ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,321 έως 7,335 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #423904

    Έχει ρίξει κανείς τα Epathlon Trap της Πυρκαλ; Δεν βλέπω την ώρα να τα δοκιμάσω στον πίνακα. Δεν περίμενα ποτέ ότι ένα φυσίγγι 24γρ μπορεί να είναι τόσο δυνατό. Αν δεν ήξερα τι βάζω στο όπλο, σίγουρα θα έλεγα ότι είναι ένα φυσίγγι 32-34 γραμμάρια.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    με το δικαννο τα εριξες ?


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #423913

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Έχει ρίξει κανείς τα Epathlon Trap της Πυρκαλ; Δεν βλέπω την ώρα να τα δοκιμάσω στον πίνακα. Δεν περίμενα ποτέ ότι ένα φυσίγγι 24γρ μπορεί να είναι τόσο δυνατό. Αν δεν ήξερα τι βάζω στο όπλο, σίγουρα θα έλεγα ότι είναι ένα φυσίγγι 32-34 γραμμάρια. http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    με το δικαννο τα εριξες ?

    Μωρέ και με δίκαννο τα έριξα και με την M2 του Άρη τα έριξα και σήμερα τα έριξα με την Urica. Να φανταστείς ότι και σήμερα που τα έριξα, παρόλο που ήξερα περι τίνος πρόκειται, πάλι στις πρώτες τουφεκιές με ξάφνιασαν. Δεν μπορούσα σήμερα να χρησιμοποιήσω τον πίνακα αλλά αυτό που είδα ήταν ότι ενώ είχα απόλυτη αποτυχία με τα 4*, μόλις έβαλα τα 2* έτσι για χαβαλέ, τα πιάτα τα έκαναν σκόνη ακόμη και πολύ μακριά. Ο Panoutsos είχε πλάκα με την Vinci που του έδωσα μερικά και όταν φύγαμε κράταγε το σαγόνι του 🙂 .

    Δεν ξέρω τι ιστορία είναι αυτά τα φυσίγγια αλλά με όποιο όπλο και να τα δοκίμασα, μετά το πρώτο μπαμ…χάνεις την μπάλα. Με την Urica μόνο τα ευχαριστηθηκα κάπως σε κάποια μακρινά πιάτα, ίσως λόγο αερίων.

    Όσο για αυτό που έγραψα ότι το λάκτισμα τους θυμίζει 32-34γρ, λάθος. Το λάκτισμα τους δεν μου θυμίζει τελικά τίποτα γιατί είναι μια απότομη στιγμιαία κλωτσιά που τα βαριά φυσίγγια δεν την έχουν. Το λάκτισμα των βαριών φυσιγγίων έχει “βάθος”, δεν είναι το ίδιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #423980

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΣΑΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΟΜΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΨΑΧΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ…

    ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ 4-5 ΝΑ ΤΑ ΣΦΑΞΩ, ΚΑΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #423996

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΣΑΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΟΜΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΨΑΧΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ… ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ 4-5 ΝΑ ΤΑ ΣΦΑΞΩ, ΚΑΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ…

    Μην ανησυχείς, σου έχω κρατήσει … 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #424054

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΤΣΑΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΗ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΟΜΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΨΑΧΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΤΟΥΦΕΚΙΑ… ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΥΛΑΞΕΙ 4-5 ΝΑ ΤΑ ΣΦΑΞΩ, ΚΑΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ…

    ενταξει ειναι λιγο “δυνατα” …….υπαρχουν και χειροτερα!!χαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #424246

    οταν ψαχνουμε να βρουμε την κανη μετα την πρωτη τουφεκια σε ενα φυσιγγι 24 γρ , μια και μοναδικη ειναι η αιτια , λαθος εδραση του πελματος του οπλου στον ωμο μας στην συγκεκριμενη γωνια πυροβολισμου , εκρηξη στομιου γινεται σε ολα τα φυσιγγια και με ολες τις πυριτιδες και καμμια σχεση δεν εχει με το recovery time , οπως το λενε οι ξενοι δασκαλοι , μια επισκεψη σε ενα δασκαλο σκοποβολης μονο κερδος θα μας δωσει , και η δικαιολογια τα σκοτωνω τα πουλια , δεν εχω προβλημα απλα ξεχαστε την

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #424309

    εγω σημερα εριξα τραπ με τα winchester x2 trap κ ηταν μια χαρα(για 5 ευρω το κουτι).βεβαια τα πιο μακρυνα πιατα τα εσπασα με καποια b&p…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #424342

    και η δικαιολογια τα σκοτωνω τα πουλια , δεν εχω προβλημα απλα ξεχαστε την

    Εγώ τα σκοτώνω τα πουλιά δεν έχω πρόβλημα! Αν φύγει και κανά πιατάκι δεν πειράζει ρε φίλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #424351

    οταν ψαχνουμε να βρουμε την κανη μετα την πρωτη τουφεκια σε ενα φυσιγγι 24 γρ , μια και μοναδικη ειναι η αιτια , λαθος εδραση του πελματος του οπλου στον ωμο μας στην συγκεκριμενη γωνια πυροβολισμου , εκρηξη στομιου γινεται σε ολα τα φυσιγγια και με ολες τις πυριτιδες και καμμια σχεση δεν εχει με το recovery time , οπως το λενε οι ξενοι δασκαλοι , μια επισκεψη σε ενα δασκαλο σκοποβολης μονο κερδος θα μας δωσει , και η δικαιολογια τα σκοτωνω τα πουλια , δεν εχω προβλημα απλα ξεχαστε την

    ΔΗΜΗΤΡΗ, Η Μ2 ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΟΝΟ 2 ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ Η ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ…ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ BERETTA SEMI MAGNUM ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ AYTA TA TRAP…ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΗΧΟ, 3 ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΑ ΤΗ ΦΛΟΓΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΩΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΕΝΤΟΝΗ Κ ΑΤΣΑΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ… ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΑΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΩΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΗ ΕΔΡΑΣΗ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΜΟΥ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ… ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ Κ ΑΛΛΟΥΣ 3 ΤΥΠΟΥΣ Κ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ…

    ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ…ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙ, ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ…ΤΗ ΙΔΑ ΑΠΟΨΗ ΕΙΧΑΝ Κ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΡΙΞΑΝ…

    ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ Κ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΑΣΚΑΛΟ…ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ…ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΑ ΣΚΟΤΩΝΩ… 🙂 🙂 🙂 😛

    Υ.Γ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗ DEMI ΡΑΧΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ, ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #424352

    Εγώ τα σκοτώνω τα πουλιά δεν έχω πρόβλημα! Αν φύγει και κανά πιατάκι δεν πειράζει ρε φίλε

    ΕΣΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΤΕΡΟ ΑΓΡΙΕΥΕΙΣ…   ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ… 🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #426138

    Καλησπερα παιδια!δοκιμασε κανεις φετος στην τσιχλα τα s32 double η τα max32 του στοκα;θα ηθελα αποψεις γιατι ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και δεν εχει τυχη να δοκιμασω.
    Ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #426139

    Καλησπερα παιδια!δοκιμασε κανεις φετος στην τσιχλα τα s32 double η τα max32 του στοκα;θα ηθελα αποψεις γιατι ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και δεν εχει τυχη να δοκιμασω.
    Ευχαριστω

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    ΠΕΡΙΣΥ ΕΡΙΞΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΙΑ S32 ΞΥΡΙΖΑΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΠΕΡΙΣΥ ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΕΙΧΕ G3000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #426147

    Kost_es100dl wrote:
    Καλησπερα παιδια!δοκιμασε κανεις φετος στην τσιχλα τα s32 double η τα max32 του στοκα;θα ηθελα αποψεις γιατι ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και δεν εχει τυχη να δοκιμασω.
    Ευχαριστω

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    ΠΕΡΙΣΥ ΕΡΙΞΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΙΑ S32 ΞΥΡΙΖΑΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΠΕΡΙΣΥ ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΕΙΧΕ G3000

    Φιλε gun7171 ευχαριστω για την απαντηση!εχω ακουσει διαφορα για τα φυσιγγια του κυριου στοκα.οτι μια κοβουν και μια οχι,οτι αλλαζει πυριτιδες απροειδοποιητα και βαζει οτι να ναι μεσα αλλα επισης ακουω οτι τα φυσιγγια του ειναι φοβερα.οπως βλεπεις δεν μπορω να εχω μια καθαρη αποψη για το θεμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #426149

    gun7171 wrote:

    Kost_es100dl wrote:
    Καλησπερα παιδια!δοκιμασε κανεις φετος στην τσιχλα τα s32 double η τα max32 του στοκα;θα ηθελα αποψεις γιατι ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και δεν εχει τυχη να δοκιμασω.
    Ευχαριστω ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    ΠΕΡΙΣΥ ΕΡΙΞΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΙΑ S32 ΞΥΡΙΖΑΝΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΠΕΡΙΣΥ ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΕΙΧΕ G3000

    Φιλε gun7171 ευχαριστω για την απαντηση!εχω ακουσει διαφορα για τα φυσιγγια του κυριου στοκα.οτι μια κοβουν και μια οχι,οτι αλλαζει πυριτιδες απροειδοποιητα και βαζει οτι να ναι μεσα αλλα επισης ακουω οτι τα φυσιγγια του ειναι φοβερα.οπως βλεπεις δεν μπορω να εχω μια καθαρη αποψη για το θεμα.

    ΜΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ. ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΛΟΓΟ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ

    Μα πως ναχεις φιλε μου με αυτα που κανουν?Και δεν ειναι πλεων μονο ο Στοκας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    Kost_es100dl στις #426152

    Φιλε samgunner62 ειλικρινα υπαρχει κανεις που να εχει ενα 32αρι φυσιγγι με σταθερη αποδοση χρονια τωρα;ψαχνω να βρω σωστο φυσιγγι και ολο ακουω διαφορα!ελεος θα αναγκαστουμε να περνουμε 8 ευρω το κουτι φυσιγγια για την τσιχλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,321 έως 7,335 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων