ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,681 έως 7,695 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #443681

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    Καλησπερα! Μια που λετε για lampro επεσε το ματι μου χθες σε ενα σχετικα νεο φυσιγγι που βγαζει το super lampro με 36 γρ σκαγια ρελιαστο κλεισιμο και πυριτιδα tecna.επισης αναγραφομενες πιεσεις μονο 680!! Πραγματικα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα..

    το έχω δοκιμάσει , πολύ καλό και με ομοιόμορφες κατανομές, μάλιστα καλύτερες από το μπιτουρμπο της ίδιας εταιρίας και πιο καλή διάτρηση.

    λίγο πιο ανοιχτή η κατανομή του από άλλα 36αρια πχ ροτβαιλ μπαρτσερι , αλλά αυτό δεν ειναι απαραίτητα κακό.

    Για το μπλε που είπατε παραπάνω πράγματι ειναι από τα πιο δυνατά 34αρια κλοτσάει σαν γαιδουρι αποκλειστικά για σύγχρονες καραμπίνες ειδικά μέχρι το νούμερο 6 που έχει sype πυρίτιδα , στο πολύ κρύο η υγρασία δουλεύουν πολύ καλά.

    to super lambro to exv doylepsei se fasa kai den moy arese katholoy to mple einai apo ta kalhtera 34aria poy pezoyn alla polh akrivo gia 34 kanei omos kalh doyleia


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #443682

    Μου εδωσε ενας φιλος μερικα Α1 σπεσιαλ 34 γρμ του Λαμπρο σημερα,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι το <ακουσα> με την 391,ασχημη αισθηση που δεν την περιμενα απο 34 γρμ.Εχει αλλος συναδελφος παρομοια εμπειρια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #443686

    Μου εδωσε ενας φιλος μερικα Α1 σπεσιαλ 34 γρμ του Λαμπρο σημερα,αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι το <ακουσα> με την 391,ασχημη αισθηση που δεν την περιμενα απο 34 γρμ.Εχει αλλος συναδελφος παρομοια εμπειρια?<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Οταν ο Θεουλης εστελνε μυαλα,καποιοι νομιζαν οτι βρεχει και κραταγαν ομπρελες.

    http://youtu.be/N08cUql8YTo

    http://www.youtube.com/watch?v=Xg88M14YcCY

    </div>

    genika ta lambro exoyn klotshma oti kai an exo dokimasei klotsaei poly perisotero apo allo fysiggi kai aporo poy merikoi ta exoyn gia ta kalhtera fysiggia.to A1 to tordo to kafe to mple to bitoyrbo ola dynamites.akoma kai to sporting htan to pio sklhro apo osa 28aria exo dokimasei sto skopeythrio.prosopikh moy gnomh panta.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    giorgos 391 στις #444181

    καλησπερα παιδια,,,σημερα δοκημασα το b&p mp long range 36 gr,,,στα αγριοπεριστερα…ειναι φωτια….και μαλακο και γρηγορο…σε σχεση με κατι ελληνικα turbo

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #444199

    Το τριήμερο δοκίμασα διάφορα φυσίγγια, όλα σε 9 νούμερο και όλα σε 32 γραμμάρια. Μιλάω για τσίχλες.<br>
    Τα RC32 καλά ήταν αλλά όλα τα πουλιά ζωντανά.<br>
    Τα Express 32 του Δορκά δούλεψαν λίγο καλύτερα με πιο πολλά νεκρά και λίγα ζωντανά.<br>
    Τα B&P δεν ξέρω, απελπίστηκα, έριξα γύρω στα 15 φυσίγγια, δεν κατέβασα ούτε πούπουλο. Τα υπόλοιπα τα άφησα να τα δοκιμάσω με πιο πολύ κρύο.<br>
    Τα NSI Tordo, πέρα από το ότι δεν χτύπησα κανένα πουλί, μετά από 15 περίπου φυσίγγια με έπιασε το κεφάλι μου. Κλωτσάγανε σαν μουλάρια.<br>
    Το όπλο που είχα πάρει μαζί ήταν μια Beretta ES 100 με 4*. Γενικά, με τα υπόλοιπα φυσίγγια δεν είχα θέμα με την ανάκρουση και έριχνα περίπου δύο κουτιά κάθε μέρα. Με τα Tordo την άκουσα κανονικά. Έχει κάποιος άλλος κακή εμπειρία από αυτά;

    παρομοια εμπειρια εχω με τα mb classic! δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται μ αυτο το φυσιγγι τα τελευταια χρονια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #444224

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Vasilis Pap wrote:</div>
    Το τριήμερο δοκίμασα διάφορα φυσίγγια, όλα σε 9 νούμερο και όλα σε 32 γραμμάρια. Μιλάω για τσίχλες.<br><br>
    Τα RC32 καλά ήταν αλλά όλα τα πουλιά ζωντανά.<br><br>
    Τα Express 32 του Δορκά δούλεψαν λίγο καλύτερα με πιο πολλά νεκρά και λίγα ζωντανά.<br><br>
    Τα B&P δεν ξέρω, απελπίστηκα, έριξα γύρω στα 15 φυσίγγια, δεν κατέβασα ούτε πούπουλο. Τα υπόλοιπα τα άφησα να τα δοκιμάσω με πιο πολύ κρύο.<br><br>
    Τα NSI Tordo, πέρα από το ότι δεν χτύπησα κανένα πουλί, μετά από 15 περίπου φυσίγγια με έπιασε το κεφάλι μου. Κλωτσάγανε σαν μουλάρια.<br><br>
    Το όπλο που είχα πάρει μαζί ήταν μια Beretta ES 100 με 4*. Γενικά, με τα υπόλοιπα φυσίγγια δεν είχα θέμα με την ανάκρουση και έριχνα περίπου δύο κουτιά κάθε μέρα. Με τα Tordo την άκουσα κανονικά. Έχει κάποιος άλλος κακή εμπειρία από αυτά;

    παρομοια εμπειρια εχω με τα mb classic! δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται μ αυτο το φυσιγγι τα τελευταια χρονια!

    το καψουλι ειναι ασημενιο στα φυσιγγια που ριχνεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    zas στις #444231

    Συμφωνω απολυτα με τον nikos4 ολα τα Λαμπρο εχουν αρκετο κλοτσημα ακομα και το sporting.Σημερα δοκιμασα με baikal poςe τα φυσιγγια MAXAM 32γρ ν9 σε χαρτονι σε διαφορες αποστασεις με ****και*** αστρα και μου εδωσαν αρκετα καλες κατανομες.Και απο κλοτσημα υποφερτο.Τα εχει δοκιμασει κανεις αλλος να μας πει σε ποιες καιρικες συνθηκες πηγαινουν καλυτερα?Επισης θα ηθελα να μαθω με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενα και εαν βγαινουν και σε 30 γρ…..Ευχαριστω για τυχον απαντησεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #444265

    καλημερα παιδια σημερα δοκιμασα τα κοκκινα τα τζορνταν και τα ειδα καλα φυσιγγια.τα εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις και με τι καιρο πανε καλητερα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #444272

    καλημερα παιδια σημερα δοκιμασα τα κοκκινα τα τζορνταν και τα ειδα καλα φυσιγγια.τα εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις και με τι καιρο πανε καλητερα?

    πιο παλια τα γεμιζε με Aguila 1.60χ 32 με 2000 καψουλι , καλο φυσιγγι , συγκεντρωτικο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    shooter_gr στις #444279

    Συμφωνω απολυτα με τον nikos4 ολα τα Λαμπρο εχουν αρκετο κλοτσημα ακομα και το sporting.Σημερα δοκιμασα με baikal poςe τα φυσιγγια MAXAM 32γρ ν9 σε χαρτονι σε διαφορες αποστασεις με ****και*** αστρα και μου εδωσαν αρκετα καλες κατανομες.Και απο κλοτσημα υποφερτο.Τα εχει δοκιμασει κανεις αλλος να μας πει σε ποιες καιρικες συνθηκες πηγαινουν καλυτερα?Επισης θα ηθελα να μαθω με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενα και εαν βγαινουν και σε 30 γρ…..Ευχαριστω για τυχον απαντησεις.

    Τα λαμπρο οντως εχουν υπερβολικο κλοτσημα σε σχεση με αλλα φυσιγγια. Ειδικά στο σκοπευτήριο που τα χα δοκιμάσει μου χε κανει πολυ εντυπωση. Μπορει να εχει καλες ντουφεκιες αλλα υπαρχουν και αλλα φυσιγγια το ιδιο καλα με λιγοτερο κλωτσημα.

    Τα maxam ειναι ισπανικα, εχουν ισπανικες μπαρουτες, csb1 νομίζω. Στην υγρασια δεν πάνε καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #444285

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nikos4 wrote:</div>
    καλημερα παιδια σημερα δοκιμασα τα κοκκινα τα τζορνταν και τα ειδα καλα φυσιγγια.τα εχει δοκιμασει κανεις να μας πει εντυπωσεις και με τι καιρο πανε καλητερα?

    πιο παλια τα γεμιζε με Aguila 1.60χ 32 με 2000 καψουλι , καλο φυσιγγι , συγκεντρωτικο

    ευχαριστω δημητρη κα εμενα μου ειπε ο ιδιος ο ιορδανογλου οτι τα γεμιζει με aguila.μια χαρα φυσιγγακι μου φανηκε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #444299

    το καψουλι ειναι ασημενιο στα φυσιγγια που ριχνεις ?
    [/quote]

    περυσι τα εριξα τελευταια και δεν μπορω να πω με σιγουρια τι καψουλι ηταν!! δεν μου παει η καρδια να τα παρω παλι φετος και σημειωσε οτι παλια( 4 5 χρονια πριν)ηταν παντα απ τις πρωτες επιλογες!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    233
    Andreasdik στις #444307

    Θα διαφωνήσω μαζί σας για τα Lambro δεν κλωτσάνε περισσότερο από τα άλλα!
    Και ειδικά τα sporting που ρίχνω αρκετά στο σκοπευτηριο ίσως είναι και μαλακότερα!
    Με benelli ρίχνω, χωρίς comfort κλπ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #444322

    Καλησπερα! Σημερα καναμε περπατητο τσιχλας με πολυ ζεστη.πραγματικα δεν σου κανει ορεξη να κυνηγας και ειδικα περπατητο με τοση ζεστη.οσον αφορα τα φυσιγγια εγω συνεχισα να ριχνω με Πυρκαλ super και πραγματικα γαζωναν.φοβερα σκοτωματα..οσον αφορα τον αδελφο μου ξεκινησε με Mb
    classic τα οποια δεν τραβουσαν καθολου,με το που εκανε αλλαγη σε RC 32 τα πραγματα αλλαξαν εκπληκτικα και εκανε φοβερες τουφεκιες..αρα μαλλον δεν ειναι τυχαιο οτι εχει ειπωθει εδω για τα mb classic..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #444323

    Θα διαφωνήσω μαζί σας για τα Lambro δεν κλωτσάνε περισσότερο από τα άλλα!<br>
    Και ειδικά τα sporting που ρίχνω αρκετά στο σκοπευτηριο ίσως είναι και μαλακότερα!<br>
    Με benelli ρίχνω, χωρίς comfort κλπ!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ανδρέας!<br>
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<br>
    Benelli Raffaello Crio.

    </div>

    Ανδρεα εγω θα συμφωνισω οτι διαφονω μαζι σου !!! χα χα χα
    Ειναι ωραια φυσιγγια κανουν ωραια σπασιματα αλλα τουλαχιστον παλιοτερα που τα εριχνα εγω προσωπικα κλοτσαγανε τα πουστικα

    Φιλικα Πετρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,681 έως 7,695 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων