεν καταλαβες το χιουμορ…δεν πειραζει καλιμερα σας

    μην ανχονεσαι απαντησαι σε μενα και την τσατιλα την ρηχνει στους νιμιυς του κρατους και οχι σε σενα.. B)

    παντος εδω κατω εχουν καταργηθει οι μεσαζοντες και περνουμαι κατευθιαν απο την πηγη. :angry: :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #229186

    μην ανχονεσαι απαντησαι σε μενα και την τσατιλα την ρηχνει στους νιμιυς του κρατους και οχι σε σενα.. B)

    παντος εδω κατω εχουν καταργηθει οι μεσαζοντες και περνουμαι κατευθιαν απο την πηγη. :angry: :angry:

    Οκ ολα καλα τοτε…
    Για το Silver Pigeon I επειδη το εχω και εχει χρησιμοποιηθει κατα κυριο σκοπο
    στο σκοπευτηριο ειναι αληθεια οτι γραφει ο Κυπριδημος στην οπλογνωσια οτι οι εφαρμογες
    δεν ειναι τελειες δηλαδη το ανοιγμα και το κλεισιμο ειναι καπως σφιχτο.
    Επιβεβαιωνω τα ιδια και προσθετω οτι μετα απο περιπου 2000 φυσιγγια εχει μαλακωσει αλλα εχει στο κουμπωμα σημαδια απο το ανοιξε κλεισε, και παντα με αρκετο λαδι.Ελπιζω οτι θα κρατησει τουλαχιστον για 50,000-60,000 φυσιγγια δηλαδη τουλαχιστον 10 χρονια αν εχουμε το ιδιο παθος και στο μελλον.
    Τωρα ο Κυπριδημος ελεγε οτι το SP1 εχει αυλους 18,5-18,6 το δικο μου γραφει επανω 18,3 ειναι αλλη παρτιδα
    δεν ξερω ισως και τυπογραφικο λαθος.
    αυτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #229177

    Mην αγχωνεσαι, το καταλαβα το humor, το σχολιο και οι φατσες ηταν για την ηλιθια πρακτικη του κρατους. :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    102
    sokos76 στις #229114

    Μπορώ δηλαδή να επισκεφθώ απευθείας την αντιπροσωπεία για να δω το όπλο???
    Και αν ναι τότε ποιος ο ρόλος του καταστήματος, δε μπορώ να το αγοράσω κατευθείαν απο εκεί?
    Αλλά κατάλαβα παντού παίζει ο μεσάζοντας…Η αντιπροσωπεία, που βρίσκεται, γιατί απο οτι φαντάζομαι δε θα είναι και πολύ προσβάσιμη σε μένα.Οπότε αναγκαστικά παραγγέλνω ένα και ότι κάτσει…Πάντως αν μου βγει ανοιχτόχρωμο θα ξενερώσω το ξέρω…. :angry:

    συναδερφε καλησπερα.μπορεις να του ζητησεις να ειναι οσο πιο σκουρο γινεται.αναμεσα απο 3-4 οπλα που σιγουρα θα διαθετουν καποιο θα ειναι στα γουστα σου.φετος εβαψα το falkonet σε τονο λιγο κοκκινο και βγηκε καλυτερο απο οτι περιμενα.και εγω σαν και σενα ξενερωνω με τα ανοιχτοχρωμα οπλα.

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 46 έως 57 (από 57 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων