ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,696 έως 7,710 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #444324

    Ισως να μην κλωτσανε αλλα παντος κανουν ενα ξερο σκληρο ( ενοχλητικο ) θα ελεγα μπαμ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #444350

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Andreasdik wrote:</div>
    Θα διαφωνήσω μαζί σας για τα Lambro δεν κλωτσάνε περισσότερο από τα άλλα!<br><br>
    Και ειδικά τα sporting που ρίχνω αρκετά στο σκοπευτηριο ίσως είναι και μαλακότερα!<br><br>
    Με benelli ρίχνω, χωρίς comfort κλπ!<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Ανδρέας!<br><br>
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<br><br>
    Benelli Raffaello Crio.

    </div>

    Ανδρεα εγω θα συμφωνισω οτι διαφονω μαζι σου !!! χα χα χα<br>
    Ειναι ωραια φυσιγγια κανουν ωραια σπασιματα αλλα τουλαχιστον παλιοτερα που τα εριχνα εγω προσωπικα κλοτσαγανε τα πουστικα

    Φιλικα Πετρος

    Πετρο η αισθηση της ανακρουσης ενος φυσιγγιου στον κυνυγο η σκοπευτη οφειλεται κατα ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο στην εδραση του κοντακιου στο σωμα του στο λεγομενο pitch δηλαδη και μετα σε ολα τα αλλα , και για αυτο το λογο δυο ιδια οπλα με ιδιο φυσιγγι στον ενα κυνυγο δεν κλωτσανε καθολου και στον αλλο του μπλαβιζουν τον ωμο η του φευγουν τα σφραγισματα απο τα δοντια , για ολα τα σκοπευτικα προβληματα παντα μια η αιτια , ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #444351

    Καλησπερα! Σημερα καναμε περπατητο τσιχλας με πολυ ζεστη.πραγματικα δεν σου κανει ορεξη να κυνηγας και ειδικα περπατητο με τοση ζεστη.οσον αφορα τα φυσιγγια εγω συνεχισα να ριχνω με Πυρκαλ super και πραγματικα γαζωναν.φοβερα σκοτωματα..οσον αφορα τον αδελφο μου ξεκινησε με Mb<br>
    classic τα οποια δεν τραβουσαν καθολου,με το που εκανε αλλαγη σε RC 32 τα πραγματα αλλαξαν εκπληκτικα και εκανε φοβερες τουφεκιες..αρα μαλλον δεν ειναι τυχαιο οτι εχει ειπωθει εδω για τα mb classic..

    Γιαννη μιλαμε για το Πυρκαλ 36 γρ ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #444369

    Καλημερα! Ναι Δημητρη αυτο ειναι με τα 36γρ.ειναι μαλακο για 36γρ.πανω γραφει Pmax 650bar.οσα φυσιγγια εχω ανοιξει περυσι και φετος εχουν ακριβως το ιδιο μπαρουτι MB 36.εχω παθει πλακα με την φονικοτητα του συγκεκριμενου φυσιγγιου στις τσιχλες.σε νουμερο 9 το παιρνω αλλα οσα εχω ανοιξει ειναι 8,5..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #444370

    Αυτο ειναι..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #444373

    Aν σε βολευει ομως ρε συ Γιαννη, τοτε οι γνωμες μας περιττευουν. Αφου το πας καλα, και εχεις επιτυχιες, τοτε κρατα το. Απλα εχεις ενα αυξημενο κοστος.

    Αν θυμαμαι καλα ομως, και με τα B&P Sporting του σκοπευτηριου, μια χαρα τα πηγαινες. Η ο αδελφος σου ηταν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #444379

    Καλημερα Βικτωρα! Ναι στο σκοπευτηριο και λιγο στα τρυγονια καλα ηταν τα B&p sporting.οσο για το κοστος που λες 7.5 ευρω τα πηρα τα πυρκαλ.χθεσ απο τα 23 πουλια που πηρα επεσε ενα ζωντανο που και αυτο το ειχαν κοψει τα σκαγια που δεν κουνιοταν.αρα δεν υπολογιζω το 1-1,5 ευρω παραπανω στα 25.απλα δεν θελω να κανω δοκιμες οταν εχω βρει κατι που μ αρεσει.αναγκαστικα παντως γιατι η πυρκαλ θα κλεισει πρεπει να βρω κατι αλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #444381

    Σε πρωτη φαση στοκαρε οσα μπορεις. Και παραλληλα ψαχνεσαι και για κατι αλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444383

    γιαννη οντως τα RC φυσιγκαρες τα εχω δοκιμασει, εγω στιν τσιχλα ριχνω 8 berreta 34γρ πολυ καλο φυσιγκι το ειχα και για τρυγονια επισης πολυ καλα αποτελεσματα…τωρα αυτες τις μερες πηρα και κατι CLUB NOVA συγκεντροτηρα 32 γρ..ειχα πολυ καλα αποτελεσματα δεν αφηναν τραυματισμενο..και καποιες
    βολες ηταν και μακρυνες. εμεινα ευχαριστημενος καποιος απο εσας τα εχει δοκιμασει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #444385

    γιαννη οντως τα RC φυσιγκαρες τα εχω δοκιμασει, εγω στιν τσιχλα ριχνω 8 berreta 34γρ πολυ καλο φυσιγκι το ειχα και για τρυγονια επισης πολυ καλα αποτελεσματα…τωρα αυτες τις μερες πηρα και κατι CLUB NOVA συγκεντροτηρα 32 γρ..ειχα πολυ καλα αποτελεσματα δεν αφηναν τραυματισμενο..και καποιες<br>
    βολες ηταν και μακρυνες. εμεινα ευχαριστημενος καποιος απο εσας τα εχει δοκιμασει?
    [/quote γεια σου χρηστο με τα νοβα ειμουν ευχαριστημενος.τωρα πηρα δυο κουτια και ειδα οτι εχει αλαξει ο καλυκας εχει flocchi τωρα και στην ταπα μεσα βλεπω ανειγματα στα πλαινα της.εχεις δει κατι παρομοιο εσυ?ακομα δεν τα εχω δοκιμασει αλλα ειδα οτι εχει αλαξει τον καλυκα.εσενα με τι καλυκα ειναι?τα βγαζει ολα ετσι η επεσα στην παρτιδα δεν ξερω.παλια που τα δουλευα επαιρνα πολυ ψηλα πουλια και καθαρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444406

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>

    γιαννη οντως τα RC φυσιγκαρες τα εχω δοκιμασει, εγω στιν τσιχλα ριχνω 8 berreta 34γρ πολυ καλο φυσιγκι το ειχα και για τρυγονια επισης πολυ καλα αποτελεσματα…τωρα αυτες τις μερες πηρα και κατι CLUB NOVA συγκεντροτηρα 32 γρ..ειχα πολυ καλα αποτελεσματα δεν αφηναν τραυματισμενο..και καποιες<br><br>
    βολες ηταν και μακρυνες. εμεινα ευχαριστημενος καποιος απο εσας τα εχει δοκιμασει?<br>
    [/quote γεια σου χρηστο με τα νοβα ειμουν ευχαριστημενος.τωρα πηρα δυο κουτια και ειδα οτι εχει αλαξει ο καλυκας εχει flocchi τωρα και στην ταπα μεσα βλεπω ανειγματα στα πλαινα της.εχεις δει κατι παρομοιο εσυ?ακομα δεν τα εχω δοκιμασει αλλα ειδα οτι εχει αλαξει τον καλυκα.εσενα με τι καλυκα ειναι?τα βγαζει ολα ετσι η επεσα στην παρτιδα δεν ξερω.παλια που τα δουλευα επαιρνα πολυ ψηλα πουλια και καθαρα

    φιλε νικο,κι εμενα ο καλυκας FIOCCHI ειναι, οσο για τιν ταπα κι εμενα εχουν κενα οταν τα ειδα απορισα…δοκιμαζοντας ομως μου φανικε αξιοπιστο φυσιγκι και πολυ καλο…εντυπωση μου καναν η μακρινες τουφεκιες καθαρες και ωραιες και το πουλι επεφτε ξερο…και στις κοντινες αποστασεις καλο επισης,σαν φυσιγκι μου αρεσε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #444409

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Andreasdik wrote:</div><br>
    Θα διαφωνήσω μαζί σας για τα Lambro δεν κλωτσάνε περισσότερο από τα άλλα!<br><br><br>
    Και ειδικά τα sporting που ρίχνω αρκετά στο σκοπευτηριο ίσως είναι και μαλακότερα!<br><br><br>
    Με benelli ρίχνω, χωρίς comfort κλπ!<br><br><br>
    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    Ανδρέας!<br><br><br>
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<br><br><br>
    Benelli Raffaello Crio.

    </div>

    Ανδρεα εγω θα συμφωνισω οτι διαφονω μαζι σου !!! χα χα χα<br><br>
    Ειναι ωραια φυσιγγια κανουν ωραια σπασιματα αλλα τουλαχιστον παλιοτερα που τα εριχνα εγω προσωπικα κλοτσαγανε τα πουστικα

    Φιλικα Πετρος

    Πετρο η αισθηση της ανακρουσης ενος φυσιγγιου στον κυνυγο η σκοπευτη οφειλεται κατα ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο στην εδραση του κοντακιου στο σωμα του στο λεγομενο pitch δηλαδη και μετα σε ολα τα αλλα , και για αυτο το λογο δυο ιδια οπλα με ιδιο φυσιγγι στον ενα κυνυγο δεν κλωτσανε καθολου και στον αλλο του μπλαβιζουν τον ωμο η του φευγουν τα σφραγισματα απο τα δοντια , για ολα τα σκοπευτικα προβληματα παντα μια η αιτια , ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ

    Δημητρη αν και παει πολυς καιρος που εριχνα LAMBRO δεν ειναι θεμα κοντακι
    γιατι με αλλα σκοπευτικα δεν ειχα θεμα
    Μονο τα συγκεκριμενα με ενοχλουσαν

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #444410

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>nikos4 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xristos v 101 wrote:</div>

    γιαννη οντως τα RC φυσιγκαρες τα εχω δοκιμασει, εγω στιν τσιχλα ριχνω 8 berreta 34γρ πολυ καλο φυσιγκι το ειχα και για τρυγονια επισης πολυ καλα αποτελεσματα…τωρα αυτες τις μερες πηρα και κατι CLUB NOVA συγκεντροτηρα 32 γρ..ειχα πολυ καλα αποτελεσματα δεν αφηναν τραυματισμενο..και καποιες<br><br><br>
    βολες ηταν και μακρυνες. εμεινα ευχαριστημενος καποιος απο εσας τα εχει δοκιμασει?<br><br>
    [/quote γεια σου χρηστο με τα νοβα ειμουν ευχαριστημενος.τωρα πηρα δυο κουτια και ειδα οτι εχει αλαξει ο καλυκας εχει flocchi τωρα και στην ταπα μεσα βλεπω ανειγματα στα πλαινα της.εχεις δει κατι παρομοιο εσυ?ακομα δεν τα εχω δοκιμασει αλλα ειδα οτι εχει αλαξει τον καλυκα.εσενα με τι καλυκα ειναι?τα βγαζει ολα ετσι η επεσα στην παρτιδα δεν ξερω.παλια που τα δουλευα επαιρνα πολυ ψηλα πουλια και καθαρα

    φιλε νικο,κι εμενα ο καλυκας FIOCCHI ειναι, οσο για τιν ταπα κι εμενα εχουν κενα οταν τα ειδα απορισα…δοκιμαζοντας ομως μου φανικε αξιοπιστο φυσιγκι και πολυ καλο…εντυπωση μου καναν η μακρινες τουφεκιες καθαρες και ωραιες και το πουλι επεφτε ξερο…και στις κοντινες αποστασεις καλο επισης,σαν φυσιγκι μου αρεσε!!

    ωραια γιατι παλια που τα ειχα δοκιμασει ηταν πολυ καλα.θα ριξω και εγω το σαββατοκυριακο και ελπιζω να εχω τα ιδια αποτελεσματα οπως με τα παλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #444412

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xristos v 101 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>nikos4 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xristos v 101 wrote:</div>

    γιαννη οντως τα RC φυσιγκαρες τα εχω δοκιμασει, εγω στιν τσιχλα ριχνω 8 berreta 34γρ πολυ καλο φυσιγκι το ειχα και για τρυγονια επισης πολυ καλα αποτελεσματα…τωρα αυτες τις μερες πηρα και κατι CLUB NOVA συγκεντροτηρα 32 γρ..ειχα πολυ καλα αποτελεσματα δεν αφηναν τραυματισμενο..και καποιες<br><br><br><br>
    βολες ηταν και μακρυνες. εμεινα ευχαριστημενος καποιος απο εσας τα εχει δοκιμασει?<br><br><br>
    [/quote γεια σου χρηστο με τα νοβα ειμουν ευχαριστημενος.τωρα πηρα δυο κουτια και ειδα οτι εχει αλαξει ο καλυκας εχει flocchi τωρα και στην ταπα μεσα βλεπω ανειγματα στα πλαινα της.εχεις δει κατι παρομοιο εσυ?ακομα δεν τα εχω δοκιμασει αλλα ειδα οτι εχει αλαξει τον καλυκα.εσενα με τι καλυκα ειναι?τα βγαζει ολα ετσι η επεσα στην παρτιδα δεν ξερω.παλια που τα δουλευα επαιρνα πολυ ψηλα πουλια και καθαρα

    φιλε νικο,κι εμενα ο καλυκας FIOCCHI ειναι, οσο για τιν ταπα κι εμενα εχουν κενα οταν τα ειδα απορισα…δοκιμαζοντας ομως μου φανικε αξιοπιστο φυσιγκι και πολυ καλο…εντυπωση μου καναν η μακρινες τουφεκιες καθαρες και ωραιες και το πουλι επεφτε ξερο…και στις κοντινες αποστασεις καλο επισης,σαν φυσιγκι μου αρεσε!!

    ωραια γιατι παλια που τα ειχα δοκιμασει ηταν πολυ καλα.θα ριξω και εγω το σαββατοκυριακο και ελπιζω να εχω τα ιδια αποτελεσματα οπως με τα παλια.

    εχουν ενα μειονεκτημα εχω παρατηρησει ομως φιλε οτι δεν πανε καλα στην πολυ υγρασια προσεξετο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    nikos4 στις #444413

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>xxpetros wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Andreasdik wrote:</div><br><br>
    Θα διαφωνήσω μαζί σας για τα Lambro δεν κλωτσάνε περισσότερο από τα άλλα!<br><br><br><br>
    Και ειδικά τα sporting που ρίχνω αρκετά στο σκοπευτηριο ίσως είναι και μαλακότερα!<br><br><br><br>
    Με benelli ρίχνω, χωρίς comfort κλπ!<br><br><br><br>
    <hr><br><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br><br>
    Ανδρέας!<br><br><br><br>
    Κυνηγετικός Σύλλογος Σοφάδων Καρδίτσας.<br><br><br><br>
    Benelli Raffaello Crio.

    </div>

    Ανδρεα εγω θα συμφωνισω οτι διαφονω μαζι σου !!! χα χα χα<br><br><br>
    Ειναι ωραια φυσιγγια κανουν ωραια σπασιματα αλλα τουλαχιστον παλιοτερα που τα εριχνα εγω προσωπικα κλοτσαγανε τα πουστικα

    Φιλικα Πετρος

    Πετρο η αισθηση της ανακρουσης ενος φυσιγγιου στον κυνυγο η σκοπευτη οφειλεται κατα ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο στην εδραση του κοντακιου στο σωμα του στο λεγομενο pitch δηλαδη και μετα σε ολα τα αλλα , και για αυτο το λογο δυο ιδια οπλα με ιδιο φυσιγγι στον ενα κυνυγο δεν κλωτσανε καθολου και στον αλλο του μπλαβιζουν τον ωμο η του φευγουν τα σφραγισματα απο τα δοντια , για ολα τα σκοπευτικα προβληματα παντα μια η αιτια , ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ

    Δημητρη αν και παει πολυς καιρος που εριχνα LAMBRO δεν ειναι θεμα κοντακι<br>
    γιατι με αλλα σκοπευτικα δεν ειχα θεμα<br>
    Μονο τα συγκεκριμενα με ενοχλουσαν

    Φιλικα Πετρος

    γεια σας παιδια,και εγω τα λαμπρο τα 28αρια που δοκιμασα κλωτσουσαν αρκετα.για μενα τα καλητερα που εχω ριξει σκοπευτηριο ειναι τα τζορνταν τα 28.πολυ μαλακο και πολυ γρηγορο καντε μια δοκιμη και θα δειτε μεγαλη διαφορα απο αυτα του λαμπρου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,696 έως 7,710 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων